چگونه نمونه کدهای اندرویدی را در اندروید استودیو پیدا کنیم؟

نمونه کد اندروید در اندروید استودیو - آموزش برنامه نویسی اندروید - آموزش اندروید

در این مقاله از سری آموزش های برنامه نویسی اندروید می خواهیم به شما بگوییم نمونه کد اندروید چیست و چگونه می توانید این نمونه کدهای اندروید را در اندروید استودیو پیدا کنید. پس با مرجع آموزش برنامه نویسی اندروید الکامکو همراه باشید.

نمونه کد اندروید چیست و چه کارایی در آموزش برنامه نویسی اندروید برای برنامه نویسان اندروید دارد؟ 

برای اینکه سریعتر بتوانید اپلیکیشن اندرویدی خودتان را توسعه بدهید، اندروید استودیو (Android Studio) مجموعه ای از نمونه کدها (code samples) و الگوها (templates) را برای شما آماده کرده است که می توانید از آنها استفاده کنید. نمونه کد اندروید به شما یاد می دهد که چطوری می توانید کامپوننت های مختلف برای اپلیکیشن تان بسازید.

از این نمونه کدهای اندروید استفاده کنید تا بتوانید ماژول اپلیکیشن جدید، اکتیویتی های سفارشی و کامپوننت های اندرویدی خاص بسازید. در این مقاله می خواهیم نحوه دسترسی و استفاده از نمونه کد های اندرویدی که توسط Google تهیه شده را به شما توضبح دهیم. با ما همراه باشید.

نمونه کد اندروید در اندروید استودیو کجاست؟ 

در پنجره محاوره ای Browse Samples در اندروید استودیو  می توانید پروژه ای را انتخاب کنید، پیش نمایش پروژه را ببینید و یا پروژه و پروژه هایی را ایمپورت کنید. همچنین می توانید سورس کد را از طریق GitHub نیز مرور کنید.

پس برای پیدا کردن و دانلود نمونه کدهای اندروید در اندروید استودیو مسیر زیر را دنبال کنید: 

 1. گزینه  File > New > Import Sample را انتخاب کنید.
 2. برای پیدا کردن نمونه ها از کادر جستجو یا نوار پیمایش استفاده کنید.
 3. وقتی نمونه کد اندرویدی را که مورد نظرتان بود را پیدا کردید، آن را انتخاب کنید و به پیش نمایشش نگاهی بیندازید.
 4. اگر می خواهید پروژه ای را Import کنید، بر روی Next و سپس Finish کلیک کنید.

پیدا کردن کد اندروید در اندروید استودیو از طریق ویرایشگر متنی درون خطی

کار یک ابزار ویرایشگر متنی درون خطی این است که متن های شما را بصورت درون خطی ویرایش می کند. درون خطی یعنی چی؟ درون خطی یعنی وقتی شما در حال خواندن متن های خود هستید، می توانید جزئیات را انتخاب و تغییرات مختلفی در آن متن بدهید.

پنجره Code Sample در اندروید استودیو به شما کمک می کند نمونه کدهای اندروید را بر اساس نمادهای هایلایت موجود در پروژه تان پیدا کنید.

 1. در کد خود، یک متغیر ، نوع یا متد را هایلایت کنید.
 2. راست کلیک کنید تا منوی مربوطه نمایش داده شود.
 3. از این منو ، گزینه Find Sample Code را انتخاب کنید.
 4. نتایج جستجوی شما در پنجره tool window مطابق شکل 2 نشان داده می شود.
 5. در صفحه سمت چپ این پنجره، یک نمونه کد اندرویدی را انتخاب کنید.
 6. سپس از صفحه سمت راست پیمایش کنید تا خطوط کد هایلایت شده ای که انتخاب کرده بودید را پیدا کنید.

معرفی چند نمونه کد اندروید در اندروید استودیو

در این قسمت می خواهیم چند نمونه کد را به همراه توضیحی کوتاه از کارکردشان در پروژه اندروید و ساخت اپلیکیشن موبایل به شما معرفی کنیم. فقط توجه داشته باشید که پروژه هایی که در این قسمت برای دانلود وجود دارد، فقط برای استفاده با گریدل (Gradle) و اندروید استودیو (Android Studio) طراحی شده اند.

 •  فریم ورک تکمیل خودکار (Autofill Framework)

فریم ورک کلا به عنوان یک چارچوب نرم افزاری می تواند اشاره به مجموعه ای از قوانین، استاندارد ها و کتابخانه ها و دستورات آماده ی مرتبط با برنامه نویسی داشته باشد که از کتابخانه های مختلف ( شامل کلاس ها و توابع ) تشکیل شده است. با استفاده از آن یک برنامه نویس خواهد توانست که از امکانات و قابلیت های مختلف یک زبان در راستای انجام پروژه ی خود استفاده نماید.

نمونه کد اندروید Autofill Framework – این نمونه کد اندروید، استفاده از Autofill Framework را که در Android 8.0 معرفی شده است (سطح API 26) را نشان می دهد. این فریم ورک شامل پیاده سازی اکتیویتی های مشتریانی که می خواهند به صورت خودکار تکمیل شوند است. همپنین شامل سرویس هایی که می تواند autofill data را برای آن اکتیویتی ها فراهم کند است.

دریافت از گیت هاب: Java | Kotlin

 • حالت تصویر در تصویر (Picture-in-Picture Mode)

نمونه کد اندروید PictureInPicture – این نمونه کد اندروید استفاده اصلی از حالت تصویر در تصویر را برای دستگاه های دستی نشان می دهد. این نمونه یک فیلم را پخش می کند. هنگام تبدیل برنامه به حالت تصویر در تصویر ، این فیلم همچنان پخش می شود. در صفحه تصویر در تصویر ، برنامه یک اقدام عملی را برای مکث یا از سرگیری فیلم نشان می دهد.

دریافت از گیت هاب: Java | Kotlin

 • فونت های قابل دانلود (Downloadable Fonts)

نمونه کد اندروید DownloadableFonts – این نمونه نحوه استفاده از ویژگی های دانلود فونت های معرفی شده در Android 8.0 (سطح API 26) را نشان می دهد. فونت های قابل دانلود به اپلیکشین ها اجازه می دهد تا به جای اینکه خودشان آن را دانلود کنند، از یک ارائه دهنده درخواست فونت استفاده کنند.

دریافت از گیت هاب: Java | Kotlin

 • محدودیت های اجرای پس زمینه (Background Execution Limits)

نمونه کد اندروید Bluetooth Advertisements Sample – مطابق با محدودیت های اجرای پس زمینه Android 8.0 (سطح API 26) نمونه تبلیغات بلوتوث به روز شده است. این نمونه قبلاً یک سرویس پس زمینه ایجاد کرده بود که برای پخش تبلیغات LE بلوتوث استفاده می شد. این روند اکنون به عنوان یک سرویس پیش زمینه شروع شده است تا از اجرای آن اطمینان حاصل شود.

دریافت از گیت هاب: Java

 • محدودیت های موقعیت مکانی پس زمینه (Background Location Restrictions)

نمونه کد اندروید LocationUpdatesPendingIntent – نحوه درخواست به روزرسانی موقعیت را با استفاده از یک PendingIntent نشان می دهد. برای اپلیکیشن هایی که اندروید 7.x را هدف قرار می دهند (سطح API 24-25) اما در اندروید 8.0 (سطح API 26) اجرا می شوند ، توسعه دهندگان می توانند از () PendingIntent.getService و یا ()PendingIntent.getBroadcast استفاده کنند.

برای برنامه هایی که اندروید 8.0 را هدف قرار می دهند،  () PendingIntent.getService کار نمی کند. هنگام هدف قرار دادن Android 8.0 ، برنامه نویسان باید از () PendingIntent.getBroadcast استفاده کنند.

دریافت از گیت هاب: Java

LocationUpdatesForegroundService Sample – نحوه استفاده از سرویس پیش زمینه را موقع به روزرسانی موقعیت در هنگام مشاهده اکتیویتی های اپلیکیشن نشان می دهد. برای اپلیکیشن های در حال اجرا در Android 8.0 (سطح API 26) ، به روزرسانی های پس زمینه فقط به چند بار در ساعت محدود می شوند. استفاده از سرویس پیش زمینه راهی برای دریافت بروزرسانی های مکرر است.
دریافت از گیت هاب: Java

الکامکو می تواند به شما در ارائه خدمات مشاوره توسعه برنامه های اندرویدی و همچنین آموزش برنامه نویسی اندروید کمک کند.

در صورتیکه می خواهید یک اپلیکیشن اندرویدی برای کسب و کار خودتان یا مشتریان خود درست کنید پکیج آموزش برنامه نویسی اندروید با Android Studio  که در زیر میبینید را به شما پیشنهاد می کنیم.

پیشنهاد ویژه برای شما :

پکیج آموزش برنامه نویسی اندروید برای ورود به بازار کار

برای اینکه شما عزیزان بتوانید برنامه نویسی اندروید را از صفر تا صد و پروژه محوری یاد بگیرید، این دوره حرفه ای را برای شما آماده کردیم که بتوانید با مشاهده این فیلم های آموزشی که هزینه خیلی کمی را نسبت به کلاس رفتن و وقت گرفتن از شما می گیرد، به یک برنامه نویس حرفه ای اندروید تبدیل شوید و بتوانید هر اپلیکیشن موبایل اندرویدی را بسازید و از انها کسب درآمد کنید و وارد بازار کار اندروید شوید.

قبل از خرید ارزیابی کنید، تعدادی از جلسات آن را به صورت رایگان برای شما در اینجا قرار دادیم تا بتوانید دانلود کنید.

شک نکنید بعد از دیدن این جلسات رایگان و کلا خرید این دوره، حتما دوره های دیگر ما را نیز خریداری خواهید کرد. چون مدرس این دوره، با حرفه ای ترین و جدیدترین روش ها، کاملترین مجموعه ساخت اپلیکیشن اندروید را برای شما تهیه کرده است و تجربه همکاری با شرکت گوگل را داشته است پس شکی در نحوه تدریس و کامل بودن پکیج نکنید و دوره را همین حالا خریداری کنید. در صورتی که سوالی دارید می توانید با پشتیبانی سایت تماس بگیرید. | الکامکو

جدیدترین دوره ها
آموزش ساخت اپلیکیشن فروشگاهی اندروید دیجی کالا Digikala - سورس دیجی کالا php - الکامکو
دوره آموزش ساخت اپلیکیشن اندروید فیلیمو - خرید اشتراک فیلیمو - خرید اشتراک فیلم - برنامه فیلیمو برای اندروید - ساخت اپلیکیشن فیلم و سریال - ساخت برنامه فیلیمو | مرجع آموزش برنامه نویسی اندروید الکامکو
آموزش طراحی رابط کاربری (طراحی UI اندروید) و آموزش طراحی تجربه کاربری (طراحی UX اندروید) - آموزش برنامه نویسی اندروید الکامکو
مشاهده همه دوره های آموزش برنامه نویسی اندروید الکامکو
{ آموزشگاه آنلاین الکامکو }

مرجع آموزش برنامه نویسی اندروید
طراحی اپلیکیشن موبایل
طراحی سایت

نظرسنجی: شما تابحال تجربه استفاده از نمونه کدهای اندروید را در اندروید استودیو داشتید؟ چطور بود؟ در صورتی که سوال و  یا نظری در این رابطه دارید خوشحال می شویم زیر همین پست با ما درمیان بگذارید.

0 دیدگاه
بازخورد درون خطی
مشاهده همه نظرات
فهرست