انواع دیتابیس اندروید آماده با امکانات حرفه ای و کاربردی

دیتابیس های اندروید موجود در این وبسایت با زحمت زیاد در طول چندین سال توسط تیم مرجع آموزش برنامه نویسی اندروید الکامکو جمع آوری شده تا شما عزیزان بتوانید با هر دیتابیس اندروید پروژه های اندرویدی موردنظرتان را با تمامی امکانات حرفه ای که برای آنها در نظر گرفته شده است ایجاد نمایید. برای خرید هر دیتابیس اندروید می توانید با کلیک روی آن قسمتی از فیلم ویدیویی (دمو) که برای شما قابل مشاهده است را مشاهده نموده و سپس اقدام به خرید اندروید دیتابیس (Android Database) مورد نظر خود نمایید.

اگر سوالی بعد از خرید هر کدام از این دیتابیس های آماده اندروید برای شما پیش آمد نگران نباشید، می توانید با قسمت پشتیبانی الکامکو در تماس باشید.

.

Realm بهترین راه حل بانک اطلاعاتی Android است. با نزدیک به یک دهه تجربه جاوا ، (Mateus (BCompSc پروژه های وب را با استفاده از Python ، Django و JS انجام داده است ، که اخیراً روی اندروید تمرکز دارد. از زمان ایجاد اندروید، توسعه دهندگان برنامه از SQLite برای ذخیره داده های محلی خود استفاده می کنند و در واقع اسکیولایت دیتابیس اندروید شناخته می شود.

توضیحاتی درباره دیتابیس اندروید (Android Database) 

اسکیولایت (اندروید دیتابیس) چیست؟ 

SQLite یک پایگاه داده  یا بانک اطلاعاتی رابطه ای منبع باز است یعنی برای انجام عملیات پایگاه داده بر روی دستگاه های اندرویدی مانند ذخیره ، دستکاری یا بازیابی داده های مداوم از بانک اطلاعاتی استفاده می شود که در bydefault آندروید تعبیه شده است. کلاس SQLiteOpenHelper امکان استفاده از پایگاه داده SQLite را فراهم می کند.

چگونه می توان با استفاده از بانک اطلاعاتی SQLite ، یک لینک دیتابیس ارسال کرد؟

مراحل ساده برای ایجاد یک بانک اطلاعاتی و رسیدگی به شرح زیر است:

  • هدف “SQLiteDatabase” را ایجاد کنید.
  • بانک اطلاعاتی را باز یا ایجاد کنید و اتصال ایجاد کنید.
  • عملیات درج ، به روزرسانی یا حذف را انجام دهید.
  • برای نمایش داده ها از جدول پایگاه داده ، مکان نما را ایجاد کنید.
  • اتصال بانک اطلاعاتی را ببندید.

آیا SQLite در اندروید استودیو ساخته شده است؟

اندروید در راستای اجرای بانک اطلاعاتی SQLite ساخته شده است. اسکیولایت به صورت محلی از طریق دستگاه (تلفن همراه و رایانه لوحی) در دسترس است و حاوی داده هایی با فرمت متنی است که دارای حجم کم و متناسب با بسیاری از زبان ها است.

از SQLite در سیستم عامل های تلفن هوشمند اندروید و مرورگر وب Chrome استفاده می شود. دیتابیس SQLite فرمت اصلی ذخیره سازی متا داده ها برای مرورگر وب Firefox و Thunderbird Email Reader از موزیلا است. Navigation Data Standard از SQLite به عنوان فرمت فایل برنامه خود استفاده می کند.

دیتابیس اندروید - اندروید دیتابیس - آموزش برنامه نویسی اندروید الکامکو

 

مقالات آموزشی الکامکو

فهرست