چگونه می توانیم به یک برنامه نویس اندروید تبدیل شویم؟

چگونه برنامه نویس اندروید شویم؟ توسعه دهنده اندروید | مرجع آموزش برنامه نویسی اندروید الکامکو

در این مقاله از سری آموزش های برنامه نویسی اندروید می خواهیم به این سوال که چگونه برنامه نویس اندروید شویم جواب دهیم.  پس با مرجع آموزش برنامه نویسی اندروید الکامکو همراه باشید.

اگر به دنبال تبدیل شدن به یک برنامه نویس اندروید که با نام توسعه دهنده اندروید یا دولوپر اندروید (Android developer) نیز شناخته می شود هستید، خواندن این موارد می تواند کمک بزرگی به شما برای جمع آوری اطلاعات در این زمینه کند و در صورتیکه می خواهید برای مصاحبه به جایی بروید این راهنما می تواند پاسخ دادن به سوالات را برای شما آسانتر کند.

سیستم عامل آندروید گوگل (Android OS) در سالهای اخیر با فروش جهانی تلفن های هوشمند روبرو شده است و سیستم عامل iOS اپل نسبت به اندروید عقب مانده است. در حقیقت ۸۱.۷ درصد از تلفن های هوشمند فروخته شده در سال های اخیر آندروید، ۱۷.۷ درصد سیستم عامل iOS و بقیه ویندوز، بلک بری و سایر سیستم عامل ها هستند.

بنابراین با توجه به متوسط حقوق بالا و افزایش تقاضا برای توسعه دهندگان آندروید، این می تواند یک حرکت بسیار هوشمندانه باشد. چون با توجه به این همه رشد و همه گیر شدن استفاده از سیستم عامل اندروید توسط افراد جامعه، بازار کار خوبی در آینده خواهد داشت. به همین دلیل بران شدیم تا راهنمایی برایتان بنویسیم که اگر شما هم دوست دارید به یک برنامه نویس اندروید تبدیل شوید کار را از همین الان شروع کنید و اطلاعات مورد نیاز خود را جمع آوری کنید.

راهنمای مفید برای افرادی که می خواهند به یک برنامه نویس اندروید (توسعه دهنده اندروید) تبدیل شوند: 

۱- اول فکر کنید ببینید که آیا شغل توسعه دهنده اندروید برای شما مناسب است یا خیر؟ 

اگر از ابتدا شروع کنید، کارهای زیادی برای تبدیل شدن به یک برنامه نویس اندروید برای انجام دادن خواهید داشت، بنابراین باید این حس در شما ایجاد شود که ۱۰۰ درصد مطمئن هستید که این مسیر درستی برای شماست.

یکی از بهترین راهها برای انتخاب کردن این حرفه، تحقیق آن حتی در ابتدایی ترین سطح شروع کار است. بعضی از دوره های آنلاین مقدماتی عالی برای آموزش برنامه نویسی اندروید وجود دارد که هزینه بسیار کمی دارند (و برخی از آنها حتی رایگان هستند) که اینها می توانند این ایده را برای شما ایجاد کنند که آیا برنامه نویسی اندروید برای شما مناسب است یا خیر.

از طرف دیگر، می توانید با افرادی را در این زمینه کار می کنند، صحبت کنید و ببینید که آیا این شغل به عنوان گزینه شغلی مناسب است یا خیر.

۲- جاوا را یاد بگیرید (و کمی C ++ و SQL)

اینطوری فکر نکنید که یادگیری جاوا یک قدم کوچک برای برنامه نویس اندروید شدن است، در واقع برای بسیاری از ما این یادگیری کاملاً جهشی است و بدون آن، شما واقعاً نمی توانید یک توسعه دهنده آندروید باشید زیرا بیشتر برنامه های اندروید با جاوا نوشته شده اند.

باید اطمینان حاصل کنید که به حلقه‌ها، لیستها، متغیرها و ساختارهای تسلط کافی دارید و هنگامی که شما به این اصول اولیه تسلط پیدا کردید، می توانید به تنهایی تمرین کنید، که این امر کاملاً عالی است.

نکته جالب در مورد یادگیری جاوا این است که جاوا فقط در برنامه های اندرویدی مورد استفاده قرار نمی گیرد، در واقع به طور مداوم در پنج زبان برتر برنامه نویسی پرطرفدار نیر مورد استفاده قرار می گیرد.  بنابراین ممکن است دریابید که یادگیری جاوا ایده خوبی است.

شما همچنین باید به اصول C ++ هم کمی یاد بگیرید زیرا برخی از برنامه های اندرویدی در این برنامه ساخته شده اند و همچنین باید با SQL برای پایگاه داده ها در برنامه های اندرویدی نیز آشنایی داشته باشید.

۳- هرچیزی که نیاز دارید را دانلود کنید

کیت (Kit) همه چیز برای برنامه نویسی اندروید است و برای شروع باید اطمینان حاصل کنید که کیت توسعه نرم افزار اندروید (SDK) و اندروید استودیو – IDE رسمی برای اندروید را بارگیری کرده اید.  دانلود Android SDK از طریق Android Studio کاملاً رایگان است.

اندروید استودیو به این منظور ساخته شده است تا هر آنچه برای شروع و تکمیل اپلیکیشن اندروید خود نیاز دارید را در خود جای دهد. این پلتفرم شامل ابزارهای خط فرمان، ویرایشگر کد، شبیه ساز Android ، کامپایلر و بسیاری از ویژگی های دیگر است.

از طرف دیگر ، می توانید SDK را بدون اندرویداستودیو و مستقیماً نیز دریافت کنید، اگرچه برای استخراج اطلاعات از فایل های فشرده شده باید کمی وقت صرف کنید.

در SDK قادر خواهید بود از کتابخانه های نرم افزاری گسترده و ابزارهایی که برای ساخت، آزمایش و اشکال زدایی برنامه های اندرویدی طراحی شده اند، استفاده کنید.

۴- رابط های API اندرویدی را بشناسید

شما باید بتوانید با رابط های برنامه نویسی اپلیکیشن اندروید یا همان API براحتی کار کنید. یک API در اصل یک کتابخانه کد منبع از پیش ساخته است و گروه هایی از کلاس ها یا بسته ها را در اختیار شما قرار می دهد که توسعه دهندگان را قادر می سازد تا با برخی ویژگی ها به راحتی کد را برای برنامه های خود بنویسند.

مثلا بسته android.content به شما اجازه می دهد برنامه کاربردی خود را دسترسی داده و داده ها را بر روی یک دستگاه منتشر کنید، یا بلوتوث یا عملکرد دوربین داخل برنامه را فعال کنید. | برای دیدن لیست کامل بسته های API اینجا را ببینید.

۵- یک اپلیکیشن اندروید ایجاد کنید

پس از تسلط بر جاوا و آشنایی و کار کردن با API ها، دیگر می توانید کم کم شروع به ساخت اپلیکیشن موبایل کنید.

خب مسلما اولین برنامه شما کامل نخواهد بود و احتمالاً خیلی سریع از آن ناامید خواهید شد! اما یک بار می توانید ثابت کنید که می توانید یک برنامه کاربردی اندرویدی ایجاد کنید – حتی در حد خیلی ابتدایی. وقتی به عنوان یک برنامه نویس اندروید مبتدی می خواهید در جایی مشغول به کار شوید، کارفرمایان غالباً انتظار ندارند که یک توسعه دهنده اندرویدحرفه ای باشبد و برای بسیاری از آنها مبتدی بودن نیز کفایت می کند.

۶- تا می توانید برای تبدبل شدن به یک برنامه نویس اندروید تجربه کسب کنید

شروع به کار در یک صنعت جدید برای شناختن آن حوزه و تخصصی شدن، به زمان، صبر و سخت کوشی نیاز دارید.

مهارت ها و مخاطبین مربوطه می توانند نقش مهمی در ایفای نقش به عنوان توسعه دهنده داشته باشند، اما به دست آوردن تجربه می تواند به شما کمک کند تا حتی سریع تر به مرحله بعدی کار خود بروید.

آموزش، کارگاه های آموزشی و مکان سازی می تواند به شما در کسب مهارت و تجربه مربوطه کمک کند تا بتوانید به عنوان یک توسعه دهنده مشتاق شروع کنید.

مهارت هایی که به دست می آورید را می توانید به رزومه (CV) خود اضافه کنید که در مصاحبه های شغلی شما مفید هستند. با اینکار می توانید درک بهتری از نقشی که می خواهید به آن بپردازید و توانایی خود را به عنوان یک توسعه دهنده نشان دهید داشته باشید.

۷- برای اینکه جایی استخدام شوید، به توضیحات شغلی که کارفرمایان می نویسند توجه کنید

توجه کردن به توضیحات شغلی که کارفرمایان برای جذب نیرو می دهند می تواند ایده خوبی در مورد آنچه کارفرمایان به دنبال آن هستند و مهارت هایی که نیاز دارند به شما بدهد. این به شما کمک می کند تا با توجه به مهارت هایی که دارید بتوانید به راحتی با دیگران ارتباط برقرار کرده و با آنها همکاری کنید و یک اشتیاق واقعی برای توسعه اندروید به شما نشان می دهد.

آشنایی با مأموریت سازمانهایی که برای آنها درخواستی می فرستید نیز یکی از نکات مهم برای استخدام شدن در ان شرکت است و یک امتیاز برای شما محسوب می شود.

۸- در شبکه های اجتماعی حضور داشته باشید 

کارفرمایان معمولا از اینکه بتوانند افرادی که در رویدادهای گروهی شرکت می کنند را جذب کنند حس خوبی دارند. پس حضور شما در رویدادها و پیوستن به گروه های شبکه ای می تواند روشی مؤثر برای برقراری تماس با آنها باشد. آنها می توانند هکرها ، توسعه دهندگان و برنامه نویسان را با هم به اشتراک بگذارند و همچنین مشاوره ارائه دهند و اطلاعات خود را در مورد فرصت های شغلی آینده به اشتراک بگذارند.

جدیدترین دوره ها
آموزش ساخت اپلیکیشن فروشگاهی اندروید دیجی کالا Digikala - سورس دیجی کالا php - الکامکو
دوره آموزش ساخت اپلیکیشن اندروید فیلیمو - خرید اشتراک فیلیمو - خرید اشتراک فیلم - برنامه فیلیمو برای اندروید - ساخت اپلیکیشن فیلم و سریال - ساخت برنامه فیلیمو | مرجع آموزش برنامه نویسی اندروید الکامکو
آموزش طراحی رابط کاربری (طراحی UI اندروید) و آموزش طراحی تجربه کاربری (طراحی UX اندروید) - آموزش برنامه نویسی اندروید الکامکو
مشاهده همه دوره های آموزش برنامه نویسی اندروید الکامکو
{ آموزشگاه آنلاین الکامکو }

مرجع آموزش برنامه نویسی اندروید
طراحی اپلیکیشن موبایل
طراحی سایت

این قسمت از آموزش برنامه نویسی اندروید الکامکو که درباره برنامه نویس اندروید است چطور بود؟ در صورتی که سوال و  یا نظری در این رابطه دارید خوشحال می شویم زیر همین پست با ما درمیان بگذارید.

0 دیدگاه
بازخورد درون خطی
مشاهده همه نظرات
فهرست