راهنمای آموزش ساخت اپلیکیشن موبایل اندروید + معرفی دوره آموزش طراحی اپلیکیشن موبایل اندروید

آموزش ساخت اپلیکیشن اندروید با برنامه نویسی - سایت آموزش طراحی اپلیکیشن اندروید الکامکو

آموزش ساخت اپلیکیشن اندروید با برنامه نویسی یکی از پرطرفدارترین و حرفه ای ترین و در نهایت پس از یادگیری پردرآمد ترین شغل هاست. به همین خاطر در این مطلب از مجله برنامه نویسی اندروید می خواهیم مراحل ساخت اپلیکیشن اندروید را با هم بررسی کنیم. سپس دوره های مربوطه را به شما معرفی کنیم. پس با وبلاگ الکامکو همراه باشید.  

مقدمه ای برای اینکه طراحی اپلیکیشن چیست و چرا اینقدر در زندگی ما اهمیت دارد؟ 

در دنیای امروزه که همه کارها با گوشی موبایل انجام می شود باعث انقلابی در دنیای تکنولوژی بنام واژه اپلیکیشن (application) که به اختصار app نامیده می شود شده که همه روزه این کلمه را چندین بار از اطرافیانمان می شنویم و این نشاندهنده این است که اپلیکیشن ها نقش پررنگی در زندگی مدرن ما دارند.

شما روزی چند بار گوشی تان چک می کنید؟ ۱۰بار؟ ۲۰ بار؟ ۳۰ بار و یا بیشتر؟

طراحی اپلیکیشن چگونه است؟

قبل از اینکه به جواب این موضوع بپردازیم باید این نکته را به شما یاد آوری کنیم که اگر دنبال این هستید که طراحی یک اپلیکیشن موبایل را خوب یاد بگیرید نباید فریب تبلیغات واهی را بخورید مثلا “با ۳ مرحله اپلیکیشن بسازید” یا “طراحی اپلیکیشن موبایل در ۵ دقیقه” ! چون طراحی یک اپلیکیشن خوب به راحتی این دروغ ها نیست و چنین اپلیکیشنی بدرد صاحب آن کسب و کار نمی خورد.

برای شروع طراحی و ساخت اپلیکیشن اندروید یا ios (فرقی ندارد) اول این سوالها را از خودتان بپرسید:

 1. چرا می خواهید یک اپلیکیشن بسازید؟
 2. آیا با ساختن این اپلیکیشن مشکلی از جامعه ای کوچک یا بزرگ حل می شود؟
 3. چقدر بودجه برای طراحی اپلیکیشن در نظر گرفته شده است؟
 4. چقدر مدت زمان برای ساخت اپلیکیشن داریم؟
 5. این اپلیکیشن چه ویژگی های منحصر به فردی باید داشته باشد؟

پاسخ دادن به این سوال ها تعیین می کند که آیا برنامه شما موفق خواهد بود یا خیر.

مراحل ساخت اپلیکیشن اندروید

بهتر است صفر تا صد ساخت اپلیکیشن اندروید را از همین اول بلد باشید تا بخواهید اصولی جلو برید. پس بیاید در این قسمت چگونگی ساخت اپلیکیشن اندروید یا ios را با هم بررسی کنیم. 

مرحله ۱ از مراحل ساخت اپلیکیشن اندروید ایده برای ساخت اپلیکیشن اندروید خود پیدا کنید

دوست دارید یک اپلیکیشن بسازید اما ایده ای ندارید؟ در اینصورت باید دنبال یک مشکلی بگردید که همه یا جامعه ای از افراد با آن دست و پنجه نرم می کنند. مثل خیلی از این اپلیکیشن هایی که در کافه بازار یا گوگل پلی می بینید. مثل اسنپ!

وقتی به اطراف خود نگاه می کنید، همه محصولات و خدماتی که استفاده می کنید همه برای حل یک مشکل ایجاد شده اند. مثلا ماشین برای این ایجاد شده که ما سریعتر از یک مکان به مکان دیگری برویم. یا موبایل برای این است که ما بتوانیم ارتباطات خودمان را بیشتر کنیم و خلاصه هر چیزی که الان دور و ور شماست به یک دلیلی و برای حل یک مشکلی از ما ایجاد شده است.

بنابراین اگر دنبال ساخت برنامه اندروید یا ios هستید و ایده برای ساخت اپلیکیشن موبایل ندارید باید به دنبال مشکلاتی در زندگی روزمره خود باشید و آنها را لیست کنید. وقتی که این لیست شما جمع آوری شد آنهایی که عملی شدنی و منطقی هستند را الویت بندی کنید و برای شروع به این فکر کنید که چطوری می توانید با ساخت اپلیکیشن آن را حل کنید!

مطلب مرتبط:  ایده برای ساخت اپلیکیشن های موبایل

مرحله ۲ از مراحل ساخت اپلیکیشن اندروید – اعتبار سنجی ایده برای ساخت اپلیکیشن اندرویدی

در این مرحله که با نام اعتبارستجی نیازها هم شناخته می شود باید ببینید که آیا برنامه ای که تصمیم به ساخت آن دارم تقاضاکننده و یا در واقع بین مردم طرفدار داره یا نه؟

برای اینکه این موضوع را پیاده سازی کنید می توانید از گوگل ترند استفاده کنید. همچنین می توانید یک صفحه ای در سایت یا شبکه های اجتماعی یا فرم سازهای انلاین درست کنید و برای کاربران هدف بفرستید تا به آن جواب بدهند و اینطوری می توانید متوجه شوید که آنها به چه موضوعاتی در آن حیطه ایده شما علاقه دارند تا به یک نتیجه گیری کلی درباره نیازسنجی ایده خودتان برسید.

مرحله ۳ از مراحل ساخت اپلیکیشن اندروید – جزئیات اپلیکیشن را مشخص کنید

تا الان اپلیکیشنی که می خواهید بسازید را از نظر نیازسنجی بررسی کردید که آیا برنامه ای که می خواهید بسازید بین مردم طرفدار داره یا نه که از آن استفاده کنند و ارزش این را داره که ما آن را بسازیم؟ اگر نتیجه مثبت بود حالا وقت آن است که جزئیات برنامه خود را بر روی یک سند پیاده سازی کنید، یا اگر می خواهید مسافت بیشتری را طی کنید ، از یک ابزار وایرفریم (wireframe) استفاده کنید

وایرفریم به عنوان طرح اولیه و بلوپرینت (blueprint) نیز شناخته می‌شود. از این روش برای تعیین بخش‌های مختلف طراحی اپلیکیشن یا حتی در طراحی سایت هم استفاده می‌شود تا معلوم شود صفحات و عناصر در کجا و با چه هدفی در طراحی به کار روند. در واقع یک راهنمای تصویری است که اسکلت و چارچوب کلی یک وب سایت را نمایش می‌دهد.

وقتی ایده خود را روی کاغذ پیاده سازی می کنید، به یاد داشته باشید تا آنجا که ممکن است جزئیات بیشتری را ترسیم کنید. جریان نحوه حرکت کاربر به  اپلیکیشن و همچنین همه ویژگی های پیش بینی شده را در آن بگنجانید. این به شما به عنوان یک توسعه دهنده کمک می کند انتظارات شما به وضوح درک شود.

مرحله ۴ از مراحل طراحی اپلیکیشن – ویژگی های غیر اصلی اپلیکیشن را حذف کنید

در این مرحله بیاید و قسمت های اصلی و غیر اصلی برای ساخت اپلیکیشن اندرویدی خود را جدا کنید و فقط اون قسمت از برنامه که ارزش بیشتری دارد و قسمت اصلی برنامه است را فعلا نمایان کنید.

در واقع در همین مراحل اولیه نیاز نیست بخواهید همه اون ویژگی های ریزی که در مرحله قبل مشخص کردید را پیاده سازی کنید چون می توانید در بروزرسانی های بعدی با توجه به بودجه برنامه آن را پیاده سازی کنید.

پس با حذف جزئیات ویژگی های اپلیکیشن هم هزینه توسعه اولیه را کاهش می دهید و می تواند به شما کمک کند تا برنامه خودتان را سریعتر وارد بازار کنید.

مرحله ۵ از مراحل طراحی اپلیکیشن – طراحی رابط کاربری (UI) و تجربه کاربری (UX) را در اولویت قرار دهید

خیلی از افرادی که می خواهند برای کسب و کار خودشان اپلیکیشن داشته باشند، به توسعه دهنده سفارش می کنند که “من می خوام گرافیک اپلیکیشن من خیلی زیبا باشه و طراحی کاربری خوبی داشته باشه”!

ولی شما به عنوان یک توسعه دهنده  علاوه بر اینکه باید طراحی رابط کاربری اپلیکیشن را در نظر داشته باشید که رنگ و لعاب دار باشه باید به تجربه کاربری اپلیکیشنم فکر کنید و این از قبلی هم مهمتره چون اگر هرچقدر اپلیکیشنی زیبا درست کنید ولی نتواند با کاربر ارتباط برقرار کند و کاربر نتواند همه چیز را بدرستی در اپلیکیشن پیدا و کار کند و گیج شود اپلیکیشن را حذف می کند و برای بار دوم آن را باز یا نصب نمی کند و در نتیجه اپلیکیشن شما ناموفق از آب در خواهد آمد.

بنابراین به دنبال طراحی (تجربه کاربر و رابط کاربری) باهم باشید و قبل از پیاده سازی عملی آنها را بررسی کنید.

دوره پیشنهادی برای شما: دوره جامع آموزش طراحی رابط کاربری و تجربه کاربری اندروید 

مرحله ۶ از مراحل طراحی اپلیکیشن – زبان مناسبی برای پیاده سازی اپلیکیشن انتخاب کنید.

برای برنامه نویسی اندروید زبان جاوا و کاتلین و همچنین دارت با فریمورک فلاتر بهترین گزینه هستند و دلایلی زیادی برای انتخاب آنها وجود دارد. در ادامه برای این زبان های برنامه نویسی دوره هایی را به شما معرفی کنیم که با هر کدام از انها می توانید اقدام به یادگیری کنید و اپلیکیشن های حرفه ای بسازید.

در صورتیکه می خواهید با این زبانهای برنامه نویسی بیشتر آشنا شوید توصیه می کنیم مطالب زیر را بخوانید:

زبان برنامه نویسی جاوا چیست؟ | زبان برنامه نویسی کاتلین چیست؟ | زبان برنامه نویسی دارت چیست؟ 

مرحله ۷ از مراحل طراحی اپلیکیشن اندروید- محیط برنامه نویسی اندروید (برنامه ساخت اپلیکیشن اندروید) خود را انتخاب کنید

محیط برنامه نویسی (IDE) محیطی است تا بتوانید کارهای مربوط به کد نویسی اندروید را در آن مدیریت کنید.

از نرم افزارهای ساخت اپلیکیشن اندروید می توان به موارد زیر اشاره نمود:

اندروید استودیو، زامارین، اکلیپس، بیسیک فور اندروید، فون گپ و … ولی سوال اینجاست که کدام یکی از اینها بخصوص به عنوان نقطه شروع یادگیری برنامه نویسی اندروید بهتر است؟

همانطور که گفتیم برنامه های ساخت اپلیکیشن اندروید مختلفی وجود دارد ولی پیشنهاد گوگل به شما استفاده از برنامه اندروید استودیو (Android Studio) است و دلایل زیادی برای این انتخاب وجود دارد که می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • اندروید استودیو یک نرم افزار ساخت اپلیکیشن اندروید رایگان است.
 • قویترین نرم افزار ساخت اپلیکیشن اندروید است زیرا کامل است و دارای ابزارهای قوی است.
 • هر چیزی بجز اندروید استودیو دارای کتابخانه های آماده هستند و نمی توانید اپلیکیشن های حرفه ای با آنها درست کنید و از این نظر دارای محدودیت هستید.
 • همه این محیط ها بجز اندروید استودیو اول باید به جاوا کامپایل شوند به همین خاطر سرعت کاهش و حجم اپلیکیشن افزایش می یابد.
 • هر وقت نسخه های اندروید آپدیت می شوند، سریع یعنی در حد چند روز وارد اندروید استودیو می شود ولی در بقیه محیط ها اینطوری نیست.
 • منابع زیادی برای رفع اشکال و یا افزایش آگاهی برای شروع برنامه نویسی اندروید استودیو وجود دارد ولی برای بقیه محیط ها منابع محدود هستند.
 • و…

همچنین بخوانید: اندروید استودیو چیست؟ 

مرحله ۸ از مراحل طراحی اپلیکیشن اندروید – پروژه های کوچک بنویسید و پروژه محور کار کنید

بجای آنکه روزها، هفته ها یا حتی ماه ها را با آموزش های تئوری سپری کنید در عوض سعی کنید در همان ابتدای کار برنامه های کوچک بنویسید و خطاهای کوچک برنامه ها را پیدا کنید و آن ها را حل کنید تا اینطوری مهارت خودتان را افزایش دهید.

مرحله ۹ از مراحل طراحی اپلیکیشن اندروید – بعد از ساخت اپلیکیشن های اندرویدی آنها را تست کنید

تست اپلیکیشن اندروید یا iOS یکی از کارهای مهمی است که به عنوان یک برنامه نویس اندروید باید آن را در تمامی مراحل ساخت و توسعه اپلیکیشن کنترل و مدیریت کنید. مرحله تست نرم افزار گوشی، در واقع موفقیت یک برنامه را تعیین می کند و باید در هر مرحله از توسعه برنامه انجام شود تا با خیال راحت اپلیکیشن خود را در مارکت پلیس ها (کافه بازار، گوگل پلی، اپ استور و …) منتشر کنید.

مرحله ۱۰ از نحوه ساخت اپلیکیشن اندروید – اپلیکیشن خود را در گوگل پلی منتشر کنید

اپ استور کمپانی اپل قوانین سختگیرانه ای برای تایید اپلیکیشن ها دارد و تنها اپلیکیشن هایی مورد تایید این استور قرار میگیرند که از کیفیت بسیار بالایی برخوردار باشند. این سختگیری یک مزیت برای کاربران نهایی به همراه دارد و آن این است که تنها محصولات باکیفیت به این استور راه پیدا می کنند و گزینه های محدودتری در اختیار کاربران قرار می گیرد.

از سوی دیگر یک چالش پیش روی توسعه دهندگانی است که زمان و هزینه زیادی صرف تولید اپلیکیشن کرده اند، در واقع آنها باید محصولی بسازند که مطابق استاندارهای اپ استور باشد.

شرایط برای گوگل پلی استور کمی متفاوت است و به ندرت پیش می آید که اپلیکیشنی توسط گوگل پلی رد شود. با این اوصاف توسعه دهندگان شانس بیشتری برای انتشار محصولات خود در گوگل پلی دارند.

مزیت دیگری که گوگل پلی نسبت به اپ استور داراست، قابلیت جستجوی قدرتمند و پیشرفته آن است که از نام اپلیکیشن تا توضیحات تکمیلی را مورد جستجو قرار میدهد و نتایج کامل تری را به کاربر نمایش میدهد.

از این رو توسعه دهندگان فرصت بیشتری برای دیده شدن می یابند و اپلیکیشن راحت تر می تواند کاربران و مخاطبین هدف خود را پیدا کند. از این لحاظ اپ استور کمی محدودتر بوده و اپلیکیشن ها آنطور که باید در این استور دیده نمی شوند.

نکته مهم : بعد از انتشار اپلیکیشن بفکر بازاریابی آن هم باشید در واقع بفکر سئو کردن یا بهینه سازی اپلیکیشن در مارکت ها باشید که مهمترین مرحله در آمدزایی شما از اپلیکیشن محسوب می شود.

مرحله ۱۱ از نحوه ساخت اپلیکیشن اندروید – سریع بعد از انتشار بازخورد بگیرید و بداهه پردازی کنید

هنگامی که برنامه شما در فروشگاه برنامه فعال شد، اولین مجموعه استفاده و رفتار مشتریان از اپلیکیشن به شما کمک می کند که چگونه برنامه خود را بهبود ببخشید. برای پیشرفت در نحوه ساخت اپلیکیشن اندروید باید همیشه به بازخورد کاربر توجه داشته باشید و به ساخت و ساز ادامه دهید.

مرحله ۱۲ از نحوه ساخت اپلیکیشن اندروید – اپلیکیشن خود را مدام تجزیه و تحلیل کنید

جم آوری تجزیه و تحلیل به شما کمک می کند دانلودها ، تعامل و حفظ کاربر برای برنامه خود را ردیابی کنید. برای اینکار می توانید از ابزارهایی مانند Flurry که به صورت رایگان در دسترس است و Localytics که نسخه رایگان و پولی دارد استفاده کنید.

مرحله ۱۳ از نحوه ساخت اپلیکیشن – باقیمانده ویژگی ها را برای ساخت اپلیکیشن اندروید حرفه ای تر خود بکار بگیرید

تا الان نسخه اولیه اپلیکیشن خود را با ویژگی های محدود و فقط نسخه اصلی ساختید. حالا زمان ارزیابی و معرفی سایر ویژگی های باقی مانده در نسخه اولیه است. از طریق تجزیه و تحلیل و بازخورد خواهید فهمید که آیا این ویژگی ها دیگر مرتبط نیستند یا خیر.

مرحله ۱۴ از نحوه ساخت اپلیکیشن – همیشه در حال یادگیری باشید: افراد حرفه ای را در این زمینه دنبال کنید

سعی کنید در گروه ها و انجمن های برنامه نویسی در شبکه های اجتماعی بخصوص در پیج های اینستاگرام و تلگرام و لینکدین و… عضو شوید، با این روش جدیدترین اطلاعات و مطالب به روز به صورت مداوم در اختیار شما قرار خواهد گرفت و از طرفی می توانید از تجربه برنامه نویسان حرفه ای و با تجربه هم استفاده کنید.

همچنین بخوانید: چه عواملی در قیمت ساخت اپلیکیشن موبایل اندروید تاثیر دارند؟

مرحله ۱۵- تمرین و تمرین و تمرین

با تمرین زیاد می توانید زودتر به اهدافی که دارید برسید و حرفه ای تر شوید.

ضرورت  استفاده از اپلیکیشن ها در کسب و کار و ارزش یادگیری ساخت اپلیکیشن های اندروید

در دنیای پیشرفته امروز، رسانه های دیجیتال نقش بسیار زیادی در زندگی ما دارند. با این وجود، بسیاری از افرادی که دارای کسب و کارهای کوچک هستند هنوز معتقدند که داشتن یک وب سایت یا صفحه فیس بوک برای جذب و ارتباط با مشتریان خود کافی است ولی این درست نیست.

استفاده از اپلیکیشن های فروشگاهی و تجاری موبایل بدون توجه به اندازه ای که کسب و کارها دارند به ابزاری ضروری برای بازاریابی و افزایش فروش تبدیل شده اند ولی بسیاری از صاحبان کسب و کارها ممکن است فکر کنند توسعه و داشتن اپلیکیشن خیلی گران تمام می شود یا یک سرمایه گذاری غیر ضروری محسوب می شود! ولی اصلا اینطوری نیست و داشتن اپلیکیشن موبایل برای کسب و کارها می تواند به ارتباط بیشتر با مشتریان کمک زیادی کند که نتیجه آن افزایش فروش و معروف شدن در دنیای دیجیتالی است! پس اهمیتِ داشتن اپلیکیشن و آموزش ساخت اپلیکیشن های اندروید در دنیای امروزی آنقدر زیاد است که می توان تخمین زد سرمایه ای که خرج ساخت اپلیکیشن و راه اندازی آن شده چند برابر برگشت داده می شود.

نتیجه گیری از آموزش ساخت اپلیکیشن های اندروید

این مراحل یک راهنما برای آموزش ساخت اپلیکیشن اندروید برای شما بر اساس تجربه های برنامه نویسی اندروید ما هستند امیدواریم توانسته باشیم به اطلاعات شما در این زمینه اضافه کرده باشیم.

 • || معرفی دوره های آموزش ساخت اپلیکیشن

دوره آموزش ساخت اپلیکیشن با جاوا اندروید (Java):

جاوا زبان رسمی از طرف گوگل برای توسعه برنامه های اندرویدی است که رایگان است و منابع زیادی برای یادگیری آن وجود دارد و چون زبانی است که از مدتها پیش (بالای ۲۰ سال) وجود دارد و متخصصان زیادی در این زمینه خبره شدند، در صورت داشتن مشکل می توانید سریع آن را حل کنید. زبان Java توسط محیط کد نویسی Android Studio هم پشتیبانی می شود و برای هر جا که فکر ش را کنید (در سیستم های دسک تاپ، تلفن های هوشمند، وب و…) کاربرد دارد و همچنین زیر ساخت برنامه های اندرویدی است و استفاده از کد نویسی جاوا در اندروید راحت و امنیت آن بالاست.

در کل برنامه نویسی اندروید بر اساس زبان برنامه نویسی جاوا است ، بنابراین اگر درک اساسی از برنامه نویسی جاوا داشته باشید، یادگیری توسعه برنامه اندروید برای شما جالب خواهد بود.

آموزش اندروید استودیو - آموزش android studio - آموزش برنامه نویسی اندروید الکامکو - ساخت اپلیکیشن اندروید - آموزش ساخت برنامه اندروید

در این دوره همه چیز از صفر تا صد به شما آموزش داده می شود. سرفصل های آموزشی برنامه نویسی اندروید را می توانید اینجا مشاهده کنید. | مقالات جاوا

دوره اموزش ساخت اپلیکیشن با کاتلین (Kotlin):

کاتلین یکی دیگر از زبانهای رسمی اندروید است که اخیرا در حال گسترش است و اخیرا مثل جاوا به عنوان زبان ترجیحی Google انتخاب شده است.

کاتلین از خیلی جهات شبیه جاوا است و در واقع کسی که جاوا بلد باشد براحتی می توانید به کاتلین هم مسلط شود و تفاوت های بزرگی که با هم دارند این است که طول کدهای جاوا جامع تر است ولی ولی طول کدهای آن کوتاه تر و راحت تر کدنویسی می شود.

از طرفی منابع کافی برای یادگیری Kotlin در درسترس نیست ولی با پیدا کردن منابع اموزشی خوب براحتی می توانید به این زبان مسلط شوید و شروع به ساخت اپلیکیشن با کاتلین نمایید.

بعد از یادگیری کاتلین اگر بخواهید برای جایی استخدام شوید یا بصورت دورکاری و فریلنسری کار کنید راه برای شما باز است و براحتی می توانید جذب بازار کار اندروید شوید.

آموزش برنامه نویسی اندروید با کاتلین - برنامه نویسی کاتلین - آموزش kotlin - آموزش زبان برنامه نویسی کاتلین

دوره پیشنهادی
آموزش زبان برنامه نویسی کاتلین بصورت پروژه محور از مقدماتی تا پیشرفته 

این دوره از دوره های کاتلین نیاز به پیش نیاز ندارد و همه چیز از صفر تا صد به شما آموزش داده می شود.

دوره آموزش ساخت اپلیکیشن اندروید و آی او اس  

فریم‌ورک فلاتر از زبان برنامه‌نویسی Dart استفاده می‌کند که توسط گوگل در سال ۲۰۱۷ معرفی شده و به ندرت توسط توسعه‌دهندگان مورد استفاده قرار می‌گیرد. کار با دارت و این فریم ورک برای توسعه دهندگان JavaScript یا Java آسان است زیرا از مفاهیم برنامه نویسی شی گرا پشتیبانی می‌کند.

در نتیجه اگر به طراحی اپلیکیشن با فلاتر علاقمند هستید، بدین معنی است که می‌توانید به توسعه برنامه‌های تلفن همراه بپردازید. Flutter همچنین دارای ابزارک‌هایی برای Material Design و Cupertino است که به توسعه‌دهندگان اجازه می‌دهید تا به راحتی UI را در هر دو سیستم عامل iOS و Android ارائه دهند.

آموزش فریمورک Google Flutter آن‌چنان سخت و زمان بر نخواهد بود. زیرا این زبان تنها برای توسعه نرم‌افزارهای اندروید و اپل به‌کار می‌رود و در اندروید و iOS بدون تغییر کدها، دو خروجی را ارائه می‌نماید. زبان برنامه‌نویسی دارت به خاطر اینکه جدید و تازه نفس است، هنوز مورد توجه برنامه‌نویسان قرار نگرفته و توسعه‌دهندگان کمی به چارچوب فلاتر روی آوردند.

دوره متخصص فلاتر - آموزش برنامه نویسی فلاتر برای اندروید و ios

دوره پیشنهادی
دوره آموزش فلاتر  بصورت مهارت محور برای ورود به بازار کار اندروید و iOS

دوره های فلاتر نیاز به پیش نیاز ندارد و همه چیز از صفر تا صد به شما آموزش داده می شود. در این دوره آموزش زبان برنامه نویسی دارت ، نصب فلاتر و … آموزش داده شده است.

مقالات فلاتر را می توانید از اینجا دنبال کنید. | همچنین بخوانید: فلاتر چیست؟

|| بعد از یادگیری طراحی اپلیکیشن اندروید چطوری می تونم درآمدزایی کنم؟ 

برخی از روش های کسب درآمد از برنامه نویسی اندروید بعد از آموزش طراحی اپلیکیشن موبایل اندروید با جاوا می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. مدل کارمندی: کسب درآمد بعد از آموزش طراحی اپلیکیشن اندرویدی با استخدام به عنوان طراح اپلیکیشن در شرکت های برنامه نویسی به صورت کارمندی و حضوری که بیشترین درخواست را هم از بین تقاضاهایی که برای شغل برنامه نویسی اندروید می شود دارد.
 2. مدل ایده پردازی: کسب درآمد بعد از اموزش طراحی اپلیکیشن اندروید با تولید اید ه هایی خلاقانه برای پیاده سازی کردن اپلیکیشن . در این روش شما می توانید ابتدا اپ های خلاقانه ای را طراحی و پیاده سازی کنید سپس با جذب کاربران و نصب زیاد اقدام به درآمد زایی از آن کنید و همچنین سفارش طراحی اپلیکیشن اندروید بگیرید. 
 3. مدل فری لنسری: کسب درآمد بعد از یادگیری طراحی اپلیکیشن با اندروید استودیو و جاوا با انجام دادن سفارش پروژه و انجام آن به صورت دورکاری به اینصورت که همیشه افرادی در شبکه های اجتماعی یا مثلا دیوار و پونیشا و خلاصه اینجور فضاها هستند که تقاضا برای انجام دادن پروژه اندروید خودشان را دارند و شما با دادن قیمت و توافق با آنها می توانید پروژه هایشان را بصورت دورکاری انجام دهید و مبلغ خود را به همان صورتیکه توافق کردید دریافت کنید.
 4. مدل تبلیغاتی: کسب درآمد بعد از یادگیری طراحی اپلیکیشن اندرویدی با تبلیغات به اینصورت که یک یا چندین اپلیکیشن کاربردی و جذاب برای کاربران می سازید و برایش از طریق راه های مختلفی که بازاریابی نام دارد کاربر جذب می کنید و سپس از طریق تبلیغات درون برنامه ای که یکی از موثرترین روش های درآمدزایی از طریق برنامه نویسی موبایل است درامد کسب می کنید.
 5. مدل برنامه فریمیوم: کسب درآمد از آموزش برنامه نویسی موبایل با مدل فریمیوم یعنی اینکه شما اپلیکیشنی جذاب و کاربرپسند با یکسری امکانات خوب با نام نسخه رایگان تولید می کنید ولی همه ویژگی های آن را رایگان در اختیارشان همین اول کار قرار نمی دهید. کم کم بعد از یک مدت که یکسری کاربر جذب کردید می توانید با اضافه کردن ویژگی های دیگر به اپ این قسمتها را پولی کنید یعنی وقتی کاربر می خواهد از این ویژگی ها استفاده کند باید پولی پرداخت کند.
 6. مدل خدمات اشتراکی: کسب درآمد بعد از یادگیری طراحی اپلیکیشن با اندروید استودیو و جاوا با خدمات اشتراکی به اینصورت است که مثل مدل فریمیومی است ولی کاربر برای استفاده از خدمات ویژه اپلیکیشن باید اشتراک خودش را در مدت های از پیش تعیین شده شارژ کند.
 7. مدل بازاریابی: کسب درآمد بعد از آموزش برنامه نویسی با android studio با بازاریابی برنامه / پیامک / ایمیل به اینصورت که با ارسال خبرنامه به ایمیل یا تبلیغاتی پیام کوتاه با sms، می توانید کاربران را به جایی که می خواهید از اپلیکیشنتان درامدزایی کنید هدایت کنید و در واقع آنها را از دسک تاپ و تلفن همراه به اپلیکیشن مورد نظر خودتان هدایت می کنید.
 8. مدل تبلیغات ویدیویی: کسب درآمد بعد از آموزش طراجی اپلیکیشن اندرویدی و توانایی انجام دادن پروژه و ساختن اپ با گرفتن تبلیغات ویدیویی به اینصورت که کسی به شما تبلیغ کسب و کارش را می دهد و شما ان را در فضاهای مختلف اپلیکیشن خودتان قرار می دهید و کاربران روی آنها کلیک می کنند و شما بابت هر کلیک کاربر بر روی تبلیغات ویدیویی می توانید از صاحب آن کسب و کار هزینه دریافت کنید.

|| چرا دوره های آموزش ساخت اپلیکیشن را از سایت  اموزش برنامه نویسی الکامکو بخرم؟ 

 • این دوره آموزش طراحی اپلیکیشن های اندرویدی از سطح مقدماتی شروع می شود و کاملترین موضوعات را تحت پوشش قرار می دهد و بدون هیچ پیش زمینه ای می توانید آن را یاد بگیرید.
 • از آنجایی که اندروید استودیو پلتفرم اصلی گوگل برای طراحی اپلیکیشن اندروید است، آموزش ها در همین راستا با جدیدترین نسخه اندروید استودیو پیاده سازی شده است.
 • این دوره آموزش طراحی اپلیکیشن با اندروید استودیو همواره در حال آپدیت است و جدیدترین نسخه در پنل شما در الکامکو قرار می گیرد.
 • این دوره کاملترین آموزش برنامه نویسی اندروید در ایران است زیرا همه سرفصل های مربوطه بصورت کامل در آن توضیح داده شده است و نیازی به خرید دوره های دیگر برای یادگیری طراحی اپلیکیشن Android ندارید.
 • آموزش ها به صورت پروژه محور هستند یعنی بیشتر ازینکه تئوری وارد مباحث شوید بصورت عملی وارد فاز برنامه نویسی موبایل می شوید.
 • در این دوره از هر گونه گزافه گویی خودداری شده است و تمامی فیلم ها تماما آموزش کامل هستند.
 • محتوای این دوره جامع آموزش طراحی اپلیکیشن های موبایل از کیفیت بالای تصاویر و صدا برخوردار است.
 • از طریق راه های ارتباطی و پشتیبانی می توانید با ما در ارتباط باشید و سوالات خود را بپرسید.
 • در صورتیکه دوره را از ما خریده باشید و سپس سوالی درباره این دوره طراحی اپلیکیشن برای اندروید دارید می توانید به انجمن آموزش برنامه نویسان اندروید الکامکو مراجعه کنید و سوالتان را بپرسید و حداقل ۲۴ ساعت منتظر بمانید تا پشتیبانی پاسخ دهد. در ضمن قبل از اینکه سوالی در انجمن ارسال کنید اول سوال دیگر کارآموزان را ببینید شاید سوال شما همان ها باشد و از پرسیدن سوالهای تکراری پرهیز کنید. 
 • چند جلسه از فیلم های آموزشی ساخت برنامه اندرویدی به صورت رایگان برای شما در همین صفحه در دسترس است که می توانید آنها را مشاهده یا دانلود کنید که ابتدا از کیفیت کار مطمئن شوید سپس دوره را خریداری نمایید.
 • سر فصل ها بر اساس سیلابس درسی گوگل و همچنین بر اساس جدیدترین ایده ها همراه با نکات کاربردی استاد مربوطه طبقه بندی شده اند.
 • آموزش ها کاملا به صورت کاربردی و بازارمحور هستند و پلی برای ورود شما به بازار کار هستند.
 • خیلی از مواردی که سایر آموزشگاه ها به صورت جداگانه می فروشند ما همه را در همین یک دوره آموزش طراحی اپلیکیشن موبایل اندروید برای شما جمع آوری کردیم تا بتوانید یک آموزش کامل را داشته باشید و با یک تیر دو نشان بزنید.

راهنمای خرید دوره آموزش طراحی اپلیکیشن اندروید تهیه شده توسط الکامکو: 

افرادی که این دوره را از ما خریدند معمولا قبل از خرید سوالاتی در این زمینه از ما می پرسند که در این قسمت به سوالات رایج دیگر کاربران الکامکو که ممکن است سوال شما هم باشد پاسخ می دهیم:

|| برای یادگیری طراحی اپلیکیشن های اندرویدی باید مباحثی رو به عنوان پیش نیاز بلد باشم؟

این دوره اموزش طراحی اپلیکیشن اندرویدی از سطح مقدماتی تا پیشرفته را شامل می باشد یعنی اگر هیچ پیش زمینه ای در زمینه مراحل طراحی یک اپلیکیشن با برنامه نویسی اندروید ندارید اصلا جای نگرانی نیست چون آموزش ها از صفر به شما یاد داده می شود و فرض بر این این است که هیچی از یادگیری اندروید نمی دانید پس فقط کافیه به این تخصص علاقمند باشید و انگیزه یادگیری آن را داشته باشید و در نتیجه با خرید این دوره به آن می رسید و می توانید بعدا از آن درآمدزایی داشته باشید. 

|| بعد از پرداخت وجه چطوری فایل های آموزش طراحی اپلیکیشن موبایل اندروید رو دریافت می کنم؟ 

 1. بعد از خرید دوره لینک فایل ها به ایمیلی که موقع ثبت نام در خرید نوشتید ارسال می شود.
 2. همچنین می توانید وارد ناحیه کاربری خودتان شوید. سپس می توانید لینک ها را بصورت جلسه ای در پروفایلی که در اختیارتان قرار می گیرد دانلود کنید.
بیشتر بخوانید

در اینجا ۱۰ دلیل وجود دارد که شما را از مزایای استفاده از اپلیکیشن موبایل برای شغلی که دارید آگاه می کند تا بفکر سرمایه گذاری در این قسمت از بازاریابی کسب و کارتان باشید!  

۱- داشتن اپلیکیشن ارتقاء محصولات یا خدمات شما را آسانتر می کند

شرکتهایی که از اپلیکیشن برای خرید و فروش محصولات یا خدمات خود استفاده می کنند، نتیجه بهتری از کسب و کارشان نسبت به شرکتهایی که از اپلیکیشن استفاده نمی کنند می گیرند. استفاده از اپلیکیشن باعث می شود تا تجارت شما از سایر رقبا متمایزتر شود و به روزرسانی های مکرر آن با توجه به علایق مشتری به محصولات شما، در گرفتن نتیجه بهتر کمک می کند. همچنین با استفاده از اپلیکیشن می توانید در هزینه ها نسبت به سایر تکنیک های تبلیغاتی مانند تبلیغات در روزنامه ها و بیلبوردها صرفه جویی کنید.

۲- استفاده از اپلیکیشن به شما کمک می کند تا با مشتریان خود بیشتر در تماس باشید

با استفاده از اپلیکیشن های موبایل، صاحبان مشاغل این فرصت را در اختیار دارند تا در زمان واقعی با مشتریان خود ارتباط برقرار کنند. حالا این تماس می تواند چت کردن، تماس گرفتن، تبلیغ یا حتی نظر سنجی باشد که همگی اینها باعث یک ارتباط دو طرفه می شوند و باعث جذب مشتریان و وفاداری آنها می شود. به یاد داشته باشید، مشاغل خوب هرگز روابط خریدار و فروشندگی را بلافاصله پس از خرید قطع نمی کنند.

۳- استفاده از اپلیکیشن در کسب و کارتان فرصت گرفتن بازخورد از مشتریان را به شما می دهد

مشتریان شما ممکن است حرفی برای گفتن داشته باشند برای اینکه یک تجارت خوب داشته باشید، مشتری باید فرصتی داشته باشد تا بتواند نیازهای خودش از محصول یا خدمتی که ارائه می دهید را بیان کند  و از طرفی این گفتن نیازها که در قالب پیشنهاد و حتی شکایت درباره محصولات یا خدمات شما است باعث می شود تا شما اطلاعات بیشتری بدست بیاورید و در پی بهتر کردن آن نیازها در راستای علایق مشتریان تلاش کنید و از طرفی نتیجه بهتری در ارائه آنها و از طرفی افزایش فروش دریافت کنید.

۴- استفاده از اپلیکیشن بازگشت سرمایه گذاری را افزایش می دهد

اگر نگران هزینه ساخت اپلیکیشن تجاری هستید، این موضوع را با یک توسعه دهنده نرم افزار یا برنامه نویس در میان بگذارید و تمام هزینه های موجود را از قبل بررسی و برآورد کنید. آنوقت خواهید دید که مزایای استفاده از اپلیکیشن موبایل در کسب و کار از هزینه اولیه ای که برای ساخت آن سرمایه گذاری می کنید بیشتر می شود!

۵- با داشتن اپلیکیشن مشتریان خود را گسترش می دهید

هنگامی که اپلیکیشن شما در مارکت پلیس ها (مانند گوگل پلی و کافه بازار و …) در دسترس عموم قرار بگیرد و آن را به صورت آنلاین تبلیغ کرده باشید، شانس اینکه افراد بیشتری در مورد محصول شما اطلاعاتی دریافت کنند بیشتر است؛ پس این افزایش بازدید به احتمال زیاد فروش شما را نیز افزایش می دهد. برنامه های تلفن همراه همچنین می توانند با رسانه های اجتماعی ادغام شوند و از این طریق اپلیکیشن شما می تواند به شغل شما کمک کند تا مخاطبان بیشتری را به صورت آنلاین پیدا کند.

۶- داشتن اپلیکیشن می تواند به شما در فروش سریعتر کمک کند

اگر محصول خاصی را دارید که می خواهید قبل از یک بازه زمانی مشخص بفروشید، می توانید کدهای تخفیف تبلیغاتی با “زمان محدود” را از طریق اپلیکیشن به مشتریان خود ارسال کنید. چنین تبلیغاتی باعث ترغیب به خرید می شوند و همچنین تبلیغاتی را برای برندینگ شما فراهم می کنند.

۷- با استفاده از اپلیکیشن در کسب و کارتان، بهترین کارمند خود را پیدا کرده اید

تصور کنید که یک کارمند دارید که به طور مداوم فعالیتهای خوب و خوبتری در زمینه شغلی شما انجام می دهد، ۲۴ ساعت شبانه روز کار می کند، همیشه اطلاعات دقیقی را به شما ارائه می دهد و فروش محصول یا خدماتتان را افزایش می دهد! خب حالا یک اپلیکیشن می تواند بهترین “کارمند” جدید شما باشد. شاید بپرسید چرا؟ چون برای بسیاری از مشاغل کوچک، که استخدام کارمندان زیاد می تواند یک ریسک بزرگ برای آنها باشد، استفاده از اپلیکیشن می تواند یک ROI (بازگشت سرمایه اولیه) مشابه را با ریسک کمتر و پتانسیل بیشتری برای رشد فراهم کند.

۸- شما می توانید راحتتر کسب و کار خودتان را تجزیه و تحلیل کنید

یکی از بهترین مزایای استفاده از اپلیکیشن اندروید یا ios این است که که می توانید اطلاعات را آسانتر جمع آوری کنید زیرا اپلیکیشن همیشه در گوشی شما وجود دارد و به شما در ردیابی دانلود هایی که شده، تعاملات کاربران نسبت به برنامه و محصولاتی که کاربران علاقه مند هستند و خیلی موارد دیگر کمک می کند. همچنین به شما کمک می کند تا تعیین کنید که چگونه محصولات خود را مشتری مداری کنید.

۹- با داشتن اپلیکیشن در واقع یک ابزار بازاریابی در دسترس شماست

مفهوم بازاریابی دیجیتال یا دیجیتال مارکتینگ (Digital Marketing) با وجود وب سایت یا اپلیکیشن شکل می گیرد و باعث می شود تا شما محصولات یا خدماتتان را بیشتر در معرض نمایش عموم  قرار دهید و فروشتان را افزایش دهید. در این صورت کاربران می توانند به صورت آنلاین توضیحات محصول و بررسی هایی که درباره آنها شده را بخوانند و تجزیه و تحلیل، مقایسه و خرید کنند که در واقع در این صورت اپلیکیشن جزوی از ابزار بازاریابی شما محسوب می شود.

۱۰- با استفاده از اپلیکیشن برندینگ خود را افزایش دهید

آخرین مزیت اپلیکیشن افزایش برندینگ شماست. یک برنامه تلفن همراه باعث ایجاد مطرح شدن شما و وجود کسب و کار شما در فضای مجازی می شود و کاربران با نصب آن جزوی از مشتریان وفادار شما خواهند شد و همچنین دسترسی در مورد جزئیات اطلاعات شغل شما (مانند مکان ، مخاطب و غیره) را آسان تر می کنند.

ضرورت استفاده از اپلیکیشن در کسب و کارهای کوچک یا حتی بزرگ آنقدر زیاد است که با خواندن آنها حتما سعی می کنید هر جوری شده به ساخت و توسعه آن فکر و عمل کنید.

برای طراحی و ساخت اپلیکیشن موبایل کاربر پسند و رقابتی چه کنیم؟

چرا ساخت اپلیکیشن موبایل امروزه اهمیت دارد؟ 

یک اپلیکیشن موبایل کاربرپسند و خوب می تواند تجارت شما را کاملا عوض کند. وقتی کسب و کاری دارید و از طریق اپلیکیشن اندروید یا ios با کاربرانتان در ارتباط هستید، در واقع مشتریان به شما وفادارتر می شوند و اعتماد بیشتری به شما می کنند و چون موبایل همیشه در دسترس آنها دوباره به اپلیکیشن شما  و از محصولات یا خدمات شما اپلیکیشن شما استفاده می کنند.

بسیاری در تلاشند تا از موفقیت اپلیکیشن هایی مانند اینستاگرام تقلید کنند، در حالی که برخی دیگر اهداف کوچکتری دارند. اما، مهم نیست که هدف چی است. هدف هر چیزی باشد بازار استفاده از اپلیکیشن در حال انفجار است و اگر می خواهید در این آشفته بازار رقابتی موفق شوید، باید راهی برای دیده شدن و خاص بودن پیدا کنید.

اما دقیقا چطور این کار را می کنید؟ خوب وقتی می خواهید بین این همه رقابت دیده شوید، موقع ساخت اپلیکیشن گوشی باید ویژگی های بیشتری را نسبت به رقبا در نظر بگیرید و شما به عنوان برنامه نویس موبایل باید آنها را در اپلیکیشن اعمال کنید. در حقیقت، این ویژگی ها باید قبل از شروع برنامه ریزی برای ساخت اپلیکیشن اندروید مورد توجه واقع شوند. با ما همراه باشید تا با این ویژگی های رقابتی آشنا شوید تا یک اپلیکیشن موبایل کاربر پسندی طراحی کنید.

۱۰ ویژگی موثر در طراحی اپلیکیشن موبایل کاربر پسند : 

۱- طراحی اپلیکیشن موبایل باید با شناخت نیاز کاربران باشد

شما به عنوان یک برنامه نویس یا توسعه دهنده با شناخت هدف و نیاز کاربران، مشخص کردن کاربران هدف، می توانید اولین قدم برای طراحی اپلیکیشن موبایل کاربرپسند تر و هدفمندانه تری را متناسب با نیازشان ایجاد کنید.

۲- طراحی اپلیکیشن موبایل باید سادگی خود را حفظ کند

یک اپلیکیشن خوب و کاربر پسند باید از نظر کاربر ساده بنظر برسد تا هر کاربری با هر درکی و معلوماتی بتواند با آن براحتی کار کند. مثلا یکی از این عوامل می تواند خوانایی متون و نوع فونت باشد که باعث خسته شدن کاربر نشود. یکی دیگر از این عواملی که باید در طراحی برنامه موبایل در نظر بگیرید می تواند ترازبندی متن و حتی رنگ بندی پشت زمینه متن و خود متن باشد. این ها همه باعث می شوند تا کاربر بتواند به آسانی و در کمترین زمان، اطلاعات مورد نیاز خود را دریافت کند.

همچنین بخوانید: آموزش طراحی گرافیک در اپلیکیشن های اندرویدی با اندروید استودیو

۳- طراحی اپلیکیشن موبایل با رابط کاربری (UI) هدفمندی طراحی شود

وقتی کاربر وارد اپلیکیشن اندروید شما می شود در چند ثانیه اول، برنامه شما از نظر ظاهر توسط او مورد قضاوت قرار می گیرد و اندروید نویسی شما اینجا ظاهر می شود.

سوال: پس چکار کنیم که بعد از ساخت اپلیکیشن گوشی برنامه مورد توجه کاربرانی که از اپ ما استفاده می کنند قرار گیرد و دوباره به آن سر بزنند؟ جواب طراحی UI فوق العاده برای اپ شماست!

نحوه نمایش ظاهر و عملکرد اپلیکیشن شما یا همان طراحی رابط کاربری گوشی یا UI خوب و حرفه ای برای موفقیت آن بسیار مهم است. زیرا باعث می شود کاربر براحتی با اپلیکیشن و امکانات آن کار کند و برای بدست آوردن اطلاعات و آن چیزی که می خواهد تلاش زیادی نکند یعنی همه چیز در دسترس او باشد. ابزارهای طراحی رابط کاربری (UI)  برای اینکار وجود دارد.

اپلیکیشن های موبایل کاربرپسند بر وظیفه اصلی برنامه تمرکز دارند (کاری که مشکل کاربران را حل می کند یا بیشترین ارزش را به آنها اضافه می کند) ، مناسب ترین مطالب را بالا برده و مسیری منطقی را به کاربران می دهد تا بتوانند ناوبری آسان را دنبال کنند. آنها بصری هستند. متریال دیزاین اندروید چیست؟ 

۴- ساخت اپلیکیشن موبایل با تجربه کاربری (UX) هدفمندی طراحی شود

UX خوب موقع طراحی و ساخت اپلیکیشن موبایل روی تصمیم گیری مشتریان برای اینکه محصولات شما را از اپلیکیشن بخرند یا نخرند و اینکه از خدمات شما استفاده کنند یا نکنند تاثیر مستقیم می گذارد. تجربه هر کاربر برای استفاده از خدمات و محصولات و کلا اپلیکیشن ممکن است متفاوت باشد. لازمه این کار این است که از نیاز کاربران آگاهی داشته باشید و بدونید که اونها حین کار با اپ با چه مسائلی ممکن است روبرو شوند. یعنی در واقع از دید کاربر و از بیرونی به قضیه نگاه کنید. پس هدف شما این باید باشد که به صورت هدفمند بتوانید این طرح های تجربه کاربری را  در اپلیکیشن اجرا کنید و این مسائل را حل کنید.

۵- موقع ساخت اپلیکیشن موبایل به زمان بارگذاری سریع اپلیکیشن و کارایی بالای آن هم فکر کنید

تا به حال از برنامه ای استفاده کردید که بالا آمدن و یا کارکردن با آن از نظر سرعت طول بکشد؟ و یا کلا بالا نیاد؟ اگر اینطور است پس حتمالاً شما از آن برنامه خیلی وقت استفاده نکرده اید.

 اگر سرعت بارگزاری اپلیکشن شما پایین باشد و کاربر را منتظر نگه دارد، توسط کاربران استفاده نمی شود. سرعت بارگیری برنامه ها معمولا باید کمتر از پنج ثانیه طول بکشد تا بگوییم این اپلیکیشن از نظر سرعت عالی است ولی خب  با این حال اپلیکیشن های پیچیده تر و سنگین تری مانند فیس بوک هم هستند که بالا آمدن آنها کمی بیشتر طول بکشد. چون این برنامه ها برای راه اندازی به مقادیر زیادی داده نیاز دارند. ولی نکته قابل توجه این است که چنین اپلیکیشن هایی معمولا موقع بالا اومدن از طریق نوتیفیکیشن هایی کاربر را مطلع می کنند که اپلیکیشن در حال بالا اومدن است و یه جوری کاربر را سرگرم می کنند تا برنامه کامل بالا بیاید.

در نتیجه موقع طراحی اپلیکیشن گوشی سعی کنید به سرعت آن هم توجه کنید و مثلا از تصاویر سنگین زیاد استفاده نکنید یا آنها را بهینه کنید و در اپلیکیشن بکار ببرید. 

۶- ساخت اپلیکیشن حرفه ای خود را با پشتیبانی فنی و پاسخگویی سریع را در نظر بگیرید

همه کاربرانی که از اپلیکیشن ها استفاده می کنند که از نظر فنی ماهر نیستند و همیشه افرادی وجود خواهند داشت که در بارگزاری و استفاده از اپلیکیشن به کمک نیاز دارند یا سوالات کلی قبل یا بعد از خرید دارند. پشتیانی فنی در یک اپلیکیشن خوب به سؤالات کاربران در طی چند ساعت و حتی در برخی موارد حتی در چند دقیقه پاسخ خواهد داد. و همین پرسش و پاسخ ها می تواند منجر به فروش یا استفاده از خدمات برنامه شود.

در اکثر اوقات سوالاتی که کاربران از شما می پرسند تکراری است و بارها و بارها هر روزه همین سوالات را از شما می پرسند. برای صرفه جویی در وقت، بخش سؤالات متداول را برای کاربران خود ایجاد کنید. اینطوری شما موفق به ساخت اپلیکیشن حرفه ای حداقل از نظر یک برنامه نویس موبایل می شوید.

۷- در طراحی برنامه های موبایل عملکرد اپلیکیشن متناسب با نیازهای کاربران را بهبود دهید 

در هنگام طراحی برنامه های موبایل باید نیازهای کاربران را در نظر بگیرید اما اگر نتوانید درخواستهای آنها و انتظارشان از اپلیکیشن را براورده کنید، همه چیز  خراب می شود. اپلیکیشن هایی که می خواهند مشتریان خود را راضی نگه دارند، به مرور زمان ویژگی های جدیدی را به اپلیکیشن اضافه می کنند، اشکالات را برطرف می کنند و روش کار با اپ را در هر بروزرسانی ساده تر می کنند.

بازی انگری بردز در یک زمان، با بیش از ۲۵۰ میلیون دانلود، موفق ترین اپلیکیشن در هر سیستم عاملی بود. اینکه چون بازی سرگرم کننده بود درسته، اما این تنها دلیل موفقیتش نبود. این اپلیکیشن دائماً به روزرسانی های جدید و رایگان ارائه می داد تا مشتریان راضی نگه دارند.

۸- ساخت اپلیکیشن های موبایل شما با پلتفرم های مختلف سازگار باشد 

یک اپلیکیشن موبایل کاربرپسند باید بتواند با پلتفرم های مختلف سازگار باشد؛ یعنی کارایی و ظاهر ساخت اپلیکیشن و برنامه در صورتیکه کاربری با گوشی وارد آن شد و کاربری که با تبلت و دستگاه های دیگر وارد آن شد یکسان باشد و هیچگونه خطایی نداشته باشد.

پس هنگام ایجاد ساخت اپلیکیشن با برنامه نویسی که در حال طراحی آن هستید، به سازگاری اپلیکیشن با دستگاه های مختلف توجه کنید. چون اگر به این موضوع توجه نکنید، هر کاربری با هر دستگاهی نمی تواند از اپلیکیشن شما استفاده کند و این باعث می شود کاربران خود تان را از دست بدهید.

۹-  در ساخت اپلیکیشن های گوشی قابلیت استفاده از بازیابی خودکار را در نظر بگیرید

اگر در اپلیکیشن شما فرم هایی قرار دارد که لازم است این فرم ها توسط کاربر پر شوند از بازیابی خودکار استفاده نمایید. شما نمی توانید جلوی تمامی مشکلات و کراش ها را بگیرید، اما می توانید با استفاده از بازیابی خودکار می توانید تا حدودی در زمان کاربر صرفه جویی کنید و تا حدودی ناراحتی او را کاهش دهید. پس در ساخت اپلیکیشن های گوشی های اندروید یا ios یا … به این موضوع توجه کنید.

۱۰- در طراحی اپلیکیشن های گوشی عملکرد و دردسترس بودن آفلاین را در نظر بگیرید

طراحی اپلیکیشن های گوشی شما باید طوری باشد که وقتی کاربر به اینترنت دسترسی ندارد هم بتواند با اپلیکیشن کار کند. درست است که همه ویژگی های اپلیکیشن در حالت آفلاین قابل دسترس نیست ولی وقتی می خواهید اقدام به طراحی اپلیکیشن های موبایل کاربرپسند و رقابتی کنید، باید یکسری از امکانات را به صورت آفلاین در دسترس کاربران قرار دهید.

برای آموزش طراحی و ساخت اپلیکیشن موبایل چکار کنیم؟ 

 • شروع ساخت اپلیکیشن چگونه است؟ 

اگر می خواهید آموزش طراحی اپلیکیشن اندروید یا ios را یادبگیرید و بسازید دو راه برای شروع دارید: ساخت اپلیکیشن برنامه نویسی شده یا ساخت اپلیکیشن بدون برنامه نویسی و با اپلیکیشن سازها

کدوم راه برای طراحی اپلیکیشن های گوشی خوبتره؟ 

استفاده از اپ سازها از این نظر که همه چیز آماده به دست شما می رسه هم خوبه و وقت زیادی هم از شما نمیره چون همه چیزش برای شروع ساخت سریع و آسان اپلیکیشن موبایل آماده است ولی آموزش ساخت اپلیکیشن گوشی را اینطوری یاد نمی گیرید و برای انجام دادن یک پروژه خوبه ولی نمی توانید برای درامدزایی از آن استفاده کنید. 

خب مسلما ساخت اپلیکیشن با برنامه نویسی بهتره از این نظر که شما می دونید دارید چی می سازید و یاد می گیرید که ساخت اپلیکیشن ساده یا حرفه ای رو خودتان از اول بسازید و می تونید از این راه پروژه بگیرید و درامدزایی داشته باشید و برای دیگران هم بسازید. از طرفی آموزش ساخت اپلیکیشن موبایل اندروید یا ios با برنامه نویسی کمی طول می کشد خب دلیلش هم اینه که دارید یک کار حرفه ای و مدرن و درآمدزا را یاد می گیرید و مسلما هر چیزی که وقتی از شما می گیرد نتیجه خوبی هم خواهد داشت.

 • زبان و محیط مناسب برای آموزش ساخت اپلیکیشن موبایل ios کدام است؟ 

اگر بفکر چگونگی ساخت یک اپلیکیشن ios هستید بهتر است با تاکید اپل از زبان برنامه نویسی سویفت (Swift) استفاده کنید.

برای اموزش ساخت اپلیکیشن موبایل ios از چه محیطی برای کد نویسی استفاده کنیم؟ 

نرم افزار برنامه نویسی اپل برای هر دو سیستم عامل (ای او اس و مک) ایکس کد یا Xcode می‌باشد. این نرم افزار بطور رایگان در دسترس است و فقط برای مکینتاش عرضه شده است. پس درصورتی که می‌خواهید برای سیستم عامل آیفون برنامه بنویسید باید هرجور که می‌شود از مک استفاده کنید و ویندوز را کنار بگذارید.

 • زبان و محیط مناسب برای اموزش ساخت اپلیکیشن گوشی اندروید کدام است؟ 

اگر به چگونگی ساخت اپلیکیشن موبایل اندرویدی فکر می کنید بهترین زبان برنامه نویسی اندروید از نظر گوگل زبان برنامه نویسی جاوا (Java) است و دلایلی زیادی برای این انتخاب وجود دارد که اگر می خواهید بدانید می توانید به مقاله جاوا چیست مراجعه کنید.  اکثر برنامه هایی که در گوگل پلی وجود دارند با برنامه نویسی جاوا برای اندروید نوشته شده اند. البته زبان برنامه نویسی کاتلین هم خوبه ولی برای شروع بهتره اول جاوا را یاد بگیرید چون ساختار همه چیز را با جاوا یاد میگیرید و بعد از ان یادگیری زبان های دیگر برای شما آسانتر می شود.

برای آموزش ساخت اپلیکیشن موبایل اندروید از چه محیطی برای کدنویسی اندروید استفاده کنیم؟ 

بهترین و جدیدترین محیط برنامه نویسی برای اندروید برای ساخت اپلیکیشن در اندروید استودیو (Android Studio) است و مورد تایید گوگل است و با ان می توانید کارهای حرفه  ای در زمینه برنامه نویسی اندروید انجام دهید و کارها را برای شما آسانتر می کند. 

همچنین بخوانید: آموزش نصب اندروید استودیو  ، برنامه نویسی اندروید یا برنامه سازی اندروید ؟ ، پیش نیاز فلاتر ، فیلم های فلاتر،تفاوت آموزش برنامه نویسی اندروید با کاتلین و جاوا چیست؟ کتاب های آموزش برنامه نویسی کاتلین ، نمونه کدهای کاتلین، تفاوت جاوا و سی شارپ ، فرق پایتون و جاوا، تفاوت جاوا و کاتلین، نسخه جاوا، فرق جاوا و جاوااسکریپت، تفاوت جاوا و سی پلاس، آموزش پروژه محور اندروید استودیو، مقالات اندروید استودیو، مقالات برنامه نویسی موبایل، مقالات برنامه نویسی، خرید برنامه نویسی، قیمت برنامه نویسی، پکیج برنامه نویسی، کلاس برنامه نویسی ، آموزشگاه برنامه نویسی، فروشگاه برنامه نویسی، دوره های آموزش برنامه نویسی، واسط برنامه نویسی کاربردی (API) چیست؟، مفسر برنامه نویسی چیست؟ ، فریمورک چیست؟ ، مزایای برنامه نویسی چیست؟ ، برنامه نویسی تمیز چیست؟ ، برنامه های متن باز، سایت های تمرین برنامه نویسی ، سایت های فریلنسری، برنامه نویسی چیست؟ کراس پلتفرم چیست؟

دوره های موجود در فروشگاه اموزش برنامه نویسی الکامکو: 

دوره های جاوا و اندروید شامل موارد زیر می باشد: 

 1. آموزش ساخت نرم افزار اندروید 
 2. آموزش اندروید استودیو
 3. آموزش ساخت اپلیکیشن فروشگاهی اندروید
 4. آموزش ساخت اپلیکیشن فیلم 
 5. اموزش ui و ux اندروید
 6. دوره متخصص برنامه نویسی اندروید
 7. آموزش ساخت بازی در اندروید استودیو
 8. دوره اندروید پلاس
 9. پرداخت درون برنامه کافه بازار
 10. معماری MVVM در اندروید
 11. آموزش معماری mvp با rxjava در اندروید
 12. آموزش ساخت تاکسی یاب آنلاین مشابه اسنپ

دروه های کاتلین شامل موارد زیر است: 

 1. دوره جامع آموزش کاتلین پروژه محور
 2. دوره ساخت اپلیکیشن فروشگاهی با کاتلین با معماری mvvm

دوره های برنامه نویسی با فلاتر شامل موارد زیر است: 

 1. دوره متخصص آموزش فلاتر پروژه محور
 2. آموزش ساخت تاکسی یاب آنلاین با فلاتر

دوره های برنامه نویسی وب شامل موارد زیر است:

 1. دوره متخصص آموزش Asp.Net Core مهارت محور
 2. دوره متخصص آموزش لاراول (Laravel) مهارت محور
 3. آموزش صفر تا صد ASP.Net Core + ساخت فروشگاه اینترنتی
 4. دوره متخصص وردپرس
 5. دوره متخصص PHP
 6. آموزش ساخت فروشگاه اینترنتی با لاراول با پنل چند فروشندگی
 7. آموزش ساخت آزمون گیر آنلاین با ASP.NET Core
 8. آموزش ساخت اتوماسیون اداری حرفه ای با ASP.NET Core
 9. آموزش صفر تا صد جاوا اسکریپت
 10. دوره متخصص طراحی وب

دوره های متخصص

دوره های مایکروسافت

commentشما بگید!

شما چه سوالی درباره این موضوع دارید که اینجا مطرح نشده است؟ لطفا تجربیات خودتان را در این زمینه حتما توی کامنت برای ما بنویسید. منتظر نظرات، پیشنهادات و سوالات شما در همین صفحه از سایت آموزش برنامه نویسی الکامکو هستیم…

shareاشتراک گذاری این مطلب

shareآخرین مقالات

آخرین مقالات

آخرین آموزش ها

توجه

مقاله هایی که در سایت به صورت رایگان قرار گرفته است فقط برای مطالعه بیشتر شما کاربران عزیز می باشد. از هرگونه تماس تلفنی با پشتیبانی سایت و سوال در مورد محتوای مقاله ها خودداری شود.

6 دیدگاه
بازخورد درون خطی
مشاهده همه نظرات
حسین
7 ماه گذشته

من این دوره رو خریدم استاد آزاد خیلی خوب به تدریس هایی که میدن مسلط هستن

donya
1 سال گذشته

خیلی خوب بود

بهروز سلیمانی
1 سال گذشته

یکی بمن از اول که می خواستم طراحی اپلیکیشن یاد بگیرم اینطوری مراحلو توضیح میداد عالی بود . مرسی از شما

شمیم
1 سال گذشته

طراحی اپلیکیشن الان از طراحی وبسایت رو بورس تره

moein
1 سال گذشته

کامل و عالی بود مرسی از شما

فهرست