آموزش ساخت اپلیکیشن اندروید با برنامه نویسی یکی از پرطرفدارترین و حرفه ای ترین و در نهایت پس از یادگیری پردرآمد ترین شغل هاست. به همین خاطر در این مطلب از مجله برنامه نویسی اندروید الکامکو می خواهیم مراحل ساخت اپلیکیشن اندروید را با هم بررسی کنیم. سپس دوره های مربوطه را به شما معرفی کنیم. پس با ما همراه باشید.  

مقدمه ای برای اینکه طراحی اپلیکیشن چیست و چرا اینقدر در زندگی ما اهمیت دارد؟ 

در دنیای امروزه که همه کارها با گوشی موبایل انجام می شود باعث انقلابی در دنیای تکنولوژی بنام واژه اپلیکیشن (application) که به اختصار app نامیده می شود شده که همه روزه این کلمه را چندین بار از اطرافیانمان می شنویم و این نشاندهنده این است که اپلیکیشن ها نقش پررنگی در زندگی مدرن ما دارند.

شما روزی چند بار گوشی تان چک می کنید؟ 10بار؟ 20 بار؟ 30 بار و یا بیشتر؟

طراحی اپلیکیشن چگونه است؟

قبل از اینکه به جواب این موضوع بپردازیم باید این نکته را به شما یاد آوری کنیم که اگر دنبال این هستید که طراحی یک اپلیکیشن موبایل را خوب یاد بگیرید نباید فریب تبلیغات واهی را بخورید مثلا “با 3 مرحله اپلیکیشن بسازید” یا “طراحی اپلیکیشن موبایل در 5 دقیقه” ! چون طراحی یک اپلیکیشن خوب به راحتی این دروغ ها نیست و چنین اپلیکیشنی بدرد صاحب آن کسب و کار نمی خورد.

برای شروع آموزش ساخت اپلیکیشن اندروید اول این سوالها را از خودتان بپرسید:

 1. چرا می خواهید یک اپلیکیشن بسازید؟
 2. آیا با ساختن این اپلیکیشن مشکلی از جامعه ای کوچک یا بزرگ حل می شود؟

پاسخ دادن به این سوال ها تعیین می کند که آیا برنامه شما موفق خواهد بود یا خیر.

مراحل ساخت اپلیکیشن اندروید

بهتر است صفر تا صد ساخت اپلیکیشن اندروید را از همین اول بلد باشید تا بخواهید استاندارد جلو برید. پس بیاید در این قسمت چگونگی ساخت اپلیکیشن اندروید را با هم بررسی کنیم. 

مرحله 1- ایده برای ساخت اپلیکیشن اندروید خود پیدا کنید

دوست دارید یک اپلیکیشن بسازید اما ایده ای ندارید؟ در اینصورت باید دنبال یک مشکلی بگردید که همه یا جامعه ای از افراد با آن دست و پنجه نرم می کنند. مثل خیلی از این اپلیکیشن هایی که در کافه بازار یا گوگل پلی می بینید. مثل اسنپ!

وقتی به اطراف خود نگاه می کنید، همه محصولات و خدماتی که استفاده می کنید همه برای حل یک مشکل ایجاد شده اند. مثلا ماشین برای این ایجاد شده که ما سریعتر از یک مکان به مکان دیگری برویم. یا موبایل برای این است که ما بتوانیم ارتباطات خودمان را بیشتر کنیم و خلاصه هر چیزی که الان دور و ور شماست به یک دلیلی و برای حل یک مشکلی از ما ایجاد شده است.

بنابراین اگر دنبال ساخت برنامه اندروید یا ios هستید و ایده برای ساخت اپلیکیشن موبایل ندارید باید به دنبال مشکلاتی در زندگی روزمره خود باشید و آنها را لیست کنید. وقتی که این لیست شما جمع آوری شد آنهایی که عملی شدنی و منطقی هستند را الویت بندی کنید و برای شروع به این فکر کنید که چطوری می توانید با ساخت اپلیکیشن آن را حل کنید!

مطلب مرتبط: ایده برای ساخت اپلیکیشن های موبایل

مرحله 2- اعتبار سنجی ایده برای ساخت اپلیکیشن اندرویدی

در این مرحله که با نام اعتبارستجی نیازها هم شناخته می شود باید ببینید که آیا برنامه ای که تصمیم به ساخت آن دارم تقاضاکننده و یا در واقع بین مردم طرفدار داره یا نه؟

برای اینکه این موضوع را پیاده سازی کنید می توانید از گوگل ترند استفاده کنید. همچنین می توانید یک صفحه ای در سایت یا شبکه های اجتماعی یا فرم سازهای انلاین درست کنید و برای کاربران هدف بفرستید تا به آن جواب بدهند و اینطوری می توانید متوجه شوید که آنها به چه موضوعاتی در آن حیطه ایده شما علاقه دارند تا به یک نتیجه گیری کلی درباره نیازسنجی ایده خودتان برسید.

مرحله 3- جزئیات اپلیکیشن را مشخص کنید

تا الان اپلیکیشنی که می خواهید بسازید را از نظر نیازسنجی بررسی کردید که آیا برنامه ای که می خواهید بسازید بین مردم طرفدار داره یا نه که از آن استفاده کنند و ارزش این را داره که ما آن را بسازیم؟ اگر نتیجه مثبت بود حالا وقت آن است که جزئیات برنامه خود را بر روی یک سند پیاده سازی کنید، یا اگر می خواهید مسافت بیشتری را طی کنید ، از یک ابزار وایرفریم (wireframe) استفاده کنید

وایرفریم به عنوان طرح اولیه و بلوپرینت (blueprint) نیز شناخته می‌شود. از این روش برای تعیین بخش‌های مختلف طراحی اپلیکیشن یا حتی در طراحی سایت هم استفاده می‌شود تا معلوم شود صفحات و عناصر در کجا و با چه هدفی در طراحی به کار روند. در واقع یک راهنمای تصویری است که اسکلت و چارچوب کلی یک وب سایت را نمایش می‌دهد.

وقتی ایده خود را روی کاغذ پیاده سازی می کنید، به یاد داشته باشید تا آنجا که ممکن است جزئیات بیشتری را ترسیم کنید. جریان نحوه حرکت کاربر به  اپلیکیشن و همچنین همه ویژگی های پیش بینی شده را در آن بگنجانید. این به شما به عنوان یک توسعه دهنده کمک می کند انتظارات شما به وضوح درک شود.

مرحله 4- ویژگی های غیر اصلی اپلیکیشن را حذف کنید

در این مرحله بیاید و قسمت های اصلی و غیر اصلی برای ساخت اپلیکیشن اندرویدی خود را جدا کنید و فقط اون قسمت از برنامه که ارزش بیشتری دارد و قسمت اصلی برنامه است را فعلا نمایان کنید.

در واقع در همین مراحل اولیه نیاز نیست بخواهید همه اون ویژگی های ریزی که در مرحله قبل مشخص کردید را پیاده سازی کنید چون می توانید در بروزرسانی های بعدی با توجه به بودجه برنامه آن را پیاده سازی کنید.

پس با حذف جزئیات ویژگی های اپلیکیشن هم هزینه توسعه اولیه را کاهش می دهید و می تواند به شما کمک کند تا برنامه خودتان را سریعتر وارد بازار کنید.

مرحله 5- طراحی رابط کاربری (UI) و تجربه کاربری (UX) را در اولویت قرار دهید

خیلی از افرادی که می خواهند برای کسب و کار خودشان اپلیکیشن داشته باشند، به توسعه دهنده سفارش می کنند که “من می خوام گرافیک اپلیکیشن من خیلی زیبا باشه و طراحی کاربری خوبی داشته باشه”!

ولی شما به عنوان یک توسعه دهنده  علاوه بر اینکه باید طراحی رابط کاربری اپلیکیشن را در نظر داشته باشید که رنگ و لعاب دار باشه باید به تجربه کاربری اپلیکیشنم فکر کنید و این از قبلی هم مهمتره چون اگر هرچقدر اپلیکیشنی زیبا درست کنید ولی نتواند با کاربر ارتباط برقرار کند و کاربر نتواند همه چیز را بدرستی در اپلیکیشن پیدا و کار کند و گیج شود اپلیکیشن را حذف می کند و برای بار دوم آن را باز یا نصب نمی کند و در نتیجه اپلیکیشن شما ناموفق از آب در خواهد آمد.

بنابراین به دنبال طراحی (تجربه کاربر و رابط کاربری) باهم باشید و قبل از پیاده سازی عملی آنها را بررسی کنید.

مرحله 6- زبان مناسبی برای پیاده سازی اپلیکیشن انتخاب کنید.

برای برنامه نویسی اندروید زبان جاوا و کاتلین بهترین گزینه هستند و دلایلی زیادی برای انتخاب آنها وجود دارد که توصیه می شود اگر در مرحله شروع هستید آموزش ساخت اپلیکیشن اندروید با جاوا بهترین گزینه برای یادگیری شماست. اینکه چرا بهتر است اول جاوا را یاد بگیرید را می توانید در مقاله “زبان برنامه نویسی جاوا چیست؟” را بخوانید.

بعد از یادگیری جاوا، کاتلین برای شما آسانتر می شود و در پروژه های بعدی می توانید از هر کدام که برای شما آسانتر است استفاده کنید.

همچنین بخوانید: انواع نسخه های جاوا

همچنین بخوانید: تفاوت جاوا و جاوا اسکریپت

مرحله 7- محیط برنامه نویسی اندروید (برنامه ساخت اپلیکیشن اندروید) خود را انتخاب کنید

محیط برنامه نویسی اندروید (IDE) محیطی است تا بتوانید کارهای مربوط به کد نویسی اندروید را در آن مدیریت کنید.

از نرم افزارهای ساخت اپلیکیشن اندروید می توان به موارد زیر اشاره نمود:

اندروید استودیو، زامارین، اکلیپس، بیسیک فور اندروید، فون گپ و … ولی سوال اینجاست که کدام یکی از اینها بخصوص به عنوان نقطه شروع یادگیری برنامه نویسی اندروید بهتر است؟

همانطور که گفتیم برنامه های ساخت اپلیکیشن اندروید مختلفی وجود دارد ولی پیشنهاد گوگل به شما استفاده از برنامه اندروید استودیو (Android Studio) است و دلایل زیادی برای این انتخاب وجود دارد که می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • اندروید استودیو یک نرم افزار ساخت اپلیکیشن اندروید رایگان است.
 • قویترین نرم افزار ساخت اپلیکیشن اندروید است زیرا کامل است و دارای ابزارهای قوی است.
 • هر چیزی بجز اندروید استودیو دارای کتابخانه های آماده هستند و نمی توانید اپلیکیشن های حرفه ای با آنها درست کنید و از این نظر دارای محدودیت هستید.
 • همه این محیط ها بجز اندروید استودیو اول باید به جاوا کامپایل شوند به همین خاطر سرعت کاهش و حجم اپلیکیشن افزایش می یابد.
 • هر وقت نسخه های اندروید آپدیت می شوند، سریع یعنی در حد چند روز وارد اندروید استودیو می شود ولی در بقیه محیط ها اینطوری نیست.
 • منابع زیادی برای رفع اشکال و یا افزایش آگاهی برای شروع برنامه نویسی اندروید استودیو وجود دارد ولی برای بقیه محیط ها منابع محدود هستند.
 • و…

مرحله 8- پروژه های کوچک بنویسید و پروژه محور کار کنید

بجای آنکه روزها، هفته ها یا حتی ماه ها را با آموزش های تئوری سپری کنید در عوض سعی کنید در همان ابتدای کار برنامه های کوچک بنویسید و خطاهای کوچک برنامه ها را پیدا کنید و آن ها را حل کنید تا اینطوری مهارت خودتان را افزایش دهید.

مرحله 9- بعد از ساخت اپلیکیشن های اندرویدی آنها را تست کنید

تست اپلیکیشن اندروید یا iOS یکی از کارهای مهمی است که به عنوان یک برنامه نویس اندروید باید آن را در تمامی مراحل ساخت و توسعه اپلیکیشن کنترل و مدیریت کنید. مرحله تست نرم افزار گوشی، در واقع موفقیت یک برنامه را تعیین می کند و باید در هر مرحله از توسعه برنامه انجام شود تا با خیال راحت اپلیکیشن خود را در مارکت پلیس ها (کافه بازار، گوگل پلی، اپ استور و …) منتشر کنید.

مطلب مرتبط:  9 مرحله راهنما برای تست اپلیکیشن موبایل اندروید یا iOS که باید بدانید

مرحله 10- اپلیکیشن خود را در گوگل پلی منتشر کنید

اپ استور کمپانی اپل قوانین سختگیرانه ای برای تایید اپلیکیشن ها دارد و تنها اپلیکیشن هایی مورد تایید این استور قرار میگیرند که از کیفیت بسیار بالایی برخوردار باشند. این سختگیری یک مزیت برای کاربران نهایی به همراه دارد و آن این است که تنها محصولات باکیفیت به این استور راه پیدا می کنند و گزینه های محدودتری در اختیار کاربران قرار می گیرد.

از سوی دیگر یک چالش پیش روی توسعه دهندگانی است که زمان و هزینه زیادی صرف تولید اپلیکیشن کرده اند، در واقع آنها باید محصولی بسازند که مطابق استاندارهای اپ استور باشد.

شرایط برای گوگل پلی استور کمی متفاوت است و به ندرت پیش می آید که اپلیکیشنی توسط گوگل پلی رد شود. با این اوصاف توسعه دهندگان شانس بیشتری برای انتشار محصولات خود در گوگل پلی دارند.

مزیت دیگری که گوگل پلی نسبت به اپ استور داراست، قابلیت جستجوی قدرتمند و پیشرفته آن است که از نام اپلیکیشن تا توضیحات تکمیلی را مورد جستجو قرار میدهد و نتایج کامل تری را به کاربر نمایش میدهد.

از این رو توسعه دهندگان فرصت بیشتری برای دیده شدن می یابند و اپلیکیشن راحت تر می تواند کاربران و مخاطبین هدف خود را پیدا کند. از این لحاظ اپ استور کمی محدودتر بوده و اپلیکیشن ها آنطور که باید در این استور دیده نمی شوند.

نکته مهم: بعد از انتشار اپلیکیشن بفکر بازاریابی آن هم باشید در واقع بفکر سئو کردن یا بهینه سازی اپلیکیشن در مارکت ها باشید که مهمترین مرحله در آمدزایی شما از اپلیکیشن محسوب می شود.

مرحله 11- سریع بعد از انتشار بازخورد بگیرید و بداهه پردازی کنید

هنگامی که برنامه شما در فروشگاه برنامه فعال شد، اولین مجموعه استفاده و رفتار مشتریان از اپلیکیشن به شما کمک می کند که چگونه برنامه خود را بهبود ببخشید. برای پیشرفت در نحوه ساخت اپلیکیشن اندروید باید همیشه به بازخورد کاربر توجه داشته باشید و به ساخت و ساز ادامه دهید.

مرحله 12- اپلیکیشن خود را مدام تجزیه و تحلیل کنید

جم آوری تجزیه و تحلیل به شما کمک می کند دانلودها ، تعامل و حفظ کاربر برای برنامه خود را ردیابی کنید. برای اینکار می توانید از ابزارهایی مانند Flurry که به صورت رایگان در دسترس است و Localytics که نسخه رایگان و پولی دارد استفاده کنید.

مرحله 13- باقیمانده ویژگی ها را برای ساخت اپلیکیشن اندروید حرفه ای تر خود بکار بگیرید

تا الان نسخه اولیه اپلیکیشن خود را با ویژگی های محدود و فقط نسخه اصلی ساختید. حالا زمان ارزیابی و معرفی سایر ویژگی های باقی مانده در نسخه اولیه است. از طریق تجزیه و تحلیل و بازخورد خواهید فهمید که آیا این ویژگی ها دیگر مرتبط نیستند یا خیر.

مرحله 14- همیشه در حال یادگیری باشید: افراد حرفه ای را در این زمینه دنبال کنید

سعی کنید در گروه ها و انجمن های برنامه نویسی در شبکه های اجتماعی بخصوص در پیج های اینستاگرام و تلگرام و لینکدین و… عضو شوید، با این روش جدیدترین اطلاعات و مطالب به روز به صورت مداوم در اختیار شما قرار خواهد گرفت و از طرفی می توانید از تجربه برنامه نویسان حرفه ای و با تجربه هم استفاده کنید.

مرحله 15- تمرین و تمرین و تمرین

با تمرین زیاد می توانید زودتر به اهدافی که دارید برسید و حرفه ای تر شوید.

نتیجه گیری از آموزش ساخت اپلیکیشن های اندروید

این مراحل یک راهنما برای آموزش ساخت اپلیکیشن اندروید برای شما بر اساس تجربه های برنامه نویسی اندروید ما هستند امیدواریم توانسته باشیم به اطلاعات شما در این زمینه اضافه کرده باشیم.

توضیحات کلی درباره دوره آموزش طراحی اپلیکیشن موبایل اندروید: 

آموزش اندروید استودیو - آموزش android studio - آموزش برنامه نویسی اندروید الکامکو - ساخت اپلیکیشن اندروید

دوره طراحی اپلیکیشن های اندروید که توسط مرجع آموزش برنامه نویسی اندروید الکامکو برای شما دوست داران این تخصص مدرن و پولساز تهیه شده است، اگر شما هیچ پیش زمینه ای در زمینه برنامه نویسی نداشته باشید هم می توانید با دیدن این فیلم های آموزشی و پروژه هایی که در طی آموزش می سازید به یک برنامه نویس حرفه ای تبدیل شوید و وارد بازار کار اندروید شوید و کسب درآمد کنید.

در این دوره آموزشی طراحی اپلیکیشن اندرویدی، شما طراحی اپلیکیشن موبایل را با زبان برنامه نویسی قدرتمند جاوا (Java) و در محیط اندروید استودیو (Android Studio) که یکی از بهترین ها به عنوان نرم افزار ساخت برنامه اندروید شناخته می شود را بر اساس استاندارهای گوگل یاد می گیرید و پس از اتمام دوره می توانید هر نوع اپلیکیشن اندرویدی را بسازید.

در طول مراحل ساخت نرم افزار اندروید بیش از ده ها پروژه حرفه ای و کاربردی با گفتن تمامی نکات همراه با جزئیات و ترفندها ساخته می شود که شما را از هر منبع آموزشی دیگر بی نیاز می کند.

این آموزش ها توسط برنامه نویس حرفه ای اندروید مهندس محمد آزاد (مدیریت وب سایت الکامکو، برنامه نویس ارشد اندروید، سازنده بیش از 150 اپلیکیشن حرفه ای اندروید، دارای چندین ثبت اختراع ، و … ) می باشد.

مطمئن باشید هزینه ساخت یک نرم افزار اندروید با این فیلم ها در برابر زحمتی که برای تهیه آنها شده خیلی ناچیز است و هدف ما پیشرفت شما در جامعه برنامه نویسی و راه اندازی کسب و کاری مدرن و پردرآمد است.

این صفحه را تا پایان بخوانید تا با سرفصل ها، سوالات متداول کاربران که می تواند سوالات شما هم باشد، نظرات کاربران و دیگر جزئیات این دوره آموزش طراحی اپلیکیشن موبایل اندروید آشنا شوید و با دیدن فیلم های رایگانی که برای ارزیابی قبل از خرید دوره گذاشتیم خریدی مطمئن داشته باشید.

راهنمای خرید دوره آموزش طراحی اپلیکیشن اندروید تهیه شده توسط الکامکو: 

افرادی که این دوره را از ما خریدند معمولا قبل از خرید سوالاتی در این زمینه از ما می پرسند که در این قسمت به سوالات رایج دیگر کاربران الکامکو که ممکن است سوال شما هم باشد پاسخ می دهیم:

 • || برای یادگیری طراحی اپلیکیشن های اندرویدی باید مباحثی رو به عنوان پیش نیاز بلد باشم؟

این دوره اموزش طراحی اپلیکیشن اندرویدی از سطح مقدماتی تا پیشرفته را شامل می باشد یعنی اگر هیچ پیش زمینه ای در زمینه مراحل طراحی یک اپلیکیشن با برنامه نویسی اندروید ندارید اصلا جای نگرانی نیست چون آموزش ها از صفر به شما یاد داده می شود و فرض بر این این است که هیچی از برنامه نویسی اندروید نمی دانید پس فقط کافیه به این تخصص علاقمند باشید و انگیزه یادگیری آن را داشته باشید و در نتیجه با خرید این دوره به آن می رسید و می توانید بعدا از آن درآمدزایی داشته باشید. 

 • || چطوری می تونم این دوره رو بخرم؟ 

برای سفارش و خرید این دوره طراحی اپلیکیشن الکامکو کافیه روی دکمه زیر بزنید و دوره رو به صورت آنلاین بخرید.

 • || بعد از پرداخت وجه چطوری فایل های آموزش طراحی اپلیکیشن موبایل اندروید رو دریافت می کنم؟ 

 1. بعد از خرید دوره لینک فایل ها به ایمیلی که موقع ثبت نام در خرید نوشتید ارسال می شود.
 2. همچنین می توانید وارد ناحیه کاربری خودتان شوید. سپس می توانید لینک ها را بصورت جلسه ای در پروفایلی که در اختیارتان قرار می گیرد دانلود کنید.
 • || بعد از یادگیری طراحی اپلیکیشن اندروید چطوری می تونم درآمدزایی کنم؟ 

برخی از روش های کسب درآمد از برنامه نویسی اندروید بعد از آموزش طراحی اپلیکیشن موبایل اندروید با جاوا می توان به موارد زیر اشاره کرد:

مدل کارمندی: کسب درآمد بعد از آموزش طراحی اپلیکیشن اندرویدی با استخدام به عنوان طراح اپلیکیشن در شرکت های برنامه نویسی به صورت کارمندی و حضوری که بیشترین درخواست را هم از بین تقاضاهایی که برای شغل برنامه نویسی اندروید می شود دارد.

مدل ایده پردازی: کسب درآمد بعد از اموزش طراحی اپلیکیشن اندروید با تولید اید ه هایی خلاقانه برای پیاده سازی کردن اپلیکیشن . در این روش شما می توانید ابتدا اپ های خلاقانه ای را طراحی و پیاده سازی کنید سپس با جذب کاربران و نصب زیاد اقدام به درآمد زایی از آن کنید و همچنین سفارش طراحی اپلیکیشن اندروید بگیرید. 

مدل فری لنسری: کسب درآمد بعد از یادگیری طراحی اپلیکیشن با اندروید استودیو و جاوا با انجام دادن سفارش پروژه و انجام آن به صورت دورکاری به اینصورت که همیشه افرادی در شبکه های اجتماعی یا مثلا دیوار و پونیشا و خلاصه اینجور فضاها هستند که تقاضا برای انجام دادن پروژه اندروید خودشان را دارند و شما با دادن قیمت و توافق با آنها می توانید پروژه هایشان را بصورت دورکاری انجام دهید و مبلغ خود را به همان صورتیکه توافق کردید دریافت کنید.

مدل تبلیغاتی: کسب درآمد بعد از یادگیری طراحی اپلیکیشن اندرویدی با تبلیغات به اینصورت که یک یا چندین اپلیکیشن کاربردی و جذاب برای کاربران می سازید و برایش از طریق راه های مختلفی که بازاریابی نام دارد کاربر جذب می کنید و سپس از طریق تبلیغات درون برنامه ای که یکی از موثرترین روش های درآمدزایی از طریق برنامه نویسی موبایل است درامد کسب می کنید.

مدل برنامه فریمیوم: کسب درآمد از آموزش برنامه نویسی موبایل با مدل فریمیوم یعنی اینکه شما اپلیکیشنی جذاب و کاربرپسند با یکسری امکانات خوب با نام نسخه رایگان تولید می کنید ولی همه ویژگی های آن را رایگان در اختیارشان همین اول کار قرار نمی دهید. کم کم بعد از یک مدت که یکسری کاربر جذب کردید می توانید با اضافه کردن ویژگی های دیگر به اپ این قسمتها را پولی کنید یعنی وقتی کاربر می خواهد از این ویژگی ها استفاده کند باید پولی پرداخت کند.

مدل خدمات اشتراکی: کسب درآمد بعد از یادگیری طراحی اپلیکیشن با اندروید استودیو و جاوا با خدمات اشتراکی به اینصورت است که مثل مدل فریمیومی است ولی کاربر برای استفاده از خدمات ویژه اپلیکیشن باید اشتراک خودش را در مدت های از پیش تعیین شده شارژ کند.

مدل بازاریابی: کسب درآمد بعد از آموزش برنامه نویسی با android studio با بازاریابی برنامه / پیامک / ایمیل به اینصورت که با ارسال خبرنامه به ایمیل یا تبلیغاتی پیام کوتاه با sms، می توانید کاربران را به جایی که می خواهید از اپلیکیشنتان درامدزایی کنید هدایت کنید و در واقع آنها را از دسک تاپ و تلفن همراه به اپلیکیشن مورد نظر خودتان هدایت می کنید.

مدل تبلیغات ویدیویی: کسب درآمد بعد از آموزش طراجی اپلیکیشن اندرویدی و توانایی انجام دادن پروژه و ساختن اپ با گرفتن تبلیغات ویدیویی به اینصورت که کسی به شما تبلیغ کسب و کارش را می دهد و شما ان را در فضاهای مختلف اپلیکیشن خودتان قرار می دهید و کاربران روی آنها کلیک می کنند و شما بابت هر کلیک کاربر بر روی تبلیغات ویدیویی می توانید از صاحب آن کسب و کار هزینه دریافت کنید.

بیشتر بدانید: روش های کسب درآمد از برنامه نویسی اندروید

 • || چرا این دوره جامع آموزش طراحی اپلیکیشن های اندرویدی را از سایت الکامکو بخرم؟ 

این دوره آموزش طراحی اپلیکیشن های اندرویدی از سطح مقدماتی شروع می شود و کاملترین موضوعات را تحت پوشش قرار می دهد و بدون هیچ پیش زمینه ای می توانید آن را یاد بگیرید.

از آنجایی که اندروید استودیو پلتفرم اصلی گوگل برای طراحی اپلیکیشن اندروید است، آموزش ها در همین راستا با جدیدترین نسخه اندروید استودیو پیاده سازی شده است.

این دوره آموزش طراحی اپلیکیشن با اندروید استودیو همواره در حال آپدیت است و جدیدترین نسخه در پنل شما در الکامکو قرار می گیرد.

این دوره کاملترین آموزش برنامه نویسی اندروید در ایران است زیرا همه سرفصل های مربوطه بصورت کامل در آن توضیح داده شده است و نیازی به خرید دوره های دیگر برای یادگیری طراحی اپلیکیشن Android ندارید.

آموزش ها به صورت پروژه محور هستند یعنی بیشتر ازینکه تئوری وارد مباحث شوید بصورت عملی وارد فاز برنامه نویسی موبایل می شوید.

در این دوره از هر گونه گزافه گویی خودداری شده است و تمامی فیلم ها تماما آموزش کامل هستند.

محتوای این دوره جامع آموزش طراحی اپلیکیشن های موبایل از کیفیت بالای تصاویر و صدا برخوردار است.

از طریق راه های ارتباطی و پشتیبانی می توانید با ما در ارتباط باشید و سوالات خود را بپرسید.

در صورتیکه دوره را از ما خریده باشید و سپس سوالی درباره این دوره طراحی اپلیکیشن برای اندروید دارید می توانید به انجمن آموزش برنامه نویسان اندروید الکامکو مراجعه کنید و سوالتان را بپرسید و حداقل 24 ساعت منتظر بمانید تا پشتیبانی پاسخ دهد. در ضمن قبل از اینکه سوالی در انجمن ارسال کنید اول سوال دیگر کارآموزان را ببینید شاید سوال شما همان ها باشد و از پرسیدن سوالهای تکراری پرهیز کنید. 

چند جلسه از فیلم های آموزشی ساخت برنامه اندرویدی به صورت رایگان برای شما در همین صفحه در دسترس است که می توانید آنها را مشاهده یا دانلود کنید که ابتدا از کیفیت کار مطمئن شوید سپس دوره را خریداری نمایید.

سر فصل ها بر اساس سیلابس درسی گوگل و همچنین بر اساس جدیدترین ایده ها همراه با نکات کاربردی استاد مربوطه طبقه بندی شده اند.

آموزش ها کاملا به صورت کاربردی و بازارمحور هستند و پلی برای ورود شما به بازار کار هستند.

خیلی از مواردی که سایر آموزشگاه ها به صورت جداگانه می فروشند ما همه را در همین یک دوره آموزش طراحی اپلیکیشن موبایل اندروید برای شما جمع آوری کردیم تا بتوانید یک آموزش کامل را داشته باشید و با یک تیر دو نشان بزنید.

 • || سرفصل های این دوره

بخش اول : مقدمه . آموزش جاوا

بخش دوم : مفاهیم مقدماتی

بخش سوم : آموزش کامل ریسایکر ویو (RecyclerView)

بخش چهارم : مفاهیم کاربردی (قسمت اول)

بخش پنجم : کار با دیتابیس و انواع فایل و ذخیره سازی در اندروید

بخش ششم : مفاهیم کاربردی (قسمت دوم)

بخش هفتم : آموزش کامل PHP

بخش هشتم : آموزش HTML – CSS – Bootstrap

بخش نهم : آموزش کامل کار با سرور در اندروید استودیو

بخش دهم: مفاهیم تکمیلی

بخش یازدهم : کار با نقشه گوگل در اندروید

بخش دوازدهم : پروژه نهایی


مقالات مرتبط:


دوره های مرتبط با آموزش های برنامه نویسی اندروید:

 1. دوره آموزش ساخت اپلیکیشن فیلیمو و نماوا و مشابه 
 2. دوره آموزش ساخت اپلیکیشن فروشگاهی اندروید مشابه دیجی کالا

سوالی در رابطه با اموزش ساخت اپلیکیشن موبایل اندروید دارید؟ نظرات، پیشنهادات و سوالات خود را در همین صفحه با ما و دیگر کاربران الکامکو در میان بگذارید، در اسرع وقت پاسخگوی شما خواهیم بود.
5 دیدگاه
بازخورد درون خطی
مشاهده همه نظرات
donya
5 ماه گذشته

خیلی خوب بود

بهروز سلیمانی
5 ماه گذشته

یکی بمن از اول که می خواستم طراحی اپلیکیشن یاد بگیرم اینطوری مراحلو توضیح میداد عالی بود . مرسی از شما

شمیم
6 ماه گذشته

طراحی اپلیکیشن الان از طراحی وبسایت رو بورس تره

moein
6 ماه گذشته

کامل و عالی بود مرسی از شما

فهرست