خرید دوره های آموزش برنامه نویسی الکامکو

.

برنامه نویسی کامپیوتر چیست؟

برنامه نویسی کامپیوتری فرآیند نوشتن دستورالعمل هایی است که توسط رایانه ها اجرا می شود. دستورالعمل ها که به عنوان کد نیز شناخته می شوند، به زبان های برنامه نویسی نوشته شده اند که کامپیوتر می تواند آن را درک کند و برای انجام یک کار یا حل یک مشکل از آن استفاده کند.

کدنویسی فرآیند طراحی و ساخت برنامه های اجرایی برای انجام وظایف خاص است. همچنین با ارسال دستورالعمل ها و ارائه وظایف با استفاده از کدهای باینری به برقراری ارتباط با رایانه کمک می کند. کدنویسی همچنین به شما این امکان را می دهد که نرم افزارهای کامپیوتری و سیستم عامل ها را همراه با ایجاد وب سایت ها، برنامه ها و غیره ایجاد کنید.

برنامه نویسی کامپیوتری شامل تجزیه و تحلیل یک مسئله و توسعه یک دنباله منطقی از دستورالعمل ها برای حل آن است. راه‌های زیادی برای رسیدن به یک راه‌حل وجود دارد و برنامه‌نویس کامپیوتر به دنبال طراحی و کدنویسی است که کارآمدترین راه‌حل را دارد. از جمله وظایف برنامه نویس می توان به درک الزامات، تعیین زبان برنامه نویسی مناسب برای استفاده، طراحی یا معماری راه حل، کدنویسی، تست، اشکال زدایی و نوشتن مستندات اشاره کرد تا راه حل برای سایر برنامه نویسان به راحتی قابل درک باشد. مزایای برنامه نویسی آنقدر زیاد است که فرصت های شغلی متعددی را برای شما فراهم می کند.

برنامه نویسی کامپیوتر در قلب علم کامپیوتر قرار دارد. این بخش پیاده سازی توسعه نرم افزار، توسعه برنامه کاربردی و تلاش های مهندسی نرم افزار، تبدیل ایده ها و تئوری ها به راه حل های واقعی و کاربردی است.

چگونه یادگیری برنامه نویسی را شروع کنیم؟

دنیای فناوری اطلاعات امروزه از برنامه نویسی استفاده زیادی می شود. تک تک برنامه ها و نرم افزارها با استفاده از زبان های برنامه نویسی مختلف کدگذاری می شوند. این مراحل را دنبال کنید تا سفری را در زمینه رو به رشد برنامه نویسی آغاز کنید.

۱. اهداف برنامه نویسی خود را مشخص کنید.

اولین قدم مهم این است که در مورد اهداف و انگیزه های خود فکر کنید. با وضوح در مورد آنچه می خواهید به دست آورید و چرا، می توانید اقدامات خود را با نتایج مورد نظر خود هماهنگ کنید. در اینجا چند نمونه از اهداف برنامه نویسی آورده شده است:

 1. یک حرفه برنامه نویسی جدید در یک صنعت خاص راه اندازی کنید.
 2. برنامه نویسی را در نقش فعلی خود جستجو کنید و پروژه های جدیدی را انجام دهید که برنامه نویسی را با کارهایی که قبلا انجام می دادید ترکیب می کند.
 3. یک مشکلی را در جامعه پیدا کنید و آن را با اقدامات برنامه نویسی پیاده سازی کنید.
 4. برنامه نویسی را به عنوان یک سرگرمی دنبال کنید و پروژه هایی را کامل کنید که با علایق شما مطابقت دارد.
 5. و…

۲. در دوره برنامه نویسی مقدماتی ثبت نام کنید.

هنگامی که اهداف خود را شناختید، ایده خوبی است که دوره های برنامه نویسی پیدا کنید تا شما را با زبان های برنامه نویسی محبوب و راه های مختلف به کارگیری مهارت های برنامه نویسی آشنا کند. همچنین می توانید از یک دوره مقدماتی برای اصلاح اهداف و تمرکز تلاش خود استفاده کنید.

انواع زبان های برنامه نویسی

در حالی که صدها زبان برنامه نویسی (اگر نه هزاران) وجود دارد، و راه های زیادی برای طبقه بندی آنها وجود دارد، آنها معمولاً می توانند به پنج دسته اصلی دسته بندی شوند:

 • زبان های برنامه نویسی رویه ای
 • زبان های برنامه نویسی کاربردی
 • زبان های برنامه نویسی شی گرا
 • زبان های اسکریپت
 • زبان های برنامه نویسی منطقی

۳. مهارت های برنامه نویسی ضروری را تقویت کنید.

همانطور که در حال گذراندن کلاس های یادگیری برنامه نویسی هستید، باید مطمئن شوید که مهارت‌های برنامه‌نویسی ضروری را توسعه می‌دهید، به خصوص اگر اهداف شما دنبال کردن یک حرفه جدید یا ارتقاء شغل فعلی شما باشد. در حالی که دوره ای که در آن ثبت نام کرده اید ممکن است نمای کلی از مهارت های برنامه نویسی مهم را ارائه دهد و سپس تجربه یادگیری را بر اساس آن ساختار دهد، ممکن است برای شما مفید باشد که بدانید کارفرمایان به دنبال چه هستند.

۴. با برنامه نویسان دیگر ارتباط برقرار کنید.

هنگامی که شبکه ای می سازید و با برنامه نویسان دیگر ارتباط برقرار می کنید، می توانید با روندهای برنامه نویسی، فرصت ها و راه حل های چالش های رایج آشنا شوید. راه های ارتباط با برنامه نویسان دیگر عبارتند از:

 1. شرکت در کنفرانس های فناوری و رویدادهای شبکه
 2. ثبت نام در کلاس های اموزش برنامه نویسی انلاین
 3. صحبت با تأثیرگذاران برنامه نویسی و رهبران فکری
 4. پیوستن به یک انجمن آنلاین، مانند CodeNewbie یا Kaggle

۵. پروژه ها را کامل کنید.

تکمیل پروژه ها راهی عالی برای به کارگیری مهارت های خود و کشف پتانسیل برنامه نویسی شماست. بعد از رفتن به کلاس آموزش برنامه نویسی آنلاین میتوانید از پروژه های زیر شروع کنید:

 • ساخت اپلیکیشن موبایل
 • ساخت اپلیکیشن ماشین حساب
 • ساخت یک بازی ساده
 • ساخت یک وب سایت اولیه از ابتدا

۶. آینده خود را در برنامه نویسی تصور کنید.

هرچه بیشتر در مورد برنامه نویسی، ساخت مهارت ها و تکمیل پروژه ها بیاموزید، به دستیابی اهداف خود نزدیکتر خواهید شد. به طور معمول، در مورد آینده ای که می خواهید در برنامه نویسی داشته باشید فکر کنید و احتمالات را بررسی کنید.

از کجاها می توان کلاس یادگیری برنامه نویسی را پیدا کرد؟ 

سایت های ایرانی و خارجی بهترین روش برای پیدا کردن کلاس یادگیری برنامه نویسی هستند: 

یکی از بهترین راه‌ها برای یادگیری برنامه نویسی به‌ویژه در شرایط امروزه که همه کارها دورکاری شده یادگیری از طریق کلاس های آموزش برنامه نویسی است. کلاس های آموزش برنامه نویسی محتوای خوبی را به زبان ها و فناوری های مختلف ارائه می دهند و به میلیون ها نفر کمک کرده اند تا دانش خود را در زمینه کدنویسی توسعه دهند و مهارت خود را ارتقا دهند. بعضی از آنها همچنین گواهینامه هایی را بر اساس عملکرد یادگیرنده ارائه می دهند که می تواند مزیت قابل توجهی در هنگام درخواست شغل باشد.

یوتیوب بهترین فضا برای پیدا کردن کلاس یادگیری برنامه نویسی است: 

یوتیوب یک پلتفرم به اشتراک گذاری ویدیو و رسانه اجتماعی آنلاین است که در آن می توانید افرادی را که ویدیوهایی در مورد موضوعات مختلف در زمینه برنامه نویسی ارائه می کنند پیدا کنید. یوتیوب به دلیل محتوای مدیریت شده و روش‌های عالی مورد استفاده برای توضیح موضوعات در زمینه برنامه‌نویسی در بین زبان‌آموزان محبوب هستند و همچنین یکی از ارجح‌ترین منابع برای یافتن آموزش با کیفیت هستند. YouTube همچنین به ارائه کلاس‌های زنده و وبینارها کمک می‌کند تا یادگیری را برای همه آسان و مقرون به صرفه کند.

مثال: Simplilearn، W3Schools و غیره.

سوشال مدیا یا شبکه های اجتماعی بهترین محیط برای پیدا کردن کلاس یادگیری برنامه نویسی هستند: 

شبکه های اجتماعی در چند وقت اخیر به یک پدیده خیلی مهم برای ارتباطات تبدیل شده است. همه در تمامی دنیا از این پلتفرم ها استفاده می کنند و زمان خیلی زیادی را هم صرف آن می کنند. کاربران می توانند موارد مختلفی را در این پلتفرم ها پست کنند، به اشتراک بگذارند و تبلیغ کنند، به ویژه تبلیغ کنندگانی که مخاطبان هدف آنها زبان آموزانی هستند که به دنبال راه ها و ابزارهایی برای یادگیری برنامه نویسی هستند.

هدف از این پست‌ها و تبلیغات، که اساساً بدون هزینه هستند، آگاه کردن مردم از فناوری‌ها و نوآوری‌های جدید و به اشتراک گذاشتن روش‌هایی است که می‌توانند برای پیگیری علایق خود و یادگیری در مورد این فناوری‌های در حال تغییر اتخاذ کنند. همچنین مربیان از پلتفرم های رسانه های اجتماعی برای ارائه درس هایی در مورد برنامه نویسی استفاده می کنند.

به عنوان مثال: فیس بوک، لینکدین، تلگرام و غیره.

نکته هایی برای بهبود یادگیری بعد از شرکت در کلاس آموزش برنامه نویسی

هنگامی که در کلاس آموزش برنامه نویسی شرکت کردید و برای یادگیری برنامه نویسی آماده شدید، باید خلاق باشید و باید هر روز بر یادگیری تمرکز کنید. یادگیری روزانه می تواند برای به دست آوردن تسلط خوب در کدنویسی خیلی تاثیر گذار باشد.

بعد از شرکت در کلاس آموزش برنامه نویسی انواع کتاب های مربوطه را نیز مرور کنید. کتاب ها به شما کمک می کنند تا مهارت های برنامه نویسی خود را به روشی خلاقانه درک و بهبود بخشید. یادگیری بسیاری از مفاهیم و مدل های کدنویسی به شما در اجرای چندین ایده خلاقانه و نوآورانه کمک زیادی می کند.

روی پروژه‌های کدنویسی بعد از رفتن به کلاس برنامه نویسی بلادرنگ کار کنید، آنها فرصتی برای فکر کردن و اجرای عمیق آنها در اختیار شما قرار می‌دهند. همچنین دارای توانایی بهبود مهارت های ارتباطی در حین کار بر روی پروژه های بلادرنگ است.

در حین با بعد از کلاس برنامه نویسی به دنبال بازخورد از کارشناسان یا متخصصان باشید، زمانی که بازخورد دیگران را دریافت می کنید، ایده ای برای بهبود و پیاده سازی بسیاری از کدنویسی های دیگر به روش بهتری به دست می آورید.

بعد از رفتن به کلاس برنامه نویسی هیچوقت تمرین و تکرار را متوقف نکنید. برنامه نویسی فقط و فقط با تمرین و تکرار زیاد نتیجه بخش است. 

پلتفرم هایی با هدف برگزاری کلاس برنامه نویسی رایگان 

پلتفرم‌های آموزش و یادگیری از راه دور نقش مهمی در فراهم کردن فرصت‌هایی برای یادگیری و آگاهی دارند. این پلتفرم ها آموزش را مقرون به صرفه، آسان، کارآمد و در دسترس تر کرده اند. بسیاری از این پلتفرم‌ها دوره‌ها و برنامه‌های مختلفی را در زمینه کدنویسی ارائه می‌دهند که می‌تواند به ارتقای دانش شما کمک کند. شما می توانید با مطالعه دروس ارائه شده توسط این پلتفرم های آنلاین در مورد برنامه نویسی بیشتر بدانید.

کلاس های آموزش برنامه نویسی آنلاین SkillUp:

پلتفرم SkillUp توسط Simplilearn Solution Private Limited ارائه شده است که در سال ۲۰۱۰ توسط آقای کریشنا کومار تاسیس شد. دوره های کلاس برنامه نویسی آنلاین رایگان را برای کسانی که به دنبال تجربه یادگیری بهتر همراه با محتوای با کیفیت و انعطاف پذیری از نظر زمان و سرعت یادگیری هستند ارائه می دهد. هدف اصلی SkillUp ایجاد مهارت های بنیادی قوی برای رشد شغلی است. SkillUp همچنین وبینارهای زنده با کارشناسان و متخصصان صنعت را برای کمک به توسعه فناوری ارائه می دهد.

کلاس های اموزش برنامه نویسی انلاین W3Schools :

W3Schools یک وب سایت آموزشی فریمیوم به عنوان کلاس یادگیری برنامه نویسی است که برگرفته از “وب جهانی” ایجاد شده در سال ۱۹۹۸ است. این وب سایت یکی از وب سایت های برتر برای یادگیری برنامه نویسی است، عمدتا برای افرادی کاربرد دارد که به دنبال مطالب بیشتر و تسلط بر موضوع هستند که شامل مطالب از سطح مبتدی تا پیشرفته است. دوره های سطح W3Schools دوره هایی را در مورد برخی دیگر از فناوری ها و ابزارهای توسعه ارائه می دهد که برای یادگیری و ارتقاء مهارت بسیار مهم هستند.

کلاس برنامه نویسی آنلاین HackerRank :

HackerRank یک شرکت فنی است که بر چالش‌های برنامه‌نویسی رقابتی برای مصرف‌کنندگان و کسب‌وکارها تمرکز می‌کند. به استخدام شرکت‌های دیگر کمک می‌کند و به ارائه محتوای خوب کمک می‌کند. این شامل جاوا، C++، PHP، Python، SQL، جاوا اسکریپت است و چندین حوزه علوم کامپیوتر را در بر می گیرد.

کلاس آموزش برنامه نویسی آنلاین LinkedIn Learning:

LinkedIn Learning یک وب‌سایت آمریکایی و زیرمجموعه LinkedIn است که در سال ۱۹۹۵ توسط Lynda Weinman با نام Lynda.com تأسیس شد و بیش از ۱۵۰۰۰ دوره و مسیر یادگیری را ارائه می دهد. LinkedIn Learning  کلاس های یادگیری برنامه نویسی ویدیویی را توسط متخصصان صنعت در زمینه نرم‌افزار، خلاقیت و مهارت‌های تجاری ارائه می‌دهد. هر کلاس آموزش برنامه نویسی آنلاین لینکدین به سه دسته تقسیم می شوند: کسب و کار، خلاقیت و فناوری.

کلاس آموزش برنامه نویسی انلاین GeeksforGeeks:

GeeksforGeeks یک سازمان غیرانتفاعی که در زمینه علوم کامپیوتر فعالیت دارد و شامل برنامه‌ها و مقالات کامپیوتری باکیفیت و یونیک است. همچنین شامل آموزش های رایگان، میلیون ها مقاله، دوره های زنده، آنلاین و کلاس اموزش برنامه نویسی آنلاین می شود. همچنین دارای مسابقات کدنویسی مکرر، وبینارها توسط کارشناسان صنعت، فرصت های کارآموزی و فرصت های شغلی است.

کلاس اموزش برنامه نویسی آنلاین Codecademy:

Codecademy یک پلت فرم تعاملی آنلاین آمریکایی است که کلاس های آموزش برنامه نویسی آنلاین رایگان برای کدنویسی در ۱۲ زبان برنامه نویسی مختلف ارائه می دهد. Codecademy در سال ۲۰۱۱ توسط Zach Sims و Ryan Bubinski در نیویورک، ایالات متحده آمریکا تاسیس شد. Codecademy دوره های رایگان برخی از زبان های برتر مانند جاوا، پایتون، توسعه وب، سی شارپ، سوئیفت و سایر زبان های نشانه گذاری مانند CSS، HTML و چند زبان دیگر را ارائه می دهد.

خب در این قسمت شما را با چند وب سایت که کلاس اموزش برنامه نویسی انلاین رایگان ارائه می دهند آشنا کردیم. 

آموزش برنامه نویسی در کلاس برنامه نویسی آنلاین الکامکو

سایت الکامکو کلاس های برنامه نویسی زیادی را برای کدنویسان جدید و مبتدی ارائه می دهد. این کلاس های مقدماتی آموزش گام به گام نحوه کدنویسی با استفاده از زبان مورد علاقه خود را ارائه می دهند. هر کلاس برنامه نویسی بصورت صفر تا صد و پروژه محوری است و به بهترین شیوه های برنامه نویسی تمرکز دارد و به شما می آموزد که چطوری مسائل را به طور موثر حل کنید.

بعد از شرکت در کلاس های یادگیری برنامه نویسی چه شغل هایی می توان داشت؟ 

بعد از شرکت در کلاس های یادگیری برنامه نویسی در صورتیکه به برنامه نویسی تسلط داشته باشید، هزاران شغل مختلف در برنامه نویسی و زمینه های مرتبط آن وجود دارد که یک برنامه نویس کامپیوتر ماهر و با تجربه می تواند اساساً شغل مدرن و پولسازی داشته باشد.

برای اطمینان از این قضیه می توانید سری به سایت های فریلنسری ایرانی و خارجی و سایت هایی که آگهی های برنامه نویسی را در سایت قرار می دهند سر بزنید و آگهی ها را دنبال کنید. همچنین بخوانید: گرفتن پروژه برنامه نویسی چگونه است؟

افرادی که مایل به ورود به دنیای برنامه نویسی کامپیوتر هستند می توانند در هر تعداد از زبان های برنامه نویسی محبوب تخصص داشته باشند و فرصت های زیادی پیدا کنند. به عنوان یک برنامه نویس جوان به زبان انتخابی خود شروع کنید و تجربه و مهارت های لازم را برای ارتقاء نردبان به مهندس نرم افزار یا حتی مدیر ارشد فناوری کسب کنید.

به کلاس اموزش های برنامه نویسی علاقه دارم یا خیر؟ 

برای اینکه متوجه شوید به کلاس اموزش های برنامه نویسی علاقمند هستید یا خیر یک دوره مبتدی در علوم کامپیوتر یا هر تعداد زبان برنامه نویسی بگذرانید و ببینید که آیا این رشته هیجان انگیز و مورد تقاضا برای شما مناسب است یا خیر. در حال حاضر دوره های مقدماتی و گام به گام زیادی در دسترس هستند تا به شما کمک کنند کدنویسی به زبان های مختلف را یاد بگیرید. ثبت نام کنید و از امروز شروع به یادگیری کنید.

چه به دنبال سرعت بخشیدن به حرفه خود، کسب مدرک یا یادگیری چیزی به دلایل شخصی باشید، بهترین سایت آموزش برنامه نویسی الکامکو دوره هایی را برای شما دارد.

۵ نوع زبان برنامه نویسی که طبقه بندی می شوند عبارتند از:

 1. زبان برنامه نویسی رویه ای
 2. زبان برنامه نویسی کاربردی
 3. زبان برنامه نویسی اسکریپت
 4. زبان برنامه نویسی منطقی
 5. زبان برنامه نویسی شی گرا

اگر می خواهید زبان های برنامه نویسی پرطرفدار را یاد بگیرید، دوره های برنامه نویسی آنلاین ELECOMCO را بررسی کنید تا در یک زبان مورد نیاز آموزش ببینید و به عنوان متخصص اندروید، IOS یا وب و غیره تبدیل شوید.

یادگیری آنلاین چیست؟

یادگیری آنلاین یک رسانه آموزشی است که به دانشجویان امکان می‌دهد از طریق اینترنت در دوره‌های آموزشی شرکت کنند. آنها نیازی به بازدید از سالن‌های سخنرانی یا کلاس‌های درس ندارند و می‌توانند هر آنچه را که می‌خواهند به راحتی در خانه خودشان یاد بگیرند.

همچنین یادگیری آنلاین راهی است که متخصصان رشته می‌توانند دانش خود را به روشی رضایت‌بخش منتقل کنند. برای برخی، یادگیری آنلاین به معنای دریافت مدرک از طریق برنامه‌های درسی آنلاین دانشگاه یا کالج است. اما این فقط نوک کوه یخ آموزش آنلاین است. هر کسی می‌تواند یک دوره آنلاین ایجاد کند، نه تنها برای آموزش مخاطبان خود بلکه برای درآمدزایی.

چرا در کلاس های آموزش برنامه نویسی انلاین شرکت کنیم؟

شرکت در کلاس های آموزش برنامه نویسی انلاین مزایای زیادی دارد که در اینجا به برخی از انها اشاره خواهیم کرد:

۱- شرکت در کلاس های اموزش برنامه نویسی باعث تقویت تفکر منطقی می شود

کدنویسی نیاز به تفکر منطقی دارد و به شما یاد می دهد که چگونه با مشکلات پیچیده برخورد کنید و با تجزیه و تحلیل آنها به مسائل کوچکتر که مدیریت و حل آنها آسانتر است، مقابله کنید. این فرآیند تجزیه نامیده می شود. حتی اگر شما با کلاس های اموزش برنامه نویسی هرگز به یک برنامه نویس کامپیوتر یا مهندس نرم افزار حرفه ای تبدیل نشوید، باعث می شود دامنه فکری خود را افزایش دهید.

۲- کلاس اموزش برنامه نویسی می تواند برای کودکان هم گزینه مناسبی برای آینده باشد. 

یکی از راه‌های عالی برای آزمایش قدرت یادگیری کدنویسی، تمرین با منابع مناسب کودکان مانند زبان برنامه نویسی اسکرچ Scratch است که به شما و فرزندتان مقدمه‌ای با اصول برنامه‌نویسی و استدلال سیستمی می‌دهد. این درک اساسی به شما کمک می کند تا به سمت زبان ها و برنامه های پیچیده تر حرکت کنید. کلاس اموزش برنامه نویسی اسکرچ را می توانید در سایت های ایرانی و خارجی دنبال کنید.

۳- شرکت در کلاس یادگیری های برنامه نویسی به خلاقیت شما کمک می کند. 

برنامه نویسی به شما اجازه می دهد تا خلاق باشید. اینکه بتوانید برنامه یا بازی ویدیویی خودتان را طراحی کنید جذاب نیست؟ با شرکت در کلاس یادگیری های برنامه نویسی می توانید پروژه هایی را ایجاد کنید که دوست دارید. با یادگیری برنامه نویسی یاد می گیرید که خلاقیت خود را به حداکثر برسانید و یاد می گیرند که چگونه ایده های خود را برای حل مشکل خود ارائه دهند. این یک مهارت ضروری است که بسیار فراتر از یک کامپیوتر است.

همچنین بخوانید: مفسر برنامه نویسی چیست؟

۴- با شرکت در کلاس یادگیری برنامه نویسی می توانید اعتماد به نفس کاریتان را افزایش دهید. 

به طور کلی آموزش برنامه نویسی یک مهارت مهم در زندگی است. ما نمی‌خواهیم کسی وقتی با مشکل یا مانعی مواجه می‌شود تسلیم شود، بلکه می‌خواهیم به راه خود ادامه دهند. کلاس یادگیری برنامه نویسی به شما می آموزد که پشتکار داشته باشید و برای حل مشکلی که دارید، به راه خود ادامه دهید و تا زمانی که راه حل مناسب پیدا نکردید، راه حل های متفاوتی ارائه دهید.

همچنین بخوانید: واسط برنامه نویسی کاربردی (API) چیست؟

۵- کلاس اموزش های برنامه نویسی به یادگیری بهتر کمک می کند.

بعضی از افزاد از اینکه بتوانند مشکل خود را با دیگران به اشتراک بگذارند ترس دارند و نمی توانند این مسایل را براحتی مطرح کنند. کلاس اموزش های برنامه نویسی انلاین این امکان را به شما می دهند تا بتوانید سوال خود را ازادانه مطرح کنید و دنبال راه حلی برای آن در فضاهای مختلف باشید. چون کسی نیست تا بخواهید از اون واهمه یا خجالتی داشته باشید.

همچنین بخوانید: محیط توسعه یکپارچه (ide) چیست؟

۶- کلاس های اموزش برنامه نویسی آنلاین نیاز به رفت و امد ندارند

اینکه شما به موقع در کلاس های اموزش برنامه نویسی حضوری حاضر شوید دغدغه مهمی برای همه است. کلاس های اموزش برنامه نویسی آنلاین باعث شده که دیگر با مشکلاتی نظیر ترافیک، خرابی ماشین، شلوغی اتوبوس و BRT و مترو، بد بودن آب و هوا مواجه نشوید. تنها کاری که باید انجام دهید این است که کامپیوتر یا موبایل خود را روشن کرده و وارد کلاس های اموزش برنامه نویسی انلاین خود شوید و یا فیلم های انلاین را در پنل خود مشاهده کنید.

بیشتر بخوانید: برنامه نویسی چیست؟ 

۷- شرکت در کلاس برنامه نویسی می تواند مهارت های ارتباطی شما را در این زمینه بهبود بخشد.

یادگیری برنامه نویسی مانند یادگیری یک زبان جدید است. مطمئناً، ممکن است اسپانیایی یا ایتالیایی نباشد، اما یادگیری برنامه نویسی از برخی از مهارت‌هایی استفاده می‌کنید که ما هنگام یادگیری یک زبان جدید توسعه می‌دهیم. وقتی یک زبان جدید یاد می گیریم، ارتباطات بهتری می کنیم. چرا؟ ما باید بدانیم که چگونه مسائل را تجزیه کنیم تا ساده صحبت کنیم. در مورد کدنویسی هم همینطور است. رایانه‌ها فقط دستورالعمل‌ها را زمانی می‌فهمند که به زبانی ساده نوشته شده باشند که رایانه آن را می‌فهمد. کدنویسی به توسعه این مهارت کمک می کند.

۸- با شرکت در کلاس اموزش برنامه نویسی انلاین از حواس پرتی ها بدور هستید

از آن جایی که کلاس اموزش برنامه نویسی انلاین به صورت فردی با حضور مدرس یا بصورت فیلم های اموزشی انجام می شود، در نتیجه کم تر پیش می آید که موضوعی حواس شما را از کلاس پرت کند و از آن عقب بمانید. در نتیجه تمرکز شما هنگام درس، نسبت به کلاس حضوری بیشتر خواهد بود.

همچنین بخوانید: برنامه نویسی شی گرا چیست؟ 

۹- در کلاس آموزش های برنامه نویسی از مطالب تکراری خبری نیست.

همیشه عقب ماندن از کلاس دغدغه بسیاری از افراد است که با آمدن کلاس آموزش های برنامه نویسی این دغدغه تا حدودی برطرف شد. از مزایای کلاس آموزش های برنامه نویسی این است که شما در هر زمانی که بیکار بودید و وقت اضافه داشتید با تمرکز ذهنی کامل می توانید به صوت استاد خود گوش دهید، مطالب آموزشی را به دفعات مختلف بخوانید و حتی فیلم های آموزشی معلم تان را چندین بار مشاهده کنید و سوالات خود را یادداشت کنید و اگر جایی متوجه نشدید دوباره برگردید و بررسی کنید.

همچنین بخوانید: سایت های تمرین برنامه نویسی کدام ها هستند؟

۱۰- هم در کلاس آموزش برنامه نویسی انلاین شرکت کنید و موازی کار هم کنید.

شرکت در کلاس آموزش برنامه نویسی به شما این اجازه را می دهد که علاوه بر داشتن اشتغال بتوانید به تحصیل نیز ادامه دهید. بنابراین آموزش آنلاین برای کسانی که میخواهند درآمدی داشته باشند نعمت بزرگی محسوب می شود چون شما در هر ساعت از شبانه روز که بخواهید می توانید در کلاس ها شرکت کنید و نگرانی بابت تایم های کلاس نداشته باشید.

همچنین بخوانید: فریمورک چیست؟

۱۱- کلاس های آموزش برنامه نویسی مجاز ی هزینه کمتری دارند. 

کم هزینه بودن کلاس های آموزش برنامه نویسی مجازی نیز یکی دیگر از عواملی است که انعطاف پذیری کلاس های آموزش برنامه نویسی انلاین را نشان می دهد. تجربه حضور در کلاس های آنلاین می تواند بی نظیر باشد. شاید کلاس های حضوری بیشتر مورد علاقه شما باشد اما این را در نظر بگیرید که هزینه آن ها بالاتر است. بسیاری از افراد برای حضور در کلاس های حضوری در دانشگاه ها مجبور به وام گرفتن می باشند.

در نتیجه برای کلاس های آنلاین در پول شما صرفه جویی می کنند. این افراد معمولاً مجبور نیستند که زیر قولشان بزنند. در نتیجه شهریه آنها کاهش پیدا می کند. کلاس های آنلاین معمولاً نیاز و هزینه کمتری برای خرید کتاب، تسهیلات غذا و حمل و نقل دارد. در نتیجه پول بسیار زیادی ذخیره خواهد شد.

۱۲- با شرکت در کلاس های برنامه نویسی انلاین به سورس پروژه ها دسترسی خواهید داشت. 

یکی از مزایای شرکت در کلاس های برنامه نویسی مجازی این است که سورس پروژه ها همراه با فایل اموزشی به شما ارائه می گردد.

همچنین بخوانید: نرم افزار متن باز چیست؟ 

۱۳- با شرکت در هر کلاس اموزش های برنامه نویسی می توانید برای حل مشکلات خود با دیگر مجامع برنامه نویسی ارتباط بگیرید. 

به عنوان یک علاقه مند به برنامه نویسی، پیوستن به یک انجمن برنامه نویسی یا کلاس اموزش های برنامه نویسی مزایایی دارد. این فرصتی برای به اشتراک گذاشتن دانش، مشاوره و مهارت با افراد همفکر است.

۱۴- با خرید اموزش های برنامه نویسی و شرکت در کلاس های برنامه نویسی می توانید بصورت دورکاری فعالیت کنید

از آنجایی که رایانه‌ها توسط شبکه‌ها به هم متصل می‌شوند، و اکنون حتی بیشتر چیزها در فضای ابری زندگی می‌کنند، لازم نیست به مکان خاصی متصل باشید. شما می توانید کار خود را به همان اندازه موثر در مکانی که انتخاب می کنید انجام دهید و نیاز نیست وابسته به یک محیط اداری عمومی باشید. دوره های اموزش برنامه نویسی انلاین هم می توانند به شما در این زمینه کمک کنند. الکامکو به عنوان یکی از بهترین سایت های اموزش برنامه نویسی ایرانی شما در یادگیری برنامه نویسی کمک می کند. برای دانستی های بیشتر ، مقالات برنامه نویسی ما را دنبال کنید.