به گزارش الکامکو ظاهر و رابط کاربری وب‌سایت Google Play Store با آمدن مارکت های اندروید جدیدتر سال به سال قدیمی شده است و این تغییر ایجاد نشدن سالها طول کشیده بود که به نظر می‌رسد گوگل در نهایت تصمیم به تغییراتی در وبسایت گوگل پلی شده است.

مهمترین تغییرات وب سایت گوگل پلی از دید کاربران دسته بندی برنامه ها بر اساس نوع دستگاه است. لوگوی پلی استور همچنان در گوشه سمت چپ بالا قرار دارد و ثابت مانده است. پس زمینه خاکستری و نوار کناری پیچیده و تودرتو از بین رفته است، که راه را برای یک ناوبری بهتر ایجاد می‌کند و به شما امکان دسترسی سریع به چهار بخش اصلی فروشگاه Play یعنی بازی‌ها، برنامه‌ها، فیلم‌ها و کتاب‌ها را می‌دهد.

وقتی وارد بخش برنامه‌ها یا بازی‌ها می‌شوید، می‌توانید برنامه‌های تلفن، تبلت، تلویزیون، کروم بوک، ساعت و ماشین را فیلتر کنید، که این در وب‌سایت فوق‌العاده ارزشمند است. در نهایت، برنامه‌ها را مستقیماً در مرورگر خود نصب نخواهید کرد.

موارد موجود در نوار کناری سمت چپ از بین نرفته اند، نگران نباشید. Google آن را به حساب در گوشه بالا سمت راست منتقل کرده است، جایی که اکنون می‌توانید به library and your devices, subscriptions, payment methods, order history, your activity, rewards, settings و هر چیز دیگری دسترسی داشته باشید.

در صفحات جداگانه که مربوط به هر برنامه است، یک عنوان بزرگ دارد که به شما امکان می دهد بدانید کدام برنامه را مشاهده می کنید، همچنین این صفحه همراه با یک نماد به همان اندازه بزرگ در سمت راست است. نوار کناری سمت راست گزینه‌های تماس با برنامه‌نویس و پیشنهادهای بیشتر برنامه را در اختیار شما قرار می‌دهد، بقیه رابط های کاربری خیلی شبیه به برنامه تلفن همراه طراحی شده است و اعداد دانلود، رتبه‌بندی‌ها و محدودیت‌های سنی در آن مشاهده می‌شود.

برای بازی‌ها، به نظر می‌رسد تریلرهایی با قابلیت پخش خودکار وجود خواهند داشت. دکمه نصب درست در زیر آنهاست، در حالی که اسکرین شات ها در یک گالری اسکرول کناری در کنار آن قرار دارند.

تجربه جستجو نیز اصلاح شده است. مانند برنامه Play Store، هنگامی که شروع به تایپ عبارت‌هایی برای جستجو برنامه ای می‌کنید، کلمات پیشنهادی خودکار بیشتری دریافت می‌کنید و همچنین زمانی که نام نوشته شده مطابقت داشته باشد، به فهرستی از برنامه های مشابه دسترسی خواهید داشت و در یک اسکرول افقی می توانید آنها را مشاهده کنید واقعاً این بهترین راه برای استفاده از صفحه نمایش است و مانند گذشته از تعداد زیاد نتایج غرق نخواهید شد!

همچنین به نظر می رسد که این تغییرات در وب سایت Google Play باعث شده تا سایت سریعتر بالا بیاید.

گفته می‌شود قرار است تغییرات یادشده ابتدا در نسخه کره‌ای گوگل پلی اعمال شود و البته نسخه تایوانی نیز به سرعت به روز می‌شود. گوگل هنوز به طور رسمی در این زمینه اظهارنظر نکرده است.

هنوز مشخص نیست که آیا گوگل می‌خواهد فوراً طراحی مجدد را به طور گسترده‌تری اجرا کند یا اینکه این یک تست a/b است که به طور همزمان به دست کاربران زیادی می‌رسد. فقط زمان می تواند این موضوع را به ما بگوید.

 

تغییرات در وب سایت گوگل پلی - اخبار اندروید سایت آموزش اندروید الکامکو

دوره پیشنهادی برای درآمدزایی از اندروید:

این دوره نیاز به پیش نیاز ندارد. تمامی مفاهیم از صفر تا صد یعنی از سطح مبتدی تا پیشرفته به شما آموزش داده می شود.

آموزش اندروید استودیو - آموزش android studio - آموزش برنامه نویسی اندروید الکامکو - ساخت اپلیکیشن اندروید

همه دوره های آموزشی الکامکو | همه دوره های برنامه نویسی جاوا اندروید

درباره این اخبار اندروید نظری دارید؟ بنویسید… 

0 دیدگاه
بازخورد درون خطی
مشاهده همه نظرات
فهرست