لیست دوره های برنامه نویسی موبایل (فلاتر) | الکامکو

...

 فلاتر چیست؟

Flutter یک فریمورک است که در آن شما با زبان برنامه نویسی دارت (Dart) و با یکبار کدنویسی می توانید همزمان خروجی اندروید و ios تهیه کنید و این باعث می شود روند توسعه اپلیکیشن را سریعتر کنید و در عوض پروژه های بیشتری سفارش بگیرید و نیاز به نیروی کار کمتری داشته باشید. با Flutter  می توان برنامه‌های زیبای موبایل، وب، دسک‌تاپ و تعبیه‌شده را از یک پایگاه کد بسازید، آزمایش کنید و اجرا کنید. Flutter با کدهای موجود کار می کند، توسط توسعه دهندگان و سازمان ها در سراسر جهان استفاده می شود و رایگان و متن باز است.

برای ساخت برنامه های اندروید و ios با Flutter، از یک زبان برنامه نویسی به نام Dart استفاده خواهید کرد. این زبان توسط گوگل در اکتبر ۲۰۱۱ ایجاد شد، اما در طول سال های گذشته پیشرفت زیادی کرده است. دارت بر توسعه front-end تمرکز دارد و می توانید از آن برای ایجاد برنامه های موبایل و وب استفاده کنید. در این دوره آموزش زبان برنامه نویسی دارت را همراه با فریمورک فلاتر یاد خواهید گرفت.

چه کسی فلاتر را می سازد؟

Flutter یک پروژه متن باز است که مشارکت گوگل و سایر شرکت ها و افراد را دارد.

دوره های برنامه نویسی موبایل فلاتر (Flutter) سایت برنامه نویسی الکامکو پروژه محور هستند؟ 

پکیج برنامه نویسی فلاتر مانند سایر دوره های کلاس برنامه نویسی سایت آموزش برنامه نویسی در هر زمینه ای که باشد پروزه محور و مهارت محور هستند و مدرن و درآمدزاست.

برنامه نویسی موبایل فلاتر برای چه کسانی مناسب است؟

 • آموزش برنامه نویسی موبایل فلاتر برای کاربرانی که می خواهند برنامه های زیبا تولید کنند.
 • برنامه نویسی موبایل فلاتر برای توسعه دهندگانی که می خواهند در زمان کمتری برنامه های بیشتری تولید کنند مناسب است.
 • برنامه نویسی موبایل فلاتر برای توسعه دهندگانی که می خواهند توسعه برنامه را سرعت ببخشند و هزینه و پیچیدگی تولید برنامه را در سراسر سیستم عامل ها کاهش دهند مناسب است.
 • برنامه نویسی موبایل فلاتر برای مدیران مهندسی و مشاغلی که می خواهند توسعه دهندگان برنامه را در یک تیم برنامه موبایل، وب و دسکتاپ متحد کنند و برنامه های برند را برای چندین پلتفرم از یک پایگاه کد واحد بسازند مناسب است.
 • و…

برای برنامه نویسی موبایل با فلاتر به چه میزان تجربه توسعه نیاز دارم؟

فلاتر برای برنامه نویسانی که با مفاهیم شی گرا (کلاس ها، روش ها، متغیرها و غیره) و مفاهیم برنامه نویسی ضروری (حلقه ها، شرطی ها و غیره) آشنا هستند، قابل دسترسی است. همچنین ما افرادی را دیدیم که تجربه برنامه‌نویسی بسیار کمی دارند، فلاتر را برای نمونه‌سازی اولیه و توسعه اپلیکیشن یاد می‌گیرند و از آن استفاده می‌کنند.

با برنامه نویسی موبایل flutter چه برنامه هایی می توان ساخت؟

با برنامه نویسی موبایل flutter می توان ساخت اپلیکیشن اندروید و ios را اجرا نمود، همچنین برنامه‌های تعاملی که می‌خواهید در صفحات وب یا دسکتاپ خود اجرا شوند، را می توان با برنامه نویسی موبایل flutter اجرا و پیاده سازی کرد.  اکوسیستم بسته فلاتر از انواع سخت افزارها (مانند دوربین، GPS، شبکه و ذخیره سازی) و خدمات (مانند پرداخت، ذخیره سازی ابری، احراز هویت و تبلیغات) پشتیبانی می کند.

ویژگی های برنامه نویسی موبایل با flutter

 • برنامه نویسی موبایل فلاتر سریع است: کد Flutter برای عملکرد سریع در هر دستگاهی به کد ماشین ARM یا Intel و همچنین جاوا اسکریپت کامپایل می شود.
 • برنامه نویسی موبایل با فلاتر چند پلت فرمی است:  دسترسی به کاربران در هر صفحه از یک پایگاه کد در چندین دستگاه مستقر شود: تلفن همراه، وب، دسکتاپ و دستگاه های جاسازی شده.
 • برنامه نویسی موبایل با flutter قابل اعتماد کاربران و شرکت هاست:  Flutter توسط Google پشتیبانی و استفاده می‌شود، مورد اعتماد برندهای معروف در سراسر جهان است و توسط جامعه توسعه‌دهندگان جهانی نگهداری می‌شود.
 • برنامه نویسی موبایل با flutter در زمان و هزیهنه ها صرفه جویی می کند.
 • و…

چه چیزی برنامه نویسی با فلاتر را منحصر به فرد می کند؟

Flutter با بسیاری از گزینه های دیگر برای ساخت برنامه های تلفن همراه متفاوت است زیرا به فناوری مرورگر وب یا مجموعه ویجت هایی که با هر دستگاه ارسال می شود متکی نیست. در عوض، Flutter از موتور رندر با کارایی بالا خود برای ترسیم ویجت ها استفاده می کند.

علاوه بر این، Flutter متفاوت است زیرا فقط یک لایه نازک از کد C/C++ دارد. Flutter بیشتر سیستم خود (ترکیب، ژست‌ها، انیمیشن، چارچوب، ابزارک‌ها و غیره) را در دارت (یک زبان مدرن، مختصر، شی گرا) پیاده‌سازی می‌کند که توسعه‌دهندگان به راحتی می‌توانند به خواندن، تغییر، جایگزینی یا حذف آن نزدیک شوند. این امر به توسعه‌دهندگان امکان کنترل فوق‌العاده‌ای بر روی سیستم را می‌دهد، و همچنین به طور قابل‌توجهی نوار دسترسی را برای اکثر سیستم کاهش می‌دهد.

همچنین بخوانید: مقایسه Flutter با React Native

سوالات متداول در زمینه یادگیری برنامه نویسی موبایل با فلاتر

کاربرانی که قصد استفاده از دوره های برنامه نویسی با فلاتر ما را دارند چنین سوالاتی از ما می پرسند:

مزایای دوره های برنامه نویسی موبایل flutter آنلاین نسبت به کلاس های حضوری چیست؟

با توجه به اینکه برنامه نویسی فلاتر در دنیای برنامه نویسی جدید است مزایای دوره های برنامه نویسی موبایل flutter آنلاین نسبت به کلاس های حضوری خیلی بیشتر است. در اینجا برخی از مزایای یادگیری برنامه نویسی موبایل با فلاتر بصورت آنلاین آورده شده است:

شما در کلاسهای انلاین این فرصت را دارید که قبل از خرید از دوره های برنامه نویسی موبایل با فلاتر ان را با دوره های دیگر از نظر سرفصل ها، فیلم های اموزشی، نحوه تدریس، قیمت دوره های برنامه نویسی مشابه و غیره مقایسه کنید. در واقع شما انتخاب های بیشتری برای ثبت نام در دوره های برنامه نویسی موبایل فلاتر دارید.

یادگیری برنامه نویسی موبایل با فلاتر بصورت آنلاین باعث می شود در وقت و زمان خود صرفه جویی کنید. در اینصوت نیاز نیست برای رفتن به کلاس های حضوری نیست و می توانید همان مبلغ را بابت موارد دیگر مربوط به بهتر کردن پروژه هایتان خرج کنید.

با خرید دوره های برنامه نویسی موبایل فلاتر که بصورت فیلم های آموزشی هستند می توانید با یکبار خرید هر موقع که خواستید و وقت داشتید و هر جا که هستید آنها را در موبایل، تبلت یا کامپیوتر خود مشاهده و تمرین کنید.

برای یادگیری برنامه نویسی موبایل با فلاتر بصورت آنلاین شما می توانید به راحتی با دیگران از طریق اشتراک گذاری پروژه در محیط هایی مانند گیت هاب با افراد مختلف همکاری کنید. در عین حال، می توانید ایده ها را به صورت پویا به اشتراک بگذارید.

دوره های برنامه نویسی موبایل فلاتر بصورت فیلم های اموزشی انلاین به شما این امکان را می دهد که دیگر نگران مکان کلاس نباشید. با گذراندن یک دوره آنلاین، می توانید واقعاً روی موضوعی که به آن علاقه دارید تمرکز کنید و از بین دوره ها و برنامه های آنلاین متنوع انتخاب کنید.

یادگیری برنامه نویسی موبایل با فلاتر بصورت آنلاین باعث می شود تا انعظاف بیشتری در یادگیری داشته باشید و پروژه های متعددی را یاد بگیرید و در صورت بروز مشکل به اینترنت یا پشتیبانی دوره مراجعه کنید.

شما می توانید هر زمان که بخواهید در راحتی خانه خود یادگیری برنامه نویسی موبایل با فلاتر را شروع کنید. شما می توانید با سرعت بشتری اموزش ها را آنلاین یاد بگیرید. چه فردی باشید که تابحال پیش زمینه در  آموزش برنامه نویسی موبایل با فلاتر نداشته و چه کسی که برنامه نویسی موبایل فلاتر را حرفه ای بلد است و به دنبال پیشرفت شغلی خود است، شرکت در کلاس های آنلاین به این معنی است که می توانید برنامه نویسی موبایل با flutter را با شرایط خود انجام دهید.

با توجه به آینده فلاتر با شرکت در دوره های برنامه نویسی موبایل flutter می توانید پول بیشتری را پس انداز کنید. لازم نیست نگران هزینه های حمل و نقل یا پارکینگ باشید. تنها چیزی که نیاز دارید رایانه یا دستگاه تلفن همراه و نت خوب برای اتصال به اینترنت خوب است. شما با یادگیری برنامه نویسی موبایل با فلاتر انلاین می توانید زمان بیشتری را برای سایر موارد مهم صرف کنید. رانندگی یا رفت و آمد به کلاسهای حضوری برای یادگیری دوره های برنامه نویسی موبایل با flutter می تواند زمان زیادی را صرف کند.

شما قادر خواهید بود مهارت های فنی خود در زمینه دوره های برنامه نویسی موبایل flutter را افزایش دهید. صرف نظر از اینکه در دنیای فناوری هستید یا نه، می توانید مهارت های فنی خود را از طریق یادگیری آنلاین برنامه نویسی موبایل flutter تقویت کنید. در واقع می توانید مهارت هایی را که یاد می گیرید به راحتی بصورت پروژه محور و مهارت محور تمرین کنید.

با ثبت نام در دوره های برنامه نویسی موبایل با فلاتر مجبور نیستید در یک زمان خاص برای یک جلسه لایو وارد شوید، اما می توانید با سرعت خود مطالعه کنید و با استاد مربوطه خود ارتباط برقرار کنید. یا می توانید از انجمن های برنامه نویسی کمک بگیرید.

نتیجه گیری از آموزش برنامه نویسی موبایل با فلاتر آنلاین 

ما در اینجا به برخی از مزایای دوره های برنامه نویسی موبایل فلاتر انلاین اشاره کردیم ولی مزایای یادگیری برنامه نویسی موبایل با فلاتر بیشتر از این موارد است. در حالی که یادگیری برنامه نویسی فلاتر چالش های خود را دارد، واضح است که مزایای آن می تواند در دراز مدت به شما در یادگیری بهتر کند و اساساً راه را برای تجربه یادگیری شخصی تر هموار می کند. در عین حال به افراد بیشتری اجازه می دهد تا به دنبال علایق خود بروند و به دنبال رویاهای خود بروند اپلیکیشن های اندروید و ios حرفه ای و مدرن بسازند و به یک متخصص اندروید و ios تبدیل شوید.

آیا باید برنامه بعدی خود را با برنامه نویسی با فلاتر بسازم؟

Flutter 1.0 در ۴ دسامبر ۲۰۱۸ و Flutter 2 در ۳ مارس ۲۰۲۱ راه اندازی شد. از زمان راه اندازی آن، بیش از ۴۰۰۰۰۰ برنامه با استفاده از Flutter به صدها میلیون دستگاه ارسال شده است. Flutter به‌روزرسانی‌هایی را با سرعت تقریباً سه ماهه ارسال می‌کند که ثبات و عملکرد را بهبود می‌بخشد و ویژگی‌های درخواستی کاربر را برطرف می‌کند.

تفاوت فلاتر و کاتلین چیست؟

فلاتر و کاتلین دو فناوری محبوب برای توسعه اپلیکیشن های موبایل هستند. فلاتر یک فریمورک کراس پلتفرم است که از زبان برنامه نویسی دارت استفاده می کند. کاتلین یک زبان برنامه نویسی مدرن و شی گرا است که بر پایه جاوا ساخته شده است. پس در نتیجه فلاتر یک فریمورک است، در حالی که کاتلین یک زبان برنامه نویسی است. این تفاوت اصلی این دو فناوری است و تأثیر زیادی بر نحوه استفاده از آنها دارد. در مورد فلاتر و کاتلین، این بدان معناست که فلاتر برای ایجاد رابط کاربری (UI) استفاده می شود، در حالی که کاتلین برای نوشتن تمام کد برنامه استفاده می شود.

اگر می خواهید یک اپلیکیشن موبایل کراس پلتفرم ایجاد کنید، اموزش فلاتر یک گزینه عالی است. این به شما امکان می دهد یک بار کد بنویسید و آن را برای هر دو پلتفرم اندروید و iOS کامپایل کنید.

اگر می خواهید یک اپلیکیشن موبایل برای یک پلتفرم خاص ایجاد کنید، اموزش کاتلین یک گزینه عالی است. این به شما امکان می دهد از تمام ویژگی های خاص آن پلتفرم استفاده کنید.

دوره های برنامه نویسی موبایل با flutter الکامکو شامل چه مواردی می شود؟ 

در حال حاضر دوره های برنامه نویسی موبایل با flutter شامل دوره متخصص آموزش فلاتر (Flutter) مهارت محور و آموزش ساخت تاکسی یاب آنلاین با فلاتر می شود.

چرا باید دوره های برنامه نویسی موبایل فلاتر الکامکو؟

 • آموزش برنامه نویسی موبایل با فلاتر الکامکو پروژه محور و مهارت محور هستند.
 • آموزش برنامه نویسی موبایل با فلاتر الکامکو دارای سرفصل های کامل و بر اساس اصول استاندارد گوگل هستند.
 • آموزش برنامه نویسی موبایل با فلاتر الکامکو کیفیت ویدیو ها از Full HD پشتیبانی می کند.
 • آموزش برنامه نویسی موبایل با فلاتر الکامکو صدای مدرس رسا و واضح است.
 • در آموزش برنامه نویسی موبایل با فلاتر الکامکو از گفتن موارد وقت گیر و اضافی خودداری شده و بجای آن از موارد کاربردی استفاده شده است.
 • با یکبار خرید دوره های برنامه نویسی موبایل با flutter به آپدیت دوره دسترسی خواهید داشت.
 • با خرید دوره های برنامه نویسی موبایل با flutter ما پشتیبانی در کمترین زمان ممکن انجام می شود.
 • دوره های برنامه نویسی موبایل با flutter همگی دارای لایسنس هستند و هر لایسنس برای یک دستگاه می باشد.
 • در این دوره همه چیز را از صفر یعنی از نصب فلاتر و کار با اندروید استودیو تا ساخت پروژه های حرفه ای یاد خواهید گرفت. آموزش نصب android studio را می توانید از اینجا بخوانید. 
 • با خواندن مقاله درباره فلاتر آموزشگاه برنامه نویسی الکامکو می توانید به مطالب رایگان دسترسی داشته باشید.
 • تمامی اموزش های بصورت فیلم رایگان Flutter در دسترس شما قرار خواهند گرفت.
 • پیش نیازی نیاز نیست و همه چیز از مبتدی تا پیشرفته به شما آموزش داده می شود.
 • و…

√  این  دوره های برنامه نویسی موبایل با فلاتر برای ورود به بازار کار مناسب هستند؟ 

بله – تمامی دوره های برنامه نویسی سایت الکامکو یا بصورت پروژه محور هستند یا مهارت محور! و دوره ها طوری طراحی می شوند که بتوانید بصورت کاملا عملی وارد پروژه های واقعی شوید و آموزشی ببینید که بدرد بازار کار شما بخورد و شما را برای ورود به بازار کار برنامه نویسی اندروید و ios آشنا کند.

√  در آینده دوره های برنامه نویسی موبایل flutter دیگری نیز به این صفحه اضافه می شود؟

فعلا همین دوره های برنامه نویسی موبایل flutter در سایت موجود است و در آینده ای نزدیک و با توجه به تقاضای اکثریت دانشجویان، دوره های مربوطه هم به این صفحه اضافه خواهد شد و در صفحه فروشگاه آموزش برنامه نویسی آنلاین هم دسترس خواهد بود.

مقالات در زمینه برنامه نویسی اندروید: 

جاوا اندروید، آموزش اندروید استودیو، تفاوت جاوا و سی شارپ ، فرق پایتون و جاوا؟ تفاوت کاتلین و جاوا،  مقایسه فلاتر و کاتلین، زبان برنامه نویسی جاوا چیست، انواع نسخه های جاوا، تفاوت جاوا و جاوا اسکریپت، تفاوت جاوا و سی پلاس پلاس، ساخت اپلیکیشن فروشگاهی، آموزش ساخت اپلیکیشن فروشگاهی موبایل با فلاتر، کتاب اموزش فریمورک flutter،  برنامه نویسی اپلیکیشن دیجی کالا، سورس اپلیکیشن فروشگاهی اندروید، فروشگاه ساز اندروید، آموزش ساخت اپلیکیشن خرید اینترنتی، دوره UI و UX اندروید، متریال دیزاین در اندروید، رابط کاربری گوشی،  گرافیک اندروید، سورس فیلیمو، اپلیکیشن های مشابه فیلیمو، تلویزیون اندروید، تلویزیون اینترنتی، iptv چیست، فیلیمو باکس چیست، اندروید باکس نماوا، دوره های کاتلین، کاتلین چیست؟ برنامه ساز اندروید، نوشتن برنامه اندروید، دانلود فیلم های آموزش برنامه نویسی اندروید، درآمد برنامه نویسی اندروید، قیمت ساخت اپلیکیشن موبایل، معماری اندروید (Android architecture) چیست، زبان برنامه نویسی اندروید، فعالیت در اندروید، اکتیویتی در اندروید، ریسایکلر ویو، کامپوننت در برنامه نویسی اندروید، اسپلش اسکرین، فرگمنت اندروید، ویو پیجر۲ اندروید، فایربیس گوگل، اندروید جت پک، php در اندروید، ساخت کوییز آنلاین، ذخیره اطلاعات با SharedPreferences، زامارین و اندروید استودیو، Intent در برنامه نویسی اندروید، وضعیت اتصال به اینترنت در اندروید، ساخت ماشین مجازی اندروید، صدا در اندروید، سرویس اندروید sdk اندروید، نوشتن فایل در حافظه داخلی اندروید، سرویس شکن، ADV در اندروید، گردل اندروید، SDK Manager اندروید استودیو اشکال زدایی پروژه با ADB در اندروید استودیو، انتشار اپلیکیشن ، کلید های میانبر در اندروید استودیو، نسخه اپلیکیشن، آپدیت اندروید استودیو، اتصال گوشی به اندروید استودیو، شغل برنامه نویسی اندروید حذف اندروید استودیو اندروید استویو و اکلیپس، لپ تاپ برنامه نویسی اندروید، محیط برنامه نویسی اندروید، کتابخانه اندروید وب اپلیکیشن، توسعه موبایل یا توسعه وب سایت، انواع اپلیکیشن های موبایل، اپلیکیشن وب ویو، امنیت در برنامه نویسی اندروید، جدیدترین نسخه برنامه اندروید استودیو، ایده اپلیکیشن، بهترین کتاب های آموزش برنامه نویسی اندروید، تست اپلیکیشن موبایل ، ترفندهای اندروید استودیو ، مقالات برنامه نویسی، مقالات برنامه نویسی موبایل، مقالات اندروید استودیو، مقالات برنامه نویسی اندروید، پیش نیاز برنامه نویسی اندروید چیست؟ ، آموزش برنامه نویسی اندروید با جاوا