چگونه کد نویسی اندروید را شروع کنیم؟ بهترین زبان و محیط برای برنامه نویسی اندروید چیست؟

کد نویسی در اندروید - کد نویسی اپلیکیشن اندروید - آموزش برنامه نویسی اندروید الکامکو

چرا آموزش کد نویسی اندروید؟ کد نویسی اندروید چیست؟ چه زبان های کد نویسی برای اندروید وجود دارد؟ بهترین محیط برای برنامه نویسی اندروید چیست؟  در این سری از مقالات آموزشی الکامکو می خواهیم شما را با جواب این سوالات آشنا کنیم. پس تا آخر این مطلب با ما همراه باشید.

اندروید چیست؟

اندروید (Android)  یک سیستم عامل متن باز (Open Source) است که بر پایه هسته لینوکس توسط گوگل  مخصوص تلفن های همراه و سایر دستگاه های هوشمند توسعه یافته است.

متن باز بودن اندروید به این معنا است که سورس کد اصلی آن در دسترس عموم قرار دارد. یعنی برای استفاده از آن نیازی به دریافت مجوز و یا صرف هزینه نیست. متن باز بودن اندروید باعث می‌شود که سورس کد اصلی آن به راحتی در اختیار کاربران و توسعه دهندگان مختلف در سرتاسر جهان قرار گیرد. این ویژگی باعث می‌شود اندروید توسط توسعه دهندگان بیشماری بررسی شود و در نهایت ارتقا یابد.

به دلیل متن‌ باز بودن و سایر ویژگی ‌های اندروید، از این سیستم عامل علاوه بر گوشی های اندروید در دستگاه‌های زیادی مانند تبلت ها، یخچال‌ ها، ساعت ها، تلویزیون‌ها و سایر دستگاه‌های هوشمند استفاده می شود.

برنامه نویسی اندروید چیست؟

یکی از مزیت هایی که اندروید را از سایر سیستم عامل ها جدا کرده انعطاف پذیری آن است و این ویژگی باعث شده تا با نوشتن کدنویسی برنامه نویسان بتوانند سریع و راحت اپلیکیشن های اندرویدی را توسعه دهند.

خلاصه ویژگی های خوب سیستم عامل اندروید باعث شده تا برنامه نویسان توسط برنامه نویسی اندروید اپلیکیشن های مختلفی با توجه به نیازهای مختلف کاربران بسازند و آنها را در مارکت پلیس هایی مانند گوگل پلی (Google Play) منتشر کنند و راه درآمدزایی را برای خود باز کنند.

از طرفی استقبال مردم از گوشی های هوشمند اندرویدی و استفاده از اپلیکیشن های اندروید زیاد شده و افرادی که برنامه نویسی اندروید بلد هستند می توانند درامد خوبی از این فضای پولساز بدست آورند.

چرا آموزش کد نویسی اندروید ؟

شما در روز چند بار گوشی خودتان را چک می کنید؟ ۲۰ بار؟ ۳۰ بار؟ ۴۰ بار و یا بیشتر؟ جواب این سوال نشان می دهد که هر کسی که گوشی هوشمند دارد روزی چندین مرتبه آن را چک می کند و این یعنی گوشی در همه لحظه های زندگی کاربران وجود دارد و هر لحظه افرادی که از گوشی های هوشمند بخصوص گوشی های اندرویدی که مصرف کنندگان بیشتری در دنیا دارد بیشتر می شود و این نشان می دهد که نیاز ها برای داشتن اپلیکیشن های مختلف در حال افزایش است و از طرفی استخدام برنامه نویس اندروید که بتواند طراحی اپلیکیشن انجام دهد هم رو به افزایش است و در نتیجه اگر کسی این حرفه مدرن و درآمدزا را بلد باشد می تواند به صورت های مختلف (دورکاری یا استخدام در شرکت ها و …) کسب درآمد از برنامه نویسی اندروید داشته باشند.

کسانی که از برنامه نویسی اندروید چیزی نمی دانند و تاز تصمیم به یادگیری کد نویسی اپلیکیشن اندروید و ساخت پروژه خود دارند ممکن است کمی سرگردان شوند که چکار کنند. این مطلب برای مبتدیان علاقمند به طراحی اپلیکیشن موبایل توسط تیم تخصصی آموزش برنامه نویسی اندروید الکامکو نوشته شده است تا با مهمترین مرحله که انتخاب زبان کد نویسی برای اندروید و انتخاب محیط کد نویسی در اندروید است آشنا کنیم.

کدنویسی اندروید چیست؟

اندروید یک سیستم عامل منبع باز (Open Source) و مبتنی بر لینوکس (Linux) است که برای دستگاه های هوشمند مانند تلفن همراه و تبلت کاربرد دارد و کدنویسی اندروید فرایندی است که توسط برنامه نویسان باعث می شود برنامه هایی برای این دستگاه ها تولید شوند. کد نویسی در اندروید یکی از کارهای جذاب و مدرن و درآمدزا برای برنامه نویسانی که در این حوزه فعالیت می کنند است. آیا کدنویسی برای اندروید سخت است؟ هیچ کاری در دنیا سخت نیست! به شرطی که از راه و روش مناسبی برای یادگیری آن کار استفاده کنید.

معرفی انواع زبان کد نویسی اندروید 

کدام زبان کد نویسی اندروید را انتخاب کنم؟ این سوال پرتکرار، یکی از دغدغه های اساسی برنامه نویسان تازه کار است و اگر انتخاب درستی صورت نگیرد می تواند آینده و مسیر برنامه نویسی را به بیراهه ببرد. اگر می خواهید در زمینه توسعه اپلیکشن های اندرویدی کار کنید اولین مرحله اول انتخاب زبان است. تفاوت بین زبانهای مختلف برنامه نویسی اندروید می تواند کمی قابل تفکر باشد که در این قسمت می خواهیم انواع زبان کدنویسی اندروید را به شما معرفی کنیم و در نهایت با توجه به پروژه ای که در پیش دارید می توانید یکی از آنها را انتخاب کنید و در این راه قدمی بردارید. 

زبان های کد نویسی اندروید که می توانید از آنها برای طراحی اپلیکیشن های موبایل استفاده کنید عبارتند از: 

محبوب ترین زبان های کدنویسی اندروید:

۱- زبان کد نویسی جاوا اندروید (Java):

جاوا زبان رسمی از طرف گوگل برای توسعه برنامه های اندرویدی است که رایگان است و منابع زیادی برای یادگیری آن وجود دارد و چون زبانی است که از مدتها پیش (بالای ۲۰ سال) وجود دارد و متخصصان زیادی در این زمینه خبره شدند، در صورت داشتن مشکل می توانید سریع آن را حل کنید. زبان Java توسط محیط کد نویسی Android Studio هم پشتیبانی می شود و برای هر جا که فکر ش را کنید (در سیستم های دسک تاپ، تلفن های هوشمند، وب و…) کاربرد دارد و همچنین زیر ساخت برنامه های اندرویدی است و استفاده از کد نویسی جاوا در اندروید راحت و امنیت آن بالاست.

در کل برنامه نویسی اندروید بر اساس زبان برنامه نویسی جاوا است ، بنابراین اگر درک اساسی از برنامه نویسی جاوا داشته باشید، یادگیری توسعه برنامه اندروید برای شما جالب خواهد بود.

۲- زبان کدنویسی اندروید کاتلین (Kotlin):

کاتلین یکی دیگر از زبانهای رسمی اندروید است که اخیرا در حال گسترش است و اخیرا مثل جاوا به عنوان زبان ترجیحی Google انتخاب شده است.

کاتلین از خیلی جهات شبیه جاوا است و در واقع کسی که جاوا بلد باشد براحتی می توانید به کاتلین هم مسلط شود و تفاوت های بزرگی که با هم دارند این است که طول کدهای جاوا جامع تر است ولی ولی طول کدهای آن کوتاه تر و راحت تر کدنویسی می شود.

از طرفی منابع کافی برای یادگیری Kotlin در درسترس نیست و نمی توانید از هر جایی آن را یاد بگیرید ولی جاوا اینطوری نیست و منابع زیادی برای آموزش آن وجود دارد و  اگر مشکلی داشته باشید می توانید به کتاب ها یا انجمن ها یا دوره های آموزشی در این زمینه مراجعه کنید و چون قدیمی تر است می توانید از افراد با تجربه در این زمینه سوال بپرسید.

اگر بخواهید خارج از محیط کد نویسی اندروید استودیو از کاتلین استفاده کنید چندان کارایی ندارد و اگر می خواهید به عنوان توسعه دهنده اندروید پروژه های مختلف بگیرید از این نظر کاربرد ندارد ولی جاوا اینطوری نیست و می توانید از آن در محیط های کدنویسی اندروید دیگری هم کار کنید.

۳- زبان کد نویسی سی پلاس پلاس (++C):

محیط کد نویسی اندروید استودیو همچنین از ++C با استفاده از Java NDK پشتیبانی می کند و این امکان را برای برنامه های برنامه نویسی لوکال فراهم می کند، که می تواند برای مواردی مانند ساخت بازی مفید باشد و اگر می خواهید برنامه اندرویدی بسازید ++C برای شما که یک نفر هستید و اول کار هم هستید پیچیده است و نیاز شما را برطرف نمی کند و بیشتر برای تیم های بزرگ و حرفه ای استفاده می شود. ++C نیز توسط Unreal Engine پشتیبانی می شود.

۴- زبان کد نویسی سی شارپ (#C):

سی شارپ یک زبان جایگزین مناسب برای C یا ++C است که کار برنامه نویسان مبتدی را بهبود می بخشد ولی از جاوا سخت تر است گرچه این دو زبان بسیار شبیه یکدیگر هستند ولی برای ساخت برنامه های اندرویدی جاوا مناسب تر است.

گاهی اوقات گفته می‌شود که استفاده از زبان #C برای توسعه برنامه‌های اندروید سرعت را کاهش می‌دهد ولی هنوز اندازه‌گیری و ارزیابی درستی از این قضیه به عمل نیامده است.

سی شارپ توسط برخی از ابزارهای بسیار مفید مانند Unity و Xamarin پشتیبانی می شود که بیشتر برای توسعه بازی کاربرد دارد و با ترکیب Unity بهترین گزینه برای بسیاری از توسعه دهندگان برای ساخت و توسعه بازی های موبایل است.

۵- زبان کدنویسی لوآ (LUA):

کرونا (Corona SDK) به عنوان یک پلت فرم جاوا برای ساخت بازی های موبایل است که توسط Walter Luh و Carlos Icaza ساخته شده است. Corona SDK به برنامه نویسان اجازه می دهد که با استفاده از زبان برنامه نویسی Lua بازی و اپلیکیشن برای دستگاه های iPhone، iPad و همچنین دستگاه های اندرویدی بسازند. با استفاده از این SDK همچنین می توان اپلیکیشن برای سیستم عامل OS X نیز تولید کرد ولی در کل این زبان برای افرادی که به بازی سازی (بازی های ویدیویی) علاقه دارند توصیه می شود ولی اگر هدف شما کد نویسی اپلیکیشن اندروید حرفه ای است بهتر است از آن چشم پوشی کنید و زبان دیگری را انتخاب کنید.

۶- زبان کدنویسی بیسیک (BASIC):

زبان بیسیک با دستورالمعل‌های سمبولیک یک زبان همه منظوره و مبتدی است که استفاده از آن بسیار خوشایند است. متاسفانه بیسیک به طور رسمی توسط اندروید استودیو پشتیبانی نمی‌شود. همچنین در یونیتی (Unity) یا زامارین (Xamarin) قابل استفاده نیست اما خبر خوب این است که گزینه کمتر شناخته شده برای توسعه برنامه‌های اندرویدی در بیسیک به نام B4A (BASIC 4 Android) وجود دارد که این امکان را به شما می‌دهد تا برنامه‌های اندروید را با زبان بیسیک توسعه دهید.

۷- زبان کدنویسی پایتون (Python)

زبان برنامه نویسی python یکی از زبان های قوی برای طراحی اپلیکیشن های اندرویدی است که یادگیری آن آسان است ولی دارای محدودیت هایی هم است ولی پیشنهاد نمی شود جایگزین زبان جاوا در اندروید استودیو شود. اگر می خواهید فقط اپلیکیشنی بسازید و ظاهر آن برایتان مهم نیست می توانید از این زبان برای کدنویسی استفاده کنید.

خب تا اینجا توانستید درکی کلی از زبانهای کد نویسی Android آشنا شوید اما آنچه بیش از خود زبان اهمیت دارد ابزاری است که به آن متصل است و ویژگیها و اهداف اصلی این ابزار است که در ادامه می خواهیم به این ابزارها بپردازیم.

معرفی انواع نرم افزار کد نویسی اندروید ( محیط کد نویسی اندروید )

منظور از برنامه کدنویسی برای اندروید در اینجا پلتفرم یا در واقع محیطی است که شما به عنوان یک برنامه نویس می توانید در آن پروژه برنامه نویسی خود را مدیریت کنید که اصطلاحا به آن IDE هم می گویند. IDE مخفف Integrated Development Environment یا “محیط جامع توسعه” است که ما آن را به عنوان محیط برنامه نویسی می شناسیم. IDE یک رابط کاربری بین شما و کدها است که باعث می شود تا راحتتر برنامه نویسی کنید. در ادامه همراه باشید تا شما را با انواع محیط های برنامه نویسی اندروید آشنا کنیم.

محبوب ترین محیط های کدنویسی اندروید :

۱- محیط کد نویسی اندروید استودیو (Android Studio):

اندروید استودیو بهترین، قوی ترین، امن ترین و پیشرفته و جدیدترین محیط برنامه نویسی اندروید از نظر گوگل است که این IDE توسط google ساخته شده و پشتیبانی می شود. محیط کد نویسی Android Studio محیطی است که همیشه در حال آپدیت شدن است و به محض آمدن نسخه جدید به بازار سریع آپدیت می شود و می توانید از روش های جدید طراحی گوگل باخبر شوید و براحتی با آن کار کنید.

این نرم افزار به طور اختصاصی برای اندروید ساخته شده‌ است. هم ‌اکنون برنامه کد نویسی اندروید استودیو برای دریافت بر روی ویندوز، مک و لینوکس در دسترس می‌باشد و روی سیستم عامل های اندروید قابل اجراست. این محیط کدنویسی اندروید زبان های C و +C و kotlin و آخرین نسخه java را پشتیبانی می کند.

اگر می خواهید بعد از آموزش کد نویسی اندروید وارد بازار کار اندروید شوید، اندروید استودیو یکی از ابزارهایی است که باید حتما بلد باشید. همچنین اگر میخواهید در آینده اپلیکیشن خود را به فروش برسانید، یک ایده خوب استفاده از این محیط برنامه نویسی اندروید به همراه زبان جاوا است.

استفاده از این نرم افزار رایگان است و می توانید با مراجعه به وب سایت رسمی اندروید استودیو آن را دانلود و نصب نمایید. برای نصب آن باید طبق آموزش پیش بروید که ما مقاله آموزش نصب اندروید استودیو تصویری از صفر تا صد با جزئیات کامل را برای همین منظور برای شما نوشتیم. می توانید آن را بخوانید و نصب را قدم به قدم انجام دهید.

دوره پیشنهادی برای آموزش کد نویسی اندروید استودیو از صفر تا صد بصورت پروژه محور:

۲- محیط کد نویسی اندروید اکلیپس (Eclipse):

قبل از اینکه اندروید استودیو وارد بازار شود از اکلیپس استفاده می شد و ساختن یک اپلیکیشن اندروید با Eclipse بسیار شبیه اندروید استودیو است.

Eclipse طیف گسترده ای از افزونه ها را دارد و قابلیت اضافه کردن افزونه را دارد. این برنامه کدنویسی اندروید اول فقط زبان های جاوا را پشتیبانی می کرد ولی الان با قابلیت اضافه کردن افزونه استفاده از زبان های دیگری مثل #C و ++C و php و roby و .. را فراهم می‌کند و همین باعث کند شدن آن در مقابل سرعت اندروید استودیو شده و باعث می شود براحتی خطایابی ها انجام نشود.

استفاده از این برنامه کد نویسی اندروید رایگان نیست و به عنوان بهترین مطرح نمی شود. اگر چه گوگل دیگر از Eclipse پشتیبانی نمی کند، بسیاری از توسعه دهندگان هنوز از آن برای ایجاد Android و سایر برنامه های کراس پلتفرم استفاده می کنند. محیط کدنویسی اکلیپس روی مک و ویندوز و لینوکس قابل اجراست.

۳- محیط کد نویسی اندروید ویژوال استودیو زامارین (Visual Studio -Xamarin) 

زامارین یک شرکت نرم‌افزاری است که ابزارهای توسعه نرم‌افزار تجاری را تولید می کند.  این شرکت در سال ۲۰۱۱ در ایالت کالیفرنیا توسط پروژه متن باز Mono Android شروع به کار کرد. هدف زامارین این بود که به وسیله زبان برنامه‌نویسی سی شارپ برنامه‌هایی برای سه پلتفرم اندروید، آیفون و ویندوزفون بنویسد.

ویژوال استودیو Xamarin نام یک محیط کدنویسی که توسط مایکروسافت پشتیبانی می شود و برای ساخت اپلیکیشن های اندروید که می خواهید ios آن را هم بسازید کاربرد دارد. بیشتر از زبان #C استفاده می شود و از ویژوال استودیو مایکروسافت به عنوان IDE استفاده می کند.

زبانی که با xamarin در حال رقابت است زبان جاواست. از آنجایی که جاوا محبوبیت زیادی بین برنامه نویسان برای تولید اپلیکیشن‌های موبایلی دارد و می توان گفت یک رقیب سرسخت برای زامارین به شمار می رود؛ اگرچه قدرتمند بودن زبان جاوا را نمی شود انکار کرد.

زمانی که شما با استفاده از زبان سی شارپ اقدام به ساخت اپلیکیشنی در محیط کدنویسی زامارین می کنید، دیگر نیازی به تغییر یا بازنویسی آن (مثلاً به زبان جاوا و…) جهت استفاده در دیگر پلت فرم ها ندارید. در واقع می توان گفت زامارین یک ابزار برنامه نویسی چند سکوییست. ولی گاهی اوقات گفته می شود که استفاده از زبان #C برای توسعه برنامه های اندروید سرعت را کاهش می دهد ولی هنوز اندازه گیری و ارزیابی درستی از این قضیه به عمل نیامده است.

وقتی نسخه از اندروید وارد بازار شود کمی طول می کشد تا زامارین خودش را آپدیت کند. برنامه کدنویسی اندروید زامارین کاملا رایگان نیست و دارای لایسنس است که البته این مساله قابل حل است.

این برنامه کد نویسی اندروید بیشتر برای افرادی که سی شارپ کار هستند و به آن مسلط هستند عالی است.

۴- محیط کدنویسی اندروید فلاتر (Flutter)

فریم‌ورک فلاتر از زبان برنامه‌نویسی Dart استفاده می‌کند که توسط گوگل در سال ۲۰۱۷ معرفی شده و به ندرت توسط توسعه‌دهندگان مورد استفاده قرار می‌گیرد. کار با دارت و این فریم ورک برای توسعه دهندگان JavaScript یا Java آسان است زیرا از مفاهیم شی گرا پشتیبانی می‌کند.

در نتیجه اگر به طراحی اپلیکیشن با فلاتر علاقمند هستید، بدین معنی است که می‌توانید به توسعه برنامه‌های تلفن همراه بپردازید. Flutter همچنین دارای ابزارک‌هایی برای Material Design و Cupertino است که به توسعه‌دهندگان اجازه می‌دهید تا به راحتی UI را در هر دو سیستم عامل iOS و Android ارائه دهند.

آموزش فریمورک Google Flutter آن‌چنان سخت و زمان بر نخواهد بود. زیرا این زبان تنها برای توسعه نرم‌افزارهای اندروید و اپل به‌کار می‌رود و در اندروید و iOS بدون تغییر کدها، دو خروجی را ارائه می‌نماید. زبان برنامه‌نویسی دارت به خاطر اینکه جدید و تازه نفس است، هنوز مورد توجه برنامه‌نویسان قرار نگرفته و توسعه‌دهندگان کمی به چارچوب فلاتر روی آوردند.

۵- محیط کدنویسی اندروید نت بینز (NetBeans)

نت بینز یک IDE کدنویسی است که مانند اکلیپس از زبان ها و پلتفرم های مختلفی پشتیبانی می کند. مقایسه کردن آن با Android Studio برای توسعه اندروید، شاید کمی عجیب باشد. اما زمانی بود که نت بینز یکی از جایگزین های اصلی اکلیپس به شمار میرفت. (همراه با محیط برنامه نویسی اندروید IntelliJ IDEA که امروزه اندروید استودیو بر پایه آن ساخته شده است).

اما در حال حاضر دلایل بسیار کمی وجود دارند که شما بخواهید NetBeans را به Android Studio ترجیح بدهید. این محیط برنامه نویسی اندروید یک محیط در حال توسعه است اما شرکت های توسعه دهنده ایران راتحریم کرده اند.

۶- محیط کدنویسی اندروید AIDE

این نرم افزار برنامه نویسی اندروید را می توانید روی گوشی خود نصب کنید و نیازی نیست حتما لپ تاپ یا کامپیوتر داشته باشید. ولی درمواقعی که به انتقال برنامه به کامپیوتر نیاز است محیط ای کیلیپس از آن پشتیبانی می کند. AIDE برای افرادی که علاقه به برنامه نویسی با گوشی دارند مفید است و رایگان هم است. در صورتیکه می خواهید برنامه نویسی اندروید را حرفه ای دنبال کنید مناسب شما نیست.

۷- محیط کدنویسی بیسیک فور اندروید (Basic for Android=B4A)

همانطور که از اسم این نرم افزار کدنویسی اندروید مشخص است، برای ساختن اپلیکینش های ساده و بیسیک و پایه ای مناسب است و در صورتیکه از جاوا دور هستید و تازه کار هستید می تواند گزینه مناسبی باشد. در این نرم افزار سعی شده همه چیز برای تازه کارها ساده و آسان باشد و از این نظر دارای کمبودی نباشد. ولی اگر می خواهید حرفه ای برنامه نویسی اندروید را دنبال کنید B4A را از لیست خود حذف کنید. در نهایت اگر قصد ساخت اپلیکیشن های معمولی در سریعترین زمان و به ساده ترین شکل را دارید b4a می تواند گزینه مناسبی باشد.

۸- محیط کدنویسی اندروید فون گپ (PhoneGap)

فریم ورک فون گپ (PhoneGap)  یا Cordova توسط Nitobi توسعه داده شده و توسط Adobe در سال ۲۰۱۱ خریداری شده است. Adobe PhoneGap یک فریم ورک  توسعه مبتنی بر استاندارد و مبتنی بر استاندارد برای ساختن برنامه های تلفن همراه متقابل با HTML ، CSS و JavaScript برای iOS ، Android و ویندوز فون ۸ است.

برنامه هایی که با استفاده از PhoneGap توسعه یافته اند، برنامه های ترکیبی هستند که مزایای هر دو برنامه های بومی و وب را ارائه می دهند. این ابزار یک راهکار ساده برای تبدیل وبسایت به اپلیکیشن موبایل است. البته می توانید با استفاده از آن اپلیکیشن های ساده ای بسازید بدون اینکه نیاز باشد زبان برنامه نویسی جدیدی یاد بگیرید. همانطور که میدانید، ساختن برنامه ها با WebView محدودیت های بسیاری دارد و اصلا برای ساختن اپلیکیشن های پیچیده یا بازی مناسب نیست.

موارد دیگری به عنوان زبان کد نویسی برنامه اندروید و همچنین محیط کد نویسی برای اندروید نیز برای این کار وجود دارد که به دلیل لول پایین تر در این مقاله عنوان نشده است.

نتیجه گیری :کدام زبان یا محیط بهتر است؟

در بالا شما را با انواع محیط های برنامه نویسی اندروید آشنا کردیم که هر کدام قدرت خودشان را دارند و خروجی حاصل از همه محیط ها با هم یکسان است، پس شما با توجه به نیاز خودتان میتوانید بهترین محیط برنامه نویسی اندروید را انتخاب کنید. در مورد این که کدام زبان برنامه نویسی اندروید بهتر است نمی توان دقیق نظر داد چون بستگی به شرایط کاری و نوع پروژه و همچنین سلیقه شخصی شما به عنوان یک برنامه نویس اندروید دارد. مثلا اگر هدف شما بازی سازی است باید زبانی را انتخاب کنید که در همان حیطه بهترین باشه و یا اگر هدف شما ساخت اپلیکیشن است باید زبانی را انتخاب کنید که در همان حیطه بهترین باشد ولی پیشنهاد گوگل و دیگر برنامه نویسان اندروید به شما استفاده از کد نویسی جاوا در اندروید استودیو است. 

زبان برنامه نویسی جاوا و محیط کدنویسی اندروید استودیو ترکیب خوبی برای یادگیری آموزش برنامه نویسی اندروید هستند.

می خوای با جاوا برنامه نویسی اندروید یاد بگیری؟

همانطور که گفتیم ساخت اپلیکیشن موبایل اندرویدی بخصوص در این موقعیت کرونا که اکثر کسب و کارها اینترنتی شده و هر شخصی روز خودش را با گوشی هوشمند بخصوص اندرویدی می گذراند شما هم با یادگیری اندروید نویسی می توانید وارد یک شغل مدرن و درآمدزا شوید و از این راه چه به صورت حضوری و چه به صورت دورکاری کسب درآمد کنید.

بهترین محیط برنامه نویسی اندروید استفاده از نرم افزار اندروید استودیو (Android Studio) است و این محیط پیشنهاد گوگله و از نظر گوگل برای برنامه نویسی اندروید تایید شده است و آن را بخوبی پشتیبانی می کند.

بهترین زبان جاوا برای برنامه نویسی اندروید بخصوص برای افراد تازه کار است و دلایل زیادی برای این وجود دارد.

این دوره نیاز به پیش نیاز ندارد. تمامی مفاهیم از صفر تا صد یعنی از سطح مبتدی تا پیشرفته به شما آموزش داده می شود.

آموزش اندروید استودیو - آموزش android studio - آموزش برنامه نویسی اندروید الکامکو - ساخت اپلیکیشن اندروید - آموزش ساخت برنامه اندروید

همه دوره های آموزشی الکامکو

راه های درآمدزایی از برنامه نویسی اندروید چیست؟ 

همانطور که می دانید اپلیکیشن های موبایل اندرویدی بازار کار بهترین نسبت به اپلیکیشن های iOS دارند و از طرفی کسی که بتواند برنامه نویسی اندروید بلد باشد می تواند درآمد خوبی از این راه بدست آورد چون تقریبا با توجه به هر نیاز یک انسان اپلیکیشن نیاز است و این مورد هیچوقت تمامی ندارد حتی اگر از قبل اپلیکیشن های مشابهی درست شده باشند باز هم ایده های پیاده سازی و اجرایی کردن هر اپلیکیشن می تواند از زمین تا آسمون متفاوت باشد.

برای اینکه راه ای درآمدزایی از اپلیکیشن را بدانید پیشنهاد می کنیم مقاله روش های کسب درآمد از برنامه نویسی اندروید را بخوانید.

 


مقالات مرتبط:

commentشما بگید!

شما چه سوالی درباره این موضوع دارید که اینجا مطرح نشده است؟ لطفا تجربیات خودتان را در این زمینه حتما توی کامنت برای ما بنویسید. منتظر نظرات، پیشنهادات و سوالات شما در همین صفحه از سایت آموزش برنامه نویسی اندروید الکامکو هستیم…

shareاشتراک گذاری این مطلب

آخرین مقالات

آخرین آموزش ها

توجه

مقاله هایی که در سایت به صورت رایگان قرار گرفته است فقط برای مطالعه بیشتر شما کاربران عزیز می باشد.

از هرگونه تماس تلفنی با پشتیبانی سایت و سوال در مورد محتوای مقاله ها خودداری شود.

14 دیدگاه
بازخورد درون خطی
مشاهده همه نظرات
جواد شیری
9 ماه گذشته

کد نویسی با اندروید استودیو یکی از لذت بخش ترین قسمتهای برنامه نویسیه

مینا مرادیانی
9 ماه گذشته

جاوا بخصوص برای مبتدیان بهترین گزینه برای شروع آموزش کد نویسی در اندروید هستش

منیره حمیدی
1 سال گذشته

وقت بخیر ممنون از مطلب خوبتون درباره راهنمای به این خوبی درباره کد نویسی Android

زیبا مقدم (پشتیبانی)
مدیر
پاسخ دادن به  منیره حمیدی
1 سال گذشته

ممنون

امیرعباس
1 سال گذشته

برای دوره های مربوط به اموزش کدنویسی اندروید تون نمونه فیلم آموزشی دارید؟

زیبا مقدم (پشتیبانی)
مدیر
پاسخ دادن به  امیرعباس
1 سال گذشته

این صفحه مربوطه به فیلم های آموزش برنامه نویسی اندروید الکامکو که واسه هر دوره چند جلسش رایگان هست می تونید یا دانلود کنید یا ببینید.

مهسا
1 سال گذشته

خیلی از سایت خوبتون ممنون.

فقط اگه میشه در مورد اینکه چرا جاوا خوبه و این چیزا هم یه مطلب بزارین تا از بعضی چیزا آگاه بشیم. تشکر

زیبا مقدم (پشتیبانی)
مدیر
پاسخ دادن به  مهسا
1 سال گذشته
davood-moradii
1 سال گذشته

من می خوام با اندروید استودیو طراحی اپلیکیشن یاد بگیریم ولی سوالم اینه که برای آموزش کد نویسی اندروید قبلش حتما باید جاوا رو خوب بلد باشیم؟

زیبا مقدم (پشتیبانی)
مدیر
پاسخ دادن به  davood-moradii
1 سال گذشته

اگه بلد باشید که بهتره ولی اگر بلد نباشید بهتره که پروژه محوری یاد بگیرید مثل دوره آموزش ساخت برنامه اندروید ی که برای شما تهیه کردیم .

amir.gholamii
1 سال گذشته

کد نویسی اپلیکیشن اندروید یکی از لذت بخش ترین ها توی رشته های برنامه نویسیه

زیبا مقدم (پشتیبانی)
مدیر
پاسخ دادن به  amir.gholamii
1 سال گذشته

بله همینطوره

dana sobhani
1 سال گذشته

آموزش خیلی خوب و راهنمای خوبی برای شروع بود . ممنون از مطلب خوبتون

زیبا مقدم (پشتیبانی)
مدیر
پاسخ دادن به  dana sobhani
1 سال گذشته

مرسی از توجهتون

فهرست