شروع و پیش نیاز برای یادگیری برنامه نویسی فلاتر چیست؟

شروع فلاتر - پیش نیاز برنامه نویسی فلاتر - سایت آموزش برنامه نویسی فلاتر الکامکو

در این صفحه از سری مقالات فلاتر می توانید جلسات رایگان فیلم های آموزش فلاتر و زبان دارت از مبتدی تا پیشرفته بصورت مهارت محور برای ساخت اپلیکیشن اندروید و ios را مشاهده کنید و سپس اقدام به خرید دوره متخصص فلاتر سایت  آموزش برنامه نویسی الکامکو نمایید.

فلاتر چیست؟ 

شعار “یک بار بنویس و چند خروجی بگیر” مخصوص فلاتر است. فریم ورک Flutter یک فریم ورک متن باز برای ساخت اپلیکیشن‌های موبایل است. این کتابخانه توسط شرکت گوگل در سال ۲۰۱۷ معرفی شد و در مقایسه با React یا سایر فریم ورک‌های ساخت اپلیکیشن مبتنی بر موبایل عمر زیادی ندارد. فلاتر با زبان برنامه نویسی دارت (Dart) نوشته شده است، یک زبان چندمنظوره و شی گراء است. با یادگیری زبان دارت و فریم ورک فلاتر می‌توانید برای اندروید و iOS اپلیکیشن بسازید.

فلاتر یک فریمورک مشهور برای توسعه اپلیکیشن‌های موبایل، وب و دسکتاپ هست که در سال ۲۰۱۷ اولین نسخه‌اش توسط گوگل منتشر شد. اگر اولین صفحه از مستندات فلاتر رو مطالعه کرده باشید متوجه خواهید شد که شرکت گوگل، فلاتر رو یک Ui Toolkit معرفی کرده (ابزاری برای توسعه رابط کاربری).

dart ، Flutter های مشترکی با زبان های مدرن دیگر مانند کاتلین و سوئیفت دارد. همچنین می توانید Dart را به کد جاوا اسکریپت تبدیل کنید. » بهترین آموزش کاتلین

به عنوان یک فریمورک کراس پلتفرمی، Flutter بسیار شبیه React Native است. هر دو امکان یک سبک برنامه نویسی واکنشی و اعلامی را فراهم می کنند. با این حال، برخلاف React Native، Flutter نیازی به استفاده از JavaScript bridge ندارد، که در نتیجه زمان راه اندازی برنامه و عملکرد کلی را بهبود می بخشد. دارت با استفاده از کامپایل Ahead-Of-Time (AOT) به این امر دست می یابد.

دارت همچنین می تواند از کامپایل Just-In-Time (JIT) استفاده کند. کامپایل JIT با Flutter با اجازه دادن به hot reload برای refresh کردن UI در حین توسعه بدون نیاز به build جدید، روند توسعه را بهبود می بخشد.

بیشتر بدانید: فلاتر چیست؟

دلیل استفاده از فلاتر چیست؟ 

دلایل زیادی برای استفاده و شروع کار با Flutter وجود دارد که در اینجا به برخی از آنها اشاره می کنیم: 

 • دلیل اول برای شروع کار با Flutter: بهره وری بیشتر. استفاده از همان codebase برای iOS و اندروید، هم در زمان و هم در منابع صرفه جویی می کند. ویجت های native فلاتر همچنین زمان صرف شده برای تست کردن مشکلات سازگاری با نسخه های سیستم عامل های متفاوت؛ به حداقل می رسد.
 • دلیل دوم برای شروع کار با Flutter: یادگیری فلاتر به نسبت اسان است. فلاتر به توسعه کننده ها اجازه می دهد که اپلیکیشن های موبایلی native را بدون نیاز به دسترسی به ویجت های OEM یا استفاده از تعداد کدهای زیاد تولید کنند. به این ترتیب علاوه بر این که رابط کاربری فلاتر بسیار جذاب است؛ فرآیند ایجاد اپلیکیشن های موبایلی را بسیار ساده تر می شود.
 • دلیل سوم برای شروع برنامه نویسی Flutter: فلاتر عملکرد فوق العاده ای دارد. کاربران گزارش داده اند که یافتن تفاوت های بین اپلیکیشن فلاتر و اپلیکیشن native موبایل، بسیار دشوار است.
 • دلیل چهارم برای شروع برنامه نویسی Flutter: مقرون به صرفه است. کدنویسی اندروید و iOS با codebase مشابه درواقع ساختن دو تا اپلیکیشن با قیمت یکی است.
 • دلیل پنجم برای شروع Flutter: روی IDEهای متفاوت در دسترس است. توسعه دهنده ها می توانند بین استودیو اندروید و کد VS آزادانه انتخاب کنند تا کد خودشان را روی فلاتر ویرایش کنند.
 • دلیل ششم برای شروع Flutter: مستندسازی فوق العاده و اجتماع پذیری دارد. به لطف مستندسازی گسترده همراه با مواردی که پیگیری آنها ساده است، فلاتر منابع فوق العاده بسیاری برای پاسخگویی به سؤالات شما در اختیار دارد. کاربران فلاتر نیز می توانند از انجمن هایی مانند Flutter Awesome و Flutter Community بهره مند شده و از تبادل ایده ها استفاده کنند.

چرا برای شروع برنامه نویسی Google Flutter را انتخاب کنیم؟ 

سالهای اخیز فریم ورک هایی که توانایی ساخت اپلیکیشن های اندروید یا ios را دارند افزایش یافته است. هر کدام از این موارد کارایی و تجربه کاربری متفاوتی را عرضه می‌کنند. Google Flutter یکی از فریمورک‌های جدید در این حوزه است. از آنجایی که این فریمورک از جاوااسکریپت به عنوان یک پل برای توسعه‌دهندگان استفاده نمی‌کند (مانند ری‌اکت نیتیو)، بسیار مورد منحصر به فردی است.

مسیر یادگیری و شروع فلاتر (Flutter) چگونه است؟ 

برای یادگیری فلاتر باید این مسیر رو دنبال کنید:

 1. آشنایی به مبانی کامپیوتر: مفاهیمی مثل نحوه عملکرد و کاربرد کامپایلر یا مباحث ساده‌تر مثل آشنایی با نحوه عملکرد سیستم عامل، CPU، Memory و …
 2. تسلط به مفاهیم شی گرایی
 3. آشنایی با زبان دارت (Dart)
 4. آشنایی با نحوه عملکرد فریمورک Flutter
 5. آشنایی با مفاهیم State Management و Widget
 6. کسب تخصص در زمینه‌های مختلف فریمورک فلاتر مثل معماری‌های نرم افزاری، مدیریت Stateها، پلاگین‌ها و …
 7. و…

توجه: تمامی این موارد در دوره متخصص فلاتر ما توضیح داده شده اند.

برای شروع یادگیری فلاتر چکار کنیم؟

برای کار با فلاتر می توانید از سیستم عمل های macOS، Linux، Windows یا Chrome OS استفاده کنید. در حالی که می توانید از هر ویرایشگری با زنجیره ابزار Flutter استفاده کنید، پلاگین های IDE برای IntelliJ IDEA، Android Studio و Visual Studio Code وجود دارد که چرخه توسعه را آسان تر می کند.

اندروید استودیو یک نرم‌افزار کامل است و همه ابزارهای مورد نیاز را دارد. برای شروع کار با فلاتر در اندروید استودیو، باید Flutter را به همراه افزونه‌های دارت در Android Studio‌ نصب کرد. Visual Studio Code که معمولاً به آن VS Code گفته می‌شود،‌ یک ابزار سبک وزن است که همه امکانات و ملزومات در آن از طریق افزونه‌ها فراهم شده‌اند. برای شروع کار، استفاده از اندروید استودیو پیشنهاد می‌شود (اندروید استودیو چیست)؛ چرا که نیاز به انجام تنظیمات کم‌تری در آن وجود دارد. | آموزش نصب اندروید استودیو

همچنین بخوانید: آموزش اندروید استودیو پروژه محور با جاوا برای ساخت اپلیکیشن های اندرویدی

تنظیم محیط توسعه شما

 • بسته نصبی را برای سیستم عامل دستگاه توسعه خود دانلود کنید تا آخرین نسخه پایدار Flutter SDK را دریافت کنید.
 • بسته نصبی را در محل دلخواه extract کنید.
 • ابزار flutter را به مسیر خود اضافه کنید.
 • دستور flutter doctor را اجرا کنید، که به شما در مورد هر گونه مشکل در نصب فلاتر هشدار می دهد.
 • وابستگی های(dependency) جا افتاده را نصب کنید.
 • IDE خود را با extension یا پلاگین Flutter تنظیم کنید.
 • تست و ارزیابی یک برنامه

برای اجرای پروژه خود به عنوان یک اپلیکیشن موبایل، باید از یکی از گزینه های زیر استفاده کنید:

 • شبیه ساز iOS یا شبیه ساز اندروید را اجرا کنید.
 • یک دستگاه iOS یا Android را برای توسعه راه اندازی کنید.
 • کد خود را به عنوان یک برنامه وب اجرا کنید.
 • در نهایت ، می توانید کد خود را به عنوان یک برنامه دسکتاپ اجرا کنید.

حتی اگر هدف نهایی شما موبایل باشد، استفاده از یک برنامه وب یا دسکتاپ در طول توسعه به شما این مزیت را می دهد که بتوانید اندازه برنامه را تغییر دهید و مشاهده کنید که با اندازه های مختلف صفحه نمایش چگونه به نظر می رسد. اگر رایانه قدیمی‌تری دارید، نسخه وب یا دسکتاپ نیز سریع‌تر از شبیه‌ساز Android یا شبیه‌ساز iOS بارگیری می‌شود.

توجه: برای ساخت و آزمایش بر روی iOS Simulator یا یک دستگاه iOS، باید از macOS با Xcode استفاده کنید. همچنین، حتی اگر قصد دارید از VS Code به‌عنوان IDE اصلی خود استفاده کنید، ساده‌ترین راه برای دریافت Android SDK و شبیه‌ساز اندروید، نصب Android Studio است.

 مراحل شروع برنامه نویسی فلاتر:

 1. مرحله اول شروع برنامه نویسی فلاتر: یادیگری کار با فریمورک فلاتر 
 2. مرحله دوم شروع فلاتر: نصب فلاتر و نرم افزارهای مورد نیاز
 3. مرحله سوم شروع Flutter: ساخت اولین پروژه 

پیش نیاز فلاتر چیست؟ 

برای شروع فلاتر هیچ پیش نیازی ندارید. فقط باید یکم به آموزش زبان دارت (dart) مسلط باشید که آن هم در دوره متخصص فلاتر کامل توضیح داده شده است.

نمونه فیلم های آموزش فلاتر سایت الکامکو

در این قسمت نمونه فیلم های آموزش فلاتر از دوره متخصص فلاتر سایت الکامکو را مشاهده خواهید کرد تا با روش تدریس ما آشنا شوید و با اطمینان اقدام به خرید دوره متخصص فلاتر کنید.

جلسه ۳ : فیلم آموزش فلاتر در رابطه با نصب فلاتر 

جلسه ۴ : فیلم آموزش فلاتر در رابطه با زبان دارت

جلسه ۵ : فیلم اموزش فلاتر در رابطه با مفاهیم شی گرایی

 

اگر علاقمند به یادگیری فلاتر هستید دوره آموزش فلاتر را به شما پیشنهاد می کنیم:

دوره متخصص فلاتر - آموزش برنامه نویسی فلاتر برای اندروید و ios

دوره متخصص فلاتر (Flutter) مهارت محور برای یادگیری برنامه نویسی موبایل بوده و ساخت پروژه های حرفه ای در آن به شما اموزش داده می شود. سطح دوره  از پایه تا فوق پیشرفته می باشد. بعد از پایان کار می توانید براحتی وارد بازار کار ساخت اپلیکیشن های موبایل شوید.

بخش های مختلف دوره متخصص فلاتر

 • بخش اول از فیلم های اموزش برنامه نویسی موبایل با فلاتر : آموزش برنامه نویسی به زبان دارت (Dart)
 • بخش دوم از فیلم های یادگیری Flutter : آموزش UI/UX – رابط کاربری و تجربه کاربری در فلاتر
 • بخش سوم از فیلم های یادگیری فلاتر : مفاهیم کاربردی
 • بخش چهارم از فیلم های آموزش Flutter: پیش نیاز بخش سرور
 • بخش پنجم از فیلم های اموزش فلاتر: آموزش کامل کار با سرور
 • بخش ششم از فیلم های اموزش Flutter : مفاهیم پیشرفته
 • بخش هفتم از فیلم های آموزشی Flutter : مفاهیم تکمیلی
 • بخش هشتم از فیلم های اموزشی Flutter: طراحی و ساخت وبسایت فروشگاهی
 • بخش نهم از فیلم های آموزشی فلاتر: طراحی و پیاده سازی اپلیکیشن فروشگاهی

فیلم های اموزشی فلاتر آنقدر کامل هستند که شما را از هر منبع دیگری بی نیاز می کنند.

.

برای دانلود فیلم های اموزش برنامه نویسی با Flutter چکار کنم؟ 

بعد از پرداخت هزینه برای خرید فیلم های آموزش برنامه نویسی با فلاتر، می توانید فورا اقدام به دانلود فیلم های آموزش برنامه نویسی با Flutter با تعداد جلسات کامل و ضبط شده ما نمایید.

به اینصورت که لینک های دانلود فیلم های اموزش برنامه نویسی با فلاتر به ایمیل شما که موقع ثبت نام وارد کردید ارسال می شود. همچنین می توانید از طریق پنلی که بعد از ثبت نام به آن در سایت ورود می کنید هم اقدام به مشاهده و دانلود فیلم های اموزش برنامه نویسی با Flutter خریداری خود از الکامکو نمایید.

محتوای آموزشی فیلم های آموزش برنامه نویسی موبایل با فلاتر از آموزش نصب فلاتر گرفته تا انجام پروژه های کاربردی می باشد و شامل ۹ بخش می باشد .

 تمامی دوره های برنامه نویسی سایت الکامکو پروژه محور هستند و همه مباحث در پروژه های واقعی به شما نشان داده خواهد شد. در صورتیکه سوالی دارید، می توانید با انجمن برنامه نویسی ، سایت آموزش برنامه نویسی الکامکو برای ما پیام بگذارید. در صورتیکه می خواهید مقالات برنامه نویسی را بخوانید به وبلاگ الکامکو مراجعه کنید. در صورتیکه می خواهید مطالب بیشتری در رابطه با برنامه نویسی اندروید بخوانید، مقالات اندروید را دنبال کنید. برای مشاهده بیشتر اموزشها صفحه فروشگاه برنامه نویسی یا آموزشگاه برنامه نویسی انلاین ما را دنبال کنید و با مشاهده قیمت برنامه نویسی اقدام به خرید برنامه نویسی نمایید. برای یادگیری پکیج های برنامه نویسی ما نیاز به پیش نیازی نیست و بدون شرکت در کلاس های برنامه نویسی قبلی می توانید شروع به یادگیری کنید. همه دوره های آموزش برنامه نویسی موبایل با فلاتر  اینجا قابل مشاهده است.

برای خواندن آموزش های رایگان، مقالات برنامه نویسی موبایل، مقالات برنامه نویسی اندروید، مقالات اندروید استودیو، مقالات فلاتر را دنبال کنید.

مزایای شروع کار با فلاتر با دوره الکامکو : 

 • بعد از شروع فلاتر الکامکو می توانید برای هر کسب و کاری اپلیکیشن اندروید و ای او اس بسازید.
 • با شروع Flutter برای رفع مشکلات خود می توانید با متخصصین در این حوزه تعامل داشته باشید و به عنوان برنامه نویس فلاتر مطرح شوید.
 • بعد از شروع کار با Flutter می توانید با زبان برنامه نویسی Dart اقدام به ساخت اپ های اندروید و ios نمایید.
 • صفر تا صد شروع برنامه نویسی Flutter در زمینه آموزش طراحی اپلیکیشن به شما آموزش داده می شود تا بتوانید همه موضوعات را از پایه یاد بگیرید.
 • شروع برنامه نویسی فلاتر در الکامکو با اساتید برجسته و با تجریه با روش های نوین تدریس در دسترس است.
 • بدون پیش نیاز برنامه نویسی فلاتر افراد زیادی می توانند برای این دوره ها ثبت نام کنند و با خروجی پروژه محور وارد کسب و کار شوند.
 • سرفصل های اندروید و ios که در دوره متخصص فلاتر الکامکو تدریس می شود همگی استاندارد و کامل هستند و شامل همه مباحث مربوطه می شود و به پیش نیاز برنامه نویسی Flutter نیازی نیست.
 • برای ساخت اپلیکیشن اندروید و ios شما باید با یک سری مباحث و مفاهیم در این حوزه آشنا شوید تا به متخصص برنامه نویسی اندروید و ای او اس تبدیل شوید. این مفاهیم به صوت پایه و ستون برای یادگیری برنامه نویسی هستند، که یادگیری آن‌ها بسیار حائز اهمیت است و الکامکو بدون پیش نیاز یادگیری Flutter به شما در این راستا کمک خواهد کرد.
 • بدون پیش نیاز فلاتر می توانید در این دوره شرکت کنید و خود را برای بازار کار بصورت استخدام در شرکت ها یا فریلنسری آماده کنید.
 • بدون پیش نیاز Flutter می توانید بعد از اینکه مفاهیم پایه‌ای برنامه نویسی و طراحی اپلیکیشن را به خوبی فرا گرفتید، یک زبان برنامه نویسی، مطابق با برنامه‌ای که قرار است طراحی کنید، انتخاب کنید.
 • بدون پیش نیاز های فلاتر می توانید علاوه بر اینکه تئوری یاد بگیرید بصورت پروژه محور وارد فاز عملیاتی شوید.
 • بدون پیش نیاز های Flutter می توانید با این دوره استانداردها و سرفصل های مورد نیاز فنی حرفه ای یاد بگیرید و جلو روید.
 • بدون پیش نیاز یادگیری فلاتر می توانید برنامه نویسی را پروژه محور یاد بگیرید.
 • با شروع فلاتر می توانید از رقبای خود بخاطر یادگیری خیلی از ترفندها و تجربه های اساتید برتر پیشی بگیرید.
 • در ابتدای هر کار و حرفه‌ای هر کاری علاقه داشتن به آن شرط لازم برای شروع است. اگر به برنامه نویسی و ساخت اپلیکیشن علاقه دارید، اما تاکنون تخصصی در این زمینه‌ها پیدا نکرده‌اید، اصلا نگران نباشید، شما با شروع Flutter به راحتی می‌توانید، برنامه نویسی و طراحی اپلیکیشن را یاد بگیرید و نرم افزارهای مورد نظر خود را طراحی کنید.
 • بعد از شروع کار با فلاتر و مسلط شدن به آن می توانید خود را برای بازار کار بصورت استخدام در شرکت ها یا فریلنسری آماده کنید.
 • بعد از شروع کار با Flutter می توانید تمام نرم افزارهای لازم جهت طراحی اپلیکیشن را بر روی کامپیوتر خود نصب کنید.
 • شروع برنامه نویسی فلاتر به شما کمک می کند تا بتوانید سفارشات طراحی اپلیکیشن بگیرید و انجام دهید و درامدزایی کنید.
 • با شروع برنامه نویسی Flutter می توانید از آخرین ورژن های نصب شده نرم افزارهای ساخت برنامه های اندروید را استفاده کنید.
 • و…

همچنین بخوانید: مقایسه فلاتر و ری اکت نیتیو 

همچنین بخوانید » برای برنامه نویسی اندروید از کجا شروع کنیم ؟

نکاتی برای یادگیری فلاتر

فلاتر (Flutter) یک فریمورک توسعه یکپارچه اپلیکیشن‌های موبایل با رابط‌کاربری زیبا و داینامیک می‌باشد که توسط گوگل توسعه داده شده است. برای یادگیری فلاتر، در ادامه چند نکته مفید را برای شروع به کار با فلاتر معرفی می‌کنم:

۱. مفهوم ویجت ها: فلاتر از ویجت ها به عنوان اجزای سازنده صفحات استفاده می کند. ویجت ها به صورت سلسله مراتبی در فلاتر استفاده می‌شوند و می‌توانید با استفاده از آن‌ها، صفحات را به شکل دلخواه خود طراحی کنید.

۲. زبان Dart: فلاتر از زبان برنامه‌نویسی Dart استفاده می کند. برای شروع به کار با فلاتر، نیاز به یادگیری این زبان برنامه نویسی دارید. زبان Dart شباهت‌هایی به زبان‌هایی مانند جاوا و جاوااسکریپت دارد و یادگیری آن نسبتاً آسان است کار یادگیری فلاتر را برای شما آسانتر می کند.

۳. استفاده از ویرایشگر Android Studio یا VS Code: برای یادگیری فلاتر و توسعه اپلیکیشن‌های فلاتر، بهتر است از ویرایشگرهای Android Studio یا VS Code استفاده کنید. این ویرایشگرها ابزارهایی برای توسعه‌ی سریع و آسان اپلیکیشن‌های فلاتر را فراهم می‌کنند.

۴. استفاده از پکیج‌های آماده: فلاتر از پکیج‌های آماده‌ای برای توسعه اپلیکیشن‌ها استفاده می کند. برای شروع به کار برای یادگیری فلاتر، می‌توانید از پکیج‌های آماده‌ی ارائه شده استفاده کنید و با استفاده از آن‌ها، اپلیکیشن موردنظر خود را ساخته و طراحی کنید.

۵. استفاده از منابع آموزشی: برای یادگیری فلاتر، می‌توانید از منابع آموزشی مختلفی مانند کتاب‌ها، ویدئوها و دوره‌های آموزشی آنلاین استفاده کنید. این منابع می‌توانند به شما در یادگیری فلاتر کمک کنند و امکانات و قابلیت‌های آن را برای شما فراهم کنند.

ضمناً، برای یادگیری فلاتر می‌توانید به موارد زیر توجه کنید:

۶. آشنایی با مفاهیم مبتنی بر شیءگرایی: فلاتر بر مبنای شیءگرایی ساخته شده است. بنابراین برای یادگیری Flutter، نیاز به یادگیری مفاهیم مبتنی بر شیءگرایی دارید. برخی از مفاهیمی که در فلاتر استفاده می‌شوند شامل ارث بری، چندگانه‌سازی، پلی‌مورفیسم و انتزاع است.

۷. استفاده از ابزارهای دیباگ: برای توسعه‌ی اپلیکیشن‌های فلاتر و یادگیری Flutter، باید از ابزارهای دیباگ استفاده کنید. این ابزارها می‌توانند به شما در پیدا کردن اشکالات و خطاهای برنامه کمک کنند و به شما امکان دهند تا برنامه خود را بهبود دهید.

۸. آزمایش و تست: پس از یادگیری Flutter، باید آن را تست کنید تا مطمئن شوید که برنامه به درستی کار می‌کند. امکاناتی مانند تست واحد، تست انتگراسیونی و تست عملکرد برای تست اپلیکیشن فلاتر وجود دارد.

۹. استفاده از جامعه فلاتر: جامعه فلاتر بسیار فعال و پویاست و می‌توانید از آن برای یادگیری و حل مشکلات خود استفاده کنید. این جامعه شامل افرادی است که در توسعه‌ی اپلیکیشن‌های فلاتر و یادگیری Flutter دارای تجربه هستند و ممکن است بتوانند به شما در حل مشکلات و یادگیری مفاهیم مختلف کمک کنند.

۱۰. آشنایی با طرح‌های طراحی موبایل: برای طراحی و توسعه اپلیکیشن‌های فلاتر و قبل از یادگیری Flutter، باید با طرح‌های طراحی موبایل آشنا باشید. طرح‌هایی مانند Material Design و Cupertino Design برای طراحی اپلیکیشن‌های فلاتر استفاده می‌شوند. آشنایی با این طرح‌ها به شما کمک می‌کند تا بتوانید اپلیکیشن‌هایی با رابط کاربری زیبا و کاربرپسند طراحی کنید.

چطوری بعد از یادگیری برنامه نویسی فلاتر شروع به کار کنیم؟ 

بعد از یادگیری برنامه نویسی با Flutter و تسلط بر آن، می‌توانید به دنبال فرصت‌های شغلی در این زمینه بگردید. در ادامه، چند راه برای یافتن فرصت‌های شغلی در حوزه فلاتر را بررسی می‌کنیم:

۱. جستجو در وب‌سایت‌های استخدامی: بسیاری از شرکت‌ها و استارتاپ‌ها در حال حاضر از فلاتر برای توسعه‌ی اپلیکیشن‌های موبایل استفاده می‌کنند. بنابراین، می‌توانید در وب‌سایت‌های استخدامی مختلفی مانند LinkedIn، Indeed، Glassdoor و ZipRecruiter به دنبال فرصت‌های شغلی در حوزه فلاتر بگردید.

۲. شرکت در جامعه فلاتر: شرکت در جامعه فلاتر و شبکه سازی با دیگر توسعه‌دهندگان می‌تواند به شما در پیدا کردن فرصت‌های شغلی در این زمینه کمک کند. می‌توانید در جامعه فلاتر شرکت کنید و در کنفرانس‌های مربوط به یادگیری برنامه نویسی فلاتر شرکت کنید تا با دیگر توسعه‌دهندگان و کارفرمایان احتمالی آشنا شوید.

۳. کار با شرکت‌های استارتاپ: بسیاری از شرکت‌های استارتاپ در حال حاضر از فلاتر برای توسعه‌ی اپلیکیشن‌های موبایل استفاده می‌کنند. بعد از یادگیری برنامه نویسی فلاتر به دنبال شرکت‌های استارتاپی بگردید که در حال حاضر از فلاتر استفاده می‌کنند و برای پیدا کردن فرصت‌های شغلی با آن‌ها تماس بگیرید.

۴. شرکت در پروژه‌های آزاد: شرکت در پروژه‌های آزاد و مشارکت در توسعه‌ی پروژه‌های فلاتر می‌تواند به شما در پیدا کردن فرصت‌های شغلی کمک کند. در ابتدا، ممکن است این کار به شما کمک نکند تا درآمد سنگینی کسب کنید، اما به مرور زمان شاید به فرصت‌های شغلی بیشتری بعد از یادگیری برنامه نویسی فلاتر برسید.

۵. شرکت در دوره‌های آموزشی: شرکت در دوره‌های آموزشی و کسب مدارک مرتبط با فلاتر می‌تواند به شما در پیدا کردن فرصت‌های شغلی کمک کند. درواقع، در دوره‌های یادگیری برنامه نویسی فلاتر می‌توانید با افرادی آشنا شوید که در حوزه فلاتر فعال هستند و می‌توانند به شما در یادگیری مهارت‌های لازم و همچنین پیدا کردن فرصت‌های شغلی کمک کنند. همچنین، در دوره‌های آموزشی ممکن است ارتباط با مربیان و متخصصان این حوزه برقرار شود که می‌توانند به شما در پیدا کردن فرصت‌های شغلی کمک کنند.

ضمناً، بعد از یادگیری و تسلط بر فلاتر، می‌توانید به عنوان یک توسعه‌دهنده‌ی فلاتر در شرکت‌های مختلفی شامل شرکت‌های استارتاپ، شرکت‌های بزرگ فناوری، شرکت‌های توسعه‌ی اپلیکیشن‌های موبایل و یا به عنوان یک مستقل کار کنید. در ادامه، چند راه برای یافتن فرصت‌های شغلی در حوزه فلاتر را بررسی می‌کنیم:

۶. شبکه‌سازی با دیگر توسعه‌دهندگان: شبکه‌سازی با دیگر توسعه‌دهندگان فلاتر می‌تواند به شما در پیدا کردن فرصت‌های شغلی بعد از یادگیری برنامه نویسی با Flutter کمک کند. می‌توانید در گروه‌ها و انجمن‌های مختلفی مانند Slack، Discord و Reddit به دنبال توسعه‌دهندگان فلاتر بگردید و با آن‌ها ارتباط برقرار کنید. همچنین، می‌توانید در کنفرانس‌های مربوط به فلاتر شرکت کرده و با متخصصان و توسعه‌دهندگان این حوزه آشنا شوید.

۷. پیدا کردن فرصت‌های شغلی از طریق LinkedIn: LinkedIn یکی از محبوب‌ترین وب‌سایت‌های شبکه‌سازی و استخدامی است. می‌توانید در LinkedIn به دنبال فرصت‌های شغلی در حوزه فلاتر بگردید و رزومه‌ی خود را به‌روزرسانی کنید. همچنین، می‌توانید با توسعه‌دهندگان فلاتر و کارفرمایان احتمالی از طریق LinkedIn ارتباط برقرار کنید.

۸. شرکت در پروژه‌های آزاد: شرکت در پروژه‌های آزاد می‌تواند به شما در پیدا کردن فرصت‌های شغلی بعد از یادگیری برنامه نویسی Flutter کمک کند. در این راه، شما می‌توانید با توسعه‌دهندگان و کارفرمایان احتمالی آشنا شوید و به دنبال فرصت‌های شغلی با آن‌ها باشید.

۹. شرکت در همایش‌ها و کنفرانس‌های مرتبط با فلاتر: شرکت در همایش‌ها و کنفرانس‌های مرتبط با فلاتر می‌تواند به شما کمک کند تا با دیگر توسعه‌دهندگان، کارفرمایان و متخصصان این حوزه آشنا شوید. در این همایش‌ها می‌توانید با دیگر افرادی که در حوزه فلاتر فعال هستند، شبکه‌سازی کنید و به بودن جدیدترین تکنولوژی‌ها و ابزارهای فلاتر آگاه شوید. همچنین، می‌توانید در این همایش‌ها به دنبال فرصت‌های شغلی بعد از یادگیری برنامه نویسی Flutter باشید و با کارفرمایان احتمالی ارتباط برقرار کنید.

۱۰. ایجاد پروژه‌های شخصی: ایجاد پروژه‌های شخصی و نمونه کارهایی که با فلاتر بعد از یادگیری برنامه نویسی Flutter توسعه داده‌اید، می‌تواند به شما در پیدا کردن فرصت‌های شغلی کمک کند. با این کار، می‌توانید به کارفرمایان احتمالی نشان دهید که چه مهارت‌هایی در این زمینه دارید و چگونه می‌توانید به شرکت یا پروژه‌ای که در آن عضو شوید، کمک کنید.

به طور کلی، برای پیدا کردن فرصت‌های شغلی در حوزه فلاتر بعد از یادگیری برنامه نویسی Flutter، می‌توانید از تمامی راه‌های مذکور برای شبکه‌سازی، جستجو و ارتباط با کارفرمایان احتمالی استفاده کنید. ضمناً با ارتقای مهارت‌های خود در حوزه فلاتر و آشنایی با جدیدترین ابزارها و تکنولوژی‌های این زمینه، می‌توانید فرصت‌های شغلی بهتری را برای خود پیدا کنید.

همچنین بخوانید » ساخت اپلیکیشن فروشگاهی فلاتر

آیا می‌توانید وب‌سایت‌هایی را پیشنهاد دهید که به دنبال فرصت‌های شغلی در حوزه فلاتر بعد از یادگیری برنامه نویسی با فلاتر برای برنامه نویسان این حوزه کاربردی باشد؟

بله، در ادامه چند وب‌سایت و منابع آنلاین را برای پیدا کردن فرصت‌های شغلی در حوزه فلاتر بعد از یادگیری برنامه نویسی با فلاتر پیشنهاد می کنیم:

۱. LinkedIn: LinkedIn یکی از بزرگترین وب‌سایت‌های شبکه‌سازی و استخدامی است. در این وب‌سایت می‌توانید به دنبال فرصت‌های شغلی در حوزه فلاتر بعد از یادگیری برنامه نویسی با فلاتر بگردید و رزومه‌ی خود را برای کارفرمایان احتمالی به‌روزرسانی کنید.

۲. Glassdoor: Glassdoor یک وب‌سایت استخدامی است که اطلاعاتی در مورد شرکت‌ها، فرصت‌های شغلی و حقوق و مزایای کارمندان در اختیار شما قرار می‌دهد. در این وب‌سایت می‌توانید به دنبال فرصت‌های شغلی در حوزه فلاتر بعد از یادگیری برنامه نویسی با فلاتر بگردید.

۳. Indeed: Indeed یک وب‌سایت استخدامی است که فرصت‌های شغلی از سراسر جهان را جمع‌آوری می‌کند. در این وب‌سایت می‌توانید به دنبال فرصت‌های شغلی در حوزه فلاتر بعد از یادگیری برنامه نویسی با فلاتر بگردید.

۴. Flutter Jobs: Flutter Jobs یک وب‌سایت استخدامی مخصوص حوزه فلاتر است. در این وب‌سایت می‌توانید به دنبال فرصت‌های شغلی در حوزه فلاتر بعد از یادگیری برنامه نویسی با Flutter بگردید و همچنین رزومه‌ی خود را برای کارفرمایان احتمالی ارسال کنید.

۵. Freelancer: Freelancer یک وب‌سایت استخدامی است که فرصت‌های شغلی مختلفی را در حوزه فلاتر و بسیاری از حوزه‌های دیگر ارائه می‌دهد. در این وب‌سایت می‌توانید به دنبال پروژه‌های فلاتر بعد از یادگیری برنامه نویسی با Flutter بگردید و به عنوان یک مستقل کار کنید.

۶. Upwork: Upwork یک وب‌سایت استخدامی است که به توسعه‌دهندگان و مستقل‌ها اجازه می‌دهد تا به دنبال پروژه‌های مختلفی بگردند و به عنوان یک مستقل کار کنند. در این وب‌سایت می‌توانید به دنبال پروژه‌های فلاتر بعد از یادگیری برنامه نویسی با Flutter بگردید.

همچنین، می‌توانید در شبکه‌های اجتماعی مختلفی مانند توییتر، فیسبوک و لینکدین به دنبال فرصت‌های شغلی در حوزه فلاتر بگردید و با توسعه‌دهندگان و کارفرمایان احتمالی ارتباط برقرار کنید.

commentشما بگید!

شما چه سوالی درباره این موضوع دارید که اینجا مطرح نشده است؟ لطفا تجربیات خودتان را در این زمینه حتما توی کامنت برای ما بنویسید. منتظر نظرات، پیشنهادات و سوالات شما در همین صفحه از سایت آموزش برنامه نویسی الکامکو هستیم…

توجه

مقاله هایی که در سایت به صورت رایگان قرار گرفته است فقط برای مطالعه بیشتر شما کاربران عزیز می باشد. از هرگونه تماس تلفنی با پشتیبانی سایت و سوال در مورد محتوای مقاله ها خودداری شود.

shareاشتراک گذاری این مطلب

shareآخرین مقالات

توجه

مقاله هایی که در سایت به صورت رایگان قرار گرفته است فقط برای مطالعه بیشتر شما کاربران عزیز می باشد. از هرگونه تماس تلفنی با پشتیبانی سایت و سوال در مورد محتوای مقاله ها خودداری شود.

Generic filters
Exact matches only

آخرین مقالات

آموزش های تکمیل شده

توجه

مقاله هایی که در سایت به صورت رایگان قرار گرفته است فقط برای مطالعه بیشتر شما کاربران عزیز می باشد. از هرگونه تماس تلفنی با پشتیبانی سایت و سوال در مورد محتوای مقاله ها خودداری شود.

7 دیدگاه
بازخورد درون خطی
مشاهده همه نظرات
mahshid rostami
1 ماه گذشته

بنظر من همینکه IDE اندروید استودیو از محیط برنامه نویسی فلاتر برای توسعه اپلیکیشن‌های فلاتر پشتیبانی میکنه عالیه و ارزش وقت گذاشتن و یادگرفتن داره.

زیبا مقدم (پشتیبانی)
پاسخ دادن به  mahshid rostami
1 ماه گذشته

حتما همینطوره

آریامهر
6 ماه گذشته

سلام وقت بخیر. شروع کار با Flutter برای من که کلا برنامه نویسی اندروید رو در حد ابتدایی با جاوا بلدم امکان پذیره و میتونم سریع به نتیجه برسم؟

زیبا مقدم (پشتیبانی)
پاسخ دادن به  آریامهر
6 ماه گذشته

ما در دوره آموزش فلاتر همه موارد رو از صفر آموزش دادیم که اگر کسی پیش زمینه ای نداشت بتونه از اول همه چیز رو با دوره یاد بگیره.

حسین مصباح
9 ماه گذشته

دوره کاملی هست

sina.m
1 سال گذشته

پیش نیاز برنامه نویسی Flutter چیه؟

زیبا مقدم (پشتیبانی)
پاسخ دادن به  sina.m
1 سال گذشته

برای یادگیری فلاتر باید زبان دارت رو بلد باشید که ما در دوره فلاتر سایت الکامکو هم زبان دارت و هم همه موارد لازم رو از صفر به شما اموزش دادیم و به پیش نیازی نیاز نیست.