برای داشتن شغل برنامه نویسی اندروید چه مهارتهایی باید داشته باشید؟

زمینه های شغل برنامه نویسی اندروید آینده شغلی برنامه نویسی اندروید آینده برنامه نویسی اندروید بازار کار برنامه نویسی اندروید استخدام برنامه نویس اندروید - سایت الکامکو

در این مقاله آموزشی می خواهیم شما را با شغل برنامه نویسی اندروید و مهارتهایی که یک برنامه نویس Android باید داشته باشد آشنا کنیم تا بتوانید وارد بازار کار اندروید شوید! پس با این مطلب از وبلاگ برنامه نویسی سایت الکامکو همراه باشید.

در این مقاله می خواهیم به معرفی شغل برنامه نویسی اندروید، مسئولیت های یک برنامه نویس اندروید، مهارت های فنی و غیر فنی  یک برنامه نویس اندروید، بازار کار برنامه نویسی اندروید و آینده برنامه نویسی اندروید و اینکه چطور می توان به صورت آنلاین دنبال مشاغل مرتبط با برنامه نویسی اندروید بود بپردازیم.

تعریف شغل برنامه نویسی اندروید

شغل برنامه نویسی اندروید شغلی است که طرفداران زیادی دارد و در آینده نیاز به این متخصصان واجد شرایط در زمینه فناوری اطلاعات به طور چشمگیری احساس می شود. این امر به ویژه در مورد محبوب ترین سیستم عامل موبایل یعنی اندروید (Android) نیز صدق می کند. همه روزه بیش از ۶ هزار برنامه از سراسر جهان توسط توسعه دهندگان اندروید در Google Play Store منتشر می شوند. این دلیل محکمی است که باور داشته باشید که تسلط بر مهارتهای برنامه نویسی اندروید، همه آینده شغلی شما را تضمین خواهد کرد.

مسئولیت های یک برنامه نویس اندروید چیست؟ 

علاقه مند به اپلیکیشن های موبایل هستید و دوست دارید که یک برنامه نویس اندروید شوید؟ می خواهید وارد بازار کار اندروید شوید و شغل برنامه نویسی اندروید را برای کسب درآمد انتخاب کنید؟ پس اولین قدم درک این مسئله است که به عنوان یک برنامه نویس اندروید چه مسئولیت هایی دارید؟

چندین مسئولیت اصلی وجود دارد که با داشتن سمت توسعه دهنده اندرویدی با آنها روبرو خواهید شد، اگرچه این موارد با توجه به نوع شرکت ها و کسب و کارها ممکن است متفاوت باشد.

 • طراحی و ساخت برنامه ها (Designing And Building Apps)

وظیفه اصلی هر توسعه دهنده اندروید ایجاد طراحی برنامه و ایجاد قابلیت های آن است. این وظایف شامل نوشتن کد و ساختن یک معماری و همچنین در نظر گرفتن اشکالات احتمالی و تلاش برای جلوگیری از آنها است.

 • همکاری با سایر اعضای تیم (Collaborating Across Teams)

ساختن و حفظ ارتباط مؤثر با سایر اعضای تیم مانند طراحان UI / UX ، توسعه دهندگان back-end و غیره برای یک برنامه نویس بسیار مهم است. از آنجا که در اکثر شرکت ها هر یک از اعضای تیم نقش خاصی را ایفا می کنند، ولی در کل می توانید ارتباط خوبی بین آنها برقرار کنید.

 • مقابله با مشکلات پایگاه داده ها و API ها

شغل برنامه نویس اندروید معمولا طوری است که باید با منابع خارجی مانند API های مختلف و پایگاه داده های مختلف کار کند. این بدان معناست که شما باید در برخورد با کد های مشکوک که توسط سایر برنامه نویسان نوشته شده است، مهارت کافی داشته باشید.

 • انجام تست واحد (Unit Testing)

تست واحد که به تست یونیت نیز گفته می شود، غالباً جزئی جدایی ناپذیر از چرخه توسعه نرم افزار است. بسیاری از شرکت ها از آن استفاده می کنند. شما باید برنامه خود را در طی مراحل توسعه تست کنید.

 Unit Testing چیست؟ Unit Testing اپلیکیشن‌های نرم‌افزاری در خلال توسعه (کدنویسی) انجام می‌شود. هدف Unit Testing، جداسازی بخشی از کد و ممیزی صحت آن است. در کدنویسی Procedural ممکن است Unit  مد نظر ما یک Function یا Procedure باشد. هدف Unit Testing، جداسازی هر بخش از برنامه و نمایش این موضوع است که هر بخش به صورت فردی درست کار می‌کند. Unit Testing معمولا توسط توسعه‌دهنده انجام می‌شود.

 • رفع اشکالات اپلیکیشن (Fixing Bugs)

پیدا کردن اشکالات اپلیکیشن هم یکی از وظایفی است که باید به عنوان شغل برنامه  نویسی اندروید انجام دهید. وظیفه شما به عنوان یک مهندس این است که حداقل بخشی از آن اشکالات را در کدهای خود پیدا کنید، همچنین باید اشکالات موجود که در کار سایر اعضای تیم مانند مهندسان تضمین کیفیت (QA) وجود دارد را نیز برطرف کنید.

 • به روز بودن در مورد فن آوری های جدید

کسی که در زمینه فناوری اطلاعات فعالیت دارد به این معنی است که باید از مهارتهای جدید و کسب دانش جدید در همه زمان ها مطلع باشد. مطابقا اکثر افرادی که در زمینه برنامه نویسی اندروید نیز فعالیت دارند، در این دنیای پیشرفته و امروزی حتما باید دانش خود را در زمینه مربوطه افزایش دهند و یادگیری الویت کار باشد.

خب تا الان به وظایف اصلی فردی که به شغل برنامه نویسی اندروید منصوب می شود را بررسی کردیم، اما قطعاً فقط این موارد نیستند. به خاطر داشته باشید که مسئولیت ها معمولاً از شرکت به شرکت دیگر متفاوت است و به تجربه کاری شما بستگی دارد.

مهارت های فنی برای یک برنامه نویس اندروید 

زمان آن فرا رسیده است که به مهارت های فنی که برنامه نویسان اندروید به آنها نیاز دارند بپردازیم، به خصوص اگر در حال شروع کار هستید و یا در حال پیدا کردن یک موقعیت شغلی به عنوان توسعه دهنده Android در یک شرکت خوب هستید. پس بیایید ببینیم کارفرمایان وقتی تصمیم می گیرند که برنامه نویس اندرویدی را استخدام کنند، به چه مهارتهای فنی توجه می کنند؟

 • داشتن تخصص در جاوا (Java)، کاتلین (Kotlin) یا هر دو

دانش گسترده ای درباره حداقل یکی از دو زبان رسمی توسعه اندروید یعنی جاوا و کاتلین اولین چیزی است که برای راه اندازی آن لازم است. شما برای داشتم شغل برنامه نویسی اندروید در هر شرکتی باید به زبان های برنامه نویسی Kotlin یا Java  مسلط باشید.

اگر جاوا را یاد می گیرید، باید توانایی کار کردن با JDK را هم داشته باشید تا بتوانید به سرعت نحوه استفاده از قسمت های مختلف زبان جاوا را یاد بگیرید.

 • دانستن مفاهیم مهم کیت توسعه نرم افزار (Android SDK)

SDK یا (کیت توسعه نرم افزار) مجموعه ای از ابزارهای توسعه است که برای توسعه برنامه های کاربردی برای پلت فرم اندروید استفاده می شود. برنامه نویسان اندروید نیز باید در استفاده از کیت توسعه نرم افزار حرفه ای باشند.

همچنین باید با اسناد اندرویدی و منابع مختلف شخص ثالث آشنا باشید که به شما کمک می کند تا به سرعت بر قسمتهای SDK که هنوز برای شما ناشناخته هستند، تسلط پیدا کنید.

 • تجربه کار با پایگاه داده SQL

اپلیکیشن اندروید باید داده های خودش  را به شکلی ذخیره کند، حالا ممکن است این داده ها برای برنامه با داده های کاربر باشد! پس برنامه شما باید با یک بانک اطلاعاتی یکپارچه شود تا بتوانید داده ها را مدیریت کنید.

به همین دلیل است که بسیاری از کارفرمایان به دنبال توسعه دهنده اندروید با تجربه SQL هستند. بنابراین، این ایده خوبی است که به این سیستم مدیریت بانک اطلاعاتی تسلط داشته باشید تا شانس استخدام شدن را افزایش دهید.

 •  دانشی درباره Git

این مهارت بسته به شرکت و نیازهای شما ممکن است همیشه لازم نباشد، اما خوب است که این دانش را داشته باشید. به احتمال زیاد در نهایت نیاز به استفاده از نوعی ابزار کنترل نسخه خواهید داشت. لازم نیست یک گیت نینجا باشید. کافی است که از اصول اولیه ، مانند ایجاد و استفاده از مخازن و دانستن نحوه انجام تغییرات آگاه باشید.

 • آشنایی با مبانی XML

XML مخفف Extensionible Markup Language است و بیشتر در توسعه راه حل های وب استفاده می شود. با این وجود، این یک فناوری اساسی برای توسعه برنامه های اندرویدی است. همچنین ، با توجه به اینکه XML برای دسترسی به داده های وب استفاده شده است، بسیاری از برنامه های اندرویدی نیاز به انتقال داده ها به سرویس های وب و بالعکس دارند، XML مهارت لازم برای تسلط بر آن است.

 • درک دستورالعمل های طراحی متریال دیزاین

هر برنامه اندرویدی باید مطابق با دستورالعمل های مربوط به زبان متریال دیزاین (Material Design) باشد که تمام عناصر اساسی در برنامه ها (رنگ ها، سایه ها، انتقال ها، قرار دادن عناصر و موارد دیگر) را در بر می گیرد. در غیر این صورت، ممکن است برنامه برای انتشار در فروشگاه Google Play تأیید نشود. بسیاری از پست های شغلی برای توسعه دهندگان اندروید به این مهارت فنی احتیاج دارند.

 • آشنایی با اندروید استودیو

آشنایی و کار با یک محیط توسعه یکپارچه (IDE) مانند Android Studio یا هر نوع دیگر نیز یک مهارت مهم برای شما محسوب می شود. ولی اندروید استودیو کمک بیشتری نسبت به بقیه محیط ها به شما می کند. به ویژه می توانید از دیباگرهای داخلی و ابزارهای تست آن استفاده کنید تا نوشتن کدی عاری از اشکال را تجربه کنید.

 • مهارت های برنامه نویسی Backend

برنامه نویسی بک اند (Back End): برنامه نویسی بک اند (Back End) مربوط به کدنویسی و برنامه نویسی هر آن چیزی است که کاربر آن را مشاهده نمی کند و مربوط به کارهای پشت صحنه وب سایت است. در بعضی از پست های شغلی ذکر می شود که شما به عنوان یک برنامه نویس اندروید باید بتوانید با قسمت بک اند نیز کار کنید.

یادگیری یک زبان دیگر ممکن است سخت باشد، به خصوص اگر تازه راه خود را شروع کرده باشید و تجربه ای در ای زمینه نداشته باشید. از این گذشته، ده ها زبان برنامه نویسی بک اند وجود دارد و همه آنها متفاوت هستند (پایتون، Node.js، نت و غیره)

مهارت های غیرفنی برای یک برنامه نویس اندروید

در حالی که واضح است که هر موقعیت شغلی فنی نیاز به مهارت های فنی مربوطه دارد، بسیاری از توسعه دهندگان مهارت های غیر فنی را که می تواند به همان اندازه مهم باشد فراموش می کنند. پس بیایید نگاهی به برخی از آنها بیاندازیم.

 • شور و شوق شما برای کار

هر برنامه نویس اندروید انگیزه خاص خود را برای بیدار شدن از صبح و نوشتن کد به مدت هشت ساعت در روز از شنبه تا پنج شنبه (شرکتی) دارد. اشتیاق برای کار چیزی است که یک طراح اپلیکیشن استثنایی را از صرفاً از “خوب” متمایز می کند.

 • مهارت های ارتباطی و کار تیمی

بیشتر کارفرمایان سعی می کنند ارتباط نزدیکی با زیرمجموعه خود داشته باشند تا بتوانند به خوبی با هم همکاری کنند. این ارتباطات می تواند شامل توانایی صحبت در مورد کارهایی که انجام می دهید باشد، یا بازخورد در مورد کارهایتان توسط همکاران باشد. به خصوص اگر با تیم های دیگر کار می کنید این موضوع ارزشمند است که بتوانید فرآیندهای پیچیده را به زبان ساده برای متخصصان غیر فنی توضیح دهید.

 • مهارت در نوشتن

نوشتن یکی دیگر از مهارتهای غیر فنی است که اخیراً بسیاری از کارفرمایان به دنبال جستجوی آن هستند. استعداد نوشتن در هر زمینه ای مفید است. مانند ارتباط برقرار کردن با همکاران از طریق چت و ایمیل یا نوشتن اسناد فنی، مقالات، گزارش کار، متونی برای کاربران و غیره.

 • بکارگیری متدلوژی چابک (Agile Methodology)

اکثر شرکت ها این روزها با روش توسعه نرم افزار Agile کار می کنند. در این روش محصول به صورت فاز بندی به مشتری تحویل داده می شود. در واقع مشتری با تیم پروژه کاملا در ارتباط است.

داشتن تجربه کاری در یک محیط توسعه نرم افزار Agile ممکن است رزومه شما را تکمیل کرده و در طول مصاحبه برای شما خوب باشد. اگر تجربه ای مانند این ندارید، باید حداقل با اصول روش چابک آشنا باشید.

 • داشتن دانش تجاری در یک صنعت خاص

آخرین مهارت در اینجا داشتن دانش تجاری در یک صنعت خاص است. چرا؟ از آنجا که توسعه دهندگان آندروید به طور معمول اپلیکیشن های مختلفی برای انواع صنایع ایجاد می کنند: مراقبت های بهداشتی ، سرگرمی ، املاک و مستغلات و غیره.

درک مناسب و تجربه کار با یکی از آنها می تواند شما را از ده ها در انتخاب موقعیت شغل برنامه نویسی اندروید متمایز کند. به عنوان مثال، اگر شما از حوزه مراقبت های بهداشتی آگاهی دارید، باید درک عمیقی از آنچه کاربرانشان به آن نیاز دارند و کدام ویژگی های برنامه اندرویدی می تواند برای مخاطب هدف مفید باشد داشته باشید.

بازار کار برنامه نویسی اندروید چگونه است؟ 

همانطور که می دانید و همه جا هم گفته شده، تعداد کاربرانی که از موبایل بخصوص سیستم عامل اندروید استفاده می کنند روز به روز در حال افزایش است و پیر و جوان ندارد و همگی امروزه با آن مشغول هستند و آمارها نشان از افزایش استفاده از موبایل می باشد.

با توجه به اینکه اندروید بیش از ۸۰ درصد بازار را به خودش اختصاص داده، همه روزه کلی اپلیکیشن اندروید از مارکت پلیس هایی مثل گوگل پلی، کافه بازار و… دانلود و نصب می شود و این یعنی درامدزایی به عنوان یک شغل برای برنامه نویس اندروید! پس بازار کار برنامه نویس اندروید الان بورس است و یک منبع برای پول درآوردن افرادی که این حرفه را بلد هستند است.

با توجه به اینکه برنامه نویسی اندروید یک مهارت تخصصی است، حقوق و بازار کار برنامه نویس اندروید به طور معمول بالاتر از حقوق برنامه نویسان عمومی است. همچنین، شرکت های بزرگ فناوری مانند گوگل، اپل و مایکروسافت به دنبال برنامه نویسان اندروید با توانایی های برتر هستند و ارائه حقوق و مزایای بسیار بالا برای جذب آنها اقدام می کنند.

شرکت‌های نرم‌افزاری، استارتاپ‌ها، واحدهای توسعه نرم‌افزار در سطح جهانی و ملی، واحدهای خدمات اینترنتی و شرکت‌های فناوری اطلاعات از برنامه‌نویسان اندروید با تجربه و مهارت بالا نیز بسیار استقبال می‌کنند.

در مجموع، با توجه به روند رشد صنعت فناوری اطلاعات و ارتباطات و افزایش تقاضای بازار کار برنامه نویس اندروید، این شغل به عنوان یکی از شغل های پر درآمد و پر فرصت در دنیای فناوری مطرح است.

همچنین بخوانید » دوره asp .net core مهارت محور با ساخت پروژه های حرفه ای از پایه تا فوق پیشرفته

پیش نیازها یا زمینه های شغل برنامه نویسی اندروید : 

خب این کاملا طبیعی است که برای ورود به هر شغلی اگر اطلاعاتی از قبل داشته باشید می تواند روند تسریع کار که می تواند یادگیری یا انجام پروژه باشد را سریعتر می کند و در زمینه داشتن شغل اندروید هم قرار نیست هر کسی که اول وارد این عرصه می شود همه چیز بلد باشد. ولی اگر کد نویسی های پایه ای مثل HTML یا Java بلد باشد بد نیست ولی اگر بلد نباشید هم قابل یادگیری است. نگرانی در این رابطه وجود ندارد.

آینده برنامه نویسی اندروید چگونه است؟ 

آینده برنامه نویسی اندروید بسیار روشن و پر امید است. با توجه به روند رشد سیستم‌عامل اندروید و افزایش استفاده از تلفن‌های هوشمند و تبلت‌های اندرویدی در سراسر جهان، فرصت‌های شغلی در این حوزه همچنان بسیار فراهم و گسترده است.

برنامه‌ها و اپلیکیشن‌های اندروید همچنان توسعه و بهبود می‌یابند و با افزایش نیاز کاربران به برنامه‌های کاربردی و نوآورانه، بازار کار برنامه‌نویسان اندروید پیشرفت خواهد کرد.

همچنین، با ورود فناوری‌های جدید مانند هوش مصنوعی (AI)، واقعیت مجازی (VR) و واقعیت افزوده (AR) به دنیای اندروید، برنامه‌نویسان می‌توانند تجربه‌های جدید و نوآورانه را در برنامه‌ها و اپلیکیشن‌های خود ایجاد کنند.

علاوه بر این، انتشار نسخه‌های جدید سیستم‌عامل اندروید و ابزارهای توسعه متنوع، به برنامه‌نویسان اندروید امکان می‌دهد تا با استفاده از قابلیت‌ها و امکانات جدید، برنامه‌های بهتر و کارآمدتری را طراحی و توسعه دهند.

همچنین، با توسعه اینترنت اشیاء (IoT)، ارتباط دستگاه‌های مختلف با یکدیگر و با برنامه‌های اندروید افزایش می‌یابد. این امر نیاز به برنامه‌نویسان تخصصی در حوزه ارتباطات و اینترنت اشیاء را افزایش می‌دهد.

با توجه به این تحولات و رشد بیشتر در زمینه برنامه‌نویسی اندروید، توانایی های مهارتی و تجربیات در این حوزه ارزشمندتر خواهد شد و فرصت‌های شغلی بیشتری برای برنامه‌نویسان اندروید فراهم خواهد شد.

به طور کلی، می‌توان گفت که آینده شغلی برنامه نویسی اندروید مناسب و پر امید است و افرادی که توانایی‌های مورد نیاز را دارند و بازار را به خوبی درک کنند، می‌توانند در این حوزه موفقیت‌آمیز باشند.

استخدام برنامه نویس اندروید

تنها با یک نگاه چند دقیقه‌ای به آگهی‌ های شغلی سامانه کاریابی، می‌توانید میزان تقاضا برای استخدام برنامه نویس اندروید را بسنجید. حتما متوجه خواهید شد که درخواست برای جذب نیرو در این حوزه در شرکت‌های مختلف، کم نیست و در سالهای آینده  تقاضا برای شغل توسعه دهنده اپلیکیشن موبایل بیشتر و بیشتر خواهد شد و فرصت شغلی برنامه نویسی اندروید همواره ترند است.

امروزه صنایع مختلف، از کنسول‌های بازی گرفته تا شرکت‌های بازاریابی و تبلیغاتی، گوشی‌های هوشمند را به عنوان یک کانال توزیع قدرتمند محتوا می‌دانند. آن‌ها از اپ‌های مختلفی برای اینکار استفاده می‌کنند. لذا با آغوش باز از برنامه نویس موبایل برای ساخت و توسعه‌ی اپلیکیشن‌های خود، استقبال می‌نمایند.

به عنوان شخصی که در این عرصه مشغول فعالیت خواهید کرد، می‌توانید در موسسات دولتی، خصوصی و یا مراکز آموزشی، کار کنید. به جرات می‌توان گفت که آینده‌ ی شغلی برنامه نویسی اندروید کاملا تضمین شده است و هر روز بهتر از روز قبل می‌شود.

چطور می توان به صورت آنلاین دنبال مشاغل مرتبط با برنامه نویسی اندروید بود؟

استخدام برنامه‌نویس اندروید امری متداول و متنوع است. بسیاری از شرکت‌های نرم‌افزاری، استارتاپ‌ها و سازمان‌های فناوری به دنبال برنامه‌نویسان اندروید با توانمندی‌ها و تجربه مناسب هستند. برای استخدام در این حوزه، می‌توانید روش‌های زیر را امتحان کنید:

 1. مراجعه به وب‌سایت‌های استخدامی: بسیاری از وب‌سایت‌ها و پورتال‌های استخدام مخصوص حوزه فناوری اطلاعات و نرم‌افزار، آگهی های در زمینه های شغل برنامه نویسی اندروید را درج و منتشر می‌کنند. می‌توانید به این وب‌سایت‌ها مراجعه کنید، جزئیات شغلی را بررسی کنید و در صورت تمایل رزومه خود را ارسال کنید.

 2. استفاده از شبکه‌های اجتماعی: شبکه‌های اجتماعی حاملی موثر برای ارتباط و شناسایی فرصت‌های شغلی است. می‌توانید در گروه‌ها و صفحات مرتبط با حوزه برنامه‌نویسی اندروید عضو شوید، با افراد متخصص در ارتباط باشید و از فرصت‌های استخدامی آگاه شوید.

 3. شرکت در رویدادها و همایش‌ها: شرکت در رویدادها و همایش‌های مرتبط با حوزه برنامه‌نویسی اندروید می‌تواند فرصتی مناسب برای برقراری ارتباط با صنعتیان، کسب اطلاعات جدید و جذب فرصت‌های شغلی باشد. در این همایش‌ها می‌توانید رزومه خود را به صورت مستقیم به شرکت‌ها و کارفرمایان معرفی کنید.

 4. ایجاد نمونه کارها: ایجاد پروژه‌ها و نمونه کارهای قابل نمایش می‌تواند به شما کمک کند تا مهارت‌ها و توانایی‌های خود را به رخ کارفرمایان بکشید. نمونه کارها را در صورت امکان در یک نمونه پروژه، گیت‌هاب یا وب‌سایت شخصی خود قرار دهید تا این امکان به شما داده شود تا آنها را به اشتراک بگذارید.

 5. ایجاد شبکه مهارتی: برقراری ارتباط با دیگر برنامه‌نویسان اندروید و افراد متخصص در حوزه فناوری اطلاعات می‌تواند به شما در دستیابی به فرصت‌های شغلی کمک کند. ارتباط با افرادی که در صنعت فعالیت می‌کنند، اطلاعات جدیدی را به شما ارائه خواهند داد و می‌توانند به شما در پیدا کردن فرصت‌های شغلی مناسب کمک کنند.

با توجه به رونق بازار کار برنامه‌نویسان اندروید، با استفاده از این روش‌ها و تلاش مداوم، می‌توانید فرصت‌های شغلی در این حوزه را کشف و به عنوان برنامه‌نویس اندروید موفقیت‌آمیز شوید.

به دنبال یادگیری برنامه‌نویسی اندروید هستید؟

دوره های مرتبط با برنامه نویسی اندروید الکامکو را به شما پیشنهاد می کنیم، به دلایل زیر ↓

 • دسترسی همیشگی به فایل های دوره به علاوه پشتیبانی رایگان ۳ ماهه با قابلیت تمدید
 • از آنجایی که اندروید استودیو پلتفرم اصلی گوگل برای طراحی اپلیکیشن اندروید است، آموزش ها در راستای آموزش برنامه نویسی با اندروید استودیو  پیاده سازی شده است.
 • این پکیج ها همواره در حال آپدیت هستند و جدیدترین نسخه از فیلم های آموزش برنامه نویسی مرتبط با دوره ها در پنل شما در سایت الکامکو قرار می گیرد.
 • آموزش ها به صورت پروژه محور هستند و از هر گونه گزافه گویی خودداری شده است و نیاز به پیش نیاز برنامه نویسی اندروید هم نیست.
 • محتوای این پکیج ها از کیفیت بالای تصاویر و صدا برخوردارند.
 • از طریق راه های ارتباطی و پشتیبانی ۲۴ ساعته می توانید با ما در ارتباط باشید.
 • چند جلسه از فیلم های آموزشی هر دوره به صورت رایگان برای دانلود در دسترس شما قرار دارد که ابتدا از کیفیت کار مطمئن شوید سپس پکیج ها را خریداری نمایید.
 • سر فصل های دوره بر اساس سیلابس درسی گوگل طبقه بندی شده اند.
 • خیلی از مواردی که سایر آموزشگاه ها به صورت جداگانه می فروشند ما همه را در همین دوره ها به صورت پکیجی برای شما جمع آوری کردیم.
 • انجام انواع تمرین ها و پروژه ها در طول دوره ها، ورود آسان شما به بازار کار برنامه نویسی اندروید را فراهم می کنند.
 • سورس کد تمامی پروژه های انجام شده در اختیاز شما قرار می گیرد.
 • بعد از خرید هر دوره می توانید فورا به دوره ها دسترسی داشته باشید.
آموزش اندروید استودیو - آموزش android studio - آموزش برنامه نویسی اندروید الکامکو - ساخت اپلیکیشن اندروید - آموزش ساخت برنامه اندروید

بخش های دوره آموزش ساخت نرم افزار اندروید با جاوا در اندروید استودیو

 1. بخش اول : مقدمه . آموزش جاوا
 2. بخش دوم : مفاهیم مقدماتی
 3. بخش سوم : آموزش کامل ریسایکر ویو (RecyclerView)
 4. بخش چهارم : مفاهیم کاربردی (قسمت اول)
 5. بخش پنجم : کار با دیتابیس و انواع فایل و ذخیره سازی در اندروید
 6. بخش ششم : مفاهیم کاربردی (قسمت دوم)
 7. بخش هفتم : آموزش کامل PHP
 8. بخش هشتم : آموزش HTML – CSS – Bootstrap
 9. بخش نهم : آموزش کامل کار با سرور در اندروید استودیو
 10. بخش دهم: مفاهیم تکمیلی
 11. بخش یازدهم : آموزش کامل کار با نقشه
 12. بخش دوازدهم : پروژه نهایی
 13. سرفصل های اندروید بصوت کامل

همچنین ببینید» همه دوره های برنامه نویسی اندروید مطابق با آموزش جاوا با اندروید استودیو در راستای ساخت اپ های اندرویدی

آموزش برنامه نویسی اندروید با کاتلین - برنامه نویسی کاتلین - آموزش kotlin - آموزش زبان برنامه نویسی کاتلین

مقدمه و معرفی دوره آموزش کاتلین پروژه محور 

 • آشنایی با زبان کاتلین
 • قوانین و مفاهیم پایه برای یادگیری برنامه نویسی کاتلین
 • مقایسه جاوا و کاتلین
 • آموزش نصب وراه اندازی اندروید استودیو
 • شروع کار با اندروید استودیو
 • آشنایی اولیه با سیستم عامل Android
 • بررسی ایمولیتور (شبیه ساز) و انواع آن
 • ساخت ایمولیتور در اندروید استودیو
 • شناخت ابزارهای برنامه نویسی Android
 • انتخاب ابزار مناسب برنامه نویسی اندروید
 • آشنایی با معماری سیستم عامل Android
 • آموزش نصب نرم افزار های مورد نیاز جهت برنامه نویسی Android
 • شروع طراحی در اندروید استودیو
 • اجرای برنامه در شبیه ساز
 • آموزش مفاهیم شی گرایی در برنامه نویسی (Object Oriented Programming)
 • آموزش کامل برنامه نویسی با زبان کاتلین (kotlin)
 • برای مشاهده ادامه سرفصلها روی دوره کلیک کنید

همچنین بخوانید » سایر ثبت نام دوره های کاتلین | لیست کتاب های آموزش زبان Kotlin | kotlin یا flutter | فرق کاتلین با جاوا

دوره متخصص اندروید

دوره آموزش برنامه نویسی اندروید شامل دوره های جاوا و کاتلین می باشد. همچنین دارای ۷ دوره حرفه ای دیگر برای تبدیل شدن به یک متخصص اندروید کامل می باشد.

بخش های مختلف دوره جامع متخصص اندروید 

 1. بخش اول : آموزش برنامه نویسی اندروید با جاوا
 2. بخش دوم : آموزش حرفه ای طراحی UI/UX در اندروید
 3. بخش سوم : آموزش زبان برنامه نویسی کاتلین از صفر تا صد و پروژه محور
 4. بخش چهارم : اندروید پلاس (آموزش مفاهیم ضروری در اندروید)
 5. بخش پنجم : آموزش جامع معماری MVP در اندروید با ساخت پروژه اپلیکیشن خبری فول امکانات
 6. بخش ششم : آموزش جامع معماری MVVM در اندروید با چندین پروژه حرفه ای
 7. بخش هفتم : آموزش ساخت بازی در اندروید استودیو
 8. بخش هشتم : آموزش پرداخت درون برنامه کافه بازار
 9. بخش نهم : آموزش ساخت اپلیکیشن فروشگاهی فول امکانات
دوره متخصص فلاتر - آموزش برنامه نویسی فلاتر برای اندروید و ios

بخش های دوره فلاتر پروژه محور

 1. بخش اول : آموزش برنامه نویسی به زبان برنامه نویسی دارت
 2. بخش دوم : آموزش UI/UX – رابط کاربری و تجربه کاربری در فلاتر
 3. بخش سوم : مفاهیم کاربردی
 4. بخش چهارم : پیش نیاز بخش سرور
 5. بخش پنجم : آموزش کامل کار با سرور
 6. بخش ششم : مفاهیم پیشرفته
 7. بخش هفتم : مفاهیم تکمیلی
 8. بخش هشتم : طراحی و ساخت وبسایت فروشگاهی
 9. بخش نهم : طراحی و ساخت اپ فروشگاهی

همچنین بخوانید »  همه دوره های فلاتر | تفاوت React Native و Flutter | آینده شغلی فلاتر چگونه است؟ | لیست کتاب های اموزش فریمورک فلاتر | فیلم های آموزش فلاتر رایگان | نصب فلاترآموزش برنامه نویسی دارت

commentشما بگید!

شما چه سوالی درباره این موضوع دارید که اینجا مطرح نشده است؟ لطفا تجربیات خودتان را در این زمینه حتما توی کامنت برای ما بنویسید. منتظر نظرات، پیشنهادات و سوالات شما در همین صفحه از سایت آموزش برنامه نویسی الکامکو هستیم…

توجه

مقاله هایی که در سایت به صورت رایگان قرار گرفته است فقط برای مطالعه بیشتر شما کاربران عزیز می باشد. از هرگونه تماس تلفنی با پشتیبانی سایت و سوال در مورد محتوای مقاله ها خودداری شود.

shareاشتراک گذاری این مطلب

shareآخرین مقالات

توجه

مقاله هایی که در سایت به صورت رایگان قرار گرفته است فقط برای مطالعه بیشتر شما کاربران عزیز می باشد. از هرگونه تماس تلفنی با پشتیبانی سایت و سوال در مورد محتوای مقاله ها خودداری شود.

Generic filters
Exact matches only

آخرین مقالات

آموزش های تکمیل شده

توجه

مقاله هایی که در سایت به صورت رایگان قرار گرفته است فقط برای مطالعه بیشتر شما کاربران عزیز می باشد. از هرگونه تماس تلفنی با پشتیبانی سایت و سوال در مورد محتوای مقاله ها خودداری شود.

0 دیدگاه
بازخورد درون خطی
مشاهده همه نظرات


This will close in 15 seconds