به گزارش الکامکو، یوتیوب (YouTube) فعلا تغییر Material You را دریافت نکرده است. اما به تازگی طرح جدیدی از دکمه های در حال تست اندروید منتشر شده است که به ما می گوید زمان زیادی تا آن روز باقی نمانده است.

انتظار می رود برنامه ای به محبوبیت YouTube از طراحی ثابت استفاده کند. اما اینطور نیست. گوگل دائماً رابط برنامه یوتیوب را تغییر می دهد و آن را با ویژگی های جدیدی که برای این شرکت مهم هستند تطبیق می دهد. این تغییرات شامل گزینه‌های مختلفی است، از ویدیوهای کوتاه به سبک تیک تاک گرفته تا پرداخت مستقیم به سازنده محتوا ها را شامل می شود.

به گفته پلیس اندروید، یوتیوب هنوز تغییر Material You را دریافت نکرده است. اما به تازگی طرح جدیدی از دکمه های در حال تست اندروید منتشر شده است که به ما می گوید زمان زیادی تا آن روز باقی نمانده است.

به گزارش گروه تلگرامی گوگل نیوز، یوتیوب به ردیف دکمه‌های زیر ویدیوها ظاهری کاملاً جدید می‌دهد که مستقیماً از دستورالعمل‌های طراحی متریال ۳ در ماه اکتبر گرفته شده است.

(طراحی جدید دکمه های سمت چپ و طرح قدیمی در تصویر سمت راست قابل مشاهده است)

اگرچه آیکن هایی که با خط کشیده شده اند هنوز در طراحی جدید یوتیوب هستند، اما اکنون توسط حباب ها احاطه شده اند. همچنین اگر به اسکرین شات های منتشر شده دقت کنید متوجه می شوید که گزینه های Like و Dislike که اعداد آنها به تازگی از دید عموم پنهان شده اند در یک حباب مشترک قرار دارند که بین آنها خط کشیده شده است.

در حال حاضر، نتیجه طراحی جدید کمی عجیب به نظر می رسد. زیرا ارتفاع این بخش بدون فشرده سازی اطلاعات موجود در آن کاهش یافته است. نکته عجیب این است که یوتیوب در طراحی جدید خود کاری انجام نداده است که دیگر نیازی به پیمایش بین دکمه های موجود در نوار نباشد.

در واقع، این بخش در حال حاضر طولانی تر شده است و به‌ جای اینکه متن هر دکمه زیر آن باشد، در‌کنارش قرار گرفته است. به نظر می رسد این مشکل بیش از همه به محدودیت های Material Design 3 مربوط می شود. اگر یوتیوب در طراحی فعلی خود از حباب استفاده می کرد، باید دایره ای شکل باشد تا دکمه و متن زیر آن قرار گیرد. اما اکنون حباب‌هایی به شکل تبلت می‌بینیم که در اکثر برنامه‌های به‌روز شده گوگل دیده می‌شوند.

طراحی جدید به ما نشان می‌دهد که YouTube ممکن است از Material You پشتیبانی کند. البته ممکن است این اپلیکیشن فقط به برخی از اصول طراحی MD3 پایبند باشد و بقیه را نادیده بگیرد. هنوز مشخص نیست که طراحی جدید دکمه های زیر ویدیوی یوتیوب چه زمانی در دسترس کاربران قرار می گیرد. اما به نظر می رسد آن روز فاصله چندانی با هم نداریم.


 

دوره پیشنهادی برای درآمدزایی از اندروید:

این دوره نیاز به پیش نیاز ندارد. تمامی مفاهیم از صفر تا صد یعنی از سطح مبتدی تا پیشرفته به شما آموزش داده می شود.

آموزش اندروید استودیو - آموزش android studio - آموزش برنامه نویسی اندروید الکامکو - ساخت اپلیکیشن اندروید

همه دوره های آموزشی الکامکو | همه دوره های برنامه نویسی جاوا اندروید

درباره این اخبار اندروید نظری دارید؟ بنویسید… 

0 دیدگاه
بازخورد درون خطی
مشاهده همه نظرات
فهرست