لیست انواع کسب و کارهای اینترنتی که می توانید با آنها درآمدزایی کنید

لیست انواع کسب و کار های اینترنتی - کسب و کارهای آنلاین - آموزش برنامه نویسی اندروید الکامکو

کسب و کار اینترنتی چیست؟ چگونه یک کسب و کار اینترنتی شروع کنیم؟ مزایا و معایب کسب و کار اینترنتی؟ انواع انواع کسب و کار های اینترنتی کدام ها هستند؟ در این مطلب از مقاله می خواهیم به این سوال ها جواب دهیم. پس تا آخر این مطلب از سایت برنامه نویسی الکامکو همراه ما باشید.

کسب و کار اینترنتی چیست؟ 

برای پاسخ دادن به این سوال که “کسب و کار اینترنتی چیست؟” باید بگوییم که هر نوع فعالیت تجاری که از طریق اینترنت اتفاق می افتد تجارت آنلاین یا کسب کار اینترنتی محسوب می شود. راه اندازی یک کسب و کار از طریق اینترنت می تواند شامل خرید و فروش آنلاین یا ارائه خدمات آنلاین باشد و هرکسی می تواند شروع به کسب و کار اینترنتی بدون سرمایه کند. 

چگونه یک کسب و کار اینترنتی شروع کنیم؟

مراحل شروع کسب و کار اینترنتی بدون سرمایه یا با داشتن سرمایه فرقی نمی کند شامل چند بخش است: 

 1. انتخاب نوع فعالیت: اول باید مشخص کنید به چه کاری علاقه مند هستد یا چه خدمات یا محصولاتی برای فروش اینترنتی دارید!
 2. انتخاب ایده
 3. راه اندازی سایت، اپلیکیشن، حضور در شبکه های اجتماعی و استفاده از کلیه فضاهای مجازی
 4.  بازاریابی اینترنتی

مزایا و معایب کسب و کار اینترنتی

هر کاری که بخواهید شروع کنید یکسری مزایا و معایبی دارد. اگر می خواهید وارد کسب کار اینترنتی شوید بهتر است با این ویژگی های آشنا شوید تا تصمیم بگیرید که آیا این کار برای شما مناسب است یا خیر؟ 

مزایای کسب کار اینترنتی چیست؟

 • کسب کار اینترنتی به شما کمک می کند تا ایده هایی که در ذهن دارید را بصورت عملی برای دسترسی سریعتر به همگان اجرایی کنید.
 • با داشتن کسب کار اینترنتی مخاطبان بیشتری در سراسر دنیا خواهید داشت و فروشتان محدود به یک منطقه نمی شود و می توانید کالاهای خودتان را به همه جا بفروشید.
 • با داشتن کسب کار اینترنتی خودتان رئیس خودتان هستید و در این مشیر شغلی مستقل هستید و سود حاصل برای خود شما می ماند. 
 • با داشتن کسب کار اینترنتی شما نیاز نیست یه محل مستقل و ثابت داشته باشید و هر جایی که باشید می توانید در آمدزایی کنید. 
 • از دیگر مزایای کسب و کار اینترنتی این است که در هر جایی باشید کافی است به اینترنت دسترسی داشته باشید تا بتوانید کارهای خودتان را انجام دهید.
 • وقتی یک کسب کار اینترنتی دارید مجبور نیستید در یک زمان خاصی در محل خاصی باشید و می توانید پاره وقت بجای تمام وقت کار کنید و و از مزایای کسب و کار اینترنتی لذت ببرید.
 • از دیگر فواید کسب و کار اینترنتی این است که راه اندازی آن آسان است و کافی است ابزارهای اولیه مانند کامپیوتر یا موبایل داشته باشید.
 • از فواید کسب و کارهای اینترنتی می توان به کاهش هزینه ها نسبت یه مشاغل سنتی است چون همه چیز در بستر اینترنت انجام می شود.
 • در برخی موارد دیده شده به بعضی کسب و کارهای اینترنتی یارانه دولتی اختصاص داده می شود و این می تواند یکی از فرصت های کسب و کار اینترنتی باشد، از یک سو دولت ها تمایل زیادی به گسترش هر چه بیشتر کسب و کارهای اینترنتی دارند و از سوی دیگر تخصیص یارانه می تواند به کاهش موانع سر راه صاحبان مشاغل کمک زیادی کند.
 • از مزایای کسب و کارهای اینترنتی  این است که بازاریابی هدفمندتر و هوشمندتری خواهید داشت. در بازاریابی سنتی شما تبلیغی را در یم نشریه یا مجله چاپ می کنید اما واقعیت این است متوجه نمی شوید که چه افرادی بیشتر به محصول یا خدمات شما علاقمند هستند بیشتر افراد جوان، نوجوان و یا عموم مردم علاقه دارند. اما در بازاریابی اینترنتی می توان تعیین کرد چه افرادی و با چه میزان علاقه هستند.
 • و…

همچنین بخوانید » آموزش صفر تا صد asp.net core مهارت محور با ساخت پروژه های حرفه ای از مبتدی تا پیشرفته

معایب کسب و کار اینترنتی چیست؟

 • چون مشتری و فروشنده یکدیگر را نمی بینند اعتماد کمی سخت تر می شود. برای انجام دادن بعضی از معامله ها یک دیدار حضوری لازم است یا باید کالا حتماً امتحان یا لمس شود و این یکی از نقاط ضعف کسب و کار اینترنتی است.
 • هنوز هم عده ی بسیاری اینترنت را خطرات کسب و کار اینترنتی می دانند و حس ربودن اطلاعات آنها یا هک حساب های بانکی یکی دیگر از موانع روبروی کار آنلاین است.
 • مشکلات شبکه های مجازی مثل قطعی، توسعه زیر ساخت های مخابراتی می تواند اثرات مخربی بر کسب و کارهای اینترنتی بگذارد.
 • بسیاری از محصولات امکان جابه جایی به نقاط دور را ندارند مثلاً مواد غذایی فاسد شدنی یا کلاهایی که بزرگ هستند و امکان جابه جایی به مناطق دور دست را ندارند.
 • و…

چرا بر ضرورت کسب کار اینترنتی تاکید می شود؟ 

چون علاوه بر داشتن شغل سنتی می توانید مشتری های بیشتری بدست آورید و درآمدتان را چند برابر کنید! این کافی نیست!

انواع کسب و کار های اینترنتی

در ادامه شما را با لیست کسب و کار های اینترنتی که می توانید با آنها به درآمدزایی برسید آشنا می کنیم:

 • در آمد از کسب و کار اینترنتی تایپ کردن

تایپ کردن اساسی ترین مهارتی است که هر شخصی که کامپیوتر دارد می تواند اون را براحتی یاد بگیرد و معمولا کسی که کامپیوتر دارد بلد است. شروع کسب و کار اینترنتی با تایپ کردن ساده ترین منحنی یادگیری را دارد زیرا هرچه بیشتر تمرین کنید، مهارت شما بهتر می شود.

بنابراین اگر کامپیوتر یا لپ تاپ دارید و فکر می کنید در تایپ کردن مهارت دارید و از انجام آن لذت می برید، این راهنما به شما کمک می کند تا از این طریق امرار معاش کنید. برای اینکار کافیه کارکردن با کامپیوتر رو بلد باشید و نیاز به هزینه اولیه هم ندارد.

بنابراین اگر به دنبال شغلی هستید که به کار ذهنی و فنی کمتری نیاز دارد، مطمئناً کسب و کار اینترنتی تایپ کردن بدرد شما می خورد و می توانید با تایپ آنلاین درآمد کسب کنید.

برای داشتن این شغل چه چیزهایی نیاز به تایپ شدن دارند؟ 

۱- کسب و کار اینترنتی تایپ کردنی با وارد کردن اطلاعات

در این دسته از کسب و کار اینترنتی تایپیست وظیفه وارد کردن اطلاعاتی که بهش داده می شود را برای شرکت های، سازمانها و … بر عهده دارد مثل اطلاعات فردی اشخاص، دستمزدها و حقوق افراد، داده‌ های آماری شرکت‌ ها و… هستند.

۲- کسب و کار اینترنتی تایپ کردنی با تایپ فایل‌های صوتی و تصاویر

در این دسته از کسب و کار اینترنتی تایپیست باید از روی فایل‌ های صوتی یا تصویری کنفرانس ‌ها، سخنرانی ‌ها، مصاحبه‌ ها و…، مطالب گفته‌ شده رو باید تایپ کند. برای انجام این ‌کار باید از سرعت بالایی در تایپ کردن و قدرت شنوایی خوبی برخوردار باشید تا یک متن حرفه ‌ای تایپ شده رو در پایان کار تحول دهد.

با چه سایت هایی می توانید از برای تایپ کردن سفارش بگیرید؟

سایت هایی زیر برای گرفتن سفارش پروژه در حوزه کسب و کار اینترنتی تایپیست ها بدرد شما می خورند و می توانید با ثبت نام در آنها درآمدزایی خودتان را شروع کنید.

 • سایت تایپایران : http://typeiran.com
 • سایت تایپسرا: http://typesara.com
 • سایت پارسکدرز: https://parscoders.com
 • سایت انجام میدم: https://www.anjammidam.com
 • سایت پونیشا: https://ponisha.ir
 • و…
 • در آمد از کسب و کار اینترنتی با تلگرام

تلگرام یکی از پیام رسان های قوی و در همه کشورهای جهان است که همه روزه خیلی ها از آن برای تجارت و کارهای شخصی استفاده می کنند. در لیست کسب و کار اینترنتی تلگرام یکی از مهمترین هاست. روش هایی که می توانید با تلگرام به درآمدزایی برسید خیلی زیاد است فقط کافی است با آنها کار کنید و تجربه کسب کنید. میزان دریافتی شما از کار کردن با تلگرام بستگی به تجربه و زمانی که برای ان می گذارید دارد. 

راه های کسب و کار اینترنتی از طریق تلگرام

۱- ساخت و مدیریت و پشتیبانی از کانال ها و گروه های تلگرام برای مشتریان

در صورتیکه با شرکت های دیجیتال مارکتینگ کار می کنید که پروژه های زیادی دارند، می توانید در فیلد مدیریت شبکه های اجتماعی با آنها همکاری کنید. یکی از کارهایی که در این فیلد انجام می شود ایجاد کانال و گروه های تلگرامی برای دیگران، شرکتها و استارتاپ ها است که می توانید با ایجاد کانالها از آنها درآمد کسب کنید.

۲- ادمین کانال و تلگرام – پشتیبانی

مدیریت کانال سایر افراد در تلگرام نیز از روش‌های کسب درآمدهای بالا در این شبکه مجازی است. البته کسانی که تخصص و تجربه کمتری در این امر داشته باشند، مسلماً با حقوق‌های پایین‌تری استخدام خواهند شد. در حال حاضر درآمد مدیریت تلگرام سایر افراد بسته به کیفیت کار و آشنایی فرد با ترفندهای تلگرام متغیر است.

۳– جذب ممبر برای کانال های مشتریان

جذب ممبر یکی از درآمدزا ترین فیلدها در کسب و کار اینترنتی در تلگرام محسوب می شود. برای چنین کاری باید تجربه کافی داشته باشید و با تکنیک های جذل ممبر آشنا باشید. درآمدی که از راه می توانید داشته باشید بستگی به قدرت بازاریابی و بلد بودن تکنیک ها و غیره بستگی دارد.

۴- محتوانویسی برای کانال ها

اگر خودتان دوست ندارید کانال تلگرامی داشته باشید می توانید برای کسب درآمد از تلگرام برای دیگران محتوا بنویسید. ممکن است یک کانال تبلیغاتی (با موضوع سرگرمی، طنز، علمی و…) به شما سپرده شود. در این صورت باید محتواهایی متناسب با موضوع کانال تهیه کنید. در روز چندین بار باید کانال را با محتواهای جدید به‌روزرسانی کنید.

۵- طراحی ربات تلگرام

یکی از راه‌های کسب درآمد از تلگرام ساخت ربات (Bot) است. ربات‌ها هوشمندانه عمل می‌کنند و حتی می‌توانند یک کانال را مدیریت کنند. عضوگیری برای کانال و یا حذف اعضای متخلف از کانال، می‌تواند از طریق ربات انجام شود. یک ربات به‌طور خودکار عمل می‌کند که بسیاری از برنامه‌های کانال‌ها را انجام می‌دهد. پس می‌توانید برای سازمان‌دهی کانال‌ها یک ربات طراحی و از طریق آن درآمد کسب کنی

۶- بازاریابی اینترنتی

بازاریابی محصولات سایر فروشنده‌ها در تلگرام و دریافت کمیسیون از آن‌ها نیز یک روش عالی برای کسب درآمد است.

۷- ساخت کانال آموزشی و فروش جزوات آموزشی

آموزش همیشه یکی از روش‌های کسب درآمد در جامعه بشری است. اگر در یک کار استعداد دارید و یا در یک شغل خاص حرفه‌ای هستید، می‌توانید از طریق کانال تلگرام درآمد کسب کنید.

۸- راه اندازی یک کانال برای گرفتن تبلیغ از دیگران

کانال‌های فروش برای افزایش اعضا به تبلیغات نیاز دارند. آن‌ها می‌خواهند از طریق تلگرام درآمد کسب کنند. اما محیط تلگرام نسبت به سایر برنامه‌ها بسته است. تا زمانی که کاربران آدرس یک کانال را نداشته باشند، نمی‌توانند آن را پیدا کنند. پس تبلیغات در تلگرام اهمیت زیادی دارد. کانال‌های فروش برای تبلیغات از کانال‌های سرگرمی، علمی، هنری، طنز و … استفاده می‌کنند.برای راه‌اندازی یک کانال برای تبلیغات بایستی از موضوعات پرطرفدار و محبوب برای کاربران استفاده نمایید. موضوعات سرگرمی، خنده، بررسی مسائل سیاسی، اخبار به‌روز ورزشی، دانستنی‌ها و از این قبیل موضوعات می‌توانند بهترین گزینه‌ها برای راه‌اندازی یک کانال جهت گرفتن تبلیغ در تلگرام باشند. با افزایش تعداد دنبال کنندگان کانال شما و درج پذیرش آگهی خودبه‌خود افراد و سایر کانال‌ها به دنبال شما خواهند آمد. درآمد این کانال‌ها هم در حال حاضر از ۲۰۰ هزار تومان تا ۲ میلیون تومان در روز متغیر است.

چطوری برای گروه یا کانال تلگرام ممبر جذب کنیم؟

کسی که می خواهد کسب و کار اینترنتی تلگرامی خود را آغاز کند باید با روش های جذب ممبر آشنا شود. برای جذب ممبر در گروه ها و کانال های تلگرامی راه های زیادی وجود دارد که هر کدام مزایا و معایب خودشان را دارند. در این قسمت می خواهیم به بعضی از این راه های اشاره کنیم:

تولید محتوای جذاب

در صورتیکه که در کانال خودتان محتواهای جذاب و بدرد بخور بگذارید، کاربران خودشان بصورت ویروسی برای دیگر مخاطبین یا گروه هایی که در تلگرام دارند ارسال می کنند و اینطوری بدون هیچ کاری هم پست های شما بیشتر ویو می خورد و هم وارد کانال شما می شوند و عضو کانال شما می شوند.

تبلیغات تبادلی

یکی از روش های برای جذب ممبر در تلگرام انجام دادن تبلیغات تبادلی است. فرض کنید شما کانال تلگرام زدید بعد از اینکه کمی ممبر جمع کردید برای زیاد کردن فالوورهایتان می توانید آیدی مثلا ۱۰ تا کانال را به صورت یک پست در کانال خود منتشر کنید. در اینصورت آن ۱۰ کانال تلگرام هم باید همین کار را بکنند و آیدی شما و بفرض ۹ نفر دیگر را در قالب یک پست در کانال خودشان منتشر کنند. در این صورت تبلیغات تبادلی بین شما و کانال های دیگر برای جذب فالوور صورت می گیرد و ممبرهای همدیگر را جذب خواهید کرد.

خرید فالوور

خرید فالوور یکی از روش های فیک برای افزایش ممبر در تلگرام است که دردسرهای خودش را دارد و اگر واقعا به فکر کسب و کار اینترنتی با تلگرام هستید این روش توصیه نمی شود.

برگزاری مسابقات

برگزار کردن مسابقه ها و جایزه دادن یکی از روش‌های قدرتمند برای جذب ممبر در تلگرام است. البته در این روش باید دقت داشته باشید تا از قبل استراتژی درستی بچینید تا باعث پایین آوردن پرستیژ و ارزش کانال شما نشود و ممبرهای شما بعد از جایزه نگرفتن کم نشوند.

 • در آمد از کسب و کار آنلاین در اینستاگرام

اینستاگرام یکی از اپلیکیشن های پولساز برای ایرانی ها است که در ایران و کشورهای دیگر جهان طرفداران زیادی دارد. این اپلیکیشن محبوب باعث شده تا خیلی از افرادی که کاری بلد هستند یا خدماتی ارائه می کنند یا محصولاتی برای فروش دارند اقدام به شروع کسب و کار اینترنتی در اینستاگرام کنند و به فعالیت در آن مشغول شوند. اگر شما هم چنین افرادی هستید و دوست دارید با راه اندازی کسب و کار آنلاین در اینستاگرام به درآمدزایی برسید باید با روش های درآمدزایی از اینستاگرام آشنا باشید.

روش‌های کسب و کار اینترنتی با اینستاگرام

در حالت کلی با ۴ روش می توانید اقدام به شروع کسب و کار اینترنتی در اینستاگرام کنید : 

۱- کالاها یا محصولات خود مستقیم به دیگران در اینستاگرام بفروشید

افرادی که از این روش برای درامدزایی از کسب و کار اینترنتی در اینستاگرام استفاده می کنند کالایی فیزیکی برای فروش دارند (مثل فروش کیف، کفش، بدلیجات و …) یا خدماتی به دیگران ارائه می دهند (مثل طراحی سایت، آموزش برنامه نویسی اندروید، تولید محتوا و …). در نتیجه کالاها یا خدمات می توانند فیزیکی یا دیجیتالی باشند. همه اینها جزو فروش مستقیم محسوب می شوند.

۲- کسب درآمد از اینستاگرام با گرفتن تبلیغات

این هم روشی است که خیلی ها از آن برای کسب درآمد از طریق اینستاگرام استفاده می کنند. می توانید با ترفندهای مختلف جلب توجه کنید و فالورهای زیادی بدست اورید. وقتی پیج شما رشد کرد و به فالورهای زیادی رسیدید می توانید برند یا کسب و کارهایی را تبلیغ کنید و از صاحب آنها پول دریافت کنید. در اینصورت همه شما به درآمد می رسید و هم صاحب آن کسب و کار از تبلیغی که شما برای فالورهایتان کردید سودآوری می کند.

این روش ساده‌ترین روش کسب و کار اینترنتی با اینستاگرام است و خیلی ها از این راه در حال حاضر درآمدزایی می کنند. همچنین افراد معروف یا به قول معروف سلبریتی ها که دارای محبوبیت و دنبال کنندگان بالایی هستند از این روش برای کسب درآمد از اینستاگرام خیلی استفاده می کنند. به این روش اینفلوئنسر مارکتینگ یا بازاریابی از طریق افراد تاثیر گذار هم گفته می شود. کسب و کارهای زیادی از این روش برای معرفی و برند سازی خود استفاده می کنند.

۳- در آمدزایی از کسب و کار آنلاین در اینستاگرام با برندسازی

در این روش در واقع زوم شما روی فروش محصولات نیست و بیشتر دوست دارید شرکت یا فروشگاهی که دارید را بین دیگران معروف و برند کنید و فالورها را به سمت برندتان هدایت کنید. این روش یکی از اصولی ترین راه ها در راه کسب و کار آنلاین در اینستاگرام است. در واقع شما با این روش از اینستاگرام بصورت غیر مستقیم درآمدزایی می کنید.

مثلا کسب و کارهایی که همایش یا سمینار با ورک شاپ برگزار می کنند نمونه ای از برندسازی در اینستاگرام هستند.

۴- خرید و فروش پیج و خرید و فروش فالور

این روش هم یکی از روش های ساده و دلالی مانند برای کسب و کار اینترنتی اینستاگرامی است. به اینصورت که می توانید پیج هایی درست کنید و از طریق قراردادن تصویر و فیلم های جالب و جذاب فالور جذب کنید و سپس بارسیدن به یک حدی از فالوور آن را به دیگران بفروشید. اگر چه این روش می‌تواند درآمد خوبی داشته باشد اما فیک ترین روش درآمد اینترنتی از Instagram است.

 • کسب و کار اینترنتی با تولید محتوا

با افزایش رواج یافتن کسب و کار های اینترنتی سایت ها و اپلیکیشن های زیادی در حوزه های مختلف راه اندازی شده اند که همگی نیاز به تولید محتوا دارند. تولید محتوا فقط مختص سایت نیست و می توانید برای اینستاگرام، تلگرام و سایر شبکه های اجتماعی هم باشد و جدا درآمد خوبی هم دارد چون همه به آن نیاز دارند.

تولید محتوا فقط نوشتن متن نیست و می تواند عکس، ویدیو و اینفوگرافیک و صوت هم باشد.

اگر بفکر پول درآوردن از تولید محتوا هستید می توانید سری به آگهی های استخدامی در اینترنت، گروه ها و کانالهای تلگرامی، اپلیکیشن های دیوار و شیپور، سایت پونیشا و دیگر سایت های کاریابی بزنید می بینید که خیلی ها به این شغل مدرن نیاز دارن و شما می توانید درآمد خوبی از این راه کسب کنید.

 • کسب و کار اینترنتی با عکاسی

راه اندازی کسب و کار اینترنتی با عکاسی یکی از روش های درآمدزایی مدرن در دنیای امروزه است و خیلی ها از این راه سود خوبی بدون داشتن سرمایه کم و تجهیزات آنچنانی بدست می آورند. اگر شما هم به این حوزه از کسب و کار علاقمند هستید این قسمت از مطلب برای شماست.

برای عکاسی کردن می توانید در این سبک های عکاسی که در گروه های زیر دسته بندی می شوند ایده بگیرید:

 • عکاسی خبری: عکاسی کردن از رویدادهای خبری برای رسانه ها
 • عکاسی جشن ها و مناسبت ها: کار اصلی این نوع عکاسان ثبت لحظات جشن ها و مخصوصاً مراسم عروسی است.
 • عکاسی پرتره: تخصص این افراد در عکاسی از چهره است.
 • عکاسی مد و زیبایی: عکاسی کردن از مدل ها برای سالن های زیبایی و شوهای لباس یا عکاسی از مدل های مو برای آرایشگاه های مردانه.
 • عکاسی صنعتی: این عکس ها برای نمایش محصولات در سایت یا بروشور استفاده می شود.
 • عکاسی تبلیغاتی: مانند عکاسی صنعتی است، اما برای تبلیغات معمولاً عکس ها با زرق و برق بیشتر، کمی اغراق و البته دستکاری همراه خواهد بود.
 • عکاسی هنری: گرفتن عکس هایی حاوی پیامهای غیرمستقیم. نتیجه این کارها اغلب به صورت راه اندازی گالری و نمایشگاه ارایه می شود.
 • عکاسی ورزشی: ثبت لحظات زیبا، حرکات ورزشکاران، رکوردها، اشک ها و لبخندها در یک رقابت ورزشی.
 • عکاسی معماری و دکوراسیون داخلی: عکس گرفتن از بناهایی مانند پل، برج، آسمانخراش، هتل.
 • عکاسی سایر سوژه ها: عکاسی غذا، کودکان، محیط زیست، حیات وحش، عکاسی زیر آب، مستند، سینمایی و غیره.

سه نوع افراد را در این حوزه می توان معرفی نمود:

 1. گروه اول: افرادی که همیشه دوربین به دست هستند و از هر سوژه ای عکس می گیرند (از مردم، منظره ها، رویدادها و …)
 2. گروه دوم: افرادی که عکس ها را با فتوشاپ (همچنین بخوانید: آموزش فتوشاپ در رشت) دستکاری و روتوش می کنند. به اینصورت که روی عکس ها متن یا شعر می نویسند، به آنها افکت های زیبا می دهند و از ترکیب عکسها، تصاویر جدیدی می سازند.

حالا که با سبک های عکاسی کردن و سه گروه افراد کاربلد در این زمینه آشنا کردیم می خواهیم شما را با راه های کسب و کار اینترنتی با عکاسی آشنا کنیم: 

ایده هایی برای کسب کار اینترنتی با عکاسی برای گروه اول

 •  ۱- فروش عکس به سایت های استوک (آرشیو عکس)

نمونه خارجی: dreamsite.com و shutterstock.com (برای ورود نیاز به vpn دارید)

نکته: برای گرفتن هزینه عکس ها از سایت های خارجی، باید کارت های اعتباری بین المللی مثل ویزاکارت یا مسترکارت داشت. متاسفانه این امکان برای شهروندان ایرانی میسر نیست. اما برای رفع این مشکل، می توانیم اطلاعات بانکی دوستی در خارج از کشور، یا یکی از شرکت های واسط مالی در ایران را وارد کنیم.

نمونه داخلی: فعلاً موجود نیست.

 •  ۲- راه اندازی یک سایت استوک

دومین روش این است که خودتان یک سایت فروش عکس راه اندازی کنید. ولی قبلش باید بررسی کنید در حال حاضر چه شرکت هایی عکس های استوک خریداری می کنند؟ چه عکس هایی؟ با چه کیفیت و چه قیمتی؟ سپس اقدام به گرفتن عکس و انتشار و فروش در سایت تان کنید.

 • ۳- راه اندازی سایت آموزش عکاسی

در این روش از کسب و کار اینترنتی با عکاسی می توانید دانسته های خودتان درباره عکاسی را به صورت محصولات دیجیتال به علاقمندان بفروشید. محصولاتی مانند، کتاب الکترونیک (eBook)، فیلم آموزشی، دوره ایمیلی و وبینار.

ایده هایی برای کسب کار اینترنتی با عکاسی برای گروه دوم

 • ۱- خدمات مونتاژ اینترنتی

کاربر تصاویر خود را در سایت شما بارگذاری (آپلود) می کند. سپس از روی نمونه کارها، افکت ها و تغییرات موردنظر خود را انتخاب می کند. شما عکس ها را مونتاژ کرده و برای او ایمیل می کنید. پرداخت هزینه به صورت اینترنتی امکان پذیر است.

 • ۲- خدمات چاپ عکس بر روی کاغذ و وسایل

کاربر عکسهای موردنظر خود برای چاپ بارگذاری می کند. سپس نوع و سایز کار خود را مشخص می کند: قاب عکس، کارت پستال، لیوان، تی شرت و … انتخاب می کند. شما عکس ها را پس از چاپ به آدرس مشتری ارسال می کند.

 • کسب و کار اینترنتی املاک

از وقتی اپلیکیشن دیوار و شیپور و اینجور فضاهای مجازی وارد زندگی هوشمند ما شده و همچنین کرونا زیاد شده خیلی از افراد برای اینکه ملکی را بخرند یا اجاره کنند حضوری به مشاورین املاک مراجعه نمی کنند. اینجاست که کسب و کار اینترنتی املاک پررنگ تر می شود.

برای شروع این کسب و کار اینترنتی بدون سرمایه هم می توانید اقدام کنید و نیاز به تجهیزات آنچنانی ندارد و با یک دفتر حاوی اطلاعاتی از املاک دوروبرتان هم می توانید شروع کنید ولی اگر می خواهید حرفه ای در فضای مجازی کار کنید بهتر است کامپیوتر داشته باشید و از یک سایت یا اپلیکیشن یا پیج اینستاگرام یا کانال و گروه تلگرام، صفحه لینکدین و غیره استفاده کنید و مجوزهای لازم را بگیرید. 

با این فضاها می توانید اطلاعات املاک را شیر کنید و مخاطبان جدید زیادی بدست آورید و اگر بتوانید ماهی حتی یک معالمه هم جور بیاورید سود خوبی از کسب و کار اینترنتی املاک خود بدست می آورید. در صورت نداشتن هزینه های اولیه هم می توانید به عنوان دلالی کار کنید و سود خوبی بدست آورید.

 • کسب و کار اینترنتی عمرانی

از آنجا که همه کسب و کارها به سمت آنلاین شدن رفتند، کارهای عمرانی هم این امکان را دارند تا به سمت اینترنتی شدن سوق پیدا کنند. کسب و کار اینترنتی مهندس عمران می تواند در زمینه­ های خرید و فروش مصالح ساختمانی، تبلیغات برای انجام دادن طراحی دکوراسیون و … باشد. و این خرید و فروش ها و تبلیغات می تواند از طریق سایت، اپلیکیشن، شبکه های اجتماعی، سایتهای آگهی مانند دیوار و … انجام بگیرد و منجر به درآمدزایی شود.

 • کسب و کار اینترنتی ترجمه

با بالا رفتن استفاده زیاد از اینترنت برای درآمدزایی یکی از ساده ترین کارها ترجمه محتواها است که امروزه خیلی ها به آن نیاز دارند.

 1. ترجمه فیلم و مدیا: خیلی از فیلم های آموزشی و خلاصه دسته بندی های دیگر نیاز به ترجمه برای مخاطبین سایر زبانها دارند.
 2. ترجمه خبر و مقاله های روز دنیا: خیلی از اخبارهایی که توسط خبرگزاریهای و رسانه های آنلاین منتشر می شود ترجمه شده هستند.
 3. ترجم محتواها برای مقالات سایت ها: خیلی از سایتها برای تولید محتوای اختصاصی و یونیک نیاز به ترجمه دارند.

در نتیجه اگر روحیه ترجمه گری محتوا در شما است می توانید از این راه به درآمد بالایی برسید. برای گرفتن پروژه های ترجمه می توانید به سایتهای فریلنسری یا گروه ها و کانالهای تلگرامی و لینکدین و دیوار و سایر کانالهای ارتباطی مراجعه کنید.

 • کسب و کار اینترنتی با طراحی اپلیکیشن 

ساخت اپلیکیشن موبایل یکی از شغل های پردرآمد در این دنیای هوشمند امروزی است چون همه روزه افراد زیادی از گوشی های خودشان برای کارهای روزمره و شخصی و تجارت و خرید و فروش استفاده می کنند و تقاضا برای اپلیکیشن های مختلف زیاد است و کسی که طراحی اپلیکیشن بلد باشد می تواند بازار داغی را از این کسب و کار اینترنتی داشته باشد. طراحی اپلیکیشن اندروید و ios هر دو در آمدزا هستند ولی اندروید طرفداران بیشتری دارد.

اگر علاقمند به ساختن برنامه اندروید هستید بهتر است از پلتفرم اندروید استودیو (Android Studio) برای کد نویسی در اندروید استفاده کنید و زبان قدرتمند برنامه نویسی جاوا برای شروع کار مناسب شماست. برای ساخت اپلیکیشن اندروید دوره زیر را به شما پیشنهاد می کنیم.

دوره پیشنهادی برای شما :
دوره جامع آموزش برنامه نویسی اندروید با زبان جاوا در اندروید استودیو

این دوره نیاز به پیش نیاز ندارد. تمامی مفاهیم از صفر تا صد یعنی از سطح مبتدی تا پیشرفته به شما آموزش داده می شود.

 • کسب و کار اینترنتی آموزش از راه دور

آموزش مجازی یا آنلاین یکی دیگر از کسب و کارهای اینترنتی است که در دوره شیوع کرونا طرفداران زیادی پیدا کرده است. با توجه به تخصصی که بلد هستید می توانید فیلم های آموزشی پر کنید و بفروشید یا آنلاین تدریس کنید و از این راه درآمدزایی کنید. یکی از این سایت ها می توانیم به همین سایت آموزش برنامه نویسی الکامکو اشاره کنیم که در زمینه برنامه نویسی موبایل اندروید فعالیت دارد.

به دنبال یادگیری برنامه‌نویسی اندروید هستید؟

دوره های مرتبط با برنامه نویسی اندروید الکامکو را به شما پیشنهاد می کنیم، به دلایل زیر ↓

 • دسترسی همیشگی به فایل های دوره به علاوه پشتیبانی رایگان
 • از آنجایی که اندروید استودیو پلتفرم اصلی گوگل برای طراحی اپلیکیشن اندروید است، آموزش ها در راستای آموزش اندروید استودیو  پیاده سازی شده است.
 • این پکیج ها همواره در حال آپدیت هستند و جدیدترین نسخه از فیلم های آموزش برنامه نویسی مرتبط با دوره ها در پنل شما در سایت الکامکو قرار می گیرد.
 • آموزش ها به صورت پروژه محور هستند و از هر گونه گزافه گویی خودداری شده است و نیاز به پیش نیاز برنامه نویسی اندروید هم نیست.
 • محتوای این پکیج ها از کیفیت بالای تصاویر و صدا برخوردارند.
 • از طریق راه های ارتباطی و پشتیبانی ۲۴ ساعته می توانید با ما در ارتباط باشید.
 • چند جلسه از فیلم های آموزشی هر دوره به صورت رایگان برای دانلود در دسترس شما قرار دارد که ابتدا از کیفیت کار مطمئن شوید سپس پکیج ها را خریداری نمایید.
 • سر فصل های دوره بر اساس سیلابس درسی گوگل طبقه بندی شده اند.
 • خیلی از مواردی که سایر آموزشگاه ها به صورت جداگانه می فروشند ما همه را در همین دوره ها به صورت پکیجی برای شما جمع آوری کردیم.
 • انجام انواع تمرین ها و پروژه ها در طول دوره ها، ورود آسان شما به بازار کار برنامه نویسی اندروید را فراهم می کنند.
 • سورس کد تمامی پروژه های انجام شده در اختیاز شما قرار می گیرد.
 • بعد از خرید هر دوره می توانید فورا به دوره ها دسترسی داشته باشید.
آموزش اندروید استودیو - آموزش android studio - آموزش برنامه نویسی اندروید الکامکو - ساخت اپلیکیشن اندروید - آموزش ساخت برنامه اندروید

بخش های دوره آموزش ساخت اپلیکیشن موبایل اندروید با جاوا در اندروید استودیو

 1. بخش اول : مقدمه . آموزش جاوا
 2. بخش دوم : مفاهیم مقدماتی
 3. بخش سوم : آموزش کامل ریسایکر ویو (RecyclerView)
 4. بخش چهارم : مفاهیم کاربردی (قسمت اول)
 5. بخش پنجم : کار با دیتابیس و انواع فایل و ذخیره سازی در اندروید
 6. بخش ششم : مفاهیم کاربردی (قسمت دوم)
 7. بخش هفتم : آموزش کامل PHP
 8. بخش هشتم : آموزش HTML – CSS – Bootstrap
 9. بخش نهم : آموزش کامل کار با سرور در اندروید استودیو
 10. بخش دهم: مفاهیم تکمیلی
 11. بخش یازدهم : آموزش کامل کار با نقشه
 12. بخش دوازدهم : پروژه نهایی
 13. سرفصل های اندروید بصوت کامل

همچنین ببینید» همه دوره های برنامه نویسی اندروید مطابق با اموزش جاوا با اندروید استودیو در راستای ساخت اپ های اندرویدی

آموزش برنامه نویسی اندروید با کاتلین - برنامه نویسی کاتلین - آموزش kotlin - آموزش زبان برنامه نویسی کاتلین

مقدمه و معرفی دوره کاتلین 

 • آشنایی با زبان کاتلین
 • قوانین و مفاهیم پایه برای یادگیری زبان کاتلین
 • مقایسه جاوا و کاتلین
 • آموزش نصب وراه اندازی اندروید استودیو
 • شروع کار با اندروید استودیو
 • آشنایی اولیه با سیستم عامل Android
 • بررسی ایمولیتور (شبیه ساز) و انواع آن
 • ساخت ایمولیتور در اندروید استودیو
 • شناخت ابزارهای برنامه نویسی Android
 • انتخاب ابزار مناسب برنامه نویسی اندروید
 • آشنایی با معماری سیستم عامل Android
 • آموزش نصب نرم افزار های مورد نیاز جهت برنامه نویسی Android
 • شروع طراحی در اندروید استودیو
 • اجرای برنامه در شبیه ساز
 • آموزش مفاهیم شی گرایی در برنامه نویسی (Object Oriented Programming)
 • آموزش کامل برنامه نویسی با زبان کاتلین (kotlin)
 • برای مشاهده ادامه سرفصلها روی دوره کلیک کنید

همچنین بخوانید » سایر ثبت نام دوره های کاتلین | لیست کتاب های آموزش زبان Kotlin | kotlin یا flutter | فرق کاتلین با جاوا

دوره متخصص اندروید

دوره آموزش کامل برنامه نویسی اندروید شامل دوره های جاوا و کاتلین می باشد. همچنین دارای ۷ دوره حرفه ای دیگر برای تبدیل شدن به یک متخصص اندروید کامل می باشد.

بخش های مختلف دوره جامع متخصص اندروید 

 1. بخش اول : آموزش برنامه نویسی اندروید با جاوا
 2. بخش دوم : آموزش حرفه ای طراحی UI/UX در اندروید
 3. بخش سوم : آموزش زبان برنامه نویسی کاتلین از صفر تا صد و پروژه محور
 4. بخش چهارم : اندروید پلاس (آموزش مفاهیم ضروری در اندروید)
 5. بخش پنجم : آموزش جامع معماری MVP در اندروید با ساخت پروژه اپلیکیشن خبری فول امکانات
 6. بخش ششم : آموزش جامع معماری MVVM در اندروید با چندین پروژه حرفه ای
 7. بخش هفتم : آموزش ساخت بازی در اندروید استودیو
 8. بخش هشتم : آموزش پرداخت درون برنامه کافه بازار
 9. بخش نهم : آموزش ساخت اپلیکیشن فروشگاهی فول امکانات
دوره متخصص فلاتر - آموزش برنامه نویسی فلاتر برای اندروید و ios

بخش های دوره فلاتر

 1. بخش اول : آموزش برنامه نویسی به زبان برنامه نویسی دارت
 2. بخش دوم : آموزش UI/UX – رابط کاربری و تجربه کاربری در فلاتر
 3. بخش سوم : مفاهیم کاربردی
 4. بخش چهارم : پیش نیاز بخش سرور
 5. بخش پنجم : آموزش کامل کار با سرور
 6. بخش ششم : مفاهیم پیشرفته
 7. بخش هفتم : مفاهیم تکمیلی
 8. بخش هشتم : طراحی و ساخت وبسایت فروشگاهی با فریمورک فلاتر
 9. بخش نهم : طراحی و ساخت اپ فروشگاهی

همچنین بخوانید »  همه دوره های فلاتر | تفاوت React Native و Flutter | آینده شغلی فلاتر چگونه است؟ | لیست کتاب های اموزش فریمورک فلاتر | فیلم های آموزش فلاتر رایگان | نصب فلاترآموزش برنامه نویسی دارت

commentشما بگید!

شما چه سوالی درباره این موضوع دارید که اینجا مطرح نشده است؟ لطفا تجربیات خودتان را در این زمینه حتما توی کامنت برای ما بنویسید. منتظر نظرات، پیشنهادات و سوالات شما در همین صفحه از سایت آموزش برنامه نویسی الکامکو هستیم…

توجه

مقاله هایی که در سایت به صورت رایگان قرار گرفته است فقط برای مطالعه بیشتر شما کاربران عزیز می باشد. از هرگونه تماس تلفنی با پشتیبانی سایت و سوال در مورد محتوای مقاله ها خودداری شود.

shareاشتراک گذاری این مطلب

shareآخرین مقالات

توجه

مقاله هایی که در سایت به صورت رایگان قرار گرفته است فقط برای مطالعه بیشتر شما کاربران عزیز می باشد. از هرگونه تماس تلفنی با پشتیبانی سایت و سوال در مورد محتوای مقاله ها خودداری شود.

Generic filters
Exact matches only

آخرین مقالات

آموزش های تکمیل شده

توجه

مقاله هایی که در سایت به صورت رایگان قرار گرفته است فقط برای مطالعه بیشتر شما کاربران عزیز می باشد. از هرگونه تماس تلفنی با پشتیبانی سایت و سوال در مورد محتوای مقاله ها خودداری شود.

5 دیدگاه
بازخورد درون خطی
مشاهده همه نظرات
sana
2 سال گذشته

اخیرا بخاطر وجود کسب و کارهای اینترنتی موفق در دنیا، روزبه روز تمایل به این نوع شغلها بیشتر می‌شود.

پاسخ دادن به  sana
2 سال گذشته

بله بخصوص در دوران کرونا بیشترم شده

امیر محمد
2 سال گذشته

اطلاعات خوبی درباره کسب و کار اینترنتی از طریق تلگرام و اینستاگرام بود خیلیاشو نمی دونستم

پاسخ دادن به  امیر محمد
2 سال گذشته

ممنون

mahshid
2 سال گذشته

مطلب خیلی خوبی بود ?