چگونه تبلیغات گوگل کروم را در اندروید حذف کنیم؟

حذف تبلیغات گوگل کروم اندروید - سایت برنامه نویسی اندروید الکامکو

شما هم از طرف برنامه گوگل کروم (Google Chrome) پیام های تبلیغاتی دریافت می کنید و این موضوع شما را اذیت می کند و برای شما ایجاد مزاحمت می کند؟ سوال اینجاست که چطور می توانیم اقدام به حذف تبلیغات گوگل کروم اندروید کنیم؟ اگر می خواهید جواب را بدانید و از شر پیامهای تبلیغاتی گوگل کروم اندروید راحت شوید با سایت برنامه نویسی اندروید الکامکو همراه باشید و ادامه مطلب را بخوانید.

می دانستید شرکت گوگل هم مثل خیلی از شرکت های دیگر از طریق همین تبلیغات و نمایش آنها در گوگل کروم به صورت بنر، پنجره های بازشو، تبلیغات تمام صفحه ای، ویدئوها، خریدهای درون برنامه ای، جوایز و غیره کسب درآمد می کند؟ اما سیاست جالبی در نحوه ی نمایش تبلیغات در سایت ها دارد و قوانینی را در این راستا در نظر گرفته است.

برای اینکه شما کاربران از این تبلیغات ناراحت نشوید در گوکل کروم قابلیت هایی ارائه شده است تا بتواند به طور نسبی اقدام به غیر فعال کردن تبلیغات گوگل کروم اندروید نمایید در ادامه این روش ها را در اختیار شما عزیزان قرار خواهیم داد.

چون گوشی های شما ممکن است روی زبان فارسی یا انگلیسی تنظیم شده باشد، سعی کردیم گزینه های حذف تبلیغات گوگل کروم اندروید فارسی و انگلیسی را با هم داخل پرانتز به شما نشان دهیم.  

آموزش حذف تبلیغات گوگل کروم اندروید : 

راه حل ۱: مسدود کردن انواع تبلیغات اندروید در گوگل کروم 

اگر از مرورگر گوگل کروم (Google Chrome) به عنوان مرورگر پیشفرض در دستگاه اندرویدی خود استفاده می کنید، غیرفعال کردن انواع تبلیغات در تنظیمات آن امکان پذیر است. برای اینکار مراحل زیر را دنبال کنید:

 1. اپلیکیشن Chrome را در گوشی خود باز کنید.
 2. روی More (یا همان سه نقطه بالا) رفته ، سپس روی گزینه تنظیمات (Settings) بزنید.
 3. به تنظیمات سایت (Site Settings) بروید.

در این قسمت چک کنید که گزینه پنجره های بازشو (pop-ups) و آگهی ها (ads) روی مسدود (blocked) باشند. یعنی چراغش خاموش باشد.

حذف پیامهای تبلیغات گوگل کروم اندروید - سایت برنامه نویسی اندروید الکامکو

راه حل ۲: از حالت Lite در Chrome استفاده کنید

مرورگر گوگل کروم حالت Lite را برای موبایل های اندرویدی فراهم می کند که برای کاهش استفاده از داده ها و بارگیری سریعتر صفحه وب طراحی شده است. برای استفاده از آن، مراحل بعدی را دنبال کنید:

 1. اپلیکیشن Chrome را در گوشی خود باز کنید.
 2. روی More (یا همان سه نقطه بالا) رفته ، سپس روی گزینه تنظیمات (Settings) بزنید.
 3. به پایین پیمایش کنید، حالت ساده (Lite mode) را پیدا کرده و آن را فعال دهید.

حذف پیامهای تبلیغاتی گوگل کروم اندروید - سایت برنامه نویسی اندروید الکامکو

راه حل ۳: تنظیمات سایت (Site Settings) را غیر فعال کنید

Push Notification به اعلان‌هایی گفته می‌شود که توسط سازنده و یا مدیر یک اپلیکیشن اندرویدی، به دستگاه هایی که اپلیکیشن روی آنها نصب شده ارسال می شود و اطلاعاتی را به کاربر نمایش می دهد. این دستگاه ها می‌تواند موبایل، تبلت، ساعت هوشمند و… باشند.

اگر Notification دستگاهی روشن باشد، آنها معمولا از طریق صفحه قفل شده دستگاه های اندرویدی هم نمایش داده می شوند. در واقع ، بسیاری از سایت ها از همین طریق پوش نوتیفیکیشن (push notifications) درآمد کسب می کنند. اما راهی برای جلوگیری از آن وجود دارد:

 1. اپلیکیشن Chrome را در گوشی خود باز کنید.
 2. روی More (یا همان سه نقطه بالا) رفته ، سپس روی گزینه تنظیمات (Settings) بزنید.
 3. سپس روی گزینه Site Settings بروید.
 4. برای غیرفعال کردن تبلیغات روی اعلان ها (Notifications) کلیک کنید و چراغ را خاموش کنید. این چراغ بصورت پیشفرض روشن است.

حذف تبلیغات اینترنتی در گوگل کروم اندروید - سایت برنامه نویسی اندروید الکامکو

گزینه ۴: با استفاده از برنامه حذف تبلیغات روی صفحه گوشی را غیر فعال کنید

اپلیکیشن های مختلف و زیادی برای مسدود کردن تبلیغات اندروید در فروشگاه گوگل پلی (Google Play) وجود دارد که می توانند تبلیغات در بازی ها، برنامه ها و حتی وب سایت ها را مسدود کنند.

آنها به کاربران اجازه می دهند تبلیغات را بدون مجوز root مسدود کنند یعنی با نصب این اپلیکیشن ها دیگر سوالی از شما پرسیده نمی شود و پیام های تبلیغاتی مستقیم حذف می شوند، با این حال، ممکن است ۱۰۰٪ موثر نباشد.

بنابراین تنها کاری که شما باید انجام دهید این است که یک اپلیکیشن خوب برای حل مشکل امدن تبلیغ روی صفحه گوشی اندرویدی را انتخاب کنید که بتوانید قوانینی را برای حذف کردن برایش تعریف کنید، به عنوان مثال AdBlock یا Free Adblocker Browser اپلیکیشن های خوبی برای اینکار هستند که بعد از نصب می توانید قوانین آن را پیکربندی کنید.

توجه: اکثر این اپلیکینش ها که برای مسدود کردن تبلیغات اندروید هستند فقط ترافیک DNS را رهگیری می کنند، بنابراین نمی توانند ۱۰۰٪ تبلیغات ناخواسته شما را مسدود کنند.

 چگونه تبلیغات گوگل کروم را در اندروید حذف کنیم - سایت برنامه نویسی اندروید الکامکو

دوره پیشنهادی الکامکو به شما :
  آموزش ساخت نرم افزار اندروید با زبان جاوا و در محیط اندروید استودیو ( پلتفرم معرفی شده گوگل برای طراحی اپلیکیشن های اندرویدی )

گزینه ۵: راه های دیگر برای حذف پیامهای تبلیغات گوگل کروم اندروید

علاوه بر روش های بالا که باید آنها را در مرورگر موبایل خود انجام می دادید، روش هایی هم برای مدیریت این مدل تبلیغات وجود دارد که در این قسمت آنها را بررسی می کنیم.

 • تبلیغات را در تنظیمات Google account به حداقل برسانید

از آنجا که بسیاری از دستگاه های اندرویدی جدید با مرورگر گوکل کروم (Chrome) و حساب جیمیل گوگل همگام سازی می شوند، منطقی است که از همان ابتدا شخصی سازی آگهی ها را خاموش کنید.

با انجام دادن این مراحل نمی توان گفت دیگر هیچ پیام تبلیغاتی مشاهده نمی کنید ولی حداقل می تواند از تبلیغات شخصی Google که فعالیت سرچ کردن شما را ردیابی می کند خودداری کند. برای انجام این روش مراحل زیر را دنبال کنید:

 1. مرورگر گوگل کروم را در دسک تاپ کامپیوتر یا لپ تاپ خود باز کنید
 2. روی Google apps (یا همان ۹ نقطه بالا) که بغل اسم اکانتتان است رفته، سپس روی گزینه Account کلیک کنید که در واقع وارد آدرس https://myaccount.google.com/ می شوید.
 3. از این قسمت وارد Data and personalization شوید، به سمت پایین بروید و گزینه Ad personalization را بزنید، سپس Go to ad setting را انتخاب کنید.
 4. چراغ را خاموش کنید.

غیر فعال کردن تبلیغات گوگل کروم اندروید - سایت برنامه نویسی اندروید الکامکو

 • شخصی سازی آگهی ها (ads personalization) را در تنظیمات دستگاه اندرویدی خود غیرفعال کنید

پس از انجام مراحل قبلی، می توانید تبلیغات هدفمند را در موبایلتان هم خاموش کنید. با این کار حتی اگر موبایل یا تبلت شما با Google account روی دسک تاپ همگام سازی نشود کار خواهد کرد. اگرچه بعضی از محتواها همچنان به نمایش در می آیند، اما به سابقه جستجو محدود نخواهند شد. برای غیرفعال کردن مستقیم تبلیغات در دستگاه اندرویدی خود مراحل زیر را دنبال کنید:

 • روی گزینه تنظیمات (Settings) در گوشی خود کلیک کنید.
 • سپس از قسمت عمومی (General)، سرویس Google را انتخاب کنید.
 • در قسمت آگهی ها (Ads)، روی گزینه انصراف از شخصی سازی آگهی ها (Opt out of Ads Personalization) را روشن کنید.

با زدن این قسمت پیامی ظاهر می شود و از شما می پرسد که “از آگهی مبتنی بر علاقه انصراف می دهید؟ همچنان آگهی خواهید دید اما ممکن است بر اساس علایق شما نباشند. توجه داشته باشید اگر حافظه پنهانتان را پاک کنید، تنظیم انصرافتان را از دست خواهید داد.” و روی تایید بزنید تا چراغ روشن شود.

حذف تبلیغات گوگل کروم اندروید فارسی - سایت برنامه نویسی اندروید الکامکو

 • روش ریست کردن شناسه آگهی یا  ID تبلیغات گوگل در اندروید

نکته مهم: با ریست کردن شناسه آگهی یا  ID تبلیغات گوگل، هر داده ای که در اینترنت و اپلیکیشن ها وارد کرده بودید حذف خواهند شد. در واقع با این کار پایگاه داده یا database دستگاه شما کلا پاک می شود. برای کم کردن این داده های تبلیغاتی، می توانید ID تبلیغات گوشی یا تبلت خود را حداقل هفته ای یکبار، ریست نمائید. برای اینکار مراحل زیر را دنبال کنید:

 1. روی گزینه تنظیمات (Settings) در گوشی خود کلیک کنید.
 2. سپس از قسمت عمومی (General)، سرویس Google را انتخاب کنید.
 3. در قسمت آگهی ها (Ads)، روی گزینه بازنشانی شناسه آگهی ها (Reset advertising ID) را روشن کنید.

اگر توجه کنید می بینید که بعد از زدن این گزینه، پیغامی ظاهر می شود که نوشته “شناسه آگهی بازنشانی شود؟ این کار شماره تصادفی جدیدی را جایگزین شناسه آگهی تان می کند” و شما روی تایید بزنید.

 مسدود کردن تبلیغات اندروید - سایت برنامه نویسی اندروید الکامکو

امیدواریم این مطلب از آموزش های فناوری موبایل برای شما مفید بوده باشد.


دوست دارید طراحی اپلیکیشن موبایل یاد بگیرید؟ 

الکامکو می تواند به شما در یادگیری دوره های آموزش برنامه نویسی اندروید کمک کند تا شما را به یک برنامه نویس اندروید حرفه ای تبدیل کند.

اگر ایده خوبی دارید، اما مهارت برنامه نویسی ندارید، به راحتی می توانید با دوره ای که در این زیر به شما معرفی کردیم به این مهارت دست پیدا کنید و کسب درآمد کنید.

در صورتیکه می خواهید یک اپلیکیشن اندرویدی برای کسب و کار خودتان یا مشتریان خود درست کنید پکیج آموزش برنامه نویسی اندروید با Android Studio  که در زیر میبینید را به شما پیشنهاد می کنیم.

پیشنهادات ویژه برای شما

دوره آموزش برنامه نویسی اندروید برای ورود به بازار کار

برای اینکه شما عزیزان بتوانید برنامه نویسی اندروید را از صفر تا صد و پروژه محوری یاد بگیرید، این دوره حرفه ای را برای شما آماده کردیم که بتوانید با مشاهده این فیلم های آموزشی که هزینه خیلی کمی را نسبت به کلاس رفتن و وقت گرفتن از شما می گیرد، به یک برنامه نویس حرفه ای اندروید تبدیل شوید و بتوانید هر اپلیکیشن موبایل اندرویدی را بسازید و از انها کسب درآمد کنید و وارد بازار کار اندروید شوید.

قبل از خرید ارزیابی کنید، تعدادی از جلسات آن را به صورت رایگان برای شما در اینجا قرار دادیم تا بتوانید دانلود کنید.

شک نکنید بعد از دیدن این جلسات رایگان و کلا خرید این دوره، حتما دوره های دیگر ما را نیز خریداری خواهید کرد. چون مدرس این دوره، با حرفه ای ترین و جدیدترین روش ها، کاملترین مجموعه ساخت اپلیکیشن اندروید را برای شما تهیه کرده است و تجربه همکاری با شرکت گوگل را داشته است پس شکی در نحوه تدریس و کامل بودن پکیج نکنید و دوره را همین حالا خریداری کنید. 

آموزش اندروید استودیو - آموزش android studio - آموزش برنامه نویسی اندروید الکامکو - ساخت اپلیکیشن اندروید

commentشما بگید!

شما چه سوالی درباره این موضوع دارید که اینجا مطرح نشده است؟ لطفا تجربیات خودتان را در این زمینه حتما توی کامنت برای ما بنویسید. منتظر نظرات، پیشنهادات و سوالات شما در همین صفحه از سایت آموزش برنامه نویسی الکامکو هستیم…

shareاشتراک گذاری این مطلب

shareآخرین مقالات

آخرین مقالات

آموزش های تکمیل شده

توجه

مقاله هایی که در سایت به صورت رایگان قرار گرفته است فقط برای مطالعه بیشتر شما کاربران عزیز می باشد. از هرگونه تماس تلفنی با پشتیبانی سایت و سوال در مورد محتوای مقاله ها خودداری شود.

9 دیدگاه
بازخورد درون خطی
مشاهده همه نظرات
علیرضا
1 سال گذشته

من مشکلم حل نشد وهنوز هی تبلیغ میاد الان چند روزه این مشکلو دارم ک وسط کار با گوشی تبلیغات میاد😥چیکار کنم؟!

زیبا مقدم (پشتیبانی)
پاسخ دادن به  علیرضا
1 سال گذشته

سلام یا این مراحلو درست انجام ندادید یا تبلیغات داره از جاهای مختلفی براتون میاد

انیمیشن
1 سال گذشته

ممنون
حل مشکل من راهکار سوم بودش
دیگه داشتم دیوونه میشدم
هی پیام میومد من فلانی هستم….
خدا عاقبت جوونامونو بخیر کنه با این پیام ها…

sana
2 سال گذشته

جامع و عالی بود

زیبا مقدم (پشتیبانی)
پاسخ دادن به  sana
2 سال گذشته

ممنون

hossein
2 سال گذشته

بعضی وقتا خیلی شر میشه خدایی حذف کردنشون از واجباته

زیبا مقدم (پشتیبانی)
پاسخ دادن به  hossein
2 سال گذشته

دقیقا

zahra
2 سال گذشته

من هر روز با این موضوع برای حذف تبلیغات روی صفحه گوشیم درگیرم. خداخیرتون بده . عالی بود

زیبا مقدم (پشتیبانی)
پاسخ دادن به  zahra
2 سال گذشته

ممنونیم