چرا اندروید بهترین سیستم عامل موبایل است و باید برنامه نویسی اندروید یاد بگیریم؟

چرا اندروید بهترین سیستم عامل است و باید برنامه نویسی اندروید یاد بگیریم؟ - سایت برنامه نویسی الکامکو

در این مقاله می خواهیم بررسی کنیم که چرا اندروید از بین سیستم عامل های موبایل که وجود دارد بهترین است؟ و اگر شما می خواهید در این زمینه فعالیت کنید و درآمد داشته باشید چرا باید برنامه نویسی اندروید یاد بگیرید؟ برای دانستن جوابها در ادامه با سایت برنامه نویسی الکامکو همراه باشید.

ما در دوره ای هستیم که سیستم عامل Android به گوشه گوشه دنیا نفوذ کرده است. براساس گزارش های Statista.com و Mashable.com ، اندروید با 80٪ از فروش کلی گوشی های هوشمند، در بازار جهانی موبایل پیشرو است و کارفرمایان همواره در پی پیداکردن حرفه ای ها و متخصصان در این زمینه هستند. حالا دلایل اینکه چرا اندروید بهترین سیستم عامل است و چرا باید برنامه نویسی اندروید یاد بگیرید را می خواهیم با هم بررسی کنیم.

در اینجا چند دلیل جالب برای اینکه چرا اندروید بهترین است آورده شده :

 • فروشگاه Google Play بزرگ ترین بازار اپلیکیشن های اندرویدی است

از زمانی که شرکت گوگل، فروشگاه اپلیکیشن خود به نام گوگل پلی (Google Play) را راه اندازی کرده است، لذت تجربه استفاده از اپلیکیشن ها ده برابر شده و دسترسی تلفن های هوشمند اندرویدی به برنامه ها را برای همه آسان کرده اند. مهمتر از همه این است اگر در زمینه برنامه نویسی اندروید مهارت دارید، می توانید از این کانال درآمد کسب کنید.

1- چرا اندروید بهترین سیستم عامل است و باید برنامه نویسی اندروید یاد بگیریم؟ - الکامکو

بیایید به صورت عدد و ارقامی نگاهی به این موضوع بیندازیم که چرا اندروید بهترینه :

 1. Android سیستم عامل اصلی 300 تلفن هوشمند، 90 تبلت و 6 خواننده الکترونیکی (E_Readers) است.
 2. هر روز حدود 1.5 میلیون دستگاه اندرویدی در سراسر جهان فعال می شوند.
 3. بیش از 2.2 میلیون برنامه در فروشگاه Google Play وجود دارد و در حال رشد است!
 4. بیش از 60٪ برنامه های Android به صورت رایگان در دسترس عموم هستند!
 • چون اندروید منبع باز است و آنچه را می خواهید می توانید بسازید

بهترین قسمت در مورد سیستم عامل اندروید ویژگی منبع باز متن باز یا (Open Source) بودن آن است. اینکه اندروید یک سیستم‌عامل متن باز و رایگان است یعنی چی؟ یعنی شما به هر چیزی که برای توسعه و طراحی اپلیکیشن موبایل نیاز دارید دسترسی دارید و می توانید هر چیزی را که بخواهید ایجاد کنید، یاد بگیرید، کدگذاری کنید، استفاده کنید، بفروشید و هیچ کس از شما چیزی نمی خواهد!

2- چرا اندروید بهترین سیستم عامل است و باید برنامه نویسی اندروید یاد بگیریم؟ - الکامکو

یک فناوری منبع آزاد به مکانی گفته می شود که اجازه استفاده رایگان از این فناوری را داشته باشید که مزایای زیادی دارد. مثلا اگر یک برنامه نویس هستید یا می خواهید برنامه نویسی را شروع کنید، برای یادگیری یا کدگذاری زبان برنامه نویسی نیازی به هزینه ندارید یا به عنوان یک شرکت، برای استفاده از کدهای منبع نیازی به پرداخت هزینه نیست. به همین دلیل است که اکثر مشاغل و شرکتهایی که در زمینه وب  فعالیت می کنند، کار با فناوریهای منبع باز را ترجیح می دهند.

 • این فناوری سریع در حال رشد است و جا برای پیشرفت شغلی دارد

با هوشمندتر شدن تلفن های هوشمند، دامنه توسعه در برنامه نویسی اندروید مطمئناً گسترده تر خواهد شد و اتفاقات زیادی در سال های آینده در این زمینه رخ می دهد که باعث می شود افرادی که برنامه نویسی بلد هستند به جایگاه های شغلی بهتری دست پیدا کنند و افرادی هم که تازه می خواهند برنامه نویسی اندروید را شروع کنند می توانند حداقل اطمینان داشته باشند که آینده شغلی نسبتا خوبی در انتظار آنهاست و هرگز بیکار نمی مانند.

معمولا شرکت هایی  که در این زمینه فعالیت می کنند اکثر اوقات به توسعه دهندگان ماهر اندروید نیاز دارند و فرصت پیدا کردن شغل برنامه نویسی اندروید برای برنامه نویسان اندروبد کم نیست و اگر شما این مهارت ها را دارید شرکت ها برای استخدام شما حداکثر شرایط کاری شما را قبول خواهند کرد.

3- چرا اندروید بهترین سیستم عامل است و باید برنامه نویسی اندروید یاد بگیریم؟ - الکامکو

همانطور که در شکل بالا می بینید توسعه دهندگان اندروید در لیست پردرآمدترین متخصصان صنعت IT قرار دارند.

 • تنوع در مدل های درآمدی از برنامه های اندرویدی

حدود 60٪ برنامه ها در Google Play Store رایگان هستند، اما به 40٪ دیگر فکر کنید. بله ، Google به شما امکان می دهد برنامه های خود را از طریق App Store بفروشید و با هر بار دانلود می توانید درآمد کسب کنید. حتی با تبلیغات در برنامه ها می توانید درامد داشته باشید. بنابراین حتی اگر یک برنامه رایگان برای استفاده دارید، باز هم می توانید درآمد کسب کنید.

از آنجا که اندروید مدل های کسب درآمدی زیادی را ارائه می دهد، بسیاری از سازمان ها تیم های ویژه ای را برای توسعه برنامه های اندرویدی استخدام می کنند. از مزیت های یادگیری توسعه برنامه های اندروید این است که بعد از مسلط شدن به این موضوعات می توانند از طریق توسعه برنامه های اندرویدی به صورت پروژه ای یا کارمندی و مدل های دیگر کسب درآمد کنند و این باعث می شود تا توسعه برنامه ها برای سیستم عامل های دیگر آسان تر شود!

 • نفوذ در دستگاه های مختلف

چرا اندروید همه جا وجود دارد! بعضی از دستگاه های که اندروید در آنها بکار می رود عبارتند از تلویزیون های هوشمند، تلفن های هوشمند، تبلت ها، دستگاه های پخش رسانه قابل حمل، دوربین، تلفن های VoIP، پخش کننده بازی های ویدیویی، دستگاه پخش DVD ماشین، سیستم های اتومبیل، ساعت های هوشمند و حتی هواپیماهای بدون سرنشین!

4- چرا اندروید بهترین سیستم عامل است و باید برنامه نویسی اندروید یاد بگیریم؟ - الکامکو

چرا اندروید در همه جا وجود دارد را توضیح دادیم ولی این چه فرصتی را می تواند برای برنامه نویس اندروید فراهم کند؟

ساده است. دستگاه های مختلف فرصت های مختلفی را ارائه می دهند! به عنوان مثال مشتریان تلویزیون های هوشمند انتظارات متفاوتی نسبت به کاربران تلفن های هوشمند در مورد برنامه ها دارند. با توجه به این بینش کوچک ، توسعه دهندگان برنامه می توانند برنامه هایی را برای هر نوع بخش مشتری راه اندازی کنند و بدین ترتیب پایگاه خود را گسترش دهند و درآمد خود را چندین برابر کنند.

در صورتی که قصد یادگیری توسعه و برنامه نویسی اندروید را داشته باشید منابع زیادی در این زمینه وجود دارد. حتی اگر فردی خلاق باشید می توانید فرصت های موجود در بازار را شناسایی کنید و ایده های جدیدی ایجاد کنید. اما اول از همه سعی کنید زبان برنامه نویسی جاوا را حتما یاد بگیرید. یادگیری جاوا مهم است زیرا برنامه های Android دارای کدگذاری جاوا هستند. XML هم بلد باشید می تواند به شما  در شروع کمک کند تا روی طرح و طراحی برنامه کار کنید.

5- چرا اندروید بهترین سیستم عامل است و باید برنامه نویسی اندروید یاد بگیریم؟ - الکامکو

برای هر برنامه نویس برنامه موبایل، اولین نکته مهم آن است که بر روی سیستم عامل android گوگل تمرکز کند، زیرا گوگل بازار گسترده ای را ارائه می دهد که در آن هر کسی می تواند بخشی از این بازار در حال رشد را در اختیار داشته باشد.

دوره پیشنهادی الکامکو به شما :
  آموزش ساخت نرم افزار اندروید با زبان جاوا و در محیط اندروید استودیو (پلتفرم معرفی شده گوگل برای طراحی اپلیکیشن های اندرویدی) 
 • شما می توانید یک توسعه دهنده مستقل باشید

حتی اگر علاقه مند نیستید که به عنوان یک برنامه نویس اندروید در یک شرکت حرفه خود را دنبال کنید، باز هم فرصت های زیادی دارید تا برای خودتان کار کنید. با ایجاد برنامه های خود و کسب درآمد از روش هایی که در این مسیر وجود دارد، به راحتی می توانید به یک توسعه دهنده مستقل تبدیل شوید.

6- چرا اندروید بهترین سیستم عامل است و باید برنامه نویسی اندروید یاد بگیریم؟ - الکامکو

همچنین ممکن است توسط بعضی از وب سایت های معتبر فریلنسینگ به دنبال مشتریان شخصی خود باشید. هزاران شغل برای توسعه دهندگان مستقل اندروید وجود دارد که باعث می شود علاوه بر آزادی عمل، پول خوبی دریافت کنید.

 • برنامه نویسی اندروید شغل امنی است

به عنوان یک توسعه دهنده وب، به هر دلیلی ممکن است شغل خود را از دست بدهید یا پس از عبور از یک سطح مشخص کاری فکر کنید حقوقی که می گیری برابر با کاری که انجام می دهید نیست!

 اما اگر یک برنامه نویس اندروید باشید چنین موردی وجود ندارد. تضمین و امنیت شغلی در ازای رشد کاری وجود دارد. به همین دلایل توسعه دهندگان اندروید در بین متخصصان درخواست های بیشتری برای کار در صنعت فناوری اطلاعات دارند و بنابراین کمتر فردی را می توان پیدا کرد که حرفه ای باشد و از کاری که دارد اخراج شده باشد!

می خواهید برنامه نویسی اندروید یاد بگیرید؟ 

الکامکو می تواند به شما در یادگیری دوره های آموزش برنامه نویسی اندروید کمک کند تا شما را به یک برنامه نویس اندروید حرفه ای تبدیل کند.

اگر ایده خوبی دارید، اما مهارت برنامه نویسی ندارید، به راحتی می توانید با دوره ای که در این زیر به شما معرفی کردیم به این مهارت دست پیدا کنید و کسب درآمد کنید.

در صورتیکه می خواهید یک اپلیکیشن اندرویدی برای کسب و کار خودتان یا مشتریان خود درست کنید پکیج آموزش برنامه نویسی اندروید با Android Studio  که در زیر میبینید را به شما پیشنهاد می کنیم.

پیشنهادات ویژه برای شما

دوره آموزش برنامه نویسی اندروید برای ورود به بازار کار

برای اینکه شما عزیزان بتوانید برنامه نویسی اندروید را از صفر تا صد و پروژه محوری یاد بگیرید، این دوره حرفه ای را برای شما آماده کردیم که بتوانید با مشاهده این فیلم های آموزشی که هزینه خیلی کمی را نسبت به کلاس رفتن و وقت گرفتن از شما می گیرد، به یک برنامه نویس حرفه ای اندروید تبدیل شوید و بتوانید هر اپلیکیشن موبایل اندرویدی را بسازید و از انها کسب درآمد کنید و وارد بازار کار اندروید شوید.

قبل از خرید ارزیابی کنید، تعدادی از جلسات آن را به صورت رایگان برای شما در اینجا قرار دادیم تا بتوانید دانلود کنید.

شک نکنید بعد از دیدن این جلسات رایگان و کلا خرید این دوره، حتما دوره های دیگر ما را نیز خریداری خواهید کرد. چون مدرس این دوره، با حرفه ای ترین و جدیدترین روش ها، کاملترین مجموعه ساخت اپلیکیشن اندروید را برای شما تهیه کرده است و تجربه همکاری با شرکت گوگل را داشته است پس شکی در نحوه تدریس و کامل بودن پکیج نکنید و دوره را همین حالا خریداری کنید. 

آموزش اندروید استودیو - آموزش android studio - آموزش برنامه نویسی اندروید الکامکو - ساخت اپلیکیشن اندروید

دوره حرفه ای طراحی اپلیکیشن فروشگاهی اندروید دیجی کالا

برای اینکه شما عزیزان بتوانید این پکیج کامل آموزش ساخت فروشگاه اینترنتی مشابه دیجی کالا را قبل از خرید ارزیابی کنید، تعدادی از جلسات آن را به صورت رایگان برای شما در اینجا قرار دادیم تا بتوانید دانلود کنید.

شک نکنید بعد از دیدن این جلسات رایگان، حتما این دوره ساخت اپلیکیشن دیجیکالا (Digikala) را خریداری خواهید کرد. چون مدرس این دوره، با حرفه ای ترین و جدیدترین روش ها، کاملترین مجموعه ساخت اپلیکیشن فروشگاهی اندروید دیجی کالا را برای شما تهیه کرده است و در نهایت و بعد از تکمیل این پروژه همراه با سورس دیجی کالا php + اپلیکیشن اندروید در اختیار شما قرار خواهد گرفت.

آموزش ساخت اپلیکیشن فروشگاهی اندروید دیجی کالا Digikala - سورس دیجی کالا php - الکامکو

دوره حرفه ای ساخت اپلیکیشن اندروید فیلیمو در اندروید استودیو

دوره آموزش ساخت اپلیکیشن اندروید فیلیمو کاملا پروژه محور و کاربردی می باشد و تمامی استانداردهای گوگل در ساخت این پروژه در نظر گرفته شده است. در این آموزش یک اپلیکیشن حرفه ای خرید اشتراک فیلم مشابه فیلیمو و نماوا با تمامی امکانات طراحی و ساخته می شود. در پایان دوره نیز سورس کد اندروید آن در اختیار شما کاربران عزیز قرار می گیرد.

در پایان دوره ساخت برنامه فیلیمو برای اندروید شما دانشجویان عزیز قادر به ساخت و توسعه یک اپلیکیشن کاملا حرفه ای فروش اشتراک فیلم و توسعه آن در تمامی مارکت های اندرویدی مخصوصا گوگل پلی می باشید و به راحتی می توانید از آن کسب درآمد کنید.

طراحی اپلیکیشن فیلمو در پلتفرم در اندروید استودیو انجام می شود و یک دوره کاملا پیشرفته می باشد و برای افراد مبتدی مناسب نیست. پیش نیاز دوره ساخت برنامه فیلیمو در اندروید، پکیج آموزش برنامه نویسی اندروید صفر تا صد پروژه محور  می باشد که ابتدا باید آن را یاد بگیرید و سپس با یادگیری این دوره می توانید به یک برنامه نویس حرفه ای تبدیل شوید و اپلیکیشن فیلیمو را براحتی و فقط با مشاهده فیلم آموزشی ما بسازید و از ساختن آن لذت ببرید.

دوره آموزش ساخت اپلیکیشن اندروید فیلیمو - خرید اشتراک فیلیمو - خرید اشتراک فیلم - برنامه فیلیمو برای اندروید - ساخت اپلیکیشن فیلم و سریال - ساخت برنامه فیلیمو | مرجع آموزش برنامه نویسی اندروید الکامکو

دوره حرفه ای آموزش طراحی رابط کاربری (UI) و تجربه کاربری (UX) در اندروید

شما با یادگیری اصول پیاده سازی طراحی رابط کاربری UI و تجربه کاربری UX در اندروید در این دوره که مطابق با سیستم طراحی Material Design شرکت گوگل آموزش دادیم و بکارگیری آن در برنامه اندرویدی که خواهید ساخت، می توانید کاربران بیشتری را جذب کنید تا از اپلیکیشن شما استفاده کنند؛ چون هر چقدر دیزاین اپلیکیشن شما حرفه ای تر و زیباتر باشد تعداد افراد بیشتری به مشتریان و کاربران شما اضافه خواهند شد. پس با این آموزش ها می توانید جذابیت های بصری زیادی در اپلیکیشن اندروید خود ایجاد کنید و این امر از اهمیت زیادی در ساخت اپلیکیشن موبایل برخوردار است.

در ضمن بیش از 50 پروژه حرفه ای طراحی UX UI اندروید به همراه سورس کد مربوطه در این پکیج آموزش تخصصی طراحی رابط کاربری و تجربه کاربری ساخته شده است تا شما با دید بازتری به طراحی اپلیکیشن بپردازید.

این دوره آموزشی برای اولین بار در ایران در سایت تخصصی آموزش برنامه نویسی اندروید الکامکو در اختیار شما دانشجویان عزیز قرار گرفته است. به علت کمبود منابع آموزشی و درخواست های مکرر شما عزیزان برای آموزش حرفه ای بخش طراحی رابط کاربری در اندروید بر آن شدیم که برای ساخت این دوره آموزشی اقدام کنیم. امیدوارم مورد توجه شما عزیزان قرار گیرد و از یادگیری آن لذت ببرید.

توجه داشته باشید که دوره طراحی حرفه ای رابط کاربری در اندروید استودیو یک دوره پیشرفته می باشد که برای افراد مبتدی مناسب نیست. پیش نیاز این دوره، پکیج آموزش برنامه نویسی اندروید صفر تا صد پروژه محور  می باشد که ابتدا باید آن را یاد بگیرید و سپس با یادگیری این دوره می توانید به یک برنامه نویس حرفه ای تبدیل شوید و اپلیکیشن های زیبا طراحی کنید.

آموزش طراحی رابط کاربری (طراحی UI اندروید) و آموزش طراحی تجربه کاربری (طراحی UX اندروید) - آموزش برنامه نویسی اندروید الکامکو
مشاهده همه دوره های آموزش برنامه نویسی اندروید الکامکو
{ آموزشگاه آنلاین الکامکو }

مرجع آموزش برنامه نویسی اندروید

طراحی اپلیکیشن موبایل

طراحی سایت

شما فکر می کنید چرا اندروید بهترین سیستم عامل برای دستگاه های اندرویدی است؟ اگه نکته ای جا مانده یا در صورتی که سوال و  یا نظری در این رابطه دارید خوشحال می شویم زیر همین پست با ما درمیان بگذارید.

2 دیدگاه
بازخورد درون خطی
مشاهده همه نظرات
ali
1 سال گذشته

اینکه چرا اندروید بهترینه دلایل منطقی زیادی وجود داره که شما هم به اونها اشاره کردید. یکی دیگش هم می تونه این باشه که بین مردم رایج شده و انگار فقط اندروید رو به عنوان سیستم عامل موبایل میشناسن.

زیبا مقدم (پشتیبانی)
پاسخ دادن به  ali
1 سال گذشته

بله دقیقا همینطوره

فهرست