برای ثبت مکان در گوگل مپ چکار کنیم؟ + راهنمای تصویری و سوالات کاربران

ثبت مکان در گوگل مپ چگونه است؟ - ثبت آدرس در گوگل مپ | آموزش برنامه نویسی اندروید الکامکو

ثبت مکان در گوگل مپ یکی از کارهای خیلی مهم برای پیدا کردن آدرس کسب و کارتان در نقشه گوگل توسط دیگران و بدست آوردن مشتریانی که در محله شما هستند می باشد. در این مقاله قصد داریم شما را با این جزئیات آشنا کنیم. با ما همراه باشید.

چرا ثبت مکان در گوگل مپ مهم است؟ 

با توجه به اینکه امروزه اکثر مردم برای پیدا کردن آدرس های مورد نظر خود با استفاده از موبایل یا کامپیوتر خود از نقشه گوگل استفاده می کنند، ثبت مکان در گوگل مپ (َAdd Location On Google Maps) بسیار مهم است و شما با ثبت آدرس خودتان در گوگل مپ می توانید به دیگران کمک کنید تا آدرس شما را براحتی در نقشه گوگل پیدا کنند.

در صورتیکه از مسایل مربوط به سئو اطلاعاتی داشته باشید این موضوع را در نظر بگیرید که با ثبت آدرس در گوگل می توانید سئوی لوکال یا سئو محلی را برای کسب و کار خود راه اندازی کنید! یعنی مثلا شما صاحب کسب و کاری در تهران هستید و آدرس کسب و کارتان را در گوگل به روشی که به شما یاد خواهیم داد ثبت کردید. گوگل به کاربری که در تهران است و در سرچ گوگل دنبال آدرسی با حوزه کاری شما می گردد، این مشخصات ثبت شده را نشان  او می دهد و در واقع شما با اینکار کسب و کار خودتان را بیشتر در نمایش کاربران قرار می دهید و مشتریان اطراف محله خودتان را بدست می آورید.

فرق Google Map  و Google My Business چیست؟

گوگل برای ثبت اطلاعات کسب و کار ها بخشی به نام Google My Business دارد که متاسفانه بخاطر تحریم ها، دسترسی برای کسب و کارهای ایرانی باز نیست. اما اصلا جای نگرانی وجود ندارد. چون تقریبا بیشتر اطلاعاتی که نیاز است تا برای کسب و کارتان در گوگل ثبت کنید می توانید به کمک Google map ثبت نمایید. برای دانستن جزئیات اینکار با ما همراه باشید. { الکامکو | مرجع آموزش برنامه نویسی اندروید }

چگونه مکان خود را در گوگل مپ ثبت کنیم؟ (ثبت آدرس در گوگل مپ با کامپیوتر چگونه است؟)

مرحله اول : 

ابتدا وارد سایت گوگل به آدرس https://www.google.com شده و از طریق گزینه sign in  در گوشه سمت راست بالا، با جمیلی که می خواهید برای آن آدرس مورد نظر را در نقشه گوگل ثبت کنید وارد سایت گوگل شوید.

مرحله دوم :

وارد آدرس https://www.google.com/maps شوید.

مرحله سوم : 

در قسمت نوار جستجوی سمت چپ که نوشته Search Google Map ، آدرس مورد نظر خودتان را تایپ کنید (مثلا ونک تهران) و یکی از گزینه ها را انتخاب کرده و کلید Enter را بزنید.

1- ثبت مکان در گوگل مپ - ثبت آدرس در گوگل مپ - | آموزش برنامه نویسی اندروید الکامکومرحله چهارم :

سپس روی دکمه منویی که در تصویر زیر می بینید کلیک کنید.سپس به آخر این منو رفته و روی گزینه Add a missing place (افزودن یک مکان جا افتاده) کلیک کنید.2- ثبت مکان در گوگل مپ - ثبت آدرس در گوگل مپ - | آموزش برنامه نویسی اندروید الکامکو

سپس به آخر این منو رفته و روی گزینه Add a missing place (افزودن یک مکان جا افتاده) کلیک کنید.3- ثبت مکان در گوگل مپ - ثبت آدرس در گوگل مپ - | آموزش برنامه نویسی اندروید الکامکو

مرحله پنجم :

در این قسمت یک کادری برای شما به نمایش در می آید که باید این اطلاعات مربوط به ثبت آدرس در گوگل مپ را پر کرده و در نهایت روی گزینه Send کلیک کنید و برای گوگل بفرستید.

Name : نام کسب و کار یا شرکت و موضوع فعالیت عمومی آن را می توانید در قسمت نام ثبت کنید.

Category : از میان این دسته بندی ها، گروهی که شباهت زیادی به کسب و کارتان را دارد را انتخاب کنید.

Location : در این قسمت آدرس مورد نظرتان که برای آن دارید ثبت نام می کنید را بنویسید (مثلا ونک تهران) سپس علامت قرمز را دقیقتر روی آدرس تنظیم کنید.

نکته مهم درباره ثبت آدرس در گوگل مپ : پر کردن اطلاعات این ۳ قسمت اجباری است. ولی در صورتی که دوست دارید می توانید روی فلشی که بعد از گزینه Location است کلیک کنید و اطلاعات دیگری مانند شماره تماس، آدرس وبسایت و ساعات کاری کسب و کار خود را نیز وارد نمایید. همچنین با کلیک روی دکمه Add a photo می توانید عکسی که مربوط به مکان موردنظرتان می شود را هم اضافه کنید. ( بهتر است تا این گزینه ها را هم پر کنید.)4- ثبت مکان در گوگل مپ - ثبت آدرس در گوگل مپ - | آموزش برنامه نویسی اندروید الکامکومرحله ششم :

تبریک می گوییم. شما توانسته اید تا آدرس خود را در گوگل مپ ثبت کرده و با موفقیت به پایان برسانید. گوگل نیز از شما بخاطر مشارکت در این پروژه تشکر می کند. و به شما می گوید که زمانی که پیشنهاد ثبت مکان شما در گوگل مپ بررسی شود به شما ایمیل ارسال خواهد کرد.

5- ثبت مکان در گوگل مپ - ثبت آدرس در گوگل مپ - | آموزش برنامه نویسی اندروید الکامکو

سوالاتی که کاربران درباره ثبت مکان در گوگل مپ می پرسند؟ 

چقدر زمان لازم است تا لوکیشن ثبت شده تایید شود؟

معمولا بین ۱۰ دقیقه تا نهایت ۲۴ ساعت طول می کشد تا ثبت موقعیت مکانی شما در گوگل اتفاق بیفتد و گوگل از طریق ایمیل این روند را به شما اطلاع رسانی می کند.  این تاییدیه ها و روندهای کاری و ویرایش ها توسط هوش مصنوعی و مدیران گوگل مپ ثبت می شود و به همین دلیل در بعضی مواقع ممکن است تغییرات و ویرایش ها اعمال نشوند یا بعد از چندین ماه تایید شوند، پس به شما توصیه می کنیم تا صبور باشید و در نهایت از ثبت مکان در گوگل لذت ببرید.

چرا مکان در گوگل مپ ثبت نمیشود؟

قبل از اینکه بخواهیم به این سوال جواب بدهیم این موضوع را باید بدانید که گوگل روی صحت اطلاعاتی که شما کاربران وارد می کنید بسیار حساس است. پس ممکن است به علت پایین بودن اعتبار اکانتی که با آن آدرس خود را ثبت کرده اید، همچنین تایید نشدن آدرس شما توسط دیگر کاربران و یا اشتباه بودن اطلاعات وارد شده از طرف شما، مکان شما توسط گوگل تایید نشود. به همین خاطر به شما توصیه می کنیم تا با آدرس ایمیلی در گوگل مپ ثبت نام کنید که اعتبار و level بالاتری داشته باشد و دوباره این مراحل را انجام دهید.

هزینه ثبت آدرس در گوگل مپ چقدر است؟

برای اینکه بخواهید موقعیت مکانی را در نقشه گوگل ثبت کنید نیاز به پرداخت هزینه ای نیست زیرا این امکان یکی از خدمات رایگان گوگل می باشد.

آیا می توان مکان ثبت شده در گوگل مپ را ویرایش کرد؟

بله این کار امکان پذیر است! در صورتی که شما مکان مورد نظر را در گوگل ثبت کردید و صاحب آن هستید و به ایمیل مربوطه دسترسی دارید، می توانید اطلاعات مربوط به آن را ویرایش کنید. برای اینکار مراحل زیر را دنبال کنید:

  1. ابتدا گوگل مپ را باز کنید و از منوی سرچی که سمت چپ وجود دارد آدرس محل مورد نظر خود را تایپ کرده و روی نقشه آن را انتخاب کنید. سپس از منوی جدید روی گزینه Suggest an edit کلیک کنید.
  2. گوگل از شما می پرسد می خواهید با این آدرس کار کنید؟ آیا می خواهید اطلاعات مربوط به آن مکان خاص را ویرایش کنید و یا می خواهید آن مکان را به طور کلی حذف کنید؟
  3. برای ویرایش باید گزینه Change name or other details  را کلیک کنید.
  4. بعد از اعمال تغییرات و گزینه های مد نظر، بر روی گزینه Send کلیک کنید تا درخواست شما به گوگل ارسال شده و مورد بررسی قرار بگیرد.

  5. در صورتیکه می خواستید حذف مکان در گوگل مپ انجام شود هم باید گزینه Remove this place  را می زدید.

commentشما بگید!

شما چه سوالی درباره این موضوع دارید که اینجا مطرح نشده است؟ لطفا تجربیات خودتان را در این زمینه حتما توی کامنت برای ما بنویسید. منتظر نظرات، پیشنهادات و سوالات شما در همین صفحه از سایت آموزش برنامه نویسی الکامکو هستیم…

shareاشتراک گذاری این مطلب

shareآخرین مقالات

آخرین مقالات

آموزش های تکمیل شده

توجه

مقاله هایی که در سایت به صورت رایگان قرار گرفته است فقط برای مطالعه بیشتر شما کاربران عزیز می باشد. از هرگونه تماس تلفنی با پشتیبانی سایت و سوال در مورد محتوای مقاله ها خودداری شود.

0 دیدگاه
بازخورد درون خطی
مشاهده همه نظرات
فهرست