معرفی بهترین کتاب های آموزش برنامه نویسی کاتلین ۲۰۲۲

کتاب آموزش برنامه نویسی اندروید با کاتلین - کتاب Kotlin - برنامه نویسی اندروید با کاتلین الکامکو

خرید کتاب کاتلین یکی از روش های یادگیری برنامه نویسی کاتلین است و ما در این مقاله بهترین کتاب های آموزش برنامه نویسی اندروید با Kotlin را به شما معرفی کردیم. تا آخر این مطلب از مقالات اندروید الکامکو همراه ما باشید.

کاتلین چیست؟

کاتلین یک زبان برنامه نویسی مدرن، چند پلتفرمی، منبع باز رایگان و ایستا است. این زبان همه کاره توسط JetBrains برای برنامه های کاربردی چند پلت فرمی مدرن توسعه داده شده است. امروزه از Kotlin به طور گسترده برای توسعه اندروید استفاده می شود زیرا خواندن و نوشتن آن ایمن، مختصر و سریع است. گوگل کاتلین را به عنوان یک زبان درجه یک برای توسعه اندروید پذیرفته است.

چرا کاتلین را یاد بگیریم؟

در اینجا چند دلیل وجود دارد که چرا برنامه نویسان و توسعه دهندگان باید Kotlin را یاد بگیرند:

 1. یادگیری آسان: یادگیری کاتلین تقریبا راحت است و نحو آن بسیار شبیه به جاوا است، بنابراین شما می توانید آن را به راحتی به خاطر بسپارید.
 2. عملکرد: کاتلین عملکرد خوبی دارد و زمان اجرا آن کم است.
 3. محبوب: کاتلین به دلیل نفوذ گوگل بسیار محبوب شده است و گوگل از آن بخوبی پشتیبانی می کند.
 4. مختصر: کاتلین همه چیز را مختصر و مختصر نگه می دارد. در واقع نمونه کدهای کاتلین مختصرتر از جاوا هستند و در مقایسه با کد مشابه نوشته شده در جاوا، حجم پایگاه کد را به میزان قابل توجهی کاهش می دهد.
 5. قابلیت همکاری: Kaitlin قابلیت همکاری دارد و می‌توانیم از لبه‌ها و چارچوب‌های JVM موجود استفاده کنیم.
 6. ایمن: کاتلین یک زبان برنامه نویسی ایمن است و دریافت NullPointerException غیرممکن است.
 7. و…

خرید کتاب کاتلین یکی از روش های یادگیری برنامه نویسی کاتلین است: در صورتیکه می خواهید کاتلین را پروژه محور یاد بگیرید دوره آموزش کاتلین صفر تا صد را به شما پبشنهاد می کنیم. | فروشگاه آموزش برنامه نویسی آنلاین الکامکو

بهترین کتاب های کاتلین کدام ها هستند؟ 

موقعی که دنبال بهترین منابع برای یادگیری برنامه نویسی کاتلین هستید، این سوال برای شما پیش میاد که بهترین کتاب های کاتلین کدام ها هستند؟

معیارهای ما برای انتخاب کتاب های کاتلین در اینجا آمده است:

 • کتاب کاتلین خوب باید دارای پیشرفت ساختاری، واضح و دارای موضوعات مرتبط باشد.
 • کتاب کاتلین خوبباید مختصر و قابل درک باشد.
 • کتاب کاتلین خوب شامل تمرین‌ها، مثال‌ها و مسائل تمرینی برای تجربه عملی است.
 • کتاب کاتلین خوب باید جذاب باشد و  بتواند توجه خوانندگان را به خود جلب کند.
 • کتاب کاتلین خوب باید طوری با برنامه‌نویسان خودآموز ارتباط برقرار کند تا بتوان حس فرندلی بودن را در آنها ایجاد کند.

معرفی کتاب های آموزش برنامه نویسی اندروید با کاتلین

نویسندگان زیادی برای یادگیری کاتلین به زبان های مختلف کتاب می نویسند که در اینجا تعدادی از بهترین کتاب آموزش برنامه نویسی کاتلین را به شما معرفی می کنیم:

این کتاب Kotlin هم برای برنامه نویسان مبتدی و هم برای برنامه نویسان با تجربه است! این کتاب از بروس اکل (Bruce Eckel)، نویسنده کتاب های برنامه نویسی، مدافع توسعه‌دهنده Kotlin در JetBrains، ارائه شده است که مفاهیم زبان را به «اتم‌های» کوچک و آسان تقسیم می‌کند. این کتاب Kotlin همراه با یک دوره رایگان متشکل از تمرینات پشتیبانی شده توسط نکات و راه حل ها به طور مستقیم در IntelliJ IDEA است.

کتاب آموزش کاتلین Atomic Kotlin - بهترین سایت آموزش برنامه نویسی الکامکو


 

کتاب آموزش کاتلین Head First Kotlin مقدمه ای کامل برای کدنویسی در Kotlin است. این کتاب عملی به شما کمک می‌کند تا زبان کاتلین را با روشی منحصربفرد یاد بگیرید که فراتر از نحو و دستورالعمل‌های راهنما است و به شما می‌آموزد که چگونه مانند یک توسعه‌دهنده بزرگ Kotlin فکر کنید.

در این کتاب آموزش kotlin شما همه چیز را از اصول زبان گرفته تا مجموعه ها، جنریک ها، لامبداها و توابع درجه بالاتر یاد خواهید گرفت. در طول مسیر، شما می توانید با برنامه نویسی شی گرا و کاربردی هم کار کنید. اگر می‌خواهید واقعاً کاتلین را درک کنید، این کتاب آموزش kotlin برای شماست.

کتاب آموزش کاتلین Head First Kotlin - بهترین سایت آموزش برنامه نویسی الکامکو


 

کتاب آموزش برنامه نویسی اندروید با کاتلین Kotlin in Action به شما می آموزد که از زبان Kotlin برای برنامه های کاربردی با کیفیت تولید استفاده کنید. این کتاب غنی از نمونه‌هایی است که برای توسعه‌دهندگان مجرب جاوا نوشته شده است. کتاب آموزش برنامه نویسی اندروید با کاتلین فراتر از بسیاری از کتاب‌های زبان است و موضوعات جالبی مانند ساختن DSL با نحو زبان طبیعی را پوشش می‌دهد.

این کتاب توسط Dmitry Jemerov و Svetlana Isakova، توسعه دهندگان تیم Kotlin نوشته شده است. فصل ۶ که سیستم نوع Kotlin را پوشش می دهد و فصل ۱۱ که DSL ها را پوشش می دهد، به عنوان پیش نمایش رایگان در وب سایت ناشر موجود است.

کتاب آموزش کاتلین kotlin in Action - بهترین سایت آموزش برنامه نویسی الکامکو


 

در این کتاب آموزش برنامه نویسی کاتلین شما یاد خواهید گرفت که به طور موثر با زبان کاتلین از طریق نمونه هایی که طراحی شده اند کار کنید و با سبک زیبا و ویژگی های کاتلین آشنا شوید. با خواندن این کتاب آموزش برنامه نویسی کاتلین با شروع از اصول اولیه، راه خود را به سمت استفاده پیشرفته از Kotlin خواهید برد و به شما قدرت می دهد تا برنامه هایی را ایجاد کنید که با کد کمتر قابل اطمینان تر هستند.

کتاب آموزش برنامه نویسی کاتلین Kotlin Programming: The Big Nerd Ranch Guide - سایت اموزش برنامه نویسی الکامکو


 

کتاب آموزش کاتلین برای اندروید programming kotlin توسط Venkat Subramaniam نوشته شده است. در این کتاب با کاتلین، می‌توانید سبک‌های برنامه‌نویسی ضروری، کاربردی و شی‌گرا را با هم ترکیب کنید و از رویکردی که برای مشکل مورد نظر مناسب‌تر است بهره ببرید. یاد بگیرید که از بسیاری از ویژگی‌های این زبان بسیار مختصر، روان، ظریف و رسا با مثال‌های قابل فهم استفاده کنید. یاد بگیرید که برنامه های JVM و Android با کارایی بالا بنویسید، DSL بسازید، به صورت ناهمزمان برنامه ریزی کنید و خیلی چیزهای دیگر.

کتاب آموزش کاتلین برای اندروید programming kotlin - سایت اموزش برنامه نویسی الکامکو


 

کتاب اموزش کاتلین Joy of Kotlin روش صحیح کدنویسی در Kotlin را به شما آموزش می دهد. در این کتاب ، در حین بررسی تکنیک‌های کدنویسی که شما را به یک توسعه‌دهنده بهتر تبدیل می‌کند، به زبان Kotlin تسلط خواهید داشت.

کتاب اموزش کاتلین Joy of Kotlin - سایت اموزش برنامه نویسی الکامکو


سوالات متداول درباره کتاب های آموزش کاتلین برای اندروید

در این قسمت سوالاتی که در رابطه با یادگیری کاتلین از طریق کتاب هستید اورده شده است:

از کجاها می توانیم اقدام به خرید کتاب کاتلین کنیم؟ 

برای خرید کتاب های کاتلین و یا دانلود کتاب آموزش زبان کاتلین مورد نظر خود روی لینک مربوطه در همین صفحه جلوی عنوان کلیک کنید.

بهترین کتاب آموزش کاتلین کدام است؟ 

اینکه بهترین کتاب آموزش کاتلین کدام است بستگی به سطحی که در آن قرار دارید و یا سطحی که می خواهید برسید بستگی دارد.

آموزش ها در کتاب های آموزش کاتلین در اندروید استودیو است؟ 

بله باید همینطور باشد – اندروید استودیو به خوبی از کاتلین پشتیبانی می کند. | آموزش اندوید استودیو

یادگیری کاتلین از طریق اینترنت و خودآموز بهتر است یا کتاب؟ 

اینکه شما بتوانید هر چیزی بخصوص برنامه نویسی را خودآموز و از طریق اینترنت یاد بگیرید خیلی خوب است ولی نکته ای که باید در نظر بگیرید این است که اگر در اینترنت دنبال منابع آموزشی بگردید، همه چیز را بصورت تکه تکه یاد خواهید گرفت و جامعیت و استانداردی برای آموزش برنامه نویسی شما نیست و ممکن است دنبال چیزهایی بروید که اصلا نیاز نیست یا برعکس چیزهای مهم را یاد نگیرید! در نتیجه ترکیب کتاب و اینترنت می تواند گزینه بهتری برای یادگیری دوره های کاتلین باشد.

یادگیری کاتلین از طریق دوره های آموزشی یا کتاب؟ 

اولین و بزرگترین مشکل کتاب این است که چون Android هر سال آپدیت می شود، کتاب ها نمی توانند این آپدیت ها را دریافت کنند و ورژن جدید آموزش ها را در اختیار شما قرار دهند چون کتاب چاپ شده است و شما نمی توانید از کتاب چاپ شده و خریداری شده این انتظار را داشته باشید؛

مگر اینکه هر سال با توجه به هر آپدیت گوگل، شما هم کتاب جدیدی خریداری کنید! یا اینکه نسخه دیجیتال کتاب را داشته باشید و نویسنده آپدیت ها جاگذاری کند که ممکن است همیشه هم اینطوری نباشد.

ولی با خرید فیلم های آموزشی هیچوقت به این مشکل بر نمی خورید چون فیلم های آموزشی هر سال مطابق با آپدیت گوگل بروزرسانی می شوند و آپدیت آن می تواند سریع در اختیار شما قرار بگیرد.

مثل افرادی که دوره های آموزشی الکامکو را می خرند؛ به این صورت که وقتی در سایت ثبت نام می کنید و دوره ای از می خرید، پنلی در اختیار شما قرار می گیرد و آپدیت فیلم های آموزشی تدریس شده جدید مطابق با آپدیت گوگل توسط استاد، از طریق پشتیبانی فنی در پنل شما قرار می گیرند.

اگر می خواهید طراحی اپلیکیشن اندروید را به صورت خیلی جزئی یاد بگیرید و فعلا مرحله اجرایی زیاد برای شما مهم نیست کتابهای پیشنهادی بهترین گزینه برای یادگیری کاتلین هستند چون دانش عمیقی در مورد ساختار و برنامه نویسی توسعه آندروید به شما می دهند که به شما کمک می کند تا هر مشکلی را برطرف کنید. ولی اگر می خواهید وارد فاز اجرایی و عملی و تجربی و وارد بازار کار اندروید شوید و به یک متخصص اندروید واقعی تبدیل شوید، خرید فیلم های آموزشی برنامه نویسی اندروید بهترین گزینه برای شماست.

این دوره نیاز به هیچ پیش نیازی ندارد و همه چیز از صفر تا صد آموزش داده شده است.

.
مقالات مرتبط با برنامه نویسی اندروید:

جاوا اندروید،  آموزش اندروید استودیو، ساخت برنامه اندروید، ساخت اپلیکیشن اندروید، آموزش نصب اندروید استودیو

تفاوت جاوا و سی شارپ ، فرق پایتون و جاوا؟ تفاوت کاتلین و جاوا،  زبان برنامه نویسی جاوا چیست، انواع نسخه های جاوا، تفاوت جاوا و جاوا اسکریپت، تفاوت جاوا و سی پلاس پلاس،

ساخت اپلیکیشن فروشگاهی، برنامه نویسی اپلیکیشن دیجی کالا، سورس اپلیکیشن فروشگاهی اندروید، فروشگاه ساز اندروید، آموزش ساخت اپلیکیشن خرید اینترنتی،

دوره UI و UX اندروید، متریال دیزاین در اندروید، رابط کاربری گوشی،  گرافیک اندروید

سورس فیلیمو، اپلیکیشن های مشابه فیلیمو، تلویزیون اندروید، تلویزیون اینترنتی، iptv چیست، فیلیمو باکس چیست، اندروید باکس نماوا

آموزش فلاتر، فلاتر چیست؟ زبان برنامه نویسی دارت (Dart)

برنامه ساز اندروید، نوشتن برنامه اندروید، دانلود فیلم های آموزش برنامه نویسی اندروید، درآمد برنامه نویسی اندروید، قیمت ساخت اپلیکیشن موبایل، معماری اندروید (Android architecture) چیست، زبان برنامه نویسی اندروید، فعالیت در اندروید، اکتیویتی در اندروید، ریسایکلر ویو، کامپوننت در برنامه نویسی اندروید، اسپلش اسکرین، فرگمنت اندروید، ویو پیجر۲ اندروید، فایربیس گوگل، اندروید جت پک، php در اندروید، ساخت کوییز آنلاین، ذخیره اطلاعات با SharedPreferences، زامارین و اندروید استودیو، Intent در برنامه نویسی اندروید، وضعیت اتصال به اینترنت در اندروید، ساخت ماشین مجازی اندروید، صدا در اندروید، سرویس اندروید sdk اندروید، نوشتن فایل در حافظه داخلی اندروید، سرویس شکن، ADV در اندروید، گردل اندروید، SDK Manager اندروید استودیو اشکال زدایی پروژه با ADB در اندروید استودیو، انتشار اپلیکیشن ، کلید های میانبر در اندروید استودیو، نسخه اپلیکیشن، آپدیت اندروید استودیو، اتصال گوشی به اندروید استودیو، شغل برنامه نویسی اندروید حذف اندروید استودیو اندروید استویو و اکلیپس، لپ تاپ برنامه نویسی اندروید، محیط برنامه نویسی اندروید، کتابخانه اندروید وب اپلیکیشن، توسعه موبایل یا توسعه وب سایت، انواع اپلیکیشن های موبایل، اپلیکیشن وب ویو، امنیت در برنامه نویسی اندروید، جدیدترین نسخه برنامه اندروید استودیو، ایده اپلیکیشن، بهترین کتاب های آموزش برنامه نویسی اندروید، تست اپلیکیشن موبایل ، ترفندهای اندروید استودیو 

commentشما بگید!

شما چه سوالی درباره این موضوع دارید که اینجا مطرح نشده است؟ لطفا تجربیات خودتان را در این زمینه حتما توی کامنت برای ما بنویسید. منتظر نظرات، پیشنهادات و سوالات شما در همین صفحه از سایت آموزش برنامه نویسی الکامکو هستیم…

shareاشتراک گذاری این مطلب

shareآخرین مقالات

آخرین مقالات

آخرین آموزش ها

توجه

مقاله هایی که در سایت به صورت رایگان قرار گرفته است فقط برای مطالعه بیشتر شما کاربران عزیز می باشد. از هرگونه تماس تلفنی با پشتیبانی سایت و سوال در مورد محتوای مقاله ها خودداری شود.

0 دیدگاه
بازخورد درون خطی
مشاهده همه نظرات
فهرست