معنی تیک های واتساپ ؛ چگونه تیک آبی واتساپ را برداریم ؟

تیک های واتساپ نشانه چیست؟ تیک نخوردن واتساپ - حذف تیک آبی واتساپ - سایت آموزش اندروید الکامکو
تیک های واتساپ نشانه چیست؟ برداشتن تیک آبی واتساپ - حذف تیک آبی واتساپ - سایت آموزش اندروید الکامکو

در این مقاله می خواهیم معنی تیک های واتساپ و دلایل تیک آبی نخوردن در واتساپ را به همراه نحوه برداشتن تیک آبی واتساپ را به شما آموزش دهیم. همچنین می خواهیم بررسی کنیم که وقتی پیامی برای کسی می فرستید چطوری می توانید بفهمید کی به دست او رسیده و کی آن را خوانده است؟ برای جواب این سوال ها با این مقاله الکامکو در سایت آموزش برنامه نویسی اندروید همراه باشید. 🙂

معنی تیک های واتساپ چیست؟ 

در برنامه واتساپ وقتی برای کسی پیامی ارسال می کنید دوست دارید بدانید که پیام به دست طرف مقابل رسیده یا نه؟ خوانده یا نه؟ به همین منظور در این قسمت می خواهیم معنی تیک های واتساپ را با هم بررسی کنیم:

 •  یک تیک خاکستری: پیام شما با موفقیت برای گیرنده ارسال شده ولی اینترنت او خاموش است و هنوز وارد برنامه واتساپ نشده و پیام شما را ندیده است.
 •  دو تیک خاکستری: پیام شما با موفقیت برای گیرنده ارسال شده و اینترنت گیرنده روشن است ولی هنوز وارد واتساپ نشده یا بصورت کلی هنوز صفحه چت شما را باز نکرده و پیام شما خوانده نشده است.
 • دو تا تیک آبی در واتساپ : پیام شما با موفقیت برای گیرنده ارسال شده و گیرنده پیام شما را خوانده است.

معنی دو تیک آبی در گروه واتساپ ؟ 

توجه: وقتی در واتساپ گروه دارید و می خواهید ببینید که پیام شما در گروه دیده شده یا نه علامت یک تیک خاکستری یعنی هیچ کسی پیام شما را ندیده و دو تیک خاکستری یعنی بعضی ها دیدند و بعضی ها ندیدند و دو تیک آبی در گروه واتساپ یعنی همه اعضای گروه پیام شما دیده اند.


چگونه از وضعیت جزئیات پیام متنی ارسال شده در واتس اپ با خبر شویم؟

موقعی که برای کسی پیامی فرستادید می توانید از جزئیات آن پیام با خبر شوید. حالا این جزئیات چه چیزی می تواند باشد؟ یعنی چه زمانی تحویل گیرنده داده شده و چه زمانی خوانده شده است.

برای دیدن جزئیات هر پیامی که در واتس اپ فرستادید کافیه مراحل زیر را انجام دهید:

 1. صفحه چت مورد نظر را باز کنید.
 2. روی پیامی که ارسال کردید یکی دو ثانیه با انگشت نگه دارید.
 3. روی علامت سه نقطه در بالا بزنید و سپس گزینه “اطلاعات” را انتخاب کنید.
 4. در این صفحه جزئیات می توانید موارد زیر را ببینید :
 • رسانده شده (Delivered) : پیام شما به گوشی مخاطب رسانده شده، ولی مخاطب هنوز آن را ندیده است.
 • خوانده شده یا دیده شده (Seen) : گیرنده پیام شما را خوانده شده است و فایل صوتی یا ویدیویی شما را دیده است.

توجه: هنگامی که گیرنده، گروه را ترک می‌کند، صفحه اطلاعات پیام همچنان اطلاعات اولیه را با همه اعضا، از جمله گیرنده‌ای که گروه را ترک کرده است نشان می‌دهد.

چگونه از وضعیت جزئیات پیام صوتی (Voice) ارسال شده در واتس اپ با خبر شویم؟

موقعی که برای کسی پیامی صوتی یا همان ویس فرستادید هم مثل پیام متنی می توانید از جزئیان آن پیام با خبر شوید. ولی نکته ای که اینجا وجود دارد این است که اگه دو تیک آبی در واتس اپ دیدید معنیش این نیست که حتما گیرنده، پیام شما را اجرا (play) کرده و شنیده! معنیش این است که پیام شما توسط گیرنده دیده شده یعنی ممکن است که هنوز آن را اجرا نکرده باشد. پس نمی توان قطعا گفت که دو تیک ابی در واتس اپ برای ارسال ویس یعنی پیام شما حتما شنیده شده است.

برای دیدن جزئیات هر پیام صوتی که فرستادید کافیه مراحل زیر را انجام دهید:

 1. صفحه چت مورد نظر را باز کنید.
 2. روی پیامی که ارسال کردید یکی دو ثانیه با انگشت نگه دارید.
 3. روی علامت سه نقطه که در بالا است بزنید و سپس گزینه “اطلاعات” را انتخاب کنید.
 4. در این صفحه جزئیات می توانید موارد زیر را ببینید :
 • رسانده شده (Delivered): ویس شما به گوشی گیرنده رسانده شده است، ولی گیرنده هنوز آن را ندیده است.
 • خوانده شده یا دیده شده (Seen): گیرنده پیام شما خوانده شده است یا عکس، فایل صوتی یا ویدیویی شما را دیده است.
 • پخش‌شده (Played): گیرنده پیام صوتی شما را پخش کرده است.

 چگونه تیک آبی واتساپ را غیر فعال کنیم ؟ ( برداشتن دو تیک آبی واتساپ )

می بینید یعضی وقتا برای کسی پیامی می فرستید و جواب هم دریافت می کنید ولی بجای دو تیک آبی یک تیک خاکستری یا دو تیک خاکستری می بینید؟ این سوال خیلی از افراد است که در این قسمت سعی کردیم به چگونگی حذف تیک آبی واتساپ بپردازیم.

خب نمایش تیک های آبی واتس اپ ممکن است برای خیلی از افراد خوشایند نباشد و دوست دارند کسی متوجه نشود که پیام آن ها کی خوانده شده یا نشده است. پس بفکر تیک نخوردن واتس اپ می شوند و این قابلیت را غیر فعال می کنند.

بیاید احتمالات و راه های تیک آبی نخوردن در واتساپ را با هم بررسی کنیم : 

اگر برای کسی پیامی فرستادید و بجای دو تیک آبی یک تیک خاکستری یا دو تیک خاکستری مشاهده کردید یعنی :

 1. گیرنده از آخرین نسخه اندروید یا iOS واتساپ استفاده نمی کند.
 2. گیرنده شما را در واتساپ بلاک کرده است که در اینصورت یک تیک خاکستری می بینید.
 3. وقتی شما پیامی فرستادید اینترنت گیرنده روشن بوده ولی پیام شما را باز نکرده و اینترنت خود را خاموش کرده و سپس در این حالت پیام شما را باز کرده و بعدش اینترنت گوشی را روشن کرده که در اینصورت بجای دو تیک ابی واتساپ ، دو تیک خاکستری می بینید.
 4. گوشی گیرنده ممکن است خاموش شده باشد.
 5. یه راه حل منطقی هم برای برداشتن تیک آبی واتساپ وجود دارد که خود واتساپ این قابلیت را در اختیار کاربران قرار گذاشته که می خواهیم در قسمت پایین آن را بررسی کنیم.

برداشتن تیک آبی واتساپ چگونه است؟ 

واتس اپ قابلیت جدیدی به نام رسیده خواندن (Read Receipts) را اضافه کرده تا به کاربران این امکان را دهد که بفهمند پیامی که فرستاده اند خوانده شده است یا خیر و در واقع پیام ارسالی را ردیابی کنند.

روشن بودن این قابلیت به این صورت است که وقتی پیامی توسط گیرنده خوانده می شود، تیک های واتس اپ که در گوشه پایین سمت راست پیام قرار دارند به رنگ آبی در می آیند و غیر فعال کردن این قابلیت باعث برداشتن تیک آبی واتساپ موقعی که پیام خوانده شده است می شود.

مراحل برداشتن تیک آبی واتس اپ : روی دستگاه های اندروید به این صورت می توانید این تیک های آبی را غیر فعال کنید.

 1. برنامه واتس اپ را باز کنید.
 2. روی علامت سه نقطه که در بالا است بزنید و سپس گزینه تنظیمات (Settings) را انتخاب کنید.
 3. حالا روی گزینه حساب کاربری (Account) بزنید.
 4. سپس روی حریم خصوصی (Privacy) بروید.
 5. در نهایت تیک گزینه رسید خواندن (Read Receipts) را بردارید.

تیک های واتساپ نشانه چیست؟ حذف کردن واتساپ - غیرفعال کردن تیک آبی واتساپ - سایت آموزش اندروید الکامکو

حالا حتی وقتی که پیامی را در واتس اپ بخوانید، طرف مقابل شما متوجه نخواهد شد. 🙂

توجه:  توجه داشته باشید که با غیرفعال کردن این گزینه نه تنها دیگران متوجه خواندن پیام شما نمی شوند، بلکه شما هم متوجه نمی شوید که آنها پیام شما را خواندن یا نه و در واقع این یک تنظیمات دو طرفه است.

توجه: همچنین این قابلیت برای چت‌های گروهی همیشه فعال است و راهی برای غیرفعال کردن تیک ابی واتساپ در گروه وجود ندارد.

نتیجه گیری از وضعیت تیک های واتس اپ :

حالا که متوجه شدید تیک آبی واتساپ نشانه چیست و چطوری می توانید آن را حذف کنید منتظر مقالات دیگر درباره ترفندهای واتساپ از الکامکو باشید تا حرفه ای تر با این اپلیکیشن کار کنید. | مجله فناوری موبایل الکامکو | مطالب فناوری


پیشنهادات ویژه برای شما

ولی اگر دوست داری طراحی اپلیکیشن اندروید رو حرفه ای و از مقدماتی تا پیشرفته رو خودت یاد بگیری و هیچی از برنامه نویسی اندروید بلد نیستی باید به فکر یه آموزش خوب باشی.

ما این امکان رو برای شما فراهم کردیم و دوره آموزش اندروید استودیو رو برای ساخت هر نوع اپلیکیشن اندرویدی به صورت فیلم آموزشی برای شما فراهم کردیم تا از صفر تا صد کار رو بلد بشی و بعد از یادگیری وارد بازار کار اندروید بشی ! پس چرا معطلی! 

توضیحات دوره آموزش برنامه نویسی اندروید الکامکو 

برای اینکه شما عزیزان بتوانید برنامه نویسی اندروید را از صفر تا صد و پروژه محوری یاد بگیرید، این دوره حرفه ای را برای شما آماده کردیم که بتوانید هر اپلیکیشن موبایل اندرویدی را بسازید و از انها کسب درآمد کنید و وارد بازار کار اندروید شوید.

با امید به اینکه با مشاهده این فیلم های آموزشی که هزینه خیلی کمی را نسبت به کلاس رفتن و وقت گرفتن از شما می گیرد، و همچنین با همکاری و تلاش خودتان به یک برنامه نویس حرفه ای اندروید تبدیل شوید.

در ضمن قبل از خرید ارزیابی کنید، تعدادی از جلسات آن را به صورت رایگان برای شما در اینجا قرار دادیم تا بتوانید دانلود کنید. شک نکنید بعد از دیدن این جلسات رایگان و کلا خرید این دوره، حتما دوره های دیگر ما را نیز خریداری خواهید کرد.

چون مدرس این دوره، با حرفه ای ترین و جدیدترین روش ها، کاملترین مجموعه ساخت اپلیکیشن اندروید را برای شما تهیه کرده است و تجربه همکاری با شرکت گوگل را داشته است پس شکی در نحوه تدریس و کامل بودن پکیج نکنید و دوره را همین حالا خریداری کنید.

اگر دوره ما را خریدید و سوالی در زمینه برنامه نویسی اندروید دارید می توانید مشکلات و سوالات خود را در صفحه انجمن برنامه نویسان اندروید الکامکو در میان بگذارید. همچنین بعد از خرید دوره می توانید از طریق تیکت با پشتیبانی الکامکو در ارتباط باشید.

مشاهده همه دوره های آموزش برنامه نویسی اندروید الکامکو
{ آموزشگاه آنلاین الکامکو }

مرجع آموزش برنامه نویسی اندروید

طراحی اپلیکیشن موبایل

طراحی سایت

مطالب مرتبط

شما چه راه حل های دیگری بلد هستید که می توان با تیک آبی نخوردن در واتس اپ پیام را خواند؟ اگه نکته ای جا مانده یا در صورتی که سوال و  یا نظری در این رابطه دارید خوشحال می شویم زیر همین پست با ما درمیان بگذارید.

commentشما بگید!

شما چه سوالی درباره این موضوع دارید که اینجا مطرح نشده است؟ لطفا تجربیات خودتان را در این زمینه حتما توی کامنت برای ما بنویسید. منتظر نظرات، پیشنهادات و سوالات شما در همین صفحه از سایت آموزش برنامه نویسی الکامکو هستیم…

shareاشتراک گذاری این مطلب

shareآخرین مقالات

آخرین مقالات

آموزش های تکمیل شده

توجه

مقاله هایی که در سایت به صورت رایگان قرار گرفته است فقط برای مطالعه بیشتر شما کاربران عزیز می باشد. از هرگونه تماس تلفنی با پشتیبانی سایت و سوال در مورد محتوای مقاله ها خودداری شود.

5 دیدگاه
بازخورد درون خطی
مشاهده همه نظرات
مریم
2 سال گذشته

چکار کنیم تیک ابی واتساپ نخوره ؟

زیبا مقدم (پشتیبانی)
پاسخ دادن به  مریم
2 سال گذشته

دوست عزیز مقاله رو یه بار دیگه بخونید دقیقا راجع به این هست که چرا واتساپ تیک آبی نمیخوره !

سینا میلادی
2 سال گذشته

من چند وقت پیش پیامی برای کسی فرستادم و قبل اینکه اون ببینه پاکش کردم یعنی حذف برای همه رو زدم. ولی جالب اینجاست که نمیدونم چه برنامه ای استفاده میکنه که پیامم رو بازیابی کرده بود و خونده بود!!

زیبا مقدم (پشتیبانی)
پاسخ دادن به  سینا میلادی
2 سال گذشته

بله احتمالا برنامه notisave داشته که تونسته پیام پاک شدتون رو بخونه.

سینا میلادی
پاسخ دادن به  زیبا مقدم (پشتیبانی)
2 سال گذشته

مرسی ازتون 🙂

فهرست