چگونه سیستم عامل اندروید خود را ارتقا دهیم؟ (آموزش ارتقا نسخه اندروید گوشی)

ارتقا اندروید گوشی - ارتقا دادن اندروید - ارتقا ورژن اندروید - ارتقا سیستم عامل اندروید - اندروید قابل ارتقا - android upgrade os - سایت آموزش android الکامکو

به روزرسانی کامل یا بسته ارتقا نسخه اندروید سالانه در ماه آگوست منتشر می شود. دستگاه هایی که از سیستم اندروید استفاده می کنند (مانند سامسونگ، هواوی و غیره) بسته نرم افزاری را دریافت می کنند و در گوشی همراه خود با پیغام آپدیت جدید سیستم عامل اندروید مواجه می شوند. اما سؤال مهم این است: «چگونه سیستم عامل اندروید گوشی را ارتقا دهیم و اینکه اصلاً ارتقا دادن اندروید (Android Upgrade OS) کار درستی است؟ و ارتقا اندروید چه فایده دارد؟» برای پاسخ به این پرسش ها با این سری از مقالات آموزشی الکامکو همراه باشید.

ارتقا اندروید گوشی - ارتقا دادن اندروید - ارتقا ورژن اندروید - ارتقا سیستم عامل اندروید - اندروید قابل ارتقا - android upgrade os - سایت آموزش اندروید الکامکو

آیا امکان ارتقا اندروید وجود دارد؟

جواب بله است! آپدیت اندروید برای همۀ گوشی های همراه که قابلیت سازگاری با نسخه جدید را دارند، ارسال می شود. هر چه تلفن جدیدتر باشد، زودتر ارتقا ورژن اندروید را دریافت می کند. بروزرسانی های جدید نیاز به سخت افزار و نرم افزار سازگار دارد، در غیر این صورت نسخه جدید برای گوشی ارسال نمی شود.
کسانی که موبایل قدیمی دارند ممکن است هیچ وقت نتوانند گوشی خود را آپدیت کنند! قابلیت ارتقا اندروید به مدل و سال تولید گوشی بستگی دارد، هر چه گوشی قدیمی‌تر باشد، اندروید قابل ارتقا نخواهد بود و بسته های به روزرسانی از طرف گوگل برای آن ارسال نمی شوند. اما روش هایی مانند روت کردن موبایل امکان دریافت آپدیت را فراهم می کنند اما خیلی مطمئن نیستند.

ارتقا اندروید خوب است یا بد؟

هر زمان که نسخه جدید اندروید به گوشی های هوشمند ارسال می شود ذاتاً شامل خطاهایی است یا اشکالاتی دارد که توسعه دهندگان می خواهند آنها را فراخوانی کنند. تلاش برای کاهش تعداد این اشکالات یکی از اهداف اصلی مهندسان است. برخی از اشکالات عملکردی هستند که تجربه کاربری نامناسبی را در اختیار کاربر قرار می دهد، برخی دیگر امنیت هستند.

اکثر اشکالات امنیتی بسیار پیچیده‌تر شده اند. اما در اصل ، یک خطا در برنامه به شخص ثالث اجازه می دهد تا به گوشی کاربر اصلی دسترسی داشته باشد. ارتقا نسخه اندروید موبایل باعث برطرف شدن این اشکالات می شود. بنابراین، به روزرسانی نسخه جدید اندروید نه تنها کار بدی نیست بلکه انجام آن به حل مشکلات عمده نسخه قدیمی کمک می کند.

همچنین بخوانید: معرفی تمامی نسخه های اندروید (اولین تا آخرین نسخه اندروید)

فواید ارتقا اندروید گوشی

در زیر برخی از مزایای آپدیت اندروید آورده شده اند:

  • ویژگی های جدید

با ارتقای ورژن اندروید گوشی، می توان از آخرین ویژگی های اندروید استفاده کرد. اکثر اپلیکشین ها با انتشار نسخه های جدید سیستم عامل اندروید به روز می شوند و مجموعه ای از ویژگی های ظاهر و عملکید جدید را برای تجربه کاربری مؤثر ارائه می دهند.

  • امنیت بیشتر

امنیت یک نگرانی عمده برای کاربران اندروید است زیرا بیشتر برنامه ها به اطلاعات شخصی و اطلاعات کاربری نیاز دارند. کاربران هر بار که اقدام به ارتقا اندروید موبایل خود می کنند، از امنیت بیشت بهره مند می شوند.

  • کارآیی بالاتر

عملکرد پیشرفته یکی دیگر از مزیت های آپدیت سیستم عامل اندروید است. توسعه دهندگان برنامه به صورت دوره ای از کاربران بازخورد می گیرند اشکالات و مشکلات عملکردی اندروید را برطرف می کنند.

  • بهبود سرعت

ارتقا نسخه اندروید گوشی معمولاً همۀ اشکالات مربوط به نسخه قدیمی را برطرف می کند. این کار باعث می شود گوشی دیگر هنگ نکند و کُند نشود! این مزیت به کاربران امکان سرعت بیشتر در استفاده را بدهد.

طریقه ارتقا اندروید به صورت دستی

قبل از ارتقا اندروید گوشی مراحل زیر را انجام دهید:

  • از گوش همراه خود پشتیبان (بک آپ) تهیه کنید.
  • مطمئن شوید که باتری گوشی حداقل ۵۰ درصد است.
  • تلفن را به پریز برق وصل کنید.
  • مطمئن شوید که موبایل شما فضای کافی دارد.
  • به Wi-Fi متصل شوید مگر اینکه برنامه داده نامحدود داشته باشید.

نکته: اگر به اندازه کافی فضا ندارید، می توانید برخی از برنامه ها، تصاویر و سایر فایل های خود را پاک کنید.

اگر به روزرسانی در دسترس نیست، باید بررسی کنید کدام نسخه از اندروید را در گوش همراه خود دارید. این کار به شما کمک می‌کند بفهمید آیا واجد شرایط برای ارتقا سیستم عامل اندروید رو هستید یا خیر! در اکثر گوشی های هوشمند، این مورد را در بخش «درباره تلفن» در «تنظیمات» مشاهده خواهید کرد.

دوست دارید طراحی اپلیکیشن یاد بگیرید و درآمدزایی کنید؟
ساخت نرم افزار اندروید توسط تیم متخصص الکامکو از صفر تا صد

مراحل ارتقا دادن اندروید گوشی 

مرحله ۱ برای ارتقا نسخه اندروید: وای فای دستگاه خود را قرار دهید

همانطور که در تصویر زیر مشاهده می کنید، بالای صفحه خود را به پایین بکشید و روی دکمه Wi-Fi ضربه بزنید.

ارتقا اندروید گوشی - ارتقا دادن اندروید - ارتقا ورژن اندروید - ارتقا سیستم عامل اندروید - اندروید قابل ارتقا - android upgrade os - سایت آموزش برنامه نویسی اندروید الکامکو

مرحله ۲ برای ارتقا نسخه اندروید: به تنظیمات دستگاه خود بروید

به تنظیمات (Settings) دستگاه خود بروید و روی آن ضربه بزنید، این کار از طریق منوی برنامه یا نوار اعلان انجام می شود.

ارتقا اندروید گوشی - ارتقا دادن اندروید - ارتقا ورژن اندروید - ارتقا سیستم عامل اندروید - اندروید قابل ارتقا - android upgrade os - سایت آموزش برنامه نویسی اندروید الکامکو

مرحله ۳ برای ارتقا نسخه اندروید: به پایین اسکرول کنید و روی «درباره دستگاه» ضربه بزنید

وقتی روی تنظیمات ضربه می زنید، درباره دستگاه (About Phone) را در قسمت پایین صفجه گوشی همراه خود مشاهده خواهید کرد.

نحوه ارتقا اندروید گوشی - ارتقا دادن اندروید - ارتقا ورژن اندروید - ارتقا سیستم عامل اندروید - اندروید قابل ارتقا - android upgrade os - سایت آموزش اندروید الکامکومرحله ۴ برای ارتقا نسخه اندروید: روی به روزرسانی نرم افزار ضربه بزنید

در این صفحه عنوان به روز رسانی نرم افزار (Software Update) را مشاهده خواهید کرد. روی این قسمت ضربه بزنید.

ارتقا اندروید گوشی - ارتقا دادن اندروید - ارتقا ورژن اندروید - ارتقا سیستم عامل اندروید - اندروید قابل ارتقا - android upgrade os - سایت آموزش اندروید elecomco

مرحله ۵ برای ارتقا نسخه اندروید: روی بروزرسانی ضربه بزنید

اگر نسخه جدید آپدیت اندروید برای دستگاه شما موجود باشد، همانطور که در تصویر زیر مشاهده می کنید، نمایش داده می شود.

ارتقا اندروید گوشی - ارتقا دادن اندروید - ارتقا ورژن اندروید - ارتقا سیستم عامل اندروید - اندروید قابل ارتقا - android upgrade os - سایت آموزش اندروید استودیو الکامکو

مرحله ۶ برای ارتقا نسخه اندروید:  روی نصب ضربه بزنید

بلافاصله روی نصب (Install) ضربه بزنید. بارگیری و نصب شروع می شود. باید منتظر بمانید تا نصب کامل شود. دستگاه شما پس از نصب مجدداً راه اندازی (Restart) می شود.

هر برند گوشی همراه ممکن است رابط کاربری متفاوتی داشته باشد. اما همۀ آنها تقریباً مشابه هستند، لازم است به بخش تنظیمات و سپس به قسمت «درباره تلفن» بروید تا شماره مدل موبایل و همچنین طریقه ارتقا اندروید را مشاهده کنید.

نکته: در صفحه به روز رسانی نرم افزار (Software Update) می توانید تیک دانلود اتوماتیک را بزنید تا وای فای دستگاه هر زمان که روشن شد و اگر هم ورژن جدید موجود بود، ارتقا خودکار اندروید انجام می شود.

اموزش ارتقا اندروید با کامپیوتر

نخست باید از طریق مرورگر دسکتاپ کامپیوتر خود وارد سایت سازنده گوشی (برند موبایل) همراه خود مورد شوید. لینک های پشتیبانی و صفحۀ دانلود را در سایت پیدا خواهید کرد. در این مرحله باید اطلاعات گوشی همراه خود را وارد کرده یا می توانید برای دسترسی جهت آپدیت اندروید دستگاه خود را رجیستر کنید. سپس باید اقدام به نصب برنامه مدیریت دستگاه کنید. در پایان، در سایت مربوطه آپدیت های اندروید قابل مشاهده هستند. سپس آپدیت مورد نظر خود را از طریق مدیریت دستگاه نصب کنید. ناگفته نماند، در این مرحله باید موبایل خود را با کابل مخصوص به کامپیوترتان وصل کنید.

قیمت ارتقا اندروید گوشی چقدر است؟ 

در صورتیکه برای شروع مراحل بالا هنوز شک دارید می توانید به موبایل فروشی های معتبر که نحوه آپدیت سیستم عامل اندروید را بلد هستند مراجعه کنید. هزینه ارتقا اندروید گوشی حدودا از ۳۰ هزار تومان تا حدودا ۷۰ هزار تومان است ولی تاکید می کنیم این یک رقم تقریبی برای قیمت ارتقا اندروید در بازار است و شاید کسی همین کار را با هزینه کمتر یا حتی بیشتری انجام دهد بخاطر همین نمی توانیم قیمت ثابتی را به شما بگوییم. 

کلام آخر برای ارتقا ورژن اندروید

ارتقا اندروید دستگاههم برای کاربران و هم برای توسعه دهندگان مهم است. بنابراین، باید به عنوان جزئی جدایی ناپذیر از خدمات توسعه تلفن همراه در نظر گرفته شود. چگونگی ارتقا سیستم عامل اندروید کار ساده ای است! تنها با چند ضربه می توانید اندروید گوشی همراه خود را ارتقا دهید. این کار باعث می شود تا گوشی از نظر امنیتی، سرعت و کارآیی بهبود چشمگیری پیدا کند. با آپدیت سیستم عامل اندروید گوشی حتی می توانید از پس زمینه و ویژگی های ظاهری زیبا و جدید موبایل خود نهایت لذت را ببرید.

 

مقالات مرتبط:

پیشنهاد ویژه برای شمایی که به مباحث اندروید علاقه دارید: برنامه نویسی اندروید یاد بگیرید و درآمدزایی کنید!

 اندروید استودیو پلتفرم پیشنهاد شده گوگل برای طراحی اپلیکیشن است و زبان برنامه نویسی جاوا یکی از قدرتمندترین زبان های برنامه نویسی اندروید است. این دوره نیاز به پیش نیاز ندارد. تمامی مفاهیم از صفر تا صد یعنی از سطح مبتدی تا پیشرفته به شما آموزش داده می شود.

طراحی اپلیکیشن و برنامه نویسی اندروید یکی از پردرآمدترین شغل های الان و آینده جهان است. برای آشنایی با این روش ها مطلب “روش های کسب درآمد برنامه نویسی اندروید چگونه است؟” را مطالعه کنید. 

همه دوره های آموزشی | همه دوره های برنامه نویسی اندروید


مقالات مرتبط با آموزش های برنامه نویسی اندروید:


تابحال update سیستم عامل اندروید را برای گوشی تان انجام دادید؟ چه تجربه ای از اینکار دارید؟ خرابکاری کردید یا نه مراحل آن را بدرستی انجام دادید؟ سوالی در رابطه با اینکه “چگونه سیستم عامل اندروید خود را آپدیت کنیم” دارید؟  نظرات، پیشنهادات و سوالات خود را در همین صفحه با سایت آموزش اندروید الکامکو در میان بگذارید، در اسرع وقت پاسخگوی شما خواهیم بود.

commentشما بگید!

شما چه سوالی درباره این موضوع دارید که اینجا مطرح نشده است؟ لطفا تجربیات خودتان را در این زمینه حتما توی کامنت برای ما بنویسید. منتظر نظرات، پیشنهادات و سوالات شما در همین صفحه از سایت آموزش برنامه نویسی الکامکو هستیم…

توجه

مقاله هایی که در سایت به صورت رایگان قرار گرفته است فقط برای مطالعه بیشتر شما کاربران عزیز می باشد. از هرگونه تماس تلفنی با پشتیبانی سایت و سوال در مورد محتوای مقاله ها خودداری شود.

shareاشتراک گذاری این مطلب

shareآخرین مقالات

توجه

مقاله هایی که در سایت به صورت رایگان قرار گرفته است فقط برای مطالعه بیشتر شما کاربران عزیز می باشد. از هرگونه تماس تلفنی با پشتیبانی سایت و سوال در مورد محتوای مقاله ها خودداری شود.

آخرین مقالات

آموزش های تکمیل شده

توجه

مقاله هایی که در سایت به صورت رایگان قرار گرفته است فقط برای مطالعه بیشتر شما کاربران عزیز می باشد. از هرگونه تماس تلفنی با پشتیبانی سایت و سوال در مورد محتوای مقاله ها خودداری شود.

5 دیدگاه
بازخورد درون خطی
مشاهده همه نظرات
سید ابوالفضل حسینی طلب
1 سال گذشته

خیلی مطلب خوبی بود 😄

زیبا مقدم (پشتیبانی)
پاسخ دادن به  سید ابوالفضل حسینی طلب
1 سال گذشته

ممنون

golrokhiyan
2 سال گذشته

مرسی مطلب خوبی بود

leylaa
2 سال گذشته

آپدیت سیستم عامل آندروید گوشی سامسونگ هم همینطوره؟

زیبا مقدم (پشتیبانی)
پاسخ دادن به  leylaa
2 سال گذشته

بله مسیر همینه حالا ممکنه توی گوشی های مختلف یکم گزینه هاش فقط فرق کنه