همه چیز درباره GitHub : گیت هاب چیست و چه کاربرد و ویژگی هایی دارد؟

برنامه GitHub چیست - برنامه گیت هاب چیست - بهترین سایت های آموزش برنامه نویسی ایرانی

گیت هاب چیست؟ هاست به چه معناست؟ سیستم version control چیست؟ سازنده گیت هاب چه کسی است؟ اصطلاحات رایج در GitHub چیست؟ تاریخچه گیت هاب چیست؟ کاربرد گیت هاب چیست؟ ویژگی های برنامه GitHub چیست؟ شروع کار با گیت هاب چگونه است و چگونه با گیت هاب کار کنیم؟ پروژه های Github در کجا نگهداری می شود؟ در این مطلب از مجله برنامه نویسی سایت آموزش برنامه نویسی الکامکو می خواهیم شما را با جواب این سوالات آشنا کنیم.

گیت هاب چیست؟

گیت هاب یک وب سایت است که بیشتر کاربران آن برنامه نویسان هستند و یکی از ویژگی های شاخص آن قابلیت اشتراک گذاری کد می باشد. GitHub یک شبکه اجتماعی محسوب می شود که بسیاری از شرکت ها و سازمان ها از آن برای استخدام مدیر پروژه‌های برنامه نویسی و سایر همکاری های مربوطه استفاده می کنند.

گیت هاب همچنین بزرگترین هاست برای میزبانی پروژه‌های توسعه دهندگان محسوب می‌شود که توسط یک شرکت آمریکایی ایجاد شده است. گیت هاب هم به صورت رایگان برای پروژه‌های عمومی و هم بصورت پولی برای پرو‌ژه‌های تجاری قابل استفاده است.

GitHub یک سرویس میزبانی وبه که برای کنترل نسخه با استفاده از Git به کار می رود. این سرویس بیشتر برای کد های کامپیوتری استفاده می شود. این نرم افزار تمامی نسخه های کنترل و مدیریت توزیع نسخه (SCM) را ارائه می دهد و همچنین ویژگی های خود Git را به آن اضافه می کند.

GitHub کنترل دسترسی و چند ویژگی همکاری مثل ردیابی اشکال، درخواست ویژگی، مدیریت وظیفه و ویکی ها برای هر پروژه رو فراهم می کند. این نرم افزار برنامه هایی برای هر مخزن خصوصی اطلاعات و حساب های رایگان ارائه می دهد.

همچنین بخوانید » واسط برنامه نویسی کاربردی (API) چیست؟ | مفسر برنامه نویسی چیست؟ | IDE چیست؟

هاست به چه معناست؟

هدف اصلی گیت هاب ایجاد محیطی برای کنترل ورژن و همکاری تیمی روی پرو‌ژه هاست. کنترل ورژن در گیت‌هاب توسط گیت انجام می‌شود. درواقع گیت در گیت‌هاب یک سیستم کنترل ورژن (version control) است. همچنین واژه‌ی هاب به مفاهیم شبکه اشاره دارد که همکاری تیمی و ایجاد انشعاب در پروژه‌ها را معرفی می‌کند.

سیستم version control چیست؟

حتماً تجربه‌ کرده‌اید، در حین برنامه نویسی دچار اشتباهی شوید و آن لحظه بگویید کاش می‌شد پروژه را به حالت قبل برمی‌گرداندید! گیت دقیقاً این امکان را برایتان مهیا کرده است. شما می‌توانید نسخه‌ی قبلی پروژه را دریافت و فعال کنید.

سازنده گیت هاب چه کسی است؟ 

Git ابزاری است که برای برنامه نویسان امکان همکاری با یکدیگر را فراهم می کند. این ابزار توسط “لینوس توروالد” یکی از نامداران عرصه برنامه نویسی تولید شده است.

از مشکلاتی که قبل از پلتفرم Github گیت هاب وجود داشت چی بود؟ 

در گذشته برای اینکه یک کاربر بتواند تغییراتی را در یک پروژه متن باز ایجاد کند، باید ابتدا آن را دانلود می کرد، سپس تغییرات لازم را اعمال می کرد، بعد از آن لیستی از تغییرات را به نام Patch ایجاد و همراه پروژه به کاربر اصلی آن می فرستاد.  کاربر اصلی نیز ابتدا باید به کاربر غریبه اعتماد می کرد و سپس Patch را مشاهده و در صورت درست بودن تغییرات آن را اعمال می کرد، اما با استفاده از سه ویژگی Merge، fork و Pull Request دیگه نیازی به این کار نیست و به راحتی می شود کاربر اصلی را از وجود تغییرات پروژه باخبر کرد.

اصطلاحات رایج در GitHub

 1. Repository یا به اختصار Repo به معنای مخزن است. مخزن گیت هاب محیطی برای ذخیره سازی پروژه‌های توسعه دهندگان است. در این مخزن می‌توان هر فولدر یا فایلی را با فرمت دلخواه ایجاد کرد.
 2. fork در فارسی به معنای شاخه یا انشعاب است. با این قابلیت شما می‌توانید روی پروژه‌های متن باز موجود در گیت هاب کار کنید. اگر پروژه‌ای از قبل وجود داشته باشد، می‌توانید از آن یک انشعاب دریافت و تغییراتی را روی آن اعمال کنید. سپس آن را به عنوان یک پروژه جدید منتشر کنید.
 3. Pull Request یا درخواست ادغام، قلب تپنده‌ی مشارکت در پروژه هاست. زمانی استفاده می‌شود که شما از پروژه‌ی اصلی یک شاخه دریافت و درآن تغییراتی اعمال کرده‌اید. حالا با کمک Pull Request می‌توانید به شخص اصلی ایجاد کننده‌ی پروژه، درخواست بدهید تغییرات شما را در پروژه‌ی اصلی اعمال کند.
 4. به هر تغییری در گیت‌هاب یک commit می‌گویند.

همچنین بخوانید » آموزش برنامه نویسی #C

در سال ۲۰۰۹ اعضای تیم GitHub در گفتگو در یاهو اعلام کردند که با گذشت تنها یک سال از آنلاین بودن آنها، GitHub بیش از ۴۶۰۰۰ مخزن عمومی را جمع آوری کرده که ۱۷۰۰۰ تای آن ها تنها در چند ماه اخیر بوده اند. این پیشرفت ها روز به روز ادامه داشت تا در سال ۲۰۱۳ گیت هاب اعلام کرد که از ۳ میلیون کاربر و بیش از ۵ میلیون مخزن میزبانی کرده است. و سرانجام در سال ۲۰۱۸ گیت هاب به بیشترین نرخ تبادل اطلاعات خودش یعنی ۱.۳۵ ترابیت در ثانیه رسید و امروزه به عنوان یک منبع پربازه مورد استفاده قرار می گیرد.

کاربرد گیت هاب چیست؟

 • یکی از مهمترین کاربرد گیت هاب این است که باگ ها و مشکلات موجود در کد‌ها را ردیابی کرده و گزارش دهد.
 • یکی دیگر از کاربردهای Github این است که می توانید در آن مثل سایر شبکه های اجتماعی بقیه را فالو کنید و نظر بدید و لایک کنید و همچنین کد ها و پروژه های Public آنها را مشاهده کنید و از آنها استفاده کنید.
 • با استفاده از گیت هاب می توانید برای خودتان یک وبلاگ اختصاصی داشته باشید که صفحه وبلاگ را خودتان کدنویسی کنید و همچنین به عنوان یک نمونه کار همیشه برای دیگران قابل مشاهده است.
 • گیت هاب پلتفرمی است که در آن برنامه نویسان از اقصی نقاط دنیا جهت برطرف کردن مشکلات خود گرد هم می آیند.
 • از کاربردهای گیت هاب می‌توان به اشتراک گذاری پروژه‌ها و کد‌های خود با سایرینیا به صورت گروهی که روی یک پروژه فعالیت کی کنند اشاره کرد. بدین ترتیب به راحتی می‌توانید نسخه‌های قبلی از یک برنامه را ارتقا داده، بدون این که مشکل یا باگی در نسخه‌ جدید به وجود آید.

همچنین بخوانید » روش های یادگیری برنامه نویسی کدام ها هستند؟

ویژگی های برنامه GitHub چیست؟ 

در صورتیکه بدانید ویژگی های برنامه GitHub چیست بهتر می توانید با این پلتفرم ارتباط برقرار کنید. در این قسمت می خواهیم شما را با برخی از این ویژگی ها آشنا کنیم.

۱. گیت هاب مدیریت پروژه های شما را آسان می کند. 

یکی از ویژگی های گیت هاب این است که مدیران پروژه و توسعه دهندگان در آن می توانند گرد هم آیند تا امور مربوط به پروژه خود را با یکدیگر هماهنگ، پیگیری و بروزرسانی کنند تا موارد مربوط به پروژه ها شفاف باشند و طبق برنامه پیش بروند.

۲. گیت هاب به امنیت پروزه های شما کمک می کند.

در اپلیکیشن گیت هاب می توان پروژه ها را به صورت خصوصی، درون تیمی یا به طور عمومی منتشر کرد. همچنین امکان دانلود پروژه ها یا استفاده مجدد از آن ها در این پلتفرم وجود دارد. اما درصورت تایید نکردن دسترسی سایرین به اطلاعاتتان، خیالتان از بابت امنیت آن ها راحت است.

همچنین بخوانید» آموزش طراحی اپلیکیشن اندروید با جاوا در Android Studio پروژه محور از صفر تا صد برای ورود به بازار کار : از اموزش نصب اندروید استودیو تا آموزش کامل اندروید استودیو

۳. با گیت های می توانید مدیریت تیم را بهبود دهید. 

از دیگر ویژگی های گیت هاب این است که به همه اعضای تیم کمک می کند در یک صفحه و به صورت سازماندهی شده با یکدیگر ارتباط و تعامل داشته باشند. ابزارهای تعدیل مانند Issue و Pull Request Locking در این پلتفرم، این امکان را به اعضای تیم می دهند که روی کد‌ها تمرکز کنند.

۴. گیت هاب ایمنی کد‌ ها را افزایش می دهد.

در گیت هاب ابزارهای اختصاصی برای شناسایی و تجزیه و تحلیل آسیب پذیری کدها وجود دارند که تیم های توسعه در همه قسمت های پروژه می توانند با استفاده از این ابزار ها، از ابتدا تا انتهای، ایمنی کد‌ها را تامین کنند.

۵. با گیت هاب یک فضای میزبانی کد خواهید داشت. 

همه کدها و داکیومنت هایی که مربوط به پروژه شماست در یک مکان ذخیره و نگهداری می شود. میلیون‌ها مخزن در برنامه گیت هاب وجود دارند و هر مخزن ابزارهای مخصوص به خود را دارد که به شما در میزبانی و انتشار کد‌ها کمک می‌کنند.

۶. تقسیم کار و اشتراک گذاری نتایج با پلتفرم گیت هاب آسان می شود. 

در سال ۲۰۱۷ گیت‌هاب با داشتن تقریباً ۲۰ میلیون کاربر و ۵۷ میلیون مخزن، به عنوان بزرگترین میزبان کد منبع، در جهان شناخته شد.

۷. گیت هاب باعث پیشرفت در حوزه برنامه نویسی می شود.

تبادل نظر باعث بهبود مهارت و توانایی افراد در زمینه برنامه نویسی می‌شود. افراد می‌تواند از قابلیت Pull Request استفاده کرده و برنامه‌های بهتری تولید کنند. این فضا به شما کمک می‌کند، هر روز بر دانش و تجربیات خود اضافه کنید. فرقی ندارد به تازگی وارد حوزه امورش برنامه نویسی شده‌اید یا فردی با تجربه هستید، در هر صورت این فضا برای شما بسیار مفید خواهد بود.

۸. گیت هاب باعث جلوگیری از ایجاد کدهای مخرب می شود. 

گیت هاب حساسیت بسیار زیادی درباره سلامت کدها دارد. هر کدی که در این پلتفرم قرار گیرد، به طور کامل بررسی می‌شود. این کار باعث می‌شود هیچ هکری نتواند بدافزار خود را در این فضا قرار داده و آن را گسترش دهد.

همچنین بخوانید » معرفی بازی های برنامه نویسی

سایت گیت هاب چیست؟ 

سایت گیت‌ هاب همهٔ عملکردهای مورد نیاز کاربران در یک جامعه مجازی را در دسترس قرار داده‌ است. برخی از این عملکردها عبارتند از: فید، دنبال‌کننده و گراف شبکه برای نمایش دادن توسعه دهندگانی که بر یک نسخهٔ مرجع (مخزن) کار می‌کنند. گیت‌هاب همچنین سرویس‌های دیگری به نام سایت گیست که در نوع خود یک سایت پیست‌ بین-گونه (pastebin-style) را ارائه می‌دهد.

این سایت یک ویکی برای توسعه دهندگان انفرادی به‌شمار می‌آید که سورس کدهای ایشان می‌تواند بوسیلهٔ یک مخزن گیت (Git repository)، یک سرویس میزبان اسلاید که پایه بلندگو (Speaker deck) نامیده می‌شود و یک سکو (پلت فرم) که گایوجز (Gauges) ویرایش و مدیریت گردد.

از ژانویه ۲۰۱۰ گیت‌هاب تحت همین نام گیت‌هاب به فعالیت‌های خود ادامه داد. گیت‌هاب مخازن خصوصی و آزاد را برای میزبانی پروژه‌های نرم‌افزار منبع باز، که معمولاً استفاده می‌شود، را ارائه می‌دهد.

لینک سایت گیت هاب : https://github.com

شروع کار با گیت هاب : چگونه با گیت هاب کار کنیم؟

نیاز نیست برای شروع کار با گیت هاب نگرانی داشته باشید. شاید اوایل برای شما کمی گمراه کننده باشد ولی در نهایت کار کردن با GitHub آسان و راحت است. به همین منظور با مراحلی را برای شروع کار با GitHub طی کنید که در ادامه به آنها خواهیم پرداخت:

۱. اولین مرحله برای شروع کار با گیت هاب: ساخت اکانت گیت هاب

اکانت گیت هاب چیست؟ برای کار کردن با سایت گیت هاب و استفاده از امکانات آن باید ابتدا ثبت نام کنید و یک اقدام به ساخت اکانت گیت هاب کنید. ساخت اکانت و حساب در گیت هاب بسیار ساده و همچنین رایگان است و بعد از آن می توانید اقدام به کار با GitHub کنید.

 با ایجاد این حساب کاربری می توانید به مخزن گسترده‌ای از اطلاعات موجود در این پلتفرم دسترسی پیدا کنید. همچنین امکان اشتراک گذاری پروژه‌ها و مدیریت آن‌ها نیز به شما داده می‌شود. در حساب کاربری رایگان گیت‌ هاب تنها محدودیت این است که شما اجازه دارید فقط ۳ کاربر دیگر را به پروژه‌ های خود اضافه کنید.

مراحل کلی ساختن گیت هاب : 

برای ساخت گیت هاب ابتدا وارد سایت www.github.com شوید. در سمت راست و از طریق قسمت ورودی و یا سمت راست بالای صفحه، بر روی گزینه sign up کلیک نمایید. بعد از ثبت نام و تخصیص نام کاربری و پسورد، وارد مرحله دوم ثبت نام می شوید از شما اطلاعاتی مانند سطح بندی برنامه نویسی شما، دلیل استفاده شما از گیت هاب و شرح خودتان از سطح برنامه نویسیتان پرسیده می شود. البته می توانید به صورت کلی این مرحله را skip نمایید. حالا وارد پنل خود شده اید می توانید از آن استفاده کنید.

۲. دومین مرحله برای شروع کار با گیت هاب: نصب Git

برای نصب Git کافی است آن را در گوگل جستجو کرده، دانلود و نصب کنید.

۳. سومین مرحله برای شروع کار با گیت هاب: ایجاد Repository (مخزن)

قبل از شروع کار با Github، باید یک Repository ایجاد کنید که به معنای مخزن در برنامه گیت هاب می باشد. Repository که تحت عنوان repo نیز شناخته می شود، فضایی است که در آن تمامی اطلاعات مربوط به پروژه ذخیره و سازماندهی می شود.

۴. چهارمین مرحله برای شروع کار با گیت هاب : ایجاد شعبه (Branch)

در پروژه های برنامه نویسی اغلب اوقات نیاز است که کد‌ها در چندین مخزن، با نسخه های مختلف ذخیره شوند. با ایجاد شعبه این امکان را خواهید داشت که تغییرات مورد نظر را روی تمامی نسخه های موجود در مخزن های مختلف ایجاد کنید. هر مخزن دارای یک شاخه اصلی با نام Master است که می تواند چندین زیرشاخه را دارا باشد.

۵. پنجمین مرحله برای شروع کار با گیت هاب: ایجاد Pull Request

با استفاده از Pull Request می توانید به کاربران مربوطه جهت درخواست ایجاد تغییرات در شعبه های خودشان اقدام کنید. همچنین با استفاده از آن می توان شاخه های موجود در شعبه های سایر کاربران را با یکدیگر ادغام کرد.

زمانی که یک بخش از پروژه (commit) کامل شد، می‌توانید Pull Request صادر کنید. به منظور این که کاربر مدنظر از درخواست شما مطلع شود، باید او را تگ کنید. این کار با قرار دادن علامت @ قبل از نام کاربری او انجام می شود.

پیشنهاد برای یادگیری دات نت کور
 آموزش پروژه محور asp.net core مهارت محور با ساخت پروژه های حرفه ای، از پایه تا فوق پیشرفته

پروژه های Github در کجا نگهداری می شود؟ 

احتمالا کد متن باز بیت کوین یا حداقل آخرین نسخه این کد در محفظه امن «سوالبارد» (Svalbard) نگه‌داری خواهد شد. در این محفظه پروژه‌های دیگری از گیت ‌هاب (GitHub) نیز نگه‌داری می‌شوند.

به گزارش بیت کوینیست، پروژه محفظه امن گیت هاب در قطب شمال (GitHub Arctic Vault) مخصوص پروژه‌های متن باز گیت هاب است و این پروژه‌ها به صورت میکروفیلم‌هایی که تا ۱,۰۰۰ سال سالم باقی می‌مانند نگه‌داری خواهند شد.

پروژه کدهای سوالبارد نمونه‌ای مشابه از پروژه دانه‌های گیاهی این منطقه است که در آن دانه‌های تمام گیاهان روی کره زمین در محیطی منجمد و خشک نگه‌داری می‌شوند.

اشلی ونس (Ashlee Vance)، نویسنده و مفسر، در توییتی اعلام کرد که اولین حلقه‌های میکروفیلم‌های حاوی پروتکل بیت کوین در این محفظه ذخیره شده‌اند.

گیت هاب قصد دارد تا ۲۰ فوریه سال آینده میلادی تصاویری از تمام مخازن این محفظه تهیه کنید. از دیگر برنامه‌های گیت هاب ذخیره وضعیت داده‌ها بر روی چندین هالیدهای نقره است. هالیدهای نقره ترکیباتی هستند که نسبت به اکسایش مقاومتی قابل قبول دارند. این محفظه را می‌توان یک قدم جلوتر از پروژه سیلیکا (Project Silica) دانست. پروژه سیلیکا راهکاری برای ذخیره داده‌ها است که در آن برای امنیت بیشتر، این داده‌ها روی کریستال‌های کوارتز حک می‌شوند.

پیشنهاد برای ساخت اپلیکیشن های اندرویدی و کسب درآمد از آنها
دوره آموزش Android پروژه محور شامل ۹ دوره از پایه تا پیشرفته

سوالات متداول در زمینه برنامه گیت هاب چیست؟

پلتفرم گیت هاب فقط برای برنامه نویسان کاربرد دارد؟ 

خیر- استفاده از گیت هاب در حال حاضر تنها محدود به توسعه دهندگان نرم افزار نیست. خیلی از کمپانی های معروف مثل VMware هم در حال حاضر بعضی از کد های کاربردی خودشان را بر روی گیت هاب برای استفاده عموم بارگذاری می کنند و داکیومنت استفاده از آن را هم، همان جا در اختیار کاربران قرار می دهند.

یکی از مشهور ترین Responsitory هایی که VMware بر روی گیت هاب قرار داده، VIC نام دارد. VIC Engine به استفاده کنندگان از Docker اجازه می دهد تا Container خای خودشان را تحت مدل سنتی VM-Based شرکت VMware گسترش دهند.

طرح‌های رایگان و پولی در گیت هاب

از این سایت علاوه بر موارد گفته شده، می‌توان برای مدیریت انواع پروژه‌های تیمی در حوزه‌هایی غیر از برنامه نویسی نیز استفاده کرد. خدمات بسیاری در آن ارائه شده و دارای طرح‌های رایگان و پولی مختلفی است که بر اساس نیاز خود می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید. تمام طرح‌ها به دو دسته فردی و تیمی تقسیم می‌شوند.

طرح‌های فردی: طرح‌های فردی به دو صورت رایگان و حرفه‌ای بدون محدودیت زمانی در اختیار توسعه دهندگان قرار می‌گیرند. معمولا بیشترین استفاده، از این طرح می‌شود، زیرا فرد می‌تواند با حساب کاربری رایگان، Repoهای نامحدود داشته، پروژه‌ها را مدیریت کند و مشکلات و باگ‌های پروژه خود را ردیابی کند.

طرح‌های پولی: طرح‌های پولی دارای امکانات و قابلیت‌های بیشتری هستند. در طرح‌های رایگان حداکثر ۳ همکار وجود دارد، اما در طرح‌های پولی امکان افزودن تعداد نامحدود همکار وجود دارد. ایجاد شاخه‌های نمودارها و گراف‌ها برای ذخیره اطلاعات و آمار از ویژگی‌های مهم این طرح‌ها هستند.

پیشنهاد برای یادگیری طراحی اپلیکیشن
کاتلین یک زبان برنامه نویسی مدرن، قدرتمند و انعطاف پذیر است که به سرعت در حال محبوبیت است. این زبان توسط گوگل به عنوان زبان برنامه نویسی رسمی برای توسعه برنامه های اندروید انتخاب شده است و همچنین برای توسعه وب، دسکتاپ و سرور نیز مورد استفاده قرار می گیرد. برای یادگیری طراحی اپلیکیشن با کاتلین دوره آموزش ساخت اپلیکیشن با کاتلین را به شما پیشنهاد می کنیم.

تفاوت گیت هاب و گیت لب چیست؟

گیت لب یکی از رقبا گیت هاب است. تفاوت بزرگی که این دو سایت با هم دارند این است که در گیت لب می توانید امکانات رایگان بیشتری را به نسبت گیت هاب پیدا کنید.

جایگزین های GitHub: مطرح‌ ترین سرویس‌های هاستینگ سورس‌کد مشابه GitHub چیست؟

همانطور که می دانید GitHub از همه بهتر است ولی با این حال در این قسمت شما را با انواع سرویس‌های هاستینگ سورس‌کد مشابه GitHub آشنا می کنیم:

 1. GitLab
 2. BitBucket
 3. Gitea
 4. Gogs
 5. SourceForge
 6. Allura
 7. Launchpad
 8. Cloud Source Repositories
 9. AWS CodeCommit
 10. Phabricator
 11. GitBucket
 12. GitPrep
 13. GNU Savannah
 14. Manuscript
 15. Beanstalk
 16. GitKraken
 17. Kallithea
 18. Tuleap

همچنین بخوانید » دوره آموزشی فلاتر از مبتدی تا پیشرفته برای ساخت اپ های اندروید و ios

رقبای گیت هاب کدامند؟

با اینکه گیت هاب اصلی‌ترین و محبوب‌ترین پلتفرم برای برنامه نویس‌هاست، اما همچنان رقبای دیگری نیز وجود دارند. جالب است بدانید در نظرسنجی که درباره عملکرد مدیران این پلتفرم‌ها در سایت Comparably انجام شد، مدیرعامل گیت هاب پایین‌ترین رتبه را در میان رقبای دیگر کسب کرد.

 1. Gitlab
 2. Atlassian
 3. Google
 4. Amazon

این چهار پلتفرم، چهار رقیب اصلی برای گیت هاب هستند که در برخی از زمینه‌ها نیز امتیازات بالاتری کسب کرده‌اند. البته گیت هاب در رتبه بندی کیفیت محصول بیشترین امتیاز را دارد.

آیا می توان با گیت هاب در برنامه نویسی کار پیدا کرد؟

در این سایت نمی توان مانند لینکدین و سایر شبکه های اجتماعی مشابه مستقیما کار پیدا کرد ولی بسیاری از شرکت های برنامه نویسی از برنامه نویسان پروفایل گیت هاب را می خواند و بهتر است آن را در رزومه خود داشته باشید. اگر فریلنسر هستید یا قصد دارید فریلنس کار کنید، استفاده از گیت هاب برای شما بسیار مفید است.

نتیجه گیری از اینکه گیت هاب چیست؟

یکی از سوالات و چالش‌های مهمی است که افراد، مخصوصا برنامه نویسان تازه کار با آن روبرو هستند. گیت هاب به عنوان فضای ابری برای قرار دادن انواع مختلفی از برنامه‌ها و پروژه‌های برنامه نویسی استفاده می شود که میلیون‌ها برنامه نویس و توسعه دهنده در آن عضو هستند. همین موضوع باعث شده تا گیت هاب به فضایی عالی و کاربردی برای توسعه دهندگان تبدیل شود. علاوه بر برنامه نویسی، برای مدیریت پروژه‌های مختلف نیز می‌توان از این پلتفرم استفاده نمود. از آنجایی که Git یک ابزار محبوب و ارزشمند در محیط‌های DevOps مدرن است، به این معنی است که فرصت‌های شغلی زیادی برای توسعه‌دهندگانی وجود دارد که آن را به خوبی می‌شناسند.

commentشما بگید!

شما چه سوالی درباره این موضوع دارید که اینجا مطرح نشده است؟ لطفا تجربیات خودتان را در این زمینه حتما توی کامنت برای ما بنویسید. منتظر نظرات، پیشنهادات و سوالات شما در همین صفحه از سایت آموزش برنامه نویسی الکامکو هستیم…

توجه

مقاله هایی که در سایت به صورت رایگان قرار گرفته است فقط برای مطالعه بیشتر شما کاربران عزیز می باشد. از هرگونه تماس تلفنی با پشتیبانی سایت و سوال در مورد محتوای مقاله ها خودداری شود.

shareاشتراک گذاری این مطلب

shareآخرین مقالات

توجه

مقاله هایی که در سایت به صورت رایگان قرار گرفته است فقط برای مطالعه بیشتر شما کاربران عزیز می باشد. از هرگونه تماس تلفنی با پشتیبانی سایت و سوال در مورد محتوای مقاله ها خودداری شود.

Generic filters
Exact matches only

آخرین مقالات

آموزش های تکمیل شده

توجه

مقاله هایی که در سایت به صورت رایگان قرار گرفته است فقط برای مطالعه بیشتر شما کاربران عزیز می باشد. از هرگونه تماس تلفنی با پشتیبانی سایت و سوال در مورد محتوای مقاله ها خودداری شود.

0 دیدگاه
بازخورد درون خطی
مشاهده همه نظرات