۲۰ بازی برنامه نویسی برای افزایش سطح مهارت های برنامه نویسان

بازی برنامه نویسی - بازی برنامه نویس - بازی های برنامه نویسی - سایت آموزش برنامه نویسی الکامکو

بازی های برنامه نویسی اغلب به عنوان راهی برای یادگیری یک زبان برنامه نویسی جدید یا بهبود دانش شما از زبان موجود نادیده گرفته می شوند. با این مطلب از مجله برنامه نویسی الکامکو همراه ما باشید تا با ۲۰ بازی برنامه نویسی که ارزش امتحان کردن را دارند آشنا شوید.

معرفی بازی های برنامه نویسی 

۱- بازی CodinGame

CodinGame - بازی برای برنامه نویسی - بازی برای برنامه نویس ها - سایت آموزش برنامه نویسی الکامکو

CodinGame یکی از پلتفرم های رایگان شناخته شده برای یادگیری نحوه کدنویسی از طریق بازی است. این پلتفرم از بیش از ۲۵ زبان برنامه نویسی پشتیبانی می کند و با چالش هایی همراه است که با پیشرفت در آنها به تدریج سخت تر می شوند. همچنین توانید چالش ها را با دوستان یا همکاران خود حل کنید و یاد بگیرید که بازیکنان دیگر چگونه چالش های خاص را حل می کنند.

۲- بازی ۷ Billion Humans

7 Billion Humans - CodinGame - بازی برای برنامه نویسی - بازی برای برنامه نویس ها - سایت آموزش برنامه نویسی الکامکو

شرکت Tomorrow Corporation یک توسعه دهنده بازی های ویدیویی مستقل است که در بازی های برنامه نویسی تخصص دارد. آنها در حال حاضر سه مورد را در اختیار دارند: Little Inferno (2012), Human Resource Machine (2015), and 7 Billion Humans (2018)

۷ Billion Humans به بازیکن ۶۰ پازل برنامه نویسی می دهد تا با زبان برنامه نویسی مشابه اسمبلی حل کند. هر بار، شما باید برنامه ای بنویسید که بتواند همه انسان های موجود در پازل را به بهترین شکل کنترل کند.

۳- بازی Robocode

Robocode - CodinGame - بازی برای برنامه نویسی - بازی برای برنامه نویس ها - سایت آموزش برنامه نویسی الکامکو

باید تانک‌های کوچکی را کدنویسی کنید تا با بقیه‌ی تانک‌ها بجنگند.

Robocode یک بازی برنامه نویسی است که در آن باید تانک های کوچکی (یا همان ربات ها) را برنامه نویسی کنید که در یک میدان جنگ با ربات های دیگر رقابت کند. شما هیچ تاثیر مستقیمی روی ربات ندارید. در عوض، شما باید هوش مصنوعی ربات را بنویسید تا رفتار و واکنش مناسبی نسبت به رویدادهایی که در میدان جنگ رخ می‌دهد، داشته باشد.

Robocode در درجه اول برای یادگیری جاوا استفاده می شود، اگرچه می تواند برای یادگیری Kotlin و Scala نیز استفاده شود. این بازی برای برنامه نویسی یک راه خوب برای یادگیری نحوه برنامه نویسی به این زبان ها است، اما همچنین راه خوبی برای به دست آوردن درک اولیه از هوش مصنوعی است.

پیشنهاد ویژه » دوره آموزش ساخت اپلیکیشن اندروید پروژه محور از صفر تا صد

۴- بازی Halite

Halite - CodinGame - بازی برای برنامه نویسی - بازی برای برنامه نویس ها - سایت آموزش برنامه نویسی الکامکو

Halite یک بازی هوش مصنوعی است که در آن افراد، الگوریتم‌هایی را به زبان برنامه‌نویسی انتخابی خود برای رقابت در یک بازی چند نفره آنلاین می‌نویسند. این بازی برای چهارمین بار آپدیت شده و از زمان عرضه آن در سال ۲۰۱۶ تاکنون بیش از ۱۵۰۰۰ نفر بازی کرده اند.

شما Halite را در Kaggle بازی می کنید، یک جامعه آنلاین از دانشمندان داده و پزشکان ML. اسناد زیادی در مورد Kaggle وجود دارد که توضیح می دهد Halite چگونه کار می کند، قوانین آن چیست و چگونه می توانید شروع کنید.

پیشنهاد برای یادگیری زبان #C
دوره جامع اموزش زبان سی شارپ از صفر تا صد

۵- بازی Terminal

Terminal - CodinGame - بازی برای برنامه نویسی - بازی برای برنامه نویس ها - سایت آموزش برنامه نویسی الکامکو

مشابه Halite، بازی برنامه نویسی Terminal یک بازی هوش مصنوعی است که در آن الگوریتم‌ها را برنامه نویسی می‌کنید و در مسابقات با یکدیگر مبارزه می‌کنید. همچنین می‌توانید با سایر بازیکنان و الگوریتم‌های آنها برای دریافت جوایز نقدی رقابت کنید.

می توانید با دست بازی کنید، که نیازی به کد ندارد، یا با الگوریتم هایی که برنامه ریزی کرده اید بازی کنید. شما می توانید در برابر خودتان، سایر بازیکنان یا الگوریتم های باس بازی کنید. همچنین می توانید با تماشای بازی در Twitch با آن آشنا شوید.

۶- بازی CSS Diner

CSS Diner - بازی های برنامه نویس - بازی های برنامه نویسی - سایت آموزش برنامه نویسی elecomco

CSS Diner یک بازی برنامه نویسی است که در آن با سلکتورهای CSS آشنا می شوید. این بازی دارای ۳۲ سطح است و به شما می آموزد که چگونه طیف گسترده ای از عناصر DOM را انتخاب کنید و هر سطح بعدی بر روی سطوح قبلی ساخته شود.

اگر یک برنامه نویس باتجربه هستید، احتمالاً از این طریق عبور خواهید کرد، اما هنوز هم یک بازی عالی برای آموزش حافظه عضلانی سلکتور CSS است.

پیشنهاد برای یادگیری دات نت کور
آموزش برنامه نویسی asp.net core مهارت محور با ساخت پروژه های حرفه ای، از پایه تا فوق پیشرفته

۷- بازی CodeCombat

CodeCombat -بازی های برنامه نویس - بازی های برنامه نویسی - سایت آموزش برنامه نویسی elecomco

CodeCombat پلتفرمی است که می توانید با پایتون، جاوا اسکریپت، HTML و مبانی علوم کامپیوتر بازی کنید. با پیشرفت، قفل قهرمانان، حیوانات خانگی، وسایل و موارد دیگر را باز خواهید کرد.

این بازی برای تمام سطوح اصلی خود رایگان است و اگر می خواهید به شاخه های سطح اضافی آن به اضافه ۳۵۰۰ سکه جایزه در ماه دسترسی داشته باشید، ماهانه ۹.۹۹ دلار اشتراک دارد. این بازی دارای یک انجمن منبع باز قوی است که به ترجمه و ایجاد سطوح بیشتر کمک می کند.

۸- بازی Flexbox Defense

Flexbox Defense - بازی های برنامه نویس - بازی های برنامه نویسی - سایت آموزش برنامه نویسی elecomco

Flexbox Defense از شما می‌خواهد که جلوی ورود دشمنان به سیستم دفاعی خود را بگیرید. نکته مهم این است که شما باید برج های خود را با استفاده از کد CSS flexbox قرار دهید.

هنگامی که Flexbox Defense منتشر شد، در فضای مجازی وایرال شد. این بازی در producthunt.com شماره ۱ شد و توسط چندین مجله مانند CSS-Tricks.com و TutorialZine.com انتخاب شد.

۹- بازی CheckiO

CheckiO - بازی های برنامه نویس - بازی های برنامه نویسی - سایت اموزش برنامه نویسی elecomco

بازی CheckiO ترکیبی از بازی های برنامه نویسی برای برنامه نویسان مبتدی و پیشرفته است که می خواهند پایتون یا TypeScript را یاد بگیرند. شما در یک جزیره فرود می آیید و باید چندین چالش برنامه نویسی را قبل از باز شدن قفل جزیره دیگر تکمیل کنید.

CheckiO همچنین دارای یک انجمن است که در آن کاربران می توانند در صورت داشتن مشکل با یکدیگر همکاری کرده و به یکدیگر کمک کنند. ماموریت این شرکت این است که به مردم یاد دهد چگونه به روشی سرگرم کننده و جذاب کدنویسی کنند.

۱۰- بازی EXAPUNKS

EXAPUNKS - بازی های برنامه نویس - بازی های برنامه نویسی - سایت اموزش برنامه نویسی elecomco

Zachtronics یک شرکت سازنده بازی مستقل است که بازی های کدنویسی را ایجاد می کند. EXAPUNKS جدیدترین بازی انها است و نظرات کاربران در Steam در مورد این بازی بسیار مثبت بوده است. در این بازی شما پازل های برنامه نویسی را با زبانی شبیه اسمبلی حل می کنید.

دیگر بازی‌های شرکت Zachtronics که ارزش دیدن دارند عبارتند از Opus Magnum، SHENZHEN I/O و TIS-100. هر سه بازی مناسب برنامه نویسی نیز هستند و خیلی از کاربران طرفدار آن هستند.

۱۱- بازی SQL Murder Mystery

SQL Murder Mystery - بازی های برنامه نویس - بازی های برنامه نویسی - سایت اموزش برنامه نویسی elecomco

قتلی در SQL City رخ داده است و شما آنجا هستید تا آن را حل کنید. SQL Murder Mystery یک بازی برنامه نویسی برای یادگیری مفاهیم و دستورات SQL است. این بازی به عنوان یک آموزش مبتدی نیست، بلکه بیشتر به عنوان یک راه سرگرم کننده برای تمرین مهارت های SQL شما است.

اگر در حین بازی مشکلی دارید، یک راهنما برای یادآوری برخی مفاهیم کلیدی SQL وجود دارد. با کمک مراحل و نمودار طرحواره ای که توسعه دهندگان در صفحه اصلی خود ارائه می دهند، باید بتوانید بفهمید که چه کسی این قتل را انجام داده است.

۱۲- بازی Screeps

Screeps - بازی های برنامه نویس - بازی های برنامه نویسی - سایت اموزش برنامه نویسی elecomco

Screeps خود را به عنوان یک بازی MMO strategy sandbox برای برنامه نویسان معرفی می کند. شما جاوا اسکریپت را می نویسید تا واحدهای خود را در یک دنیای ثابت و منفرد کنترل کنید جایی که در آن سایر بازیکنان به طور مداوم در تلاش برای حمله به شما هستند.

مردم از بازی Screep لذت می برند زیرا شما به جای شبه کد، کد واقعی می نویسید. برخی از شرکت ها حتی از آن به عنوان بخشی از فرآیند استخدام خود استفاده می کنند، زیرا هیچ راه حل “درست” واحدی برای نوشتن کد در بازی وجود ندارد.

۱۳- بازی Ruby Warrior

Untrusted - بازی های برنامه نویسی - بازی برای برنامه نویس - سایت آموزش برنامه نویسی الکامکو

Ruby Warrior برای آموزش زبان روبی و هوش مصنوعی به شیوه ای سرگرم کننده و تعاملی طراحی شده است. شما به عنوان یک جنگجو در حال بالا رفتن از یک برج بلند برای رسیدن به یاقوت گرانبها در سطح بالا بازی می کنید. در هر طبقه باید یک اسکریپت روبی بنویسید تا به جنگجو دستور دهید با دشمنان نبرد کند، اسیران را نجات دهد و به پله ها برسد.

پس از اینکه یک سطح را با موفقیت پاک کردید، همچنان می توانید از ویرایشگر استفاده کنید و کد خود را تغییر دهید. این به شما امکان می‌دهد ایده‌های مختلف را بدون پیشرفت فوری به سطح بعدی امتحان کنید. این یک جعبه شنی عالی برای یادگیری روبی است.

همچنین بخوانید » دوره های آموزش برنامه نویسی آنلاین

۱۴- بازی Untrusted

Untrusted - بازی های برنامه نویسی - بازی برای برنامه نویس - سایت آموزش برنامه نویسی الکامکو

Untrusted یک بازی ماجراجویی متا جاوا اسکریپت است که توسط Alex Nisnevich و Greg Shuflin نوشته شده است. برای ایجاد شکاف در دیوارهای اطراف خود باید کد جاوا اسکریپت را بنویسید (یا حذف کنید).

برخلاف برخی از پیشنهادات دیگر در این لیست، Untrusted برای افرادی که قبلاً با جاوا اسکریپت آشنا هستند ساخته شده است. این بازی از سطح آسان شروع می شود، اما پازل ها به سرعت سخت تر می شوند. اگر برای یک چالش آماده هستید، Untrusted را امتحان کنید.

۱۵- بازی Elevator Saga

Elevator Saga - بازی های برنامه نویسی - بازی برای برنامه نویس - سایت آموزش برنامه نویسی الکامکو

Elevator Saga از شما می خواهد که حرکت آسانسورها را با نوشتن یک برنامه در جاوا اسکریپت برنامه ریزی کنید. شما می خواهید افراد را به کارآمدترین شکل ممکن بالا یا پایین ببرید.

هرچه بهتر عمل کنید، سریعتر در سطوح چالش برانگیز پیشرفت خواهید کرد. کدی که در مرورگر می نویسید به صورت محلی ذخیره می شود، بنابراین می توانید بدون نیاز به شروع مجدد مرورگر را ببندید.

۱۶- بازی Vim Adventures

VIM Adventures - بازی های برنامه نویسی - بازی برای برنامه نویس - سایت آموزش برنامه نویسی الکامکو

VIM Adventures به شما VIM را آموزش می دهد. به طور خاص، تمام میانبرهای یک ویرایشگر متن VIM را به شما آموزش می دهد. برای انجام این بازی به هیچ دانش برنامه نویسی قبلی نیاز ندارید.

بازی فورا بازخورد خطا را ارائه می دهد تا درک درستی از اشتباهتان داشته باشید و آنچه را که باید تغییر دهید تا دیگر مرتکب اشتباه خاصی نشوید آسان می کند.

۱۷- بازی Baba Is You

Baba Is You - بازی های برنامه نویسی - بازی برای برنامه نویس - سایت آموزش برنامه نویسی الکامکو

Baba Is You یک بازی پازل با امتیاز بالا است که شما را ملزم به دستکاری قوانین می کند تا به شخصیت بازیکن اجازه دهید به یک هدف خاص برسد.

این بازی شامل بیش از ۲۰۰ سطح است و برنده چندین جایزه مستقل شده است، که برخی از بازبینان بازی این بازی را یکی از بهترین بازی های ویدیویی پازل در سال های اخیر می دانند.

۱۸- بازی Codewars

Codewars - بازی های برنامه نویسی - بازی برای برنامه نویس - سایت آموزش برنامه نویسی الکامکو

Codewars پلتفرمی است که در آن با حل چالش های گیمیفیکیشن ، یک زبان برنامه نویسی خاص را یاد می گیرید. هر چه بهتر عمل کنید، رتبه و افتخار شما بالاتر می رود. این پلتفرم هم برای برنامه نویسان مبتدی و هم برای برنامه نویسان متوسط مناسب است، زیرا بسیاری از چالش های اولیه آن کوچک و ساده هستند.

پیشنهاد برای ساخت اپلیکیشن های اندروید و iOS همزمان
آموزش صفر تا صد فلاتر با زبان برنامه نویسی دارت از مبتدی تا پیشرفته: این دوره فلاتر نیاز به پیش نیاز ندارد و از پایه و سطح صفر همه چیز خط به خط آموزش داده می شود.

۱۹- بازی Duskers

Duskers - بازی های برنامه نویسی - بازی برای برنامه نویس - سایت آموزش برنامه نویسی الکامکو

Duskers یک بازی ویدئویی استراتژی مستقل است که توسط Misfits Attic ساخته شده است. شما باید هواپیماهای بدون سرنشین را در سفینه‌های فضایی متروکه هدایت کنید تا ابزاری برای زنده ماندن پیدا کنید و نحوه تبدیل شدن جهان به قبرستان غول‌پیکر را با هم ترکیب کنید.

این بازی به طور انحصاری با کیبورد انجام می شود و یک بازی کاملا ترسناک به حساب می آید. در حالی که یک بازی برنامه نویسی خالص نیست، اما گرافیک، گیم پلی و فضای آن باعث شده است که بسیاری از برنامه نویسان از بازی کردن آن لذت ببرند.

پیشنهاد برای ساخت اپلیکیشن های اندرویدی و کسب درآمد از آنها
دوره آموزش اندروید پروژه محور شامل انواع دوره ها از پایه تا پیشرفته

همچنین بخوانید» آموزش اندروید استودیو | آموزش نصب Android Studio | اندروید استودیو چیست؟

۲۰- بازی Set Up a Minecraft Server

 بازی های برنامه نویسی - بازی برای برنامه نویس - سایت آموزش برنامه نویسی الکامکو

همه با Minecraft آشنا هستند. اما آیا می دانستید که می توانید یک سرور Minecraft راه اندازی کنید و اسکریپت ها را روی آن اجرا کنید؟ انجام این کار به شما در مورد AWS، جاوا و احتمالاً بسیاری از مفاهیم برنامه نویسی دیگر آموزش می دهد.

بنابراین اگر از طرفداران Minecraft هستید و می خواهید مهارت های برنامه نویسی خود را در حین بازی ارتقا دهید، سعی کنید با Mojang API یک اسکریپت Minecraft بنویسید.

commentشما بگید!

شما چه سوالی درباره این موضوع دارید که اینجا مطرح نشده است؟ لطفا تجربیات خودتان را در این زمینه حتما توی کامنت برای ما بنویسید. منتظر نظرات، پیشنهادات و سوالات شما در همین صفحه از سایت آموزش برنامه نویسی الکامکو هستیم…

توجه

مقاله هایی که در سایت به صورت رایگان قرار گرفته است فقط برای مطالعه بیشتر شما کاربران عزیز می باشد. از هرگونه تماس تلفنی با پشتیبانی سایت و سوال در مورد محتوای مقاله ها خودداری شود.

shareاشتراک گذاری این مطلب

shareآخرین مقالات

توجه

مقاله هایی که در سایت به صورت رایگان قرار گرفته است فقط برای مطالعه بیشتر شما کاربران عزیز می باشد. از هرگونه تماس تلفنی با پشتیبانی سایت و سوال در مورد محتوای مقاله ها خودداری شود.

Generic filters
Exact matches only

آخرین مقالات

آموزش های تکمیل شده

توجه

مقاله هایی که در سایت به صورت رایگان قرار گرفته است فقط برای مطالعه بیشتر شما کاربران عزیز می باشد. از هرگونه تماس تلفنی با پشتیبانی سایت و سوال در مورد محتوای مقاله ها خودداری شود.

1 دیدگاه
بازخورد درون خطی
مشاهده همه نظرات
جبب
5 ماه گذشته

سلام عالی


This will close in 15 seconds