آموزش اجرای اپلیکیشن در شبیه ساز اندروید ADV در اندروید استودیو

در این مقاله از سری آموزش های برنامه نویسی اندروید می خواهیم به شما یاد بدهیم که چگونه اپلیکیشن اندرویدی که ساختید را با شبیه ساز رسمی اندروید استودیو (AVD / Emulator) به صورت مرحله به مرحله اجرا کنید. پس با مرجع آموزش برنامه نویسی اندروید الکامکو همراه باشید تا با مراحل اجرای شبیه ساز اندروید آشنا شوید.

شبیه ساز اندروید چیست و چکار می کند؟ 

شبیه ساز اندروید که با نام امولاتور اندروید (Android Emulator) نیز شناخته می شود دستگاه های اندرویدی را بر روی کامپیوتر شما شبیه سازی می کند تا بتوانید اپلیکیشن های اندرویدی که می سازید را در کامپیوتر خود روی انواع دستگاه هایی مانند موبایل، تبلت و… تست کنید. در واقع می توانید سطح API Android را آزمایش کنید.

شبیه ساز اندروید تقریبا تمام قابلیت های یک دستگاه اندروید واقعی را برای شما فراهم می کند. مثلا می توانید تماس های تلفنی و پیام های متنی را شبیه سازی کنید، مکان یابی دستگاه را مشخص کنید، سرعت شبکه های مختلف را شبیه سازی کنید، چرخش و سنسورهای سخت افزاری دیگر را شبیه سازی کنید ،به فروشگاه Google Play دسترسی داشته باشید و موارد دیگر.

تست برنامه شما روی شبیه ساز سریعتر و آسان تر از انجام این کار در یک دستگاه فیزیکی است. یعنی می توانید داده ها را سریعتر از شبیه ساز به USB متصل کنید.

شبیه سازهای اندرویدی از پیکربندی های از پیش تعریف شده ای برای تلفن های مختلف Android ، تبلت ، Wear OS و دستگاه های TV Android برخوردار هستند.

می توانید از طریق رابط کاربری گرافیکی شبیه ساز اندروید و به صورت برنامه ای از طریق خط فرمان و کنسول شبیه ساز از شبیه ساز استفاده کنید. برای مقایسه ویژگیهای موجود از طریق هر رابط ، به مقایسه ابزارهای Android Emulator مراجعه کنید.

اجرای اپلیکیشن در اندروید استودیو با استفاده از اجرای شبیه ساز اندروید AVD :

ما می توانیم برنامه اندروید را در AVD of Emulator که شبیه ساز رسمی اندروید استودیو (Android Studio) است اجرا و آزمایش کنیم. این شبیه ساز اندروید اساساً بهترین روش برای تست برنامه در Android قبل از بارگذاری در Google Play است.  در زیر مراحل اجرای یک برنامه Android در AVD از Emulator آورده شده است:

مرحله ۱ در اجرای شبیه ساز اندروید : ابتدا روی آیکن AVD Manager را از نوار ابزار(Toolbar) کلیک کنید.

How to open AVD Manager in android studio

مرحله ۲ در اجرای شبیه ساز اندروید : لیست دستگاههای مجازی شما روی صفحه نمایش کامپیوتر شما باز خواهد شد. پس از آن AVD را که می خواهید برنامه خود را در آن اجرا کنید را انتخاب نمایید.

اگر AVD (دستگاه مجازی اندروید) مورد نظر خود را در این لیست نمی بینید، این بدان معنی است که اصلا ماشین مجازی در اندروید استودیو ی خود تابحال ایجاد نکردید! حتی یک مورد.

Your Virtual Devices list

مرحله ۳ در اجرای شبیه ساز اندروید : اگر در مرحله دوم دستگاه مجازی اندروید مورد نظرتان را انتخاب کردید، پس AVD / Emulator شما باز خواهد شد. بسته به پیکربندی سیستم و وضوح پیکسل AVD ، زمان باز شدن متفاوت خواهد بود. وضوح پیکسل کمتری را برای بارگذاری سریعتر AVD انتخاب کنید.

Program start by Emulator

مرحله ۴ در اجرای شبیه ساز اندروید : پس از آن می توانید برنامه را مستقیماً مطابق شکل زیر اجرا کنید. بر روی نماد اجرا کلیک کنید.

Run app in AVD in android studio

مرحله ۵ در اجرای شبیه ساز اندروید : همچنین می توانید برنامه را از طریق رفتن به منو  و انتخاب گزینه Run > Run اجرا کنید.

(Shift + F10) کلید میانبر برای اجرای برنامه در AVD از Emulator در اندروید استودیو است.

Run App in AVD in android studio 1

مرحله ۶ در اجرای شبیه ساز اندروید : پس از اینکه دستگاه مورد انظر را انتخاب کردید، آن روی صفحه رایانه شما باز خواهد شد. یک دستگاه در حال اجرا را انتخاب کنید و روی Ok کلیک کنید.

Choose Device in AVD

مرحله ۷ در اجرای شبیه ساز اندروید : برنامه اندرویدی شما در اندروید استودیو AVD / Emulator اجرا می شود.

جدیدترین دوره ها
آموزش ساخت اپلیکیشن فروشگاهی اندروید دیجی کالا Digikala - سورس دیجی کالا php - الکامکو
دوره آموزش ساخت اپلیکیشن اندروید فیلیمو - خرید اشتراک فیلیمو - خرید اشتراک فیلم - برنامه فیلیمو برای اندروید - ساخت اپلیکیشن فیلم و سریال - ساخت برنامه فیلیمو | مرجع آموزش برنامه نویسی اندروید الکامکو
آموزش طراحی رابط کاربری (طراحی UI اندروید) و آموزش طراحی تجربه کاربری (طراحی UX اندروید) - آموزش برنامه نویسی اندروید الکامکو
مشاهده همه دوره های آموزش برنامه نویسی اندروید الکامکو
{ آموزشگاه آنلاین الکامکو }

مرجع آموزش برنامه نویسی اندروید
طراحی اپلیکیشن موبایل
طراحی سایت

این قسمت از آموزش برنامه نویسی اندروید الکامکو که درباره اجرا کردن اپلیکیشن در شبیه ساز اندروید استودیو است چطور بود؟ در صورتی که سوال و  یا نظری در این رابطه دارید خوشحال می شویم زیر همین پست با ما درمیان بگذارید.

0 دیدگاه
بازخورد درون خطی
مشاهده همه نظرات
فهرست