معرفی لیستی از بهترین کتاب های آموزش برنامه نویسی اندروید در سال 2021

کتاب آموزش برنامه نویسی اندروید استودیو - جاوا - کاتلین - الکامکو

اگر قصد دارید به یک برنامه نویس اندروید تبدیل شوید و برای پیدا کردن کتاب مناسب برای توسعه برنامه های اندرویدی با مشکلاتی روبرو هستید، این مطلب به شما کمک می کند بهترین کتاب برنامه نویسی اندروید (بیشتر کتاب اندروید استودیو و جاوا) را پیدا کنید و اقدام به خرید کتاب برنامه نویسی اندروید و دانلود کتاب اندروید مورد نظر خود نمایید. لیست ما شامل انواع کتابهایی در سطح مبتدی، متوسط و پیشرفته است که در سال 2021 آپدیت شده اند.

چرا برنامه نویسی اندروید دارای اهمیت زیادی است؟ 

همانطور که می دانید حدود 85 درصد از دستگاه های هوشمند از سیستم عامل Android به عنوان سیستم عامل خود استفاده می کنند. اندروید یک سیستم عامل پرطرفدار برای تلفن همراه است که توسط گوگل ساخته شده است. اکثر تولید کنندگان گوشی های معروف مانند سامسونگ، گوگل نکسوس  سونی اکسپریا و … مبتنی بر اندروید هستند.

Android منبع باز است یعنی با توجه به نوع گوشی سیستم عامل آن می تواند توسط توسعه دهندگان سفارشی (ویرایش، بهبود و اشتراک گذاری) شود. اندروید مبتنی بر هسته لینوکس است. برنامه های اندروید با استفاده از ASDK (کیت توسعه نرم افزار اندروید) به زبان جاوا نوشته می شوند و از طریق ماشین مجازی اندروید جاوا (JVM) بهینه شده برای موبایل اجرا می شوند.

لیستی از بهترین کتاب های آموزش برنامه نویسی اندروید در سال 2021 آپدیت شدند : 

طی چند سال گذشته، بازار کار اندروید خیلی داغ شده و اکثر افراد دوست دارند به نحوی با زبان برنامه نویسی اندروید آشا شوند تا بتوانند در این بازار داغ کسب درآمد کنند و یک شغل حرفه ای و مدرن داشته باشند. خیلی از افراد برای یادگیری دوست دارند کتاب مطالعه کنند به همین دلیل لیستی از چند کتاب اندروید که بعضی ها به عنوان جامع ترین کتاب برنامه نویسی اندروید شناخته می شوند می تواند به شما در این راه کمک کند را جمع آوری کردیم.

شماره 1 – کتاب آموزش برنامه نویسی اندروید به نام Android Programming: The Big Nerd Ranch Guide

این یک کتاب مرجع کامل برنامه نویسی اندروید برای مبتدیان است اما در سطح متوسط هم مورد استفاده قرار می گیرد یعنی اگر تجربه ای از قبل در زمینه توسعه برنامه های اندرویدی دارید و صفر کیلومتر نیستید، باز هم چیزهای جدیدی می توانید از این کتاب یاد بگیرید.

این کتاب برنامه نویسی اندروید استودیو بیشتر روی تکنیک های عملی برای توسعه برنامه های سازگار با Android تمرکز دارد و به شما کمک می کند که اندروید استودیو را بهتر درک کنید و از آن برای ایجاد برنامه هایی که با برنامه های دیگر ادغام می شوند، دانلود و نمایش تصاویر از وب، پخش صدا و سایر موارد استفاده کنید.

این کتاب تمام مفاهیم اساسی اندروید را ازactivity, threads, themes, views, fragments, network communication و غیره پوشش می دهد و حتی یک کلمه از کتاب اضافی نیست. هر فصل و هر پاراگراف دنیایی از چیزهای جدید را برای خواننده بازگو می کند.

اصطلاحات و اصطلاحات استفاده شده در این کتاب آموزش اندروید استودیو برای یک دانشجوی جاوا یا یک برنامه نویس اندروید کاملاً قابل درک است.

بعضی از ویژگی های این کتاب آموزش برنامه نویسی اندروید:

 • توضیحات دقیق کلیه مفاهیم و API های مهم آموزش داده می شود.
 • شما باید اصول كاتلین (برای جدیدترین نسخه) را بدانید، گرچه نویسنده برخی از قسمت های آن را پوشش می دهد. نسخه های قبلی مبتنی بر جاوا هستند.
 • مثالهای عملی زیادی در این کتاب آورده شده که می توانید برای یادگیری بهتر آنها را بیشتر تمرین کنید.
 • این کتاب آموزشی اندروید استودیو با آخرین تغییرات در Android studio و ابزارهای دیگر به روز شده است.

برای خرید و دانلود کتاب Android Programming: The Big Nerd Ranch Guide می توانید اینجا کلیک کنید.


شماره 2- کتاب آموزش برنامه نویسی اندروید به نام Head First Android Development

کتاب برنامه نویسی مقدماتی اندروید بسیار خوبی برای مبتدیان است که می توان در سطوح بالاتر هم از آن استفاده کرد. قبل از اینکه این کتاب را بخوانید باید با زبان برنامه نویسی جاوا آشنایی داشته باشید.

این کتاب یک روش منحصر به فرد برای توضیح دادن مفاهیم از طریق تصویر و درگیر کردن ذهن شماست. همچنین با آوردن مثال هایی از زندگی واقعی باعث می شود تا درک بهتری از جنبه های فنی توسعه اندروید بدست آورید. این نکته قابل ذکر است که قبل از تهیه این کتاب شما باید اطلاعات خوبی در مورد جاوا داشته باشید.

لحن آموزشی نویسنده خنده دار و شوخی وار است و توضیحات قابل فهم و مثالهای کد نویسی زیادی را در این کتاب آموزش می دهد و به شما کمک می کند IDE (محیط برنامه نویسی اندروید) خود را تنظیم کنید.

بعضی از ویژگی های این کتاب آموزش برنامه نویسی اندروید:

 • رویکرد آموزش این کتاب به صورت گام به گام است.
 • بسیاری از موضوعات آموزشی را تحت پوشش قرار می دهد.
 • با پروژه های مقدماتی شما را با اصول اولیه و پیشرفته برنامه نویسی اندروید آشنا می کند.
 • حاشیه نویسی های دست نویسی شده در بین فضاهای بین متن کتاب احساس خوبی را برای خواننده وجود می آورد.
 • اصول را به روشی دقیق پوشش می دهد.

برای خرید و دانلود کتاب Head First Android Development می توانید اینجا کلیک کنید.


شماره 3- کتاب آموزش برنامه نویسی اندروید به نام Java Programming for Android Developers for Dummies

این کتابی نیست که همه چیز را اماده و قدم به قدم به شما توضیح دهد. نویسنده اصطلاحات و مفاهیم زیادی را در این کتاب گفته و شما را تشویق می کند تا از طریق محتوای آنلاین اطلاعات بیشتری در مورد آنها کسب کنید.

نویسنده تلاش زیادی می کند تا یادگیری جاوا و اندروید را در کنار هم  آموزش دهد. اگر از قبل با جاوا آشنایی دارید، می توانید قسمتی که مربوط به جاوا هست را نخوانید.

بعضی از ویژگی های این کتاب آموزش اندروید:

 • اصول جاوا و اندروید را با همدیگر پوشش می دهد.
 • لحن نویسنده شوخ و خنده دار است و به خواننده این حس را می دهد که با احساسی خوب بقیه را بخواند.
 • بعضی  از مفاهیم جاوا به تفصیل توضیح داده نشده اند و نویسنده انتظار دارد شما خودتان دنبال جزئیات در سایر منابع بگردید.
 • این کتاب به خوبی سازمان یافته شده و با معرفی جاوا و اندروید شروع می شود، و سپس نحوه ایجاد هر دو کار با یکدیگر را با ایجاد برنامه هایی در دنیای واقعی توضیح می دهد.

برای خرید و دانلود کتاب Java Programming for Android Developers for Dummies می توانید اینجا کلیک کنید.


شماره 4- کتاب آموزش برنامه نویسی اندروید به نام Android Application Development All-in-one for Dummies

یک کتاب زیبا و خوش ساخت است و مطمئناً علاقه شما به آموزش برنامه نویسی اندروید را به مراتب بالاتر می برد. این یک کتاب مبتدی است که تمام مفاهیم اصلی را به شما راهنمایی می کند. نویسنده توضیح می دهد که به عنوان یک توسعه دهنده مبتدی چه چیزهایی لازم است تا بدنید و هدایتتان می کند تا اگر بیشتر علاقمند بودید، خودتان اطلاعات بیشتری و جزئیات بیشتری بدست آورید.

بعضی از ویژگی های این کتاب اندروید:

 • این کتاب با اصول اندروید، از شبیه ساز گرفته تا Android studio شروع می شود. با این وجود انتظار دارد که با خواندن این مطالب دانش برنامه نویسی شما افزایش پیدا کند.
 • بسیاری از نکات، مشاهدات و ترفندها باعث تعامل بیشتر و جذاب بودن برای خواندن ادامه کتاب می شود.
 • نویسنده شما را وادار می کند قبل از دادن جواب نهایی درباره یک مسئله و رویکردهای احتمالی آن فکر کنید. این به خوانندگان کمک می کند تا به جای کپی کردن و نوشتن کد برای کار کردن، فکر کنند.
 • اطلاعات را به صورت ساده، بدون پیچیدگی به صورتی سرگرم کننده به مخاطب منتقل می کند.

برای خرید و دانلود کتاب Android Application Development All-in-one for Dummies می توانید اینجا کلیک کنید.


شماره 5- کتاب آموزش برنامه نویسی اندروید به نام Android Programming: Pushing the Limits

اگر شما تجربه به پایان رساندن پروژه های اندروید را دارید و به دنبال دانش و پروژه های پیچیده تر هستید، این کتاب برنامه نویسی اندروید پیشرفته بهترین گزینه برای شما خواهد بود چون با زبانی بدور از پیچیدگی همه چیزا را واضح توضیح می دهد حتی آخرین ویژگی های مربوط به برنامه نویسی اندروید را به خوبی بیان می کند.

اگر می خواهید خلاقیت خود را کشف کنید و به دنبال چالش ها باشید، این کتاب مناسب شماست.

بعضی از ویژگی های این کتاب اندروید:

 • کتابی بی نظیر است و دارای محتوایی است که در هیچ کتاب دیگری پیدا نخواهید کرد.
 • ترکیب خوبی از مفاهیم اساسی و پیشرفته برای ساخت برنامه های اندرویدی است.
 • این کتاب فقط توضیح نمی دهد که چه کاری باید انجام شود بلکه توضیح می دهد که چرا کاری انجام می شود.
 • این کتاب شما را به درستی راهنمایی می کند که کدام مباحث از دیدگاه توسعه دهنده مهم هستند و چقدر باید درباره هر موضوع بدانید.
 • کتابی پر از محتوای در سطح پایه و همچنین پیشرفته است.

برای خرید و دانلود کتاب اندروید Android Programming: Pushing the Limits می توانید اینجا کلیک کنید.


شماره 6 -کتاب برنامه نویسی اندروید به نام GUI Design for Android Apps

این کتاب اموزش برنامه نویسی اندروید برای افرادی که می خواهند اندروید را از ابتدا یاد بگیرند گزینه مناسبی است. نسخه Kindle (دیجیتال) این کتاب رایگان است، بنابراین برای افرادی که فعلا نمی دانند آیا برنامه نویسی اندروید را شروع کنند یا ادامه دهند و نمی دانند هنوز کجای کار هستند و در حال تصمیم گیری هستند مناسب است.

بخاطر همین کتاب مفصلی نیست اما تمام مفاهیم مهم برای ساخت برنامه های ساده آندروید را در بر می گیرد. سورس کدها، مطالعات موردی و آموزش های بسیاری وجود دارد که به شما کمک می کند طراحی UI را به راحتی درک کنید.

بعضی از ویژگی های این کتاب آموزش برنامه نویسی اندروید:

 • از اطلاعات بسیار ابتدایی درباره Android شروع می شود، خوانندگان باید Java و XML را بلد باشند تا از محتوا استفاده بهتری کنند.
 • پایه محکمی برای توسعه دهندگان جدید اندروید ایجاد می کند.
 • شما می توانید تجربه و تخصص نویسنده را از طریق مثالهای کد استفاده شده در کتاب مشاهده کنید.
 • اگر قبلاً تجربه توسعه اندروید را دارید و ادم بی تجربه ای نیستید، این کتاب چندان برای شما مفید نخواهد بود.

برای خرید و دانلود کتاب GUI Design for Android Apps می توانید اینجا کلیک کنید.


شماره 7- کتاب برنامه نویسی اندروید به نام The Busy Coder’s Guide to Advanced Android Development

سطح این کتاب پیشرفته است و شما باید قبل از خرید این و یا دانلود کتاب برنامه نویسی اندروید پیشرفته بتوانید برنامه ها و برنامه های ساده ای بنویسید. در واقع یک راهنما و مرجع جامعی است که می توانید در محل کار خود نگه دارید تا در طول کار پروژه خود به آن مراجعه کنید یا به عنوان یک منبع دقیق برای یادگیری Android پیشرفته استفاده کنید.

در این کتاب نویسنده نه تنها در مورد جنبه های فنی صحبت می کند بلکه به این موضوع اشاره دارد که چگونه اندروید برای اولین بار بهترین روش ها را برای دنبال کردن و مثالهای کد بصورت مفصل توسعه داده است.

بعضی از ویژگی های این کتاب آموزش برنامه نویسی اندروید:

 • یک کتاب پیشرفته برای توسعه دهندگان حرفه ای اندروید است.
 • کتاب از ساختار خوبی برخوردار است و مقدمه ای مرحله به مرحله از مفاهیم را یکی پس از دیگری توضیح می دهد.
 • یک کتاب مرجع کامل همراه با مثال های واضح و مختصر و برنامه های واقعی با کد نویسی اندروید است.
 • اگر نسخه Kindle (دیجیتال) را بخرید، کتاب های تکمیلی دریافت می کنید که تجربه یادگیری شما را تقویت می کنند. نسخه دیجیتال نیز به طور منظم توسط نویسنده به روز می شود، بنابراین جدیدتر و دقیق تر است.
 • این کتاب در مورد هیچ مبانی و مقدمه ای صحبت نمی کند و سریعا با مطالب پیشرفته می شود.

برای خرید و دانلود کتاب اندروید  The Busy Coder’s Guide to Advanced Android Development می توانید اینجا کلیک کنید.


شماره 8- کتاب برنامه نویسی اندروید به نام Professional Android

یک کتاب آموزش برنامه نویسی اندروید از مبتدی تا پیشرفته برای توسعه دهندگان اندروید است. این کتاب بهترین روش ها را از مباحث معماری، چرخه زندگی، رابط کاربری و بسیاری از موارد دیگر درباره Android به شما می دهد.

مثالها ساده و در عین حال قدرتمند هستند و به خوبی توضیح داده شده اند. رویکرد عملی که در این کتاب دنبال می شود، آن را از سایر کتابهای موجود در بازار متمایز می کند. برای یادگیری از این کتاب باید اصول جاوا را بدانید.

بعضی از ویژگی های این کتاب آموزش اندروید:

 • بسیاری از پروژه ها شامل تمام ویژگی های جدید Android هستند.
 • یک رویکرد عملی که به شما کمک می کند به سرعت برنامه های واقعی را ایجاد کنید.
 • کتاب آموزش اندروید استودیو و کاتلین هم محسوب می شود و اطلاعات گسترده ای در مورد این IDE ها به شما می دهد.
 • شامل سرویس های firebase و google play مانند نقشه های گوگل ، سرویس های مبتنی بر مکان ، API آگاهی و موارد دیگر است.
 • یکسری موضوعات در این کتاب گفته شده که به صورت مفصل درباره آنها بحث نشده و با آموزش های انلاین می توانید این اطلاعات را تکمیل کنید.

برای خرید و دانلود کتاب اندروید پرفشنال Professional Android می توانید اینجا کلیک کنید.


شماره 9- کتاب برنامه نویسی اندروید به نام Android Design Patterns

این کتاب راه حل های برای طراحی تعاملی برای توسعه دهندگان می دهد و به شما کمک می کند تا با دانستن الگوهای طراحی برای توسعه به هر زبانی در وقت و زمان شما صرفه جویی شود و به شما کمک می کند تا با بهترین شیوه ها و با کدی بهینه تر برنامه ها را بسازید. این کتاب سعی دارد با کمک 58 الگوی مختلف همین کار را انجام دهد در نتیجه به بخشهایی تقسیم شده که هر فصل یک الگو را توضیح می دهد.

بعضی از ویژگی های این کتاب آموزش اندروید:

 • شامل الگوهایی برای برنامه های تلفن همراه و برنامه های خاص تبلت ها است.
 • این کتاب فاقد کد است اما دستورالعمل های گام به گام نحوه استفاده از هر الگوی طراحی را به شما نشان می دهند.
 • نکات و ترفندهایی در مورد روش صحیح و نادرست انجام کاری خوب توضیح داده شده است.
 • حدود 70 الگوی طراحی UI که شامل 58 پترن و 12 آنتی پترن است.
 • این کتاب شامل اطلاعات خوبی درباره Android ، iOS و سایر رابط های تلفن همراه است.
 • نمونه های مورد استفاده در این کتاب از برنامه های دنیای واقعی نشات گرفته است.

برای خرید و دانلود کتاب Android Design Patterns می توانید اینجا کلیک کنید.


دوره پیشنهادی برای شما :
دوره ساخت نرم افزار اندروید با زبان جاوا از صفر تا صد پروژه محور بصورت فیلم های آموزشی

شماره 10- کتاب برنامه نویسی اندروید به نام Beginning Android 4 Games Development

این کتاب برای افرادی که می خواهند وارد ساخت و توسعه بازی های اندرویدی شوند مناسب استو اصول اساسی بازی، android  و Java را یاد می دهد. با این حال ، توصیه می شود قبل از خواندن این کتاب ، اطلاعاتی در مورد جاوا داشته باشید. این کتاب قدم به قدم خواننده را با سیستم عامل Android آشنا می کند و به سمت ایجاد یک موتور بازی سازی و توسعه بازی های 2D و 3D با استفاده از OpenGL ES و Canvas API حرکت می کند.

بعضی از ویژگی های این کتاب آموزش برنامه نویسی اندروید:

 • حتی اگر از قبل ایده اساسی در مورد بازی داشته باشید ، این کتاب مفید خواهد بود زیرا اطلاعات مفیدی درباره ویژگی ها و مشکلات پلتفرم Android ارائه می دهد.
 • نویسنده بخشی از کد را غیر قابل توضیح می گذارد تا خواننده بتواند اشکال زدایی، آزمایش و پر کردن خلاs ها را خودش انجام دهد. در واقع این کار خودآموزی را ترغیب می کند.
 • این کتاب توضیح کاملی از libGDX را به شما ارائه می دهد.

برای خرید و دانلود کتاب Beginning Android 4 Games Development می توانید اینجا کلیک کنید.


شماره 11- کتاب برنامه نویسی اندروید به نام Java – The Complete Reference

کتاب برنامه نویسی اندروید به نام Java – The Complete Reference - بهترین سایت آموزش اندروید

مهمترین نکته این است که اگر وارد زمینه توسعه اندروید می شوید، باید دانش خوبی در مورد زبان جاوا یا کاتلین داشته باشید. این هسته به عنوان هسته یا پایه توسعه Android قرار دارد. اگر به خوبی با آن آشنایی ندارید و هنوز می خواهید در توسعه Android تلاش کنید، ابتدا باید به سراغ کتابی بروید که Java را با جزئیات کامل توضیح می دهد.

این کتاب آموزش جاوا برای اندروید بصورت جامع است، نحو ، کلمات کلیدی و اصول اساسی برنامه نویسی را برای شما توصیف می کند. بخشهای قابل توجهی از کتابخانه Java API نیز در این کتاب آموزش داده شده است. این کتاب اندروید برای برنامه نویسان مبتدی و پیشرفته است.

بعضی از ویژگی های این کتاب آموزش برنامه نویسی اندروید:

 • انواع داده ها ، متغیرها ، آرایه ها و عملگرها را تعریف می کند.
 • کلاسها ، اشیا و روش ها و را توضیح می دهد.
 • و…

برای خرید و دانلود کتاب جاوا Java – The Complete Reference می توانید اینجا کلیک کنید.


شماره 12- کتاب برنامه نویسی به زبان اندروید به نام Android cookbook

کتاب برنامه نویسی به زبان اندروید به نام Android cookbook - بهترین سایت آموزش برنامه نویسی اندروید

کتاب آشپزی اندروید یا (Android cookbook) راهنمای شما در زمینه مشکلات و راه حل های مربوط به توسعه اندروید است. با استفاده از این کتاب آموزش برنامه نویسی اندروید از مبتدی تا پیشرفته، راه حل هایی برای کار با رابط های کاربری (UI)، حرکات چند لمسی، آگاهی از موقعیت مکانی، و ویژگی های دستگاه مانند دوربین تلفن و شتاب سنج پیدا خواهید کرد.

همچنین می توانید اطلاعات مفیدی درباره پکیجینگ برنامه خود در بازار اندروید بدست آورید. جدا از حل مشکلات، شما را در طراحی یک برنامه موفق آندروید، کار با کنترل های رابط کاربری، لی اوت های موثر و عناصر گرافیکی، دسترسی به منابع خبری RSS / ATOM و سرویس های وب و اطلاعات از وب سایت ها ، تست کردن و عیب یابی کامپوننت های اختصاصی و کل برنامه شما نیز راهنمایی می کند.

بعضی از ویژگی های این کتاب آموزش برنامه نویسی اندروید:

 • به شما کمک می کند تا تک تک مولفه ها و کل برنامه خود را آزمایش و عیب یابی کنید.
 • این یک کتاب ایده آل برای توسعه دهندگان آشنا به جاوا ، مبانی Android و Java SE API است.
 • دارای دستورالعمل هایی است که ده ها برنامه نویس از جامعه Android به آنها کمک کرده اند.
 • هر دستور العمل یک راه حل مشخص و نمونه کد را ارائه می دهد که می توانید بلافاصله در پروژه خود استفاده کنید.

برای خرید کتاب برنامه نویسی اندروید و دانلود آنAndroid Cookbook اینجا کلیک کنید.


شماره 13- کتاب برنامه نویسی به زبان اندروید به نام Android Busy Coder

کتاب برنامه نویسی به زبان اندروید به نام Android Busy Coder - سایت آموزش برنامه نویسی اندروید الکامکو

 کتاب The Busy Coder’s Guide to Android Development از ابتدا به شما کمک می کند تا یک برنامه بسازید. این کتاب یک راهنمای گام به گام است و از ابتدا به شما کمک می کند تا برنامه را از اول بسازید.

این کتاب Android به شما کمک می کند تا ابزارهای توسعه خود را ایجاد کنید، یک رابط کاربری ایجاد کنید، داده ها را از یک پایگاه داده محلی یا اینترنت دانلود کنید، اختلافات بین تلفن ها و تبلت ها و موارد دیگر را مدیریت کنید. در کنار فصل های اصلی، مجموعه ای از 17 خودآموز دیگر هم وجود دارد که برای کمک به شما در دستیابی به اهداف مورد نظرتان است.

بعضی از ویژگی های این کتاب آموزش اندروید:

 •  تقریباً تمامی امکانات اندروید که مورد نیاز یک برنامه نویس تازه کار است را پوشش می دهد.
 • زبان این کتاب ساده و روان است و برای هر سطحی از برنامه نویسان مبتدی یا حرفه ای مناسب می باشد.
 • و…

برای خرید و دانلود کتاب صفر تا صد برنامه نویسی اندروید Android Busy Coder اینجا را کلیک کنید


یادگیری طراحی اپلیکیشن با فیلم آموزش برنامه نویسی اندروید و یا خرید کتاب آموزش برنامه نویسی اندروید ؟

اولین و بزرگترین مشکل کتاب این است که چون Android هر سال آپدیت می شود، کتاب ها نمی توانند این آپدیت ها را دریافت کنند و ورژن جدید آموزش ها را در اختیار شما قرار دهند چون کتاب چاپ شده است و شما نمی توانید از کتاب چاپ شده و خریداری شده این انتظار را داشته باشید؛

مگر اینکه هر سال با توجه به هر آپدیت گوگل، شما هم کتاب جدیدی خریداری کنید! یا اینکه نسخه دیجیتال کتاب را داشته باشید و نویسنده آپدیت ها جاگذاری کند که ممکن است همیشه هم اینطوری نباشد.

ولی با خرید فیلم آموزش اندروید استودیو هیچوقت به این مشکل بر نمی خورید چون فیلم های آموزشی هر سال مطابق با آپدیت گوگل بروزرسانی می شوند و آپدیت آن می تواند سریع در اختیار شما قرار بگیرد.

مثل افرادی که دوره های آموزشی الکامکو را می خرند؛ به این صورت که وقتی در سایت ثبت نام می کنید و دوره ای از می خرید، پنلی در اختیار شما قرار می گیرد و آپدیت فیلم های آموزشی تدریس شده جدید مطابق با آپدیت گوگل توسط استاد، از طریق پشتیبانی فنی در پنل شما قرار می گیرند.

اگر می خواهید طراحی اپلیکیشن موبایل را به صورت خیلی جزئی یاد بگیرید و فعلا مرحله اجرایی زیاد برای شما مهم نیست کتابهای پیشنهادی بهترین گزینه برای یادگیری اندروید استودیو هستند چون دانش عمیقی در مورد ساختار و برنامه نویسی توسعه آندروید به شما می دهند که به شما کمک می کند تا هر مشکلی را برطرف کنید.

ولی اگر می خواهید وارد فاز اجرایی و عملی و تجربی و وارد بازار کار اندروید شوید خرید فیلم های آموزشی برنامه نویسی اندروید بهترین گزینه برای شماست.


مقالات مرتبط:


دوره های مرتبط با آموزش های برنامه نویسی اندروید:

 1. دوره آموزش ساخت اپلیکیشن فیلیمو و نماوا و مشابه 
 2. دوره آموزش ساخت اپلیکیشن فروشگاهی اندروید مشابه دیجی کالا

مقالات مرتبط با آموزش های برنامه نویسی اندروید

آموزش ساخت فرگمنت اندروید استودیو - fragment برنامه نویسی اندروید - الکامکو

فرگمنت چیست و در برنامه نویسی اندروید چه کاربردی دارد؟ | Android Fragment

فرگمنت اندروید چیست؟ فرگمنت در برنامه نویسی اندروید چه کاربردی دارد؟ انواع فرگمنت در اندروید کدام ها هستند؟ چرخه عمر Android Fragment چگونه است؟ مقایسه Activity و fragment برنامه نویسی اندروید چگونه است؟ در این مقاله اندروید می خواهیم به این سوالات پاسخ دهیم. پس برای آموزش fragment در اندروید این مطلب از مقاله الکامکو…

0 comments

آموزش و نکاتی درباره طراحی صفحه اسپلش اسکرین در برنامه نویسی اندروید | Splash Screen Android

اسپلش اسکرین چیست؟ مزایا و معایب ساخت splash screen در اندروید چیست؟ برای ایجاد صفحات اسپلش اسکرین در برنامه نویسی اندروید چکار کنیم؟ اینها سوالاتی هستند که در این مقاله اندروید به ان پاسخ خواهیم داد. پس برای آموزش اسپلش اسکرین این مطلب از مقاله الکامکو را تا آخر بخوانید تا با آن آشنا شوید.

1 comment
کامپوننت در برنامه نویسی اندروید چیست - انواع کامپوننت های اندروید - component ها در اندروید - آموزش برنامه نویسی اندروید الکامکو

کامپوننت در برنامه نویسی اندروید چیست؟ | Android Component

کامپوننت در برنامه نویسی اندروید چیست؟ انواع component ها در اندروید کدام ها هستند؟ اینها سوالاتی درباره کامپوننت اندروید هستند که در این مقاله اندروید به ان پاسخ خواهیم داد. پس برای آموزش این مطلب از مقاله الکامکو را تا آخر بخوانید تا با آن آشنا شوید.

2 comments

سوالی در رابطه با این کتاب ها دارید؟ نظرات، پیشنهادات و سوالات خود را در همین صفحه با ما و دیگر کاربران الکامکو در میان بگذارید، در اسرع وقت پاسخگوی شما خواهیم بود.
13 دیدگاه
بازخورد درون خطی
مشاهده همه نظرات
مهشید جمالی
3 ماه گذشته

برای دانلود کتاب برنامه نویسی اندروید سایت های دیگه ای بجز امازون هم هست؟

زیبا مقدم (پشتیبانی)
پاسخ دادن به  مهشید جمالی
3 ماه گذشته

بله هستش ولی ما سعی کردیم در این لیست بیشتر از لینک های دانلود آمازون استفاده کنیم.

آرشیدا حسینی
3 ماه گذشته

من که تازه وارد دنیای برنامه نویسی جاوا شدم برای اینکه بخوام یه اپلیکیشن درست کنم بهتره کتاب آموزش اندروید استودیو رو بخرم یا فیلم های اموزشی ؟؟

نیما برزگر
پاسخ دادن به  آرشیدا حسینی
3 ماه گذشته

قطعا فیلم آموزشی خیلی بهتره

3tarehh
4 ماه گذشته

من دنبال یه کتای بودم که توی این لیست هست ولی متاسفانه برای دانلود کتاب برنامه نویسی اندروید موردنظرم باید پول پرداخت شه کاش رایگان هم بودن

mohamreza
4 ماه گذشته

کتاب آموزش ساخت اپلیکیشن اندروید فارسی جعفر نژاد قمی هم خوبه ولی خب به پای یادگیری بصورت فیلم نمیشه

مهدی لوزانی
6 ماه گذشته

کتاب برنامه نویسی اندروید for dummies رو خوندم خوبه

سجاد
7 ماه گذشته

اینها کتاب های آموزش برنامه نویسی اندروید معروفی هستن. برای تئور یاد گرفتن برای اوایل آموزش خوبه

زیبا مقدم (پشتیبانی)
پاسخ دادن به  سجاد
7 ماه گذشته

اره برای راه اندازی و استارت زدن

سپیده
10 ماه گذشته

کتاب های معروفی رو معرفی کردید عالی بود

زیبا مقدم (پشتیبانی)
پاسخ دادن به  سپیده
10 ماه گذشته

مرسی از توجه شما

امیر جوادی
10 ماه گذشته

بنظرتون خوندن کتاب های آموزش android studio برای یادگیری در زمینه اندروید جواب میده؟

زیبا مقدم (پشتیبانی)
پاسخ دادن به  امیر جوادی
10 ماه گذشته

هینطور که آخر مطلب هم گفتیم خرید و در نهایت دانلود کتاب برنامه نویسی مقدماتی اندروید می تونه برای افرادی که تازه کارن و هنوز تو فاز مراحل اجرایی نشدند خوب باشه که با مفاهیم اشنا شن ولی اگه کسی می خواد وارد فاز اجرایی بشه خرید کتاب آموزش اندروید استودیو برای یادگیری و حرفه ای شدن در طراحی اپلیکیشن کافی نیست .
بخاطر همین آموزش از طریق فیلم آموزشی اندرویدی و راه های دیگه بهتر جواب میده. در صورتی که می خواهید طراحی اپلیکیشن رو از صفر تا صد یاد بگیرید دوره جامع آموزش اندروید استودیو پروژه محور الکامکو رو بهتون پیشنهاد می کنیم.

فهرست