آموزش تصویری گذاشتن آهنگ در استوری اینستاگرام اندروید و آیفون + مشکلات مربوطه

اگر روش گذاشتن موزیک در استوری اینستاگرام را بلد نیستید یکی از پرکاربردترین ویژگی های اینستا را از دست داده اید! یا اگر دوستدارید فالورهای شما استوری های شما را بیشتر دنبال کنند و برای آنها جذابتر باشید می توانید آهنگ در استوری اینستاگرام خود بگذارید. اگر بلد نیستید نگران نباشید چون در این مطلب از مقالات آموزشی الکامکو گذاشتن موزیک در استوری اینستاگرام اندروید و آیفون را به شما آموزش می دهیم . برای یادگیری مقاله را تا آخر دنبال کنید.

چگونه موسیقی در اینستا استوری کنیم ؟ گذاشتن آهنگ در استوری اینستاگرام فارسی - سایت آموزش اندروید الکامکو

مقدمه ای درباره اهنگ استوری های اینستاگرام 

آهنگ استوری اینستاگرام یکی از جذابترین آپدیت ها برای کاربران این شبکه اجتماعی پرطرفدار است و اینستاگرام هر از گاهی دوست دارد با این اپدیت ها کاربران خود را شگفت زده کند. اگر با پلتفرم اندروید یا آیفون کار می کنید، می توانید از قابلیت گذاشتن آهنگ در استوری اینستاگرام برای تأثیر بیشتر بر فالوورها استفاده کنید. پس اگر هنوز نحوه قرار دادن موزیک در استوری اینستاگرام را نمی دانید، با مقاله دیگری از سایت آموزش اندروید الکامکو همراه باشید.

طریقه گذاشتن موزیک در استوری اینستاگرام با گوشی اندروید

مرحله ۱: اپلیکیشن اینستاگرام را در تلفن هوشمند خود باز کنید.

مرحله ۲: اگر در صفحه فید خود در اینستاگرام نیستید (اولین صفحه‌ای است که هنگام وارد شدن به اینستاگرام با آن روبرو می‌شوید)، بر روی دکمه Home کلیک کنید.

مرحله ۳: اکنون بر روی نمایه خود در بالا ضربه بزنید تا وارد استوری شوید. این نمایه عنوان Your Story و علامت مثبت آبی رنگ مشخص است.

چگونه آهنگ در استوری اینستا بزاریم ؟ سایت آموزش اندروید الکامکو

مرحله ۴: اکنون روی عکس جدیدی کلیک کنید یا انگشت خود را به بالا بکشید تا به آخرین تصاویر ذخیره شده در گوشی همراه خود دسترسی پیدا کنید.

مرحله ۵: حالا عکسی را انتخاب کنید که می خواهید در آن آهنگ استوری اینستاگرام را اضافه کنید.

مرحله ۶: روی نماد استیکر در بالای صفحه خود ضربه بزنید.

گذاشتن موزیک در استوری اینستاگرام اندروید و آیفون - سایت آموزش اندروید الکامکو

مرحله ۷: اکنون گزینه های زیادی را مشاهده خواهید کرد که از طریق آنها می توانید انواع مختلفی اموجی، برچسب و غیره را اضافه کنید. در این گزینه ها، استیکر موسیقی (Music) وجود دارد، بر روی آن کلیک کنید. سپس یک پنجره جدید باز می شود. از این پنجره می توانید اقدام گذاشتن آهنگ در استوری اینستاگرام اندروید کنید. در این قسمت انواع و اقسام موزیک های مختلف وجود دارند.

چگونه موزیک در استوری اینستا بگذاریم ؟ سایت آموزش اندروید الکامکواین پنجره به ۳ بخش تقسیم شده است:

  • محبوب ها (Popular)
  • حالت ها (Moods)
  • ژانرها (Genres)

قابلیت موزیک در استوری اینستاگرام

مرحله ۸: اکنون یک جعبه کوچک موسیقی به استوری شما اضافه خواهد شد. با کلیک روی نماد رنگ در بالای صفحه می توانید رنگ جعبه را به دلخواه خودتان تغییر دهید.

انتخاب موزیک در استوری اینستاگرام

توجه: اگر می خواهید جعبه موسیقی را تغییر دهید، کافیست بر روی نماد A در پایین صفحه خود کلیک کنید. ۴ تا ۵ تغییر متن وجود دارد که در استوری اینستاگرام نشان داده می شود.

مرحله ۹: اکنون بر روی دکمه انجام (Done) در سمت راست و بالای صفحه خود کلیک کنید.

اشتراک موزیک در استوری اینستاگرام

مرحله ۱۰: اگر می خواهید می توانید اندازه متن موسیقی را تغییر دهید، فقط کافیست آن را کوچک یا بزرگ کنید تا متن موسیقی تغییر سایز پیدا کند.

ارسال موزیک در استوری اینستاگرام

طریقه گذاشتن موزیک در استوری اینستاگرام با گوشی آیفون

مرحله ۱: برنامه اینستاگرام را در آیفون خود باز کنید.

مرحله ۲: برای درج استوری به همراه گذاشتن آهنگ در استوری اینستاگرام آیفون، روی نماد دوربین (Camera Icon) در گوشه بالا سمت چپ ضربه بزنید یا صفحه را به سمت راست بکشید.

مرحله ۳: حالا صفحه استوری باز می شود، روی استیکر موسیقی (Music) ضربه بزنید.

اهنگ در استوری اینستاگرام اندروید

مرحله ۴: اکنون، برای دیدن کتابخانه موسیقی، روی سرچ آهنگ استوری اینستاگرام ضربه بزنید و موزیک مورد نظر خود را جستجو کنید. قسمت برای تو (For you) در کتابخانه آهنگ های استوری اینستاگرام را نشان می دهد که می توانید آنها را بر اساس ژانر خاصی از فهرست (Browse) جستجو کنید.

دانلود آهنگ برای استوری اینستاگرام

مرحله ۵: هنگامی که فرآیند قرار دادن موزیک در استوری اینستاگرام انجام شد، می‌توانید آن را طبق سلیقه خود ویرایش کنید. اگر می خواهید قسمتی خاصی از موزیک پخش شود، همین کار را می توانید با تنظیم نوار لغزنده پایین انجام دهید. تا ۱۵ ثانیه می توانید مدت زمان کلیپ (Clip Duration) را تغییر دهید. با ضربه زدن روی نماد مدت زمان قابل تغییر است.

دانلود آهنگ های استوری اینستاگرام

مرحله ۶: همچنین می توانید ظاهر آهنگ در استوری اینستاگرام را تغییر دهید. می توانید متن ترانه را نمایش دهید یا فقط از بنر آهنگ استفاده کنید. اندازه آن را تنظیم کرده و در گوشه ای نگه دارید. در صورت انتخاب متن ترانه حتی با ضربه زدن روی Color Picker می توانید رنگ قلم را تغییر دهید. هر بار که روی آن ضربه بزنید، رنگ جدیدی ظاهر می شود.

مرحله ۷: حالا روی انجام شد (Done) ضربه بزنید.

مرحله ۸: برای جذاب تر نشان دادن استوری می توانید با ضربه زدن روی استیکر لبخند از پس زمینه های موجود استفاده کنید.

مرحله ۹: اگر می خواهید متنی را به استوری اضافه کنید، روی نماد Aa ضربه بزنید، قلم را انتخاب کرده و متن را اضافه کنید و روی Done ضربه بزنید.

مرحله ۱۰: روی استوری من (Your story) ضربه بزنید تا آن را به نمایه خود اضافه کنید.

دانلود آهنگ های استوری اینستاگرام - الکامکو

توجه: اگر می خواهید در استوری خود ویدیو قرار دهید، باید بدانید که ویدیو شما حاوی صدا است. با انتخاب موزیک در استوری اینستاگرام به همراه ویدیو، صدای روی ویدیو به مدت ۱۵ ثانیه قطع می شود تا موزیک پخش شود.

مشکل پخش نشدن موزیک در استوری اینستاگرام

اگر با کم و زیاد کردن صدای گوشی، موزیک در استوری اینستا هنوز قابل پخش نبود! راه حل های زیر را پیگیری کنید:

راه حل شماره ۱: گوشی همراه خود را خاموش و روشن کنید.

راه حل شماره ۲: برنامه اینستاگرام خود را به روز کنید.

راه حل شماره ۳: ورود و خارج شدن از به پیج اینستاگرام خود را امتحان کنید.

راه حل شماره ۴: اینستاگرام را دوباره نصب کنید.

راه حل شماره ۵: اینستاگرام را با استفاده از اینترنت گوشی به روز کنید.

راه حل شماره ۶: اکانت خودتان را بیزینسی کنید.

راه حل شماره ۷: با تیم پشتیبانی اینستاگرام تماس بگیرید (قسمت Report a Problem).

راه حل شماره ۸: از VPN خود استفاده کنید.

بهترین و کاربردترین راه حل استفاده از نسخه اینستاگرام با قابلیت موزیک در استوری است. پس اگر از خود می پرسید: «چگونه در استوری اینستاگرام موزیک پخش کنیم؟» بهتر است طرز موزیک گذاشتن در استوری اینستاگرام که در بالا شرح دادیم را دئباره مرور کنید.

چرا علامت موزیک در استوری اینستاگرام نیست؟

استیکر موسیقی در استوری اینستاگرام از سال ۲۰۱۸ وجود دارد اما از آوریل ۲۰۲۰ برای تمام کاربران در سرتاسر جهان در دسترس نیست! براساس اطلاعات ارائه شده توسط اینستاگرام، امکان گذاشتن آهنگ در استوری اینستاگرام در بیش از ۶۰ کشور از جمله ایالات متحده، استرالیا، ژاپن، نیوزیلند، انگلیس، فرانسه، آلمان، سوئد، ایتالیا، مکزیک و پرتغال وجود دارد.

اگر در این کشورهای زندگی می کنید، استیکر موزیک را خواهید داشت. اگر هنوز با نبودن استیکر موزیک در استوری اینستاگرام دست و پنجه نرم می کنید، ابتدا باید مطمئن شوید که برنامه شما با آخرین نسخه اینستاگرام به روز شده است. این کار را می توانید در اَپ استور برای دستگاه iOS یا گوگل پلی برای اندروید انجام دهید. اگر پس از به روزرسانی یا حتی پاک و نصب دوباره اینستاگرام هنوز هم موفق به افزودن استیکر موزیک به اینستاگرام نبودید، پس شما جزء کشورهایی هستید که از این قابلیت نمی توانید استفاده کنید!

برای حل مشکل عدم نمایش موزیک در استوری اینستاگرم، اول این اپلیکیشن را از موبایل خود پاک کنید. سپس VPN را روشن کنید و سرور آن را روی یکی از کشورها بالا قرار دهید. بعد دوباره اقدام به نصب اینستاگرام کنید. پس ورود مجدد به اکانت خود می توانید استیکر موزیک را در مشاهده کنید.

کلام آخر

متأسفانه، از آنجا که قابلیت موزیک در استوری اینستاگرام هنوز ویژگی جهانی نیست. کاربران اینستاگرام در کشورهای فاقد استیکر موزیک باید منتظر بمانند که در آپدیت جدیدهای این مشکل به کلی برطرف شود. به هر حال، امیدواریم مقاله روش قرار دادن موزیک در استوری اینستاگرام مورد توجه شما قرار گرفته باشد.

همچنین بخوانید: چگونه متوجه بلاک شدن در اینستاگرام توسط افراد شویم؟


دوست داری یکی از پردرآمدترین شغل های دنیا رو داشته باشی؟ 

 اندروید استودیو پلتفرم پیشنهاد شده گوگل برای طراحی اپلیکیشن است و زبان برنامه نویسی جاوا یکی از قدرتمندترین زبان های برنامه نویسی اندروید است. این دوره نیاز به پیش نیاز ندارد. تمامی مفاهیم از صفر تا صد یعنی از سطح مبتدی تا پیشرفته به شما آموزش داده می شود.

طراحی اپلیکیشن و برنامه نویسی اندروید یکی از پردرآمدترین شغل های الان و آینده جهان است. برای آشنایی با این روش ها مطلب “روش های کسب درآمد برنامه نویسی اندروید چگونه است؟” را مطالعه کنید. 

همه دوره های آموزشی | همه دوره های برنامه نویسی اندروید


مقالات مرتبط با آموزش های برنامه نویسی اندروید

آموزش زبان دارت - یادگیری Dart - آموزش زبان برنامه نویسی دارت فلاتر - سایت آموزش برنامه نویسی الکامکو

آموزش زبان برنامه نویسی دارت (Dart) برای فریم ورک فلاتر (Flutter)

یادگیری و آموزش زبان دارت که یکی از محبوب ترین و جدیدترین زبان های برنامه نویسی ارائه شده از طرف گوگل است به همه افرادی که می خواهند با فریم‌ورک قدرتمند فلاتر کار کنند و اپلیکیشن های موبایل اعم از اندروید و ios بسازند توصیه می شود. با این دوره آموزش متخصص فلاتر الکامکو اول…

۰ comments
آموزش طراحی اپلیکیشن های اندرویدی با کاتلین - آموزش ساخت برنامه اندروید با KOTLIN

آموزش طراحی اپلیکیشن اندروید با کاتلین (Kotlin)

 

۰ comments

برنامه نویسی اندروید چیست و چگونه آن را یاد بگیریم تا به درآمدزایی برسیم؟

برنامه نویسی اندروید چیست؟ چرا برنامه نویس اندروید شویم؟ روش های کسب درآمد از برنامه نویسی اندروید چگونه است؟ بهترین زبان های برنامه نویسی اندروید کدام ها هستند؟ آیا برنامه نویسی اندروید سخت است؟ بهترین محیط برای برنامه نویسی اندروید چیست؟ اینها سوالاتی هستند که در این مطلب می خواهیم به آنها پاسخ دهیم پس…

۰ comments


با این آموزش توانستید چگونگی گذاشتن موزیک در استوری اینستاگرام اندروید و آیفون را یاد بگیرید؟ مشکلی دارید؟ منتظر نظر یا پیشنهاد شما در الکامکو هستیم.

0 دیدگاه
بازخورد درون خطی
مشاهده همه نظرات
فهرست