۲۰ مورد از مزایای زبان برنامه نویسی سی شارپ (#C)

مزایا سی شارپ مزایای سی شارپ مزایا زبان سی شارپ مزایای زبان سی شارپ مزایا زبان برنامه نویسی سی شارپ مزایای زبان برنامه نویسی سی شارپ مزایا #C مزایای #C مزایا زبان #C مزایای زبان #C مزایا زبان برنامه نویسی #C مزایای زبان برنامه نویسی #C - آموزش برنامه نویسی الکامکو

مزایا سی شارپ چیست و چرا بهترین انتخاب برای برنامه نویسی است؟ با این مطلب از وبلاگ سایت آموزش برنامه نویسی الکامکو همراه ما باشید.

سی شارپ چیست ؟ 

قبل از اینکه از  مزایای سی شارپ مطلع شوید بهتر است بدانید سی شارپ چیست؟ #C یک زبان برنامه نویسی چند مدلی است که شامل دستوری ، تابعی، عمومی، شیء گرا و جزء گرا است . این زبان توسط شرکت مایکروسافت و از دل فریم ورک .NET مایکروسافت خلق و پرورش یافت و بعد ها توانست استاندارد های ISO و Ecma را دریافت کند و به‌عنوان یک زبان استاندارد تایید شود.

زبان برنامه نویسی #C چه کاربردهایی دارد؟ 

به عنوان یک زبان برنامه نویسی همه منظوره، می توانید از سی شارپ برای توسعه تقریباً هر چیزی که فکرش را می کنید استفاده کنید، از برنامه های موبایل و دسکتاپ گرفته تا نرم افزارهای سازمانی و پلتفرم های مبتنی بر ابر استفاده کنید. با این حال، سی شارپ در زمینه های زیر بیشترین استفاده را دارد:

در توسعه وب 

به عنوان بخشی از پلت فرم دات نت، سی شارپ برای ساخت وب سایت ها و برنامه های پویا مناسب است. ماهیت شی گرا آن را برای توسعه وب سایت هایی که دارای راندمان بالا و به راحتی مقیاس پذیر هستند عالی می کند.

در برنامه های ویندوز 

از آنجایی که سی شارپ توسط مایکروسافت توسعه داده شده است، طبیعی است که به طور گسترده برای ساخت برنامه های دسکتاپ ویندوز استفاده شود. در واقع، ساخت برنامه های ویندوزی یکی از بیشترین کاربرد های زبان برنامه نویسی سی شارپ می باشد.

در توسعه بازی

سی شارپ به عنوان یکی از بهترین زبان های برنامه نویسی برای بازی، به ویژه بازی های Unity شناخته شده است. سی شارپ با موتور Unity ادغام می‌شود تا بهترین محیط را برای توسعه بازی‌های موبایل فراهم کند و حتی می‌توانید از آن برای توسعه بازی‌های کنسولی با فناوری‌های چند پلتفرمی مانند Xamarin استفاده کنید.

مزایای سی شارپ چیست؟ 

 سی شارپ برای هر کسی که بخواهد با آن کار کند مزایای زیادی را فراهم کرده که در این بخش می خواهیم به ۲۰ مورد از مهمترین آنها بپردازیم:

اولین مزایا زبان سی شارپ: زمان توسعه برنامه سریع است

سی شارپ دارای چندین ویژگی است که به توسعه دهندگان اجازه می دهد سریعتر از زبان های دیگر کدنویسی کنند. برخی از این ویژگی‌ها عبارتند از نوع استاتیک و آسان برای خواندن، نحوی که شبیه یک نسخه توسعه‌یافته جاوا است و یک کتابخانه بزرگ پر از عملکردهای سطح بالا.

دومین مزایای زبان سی شارپ: مقیاس پذیری بالایی دارد

ماهیت کدنویسی ایستا سی شارپ همه برنامه های آن را به محصولات قابل اعتمادی تبدیل می کند که به راحتی قابل تغییر هستند. یعنی برنامه نویسان می توانند به سرعت تنظیمات را انجام دهند و بر روی هر برنامه سی شارپ تغییری ایجاد کنند تا عملکرد آن را گسترش دهند و از کاربران بیشتری پشتیبانی کنند.

سومین مزایا زبان برنامه نویسی سی شارپ: شی گرا (Object-oriented) است

سی شارپ یکی از بهترین زبان هایی است که از برنامه نویسی شی گرا به بهترین نحو استفاده می کند. در واقع، شی گرا بودن به سی شارپ این امکان را می دهد که کارآمدتر و انعطاف پذیر تر باشد و همه اینها باعث می شود که توسعه برنامه ها آسان تر و نیاز به منابع کمتری داشته باشند.

چهارمین مزایای زبان برنامه نویسی سی شارپ: جامعه بزرگی از توسعه دهندگان را دارد 

سی شارپ یکی از پرکاربردترین زبان‌های دنیاست، به این معنی که بسیاری از توسعه‌دهندگان سی شارپ آماده هستند تا به شما کمک کنند. این همش نیست. سی شارپ که یک محصول مایکروسافت است، از پشتیبانی غول فناوری برخوردار است که به کمک متخصص، منابع اضافی و به‌روزرسانی‌های مکرر ترجمه می‌شود.

پنجمین مزایا #C: کراس پلتفرم (Cross Platform) است

معنی کراس پلتفرم (Cross-Platform) یعنی چند سکویی و همانطور که از اسمش پیداست یک سورس کد یکبار نوشته می شود و می تواند روی چند پلتفرم مورد استفاده قرار بگیرد. به طور کلی، اصطلاح کراس پلتفرم به روش‌های مختلف در بسیاری از بخش‌های صنعت فناوری اطلاعات استفاده می‌شود. برای کرس پلتفرم اصطلاحات دیگری مثل multiplatform نیز استفاده می شود.

ششمین مزایای #C: کاملا ایمن است

موقع کار با زبان برنامه نویسی #C هیچ خطری داده و اطلاعات شما را تهدید نمی‌کند و همیشه اطلاعات شما در حافظه رایانه امن می‌ ماند. به همین دلیل توسعه‌دهندگان به راحتی و با خیالی آسوده می‌توانند کدها مختلف و امنی را در کامپیوترهای خود ایجاد کنند. نکته: علاوه بر این، زبان #C می‌تواند از null-able و non-nullable پشتیبانی کند.

هفتمین مزایا زبان #C: منبع باز (Open Source) است

زبان سی شارپ مانند GitHub، منبع باز است و مهمترین دلیل محبوبیت این زبان شده است و همچنین دارای انجمن پویا و فعالی می‌باشد.

هشتمین مزایای زبان #C: با دات نت (NET.) سازگار است

مهمترین نیاز برای زبان برنامه‌نویسی #C فریمورک NET است. شما باید روی دستگاه خود NET Framework را نصب کنید تا برنامه به درستی اجرا شود.

همچنین بخوانید: مزایای Asp.Net Core چیست؟ – تفاوت ASP.NET و ASP.NET Core چیست؟ –  بازار کار Asp.Net Core چگونه است؟ – Asp.net Core چیست؟ 

دوره پیشنهادی:
دوره حرفه ای و از صفر تا صد آموزش ای اس پی دات نت کور

نهمین مزایا زبان برنامه نویسی #C: زبانی ساده است

C# یک زبان ساده است. این زبان یک روش ساختاری برای تقسیم مسئله به قطعات ریز و قابل حل به توسعه‌دهندگان ارائه می‌دهد. همچنین، مجموعه‌ای غنی از توابع کتابخانه و انواع داده‌ها را دارد. کد زبان #C نیازی به پرونده‌های header ندارد. کد آن بصورت خطی نوشته شده است.

دهمین مزایای زبان برنامه نویسی #C: زبانی مدرن است

زبان C# یکی از زبان‌های برنامه‌نویسی مدرن است زیرا براساس روند فعلی بنا شده است. با این حال، برای ساخت برنامه‌های مقیاس‌پذیر، قابل همکاری و قوی، کار آن بسیار ساده است. نکته‌ای که در اینجا وجود دارد این است که در زبان سی شارپ مقادیر به صورت خودکار توسط کامپایلرها تنظیم و مقدار بندی می‌شوند. توجه داشته باشید که در در زبان #C، نمی‌توانید قالب‌های غیرمستقیم مانند تبدیل دو برابر به Boolean را انجام دهید.

یازدهمین مزایا c sharp: مقیاس پذیر و دارای قابلیت بروزرسانی است

زبان #C یک زبان برنامه‌نویسی کامپیوتری مقیاس‌پذیر و دارای قابلیت بروزرسانی است. با این حال نکته‌ای که در اینجا مهم است این است که شما باید چارچوب Net. خود را بروزرسانی کنید. برای انجام این کار بهتر است پرونده‌های قدیمی خود را پیدا کنید و به بروزرسانی آنان بپردازید.

قابلیت مهمی که در سی شارپ وجود دارد این است که زبان #C برای اینکه مشکلات بزرگ را حل کند آنان را به ماژول‌های کوچک تقسیم می‌کند به نام‌های توابع، که هر کدام از این توابع مسئولیت خاصی را برعهده می‌گیرند. به همین دلیل است که زبان برنامه‌نویسی سی شارپ #C، یک زبان ساختار یافته است.

دوازدهمین مزایای c sharp: دارای کتابخانه ای غنی است

زبان سی شارپ دارای یک کتابخانه بسیار غنی است به طوری که با ایجاد توابع داخلی، به توسعه و اجرا برنامه‌ها سرعت می‌بخشد.

سیزدهمین مزایا زبان c sharp: مایکروسافت IDE های مختلفی را برای برنامه نویسی #C ارائه می کند:

 1. Visual Studio 2010 (VS)
 2. Visual Studio Express
 3. Visual Web Developer
 4. Visual Studio Code (VSC)

چهاردهمین مزایای زبان c sharp: دارای ثبات است

سیستم تایپ یکپارچه آن توسعه دهندگان را قادر می سازد تا به سادگی و راحتی سیستم تایپ را برای رفتار ثابت گسترش دهند.

همچنین بخوانید: ویژوال استودیو کد چیست؟ 

پانزدهمین مزایا زبان برنامه نویسی csharp: کامپوننت گرایی

سی شارپ از برنامه‌ نویسی مؤلفه‌ گرا از طریق مفاهیم ویژگی‌ ها، روش ‌ها، رویدادها و خود توصیفی برای برنامه‌های کاربردی قوی و مقیاس ‌پذیر پشتیبانی می‌ کند.

شانزدهمین مزایای زبان برنامه نویسی csharp: برنامه نویسی ساختار یافته است

طراحی ساختاریافته و ماژولارسازی در سی شارپ، با استفاده از توابع برای پیاده سازی آسان برای حل مشکلات مهم، مسائل را به قطعات تقسیم می کند.

هفدهمین مزایا سی شارپ: سازگاری Backward

برنامه های کاربردی NET. تنها در پلتفرم های ویندوز کار می کنند و مایکروسافت برنامه پشتیبانی بازنشستگی را برای سیستم عامل های ویندوز قدیمی انجام می دهد. از این رو ، اگر قصد داشته باشیم نسخه جدیدی از ویندوز را تهیه نماییم، همیشه نیاز به ارتقاء فریم ورک NET. خود نیز داریم. این می تواند یک مزیت یا یک ضرر محسوب شود. نیاز به بهبود همیشگی به ما انگیزه کارهای سخت و فوق العاده در زمینه کاریمان را می دهد. و این می تواند چیز خوبی باشد.

هجدهمین مزایا سی شارپ: استفاده های متنوع می شود
از سی شارپ می­توان برای برنامه­ نویسی انواع اپلیکیشن ­های موبایل و ویندوز کمک گرفت و نرم افزارهای گوناگونی را توسعه داد. به این ترتیب زبان سی شارپ سبب ایجاد شغل برای افراد بسیاری شده است. به طوری که هر شخصی با فراگیری زبان #C و اصول اولیه برنامه ­نویسی می­تواند اقدام به تولید نرم ­افزارهای کاربردی بکند.
نوزدهمین مزایا #C: از پشتیبانی مایکروسافت برخوردار است 

مهم­ترین مزیت (سی شارپ) #C این است که توسط کمپانی عظیم مایکروسافت حمایت می شود و همه ساله آپدیت­ هایی با قابلیت­ های جدید و فوق‌ العاده را دریافت می­کند. سی شارپ در هر یک از نسخه­ های بروز رسانی شده خود نسبت به نسخه­ های قبلی پیشرفت­ های مشهودی را تجربه می­ کند.

بیستمین  مزایا #C: یادگیری آسان 

یادگیری #C به عنوان یک زبان سطح بالا، خیلی آسان و برای هر کسی که به برنامه نویسی علاقمند است قابل درک است.

و این بدون در نظر گرفتن بسیاری از ویژگی های داخلی است که استفاده از آنها بسیار ساده است. علاوه بر این، هر مهندسی که قبلاً ++C یا جاوا را می‌داند، در اولین استفاده از سی شارپ احساس راحتی می‌کند، زیرا این زبان‌ها بسیاری از ویژگی‌ها و رویکرد کلی برنامه‌نویسی را به اشتراک می‌گذارند.

اگر علاقمند به یادگیری سی شارپ هستید دوره صفر تا صد سی شارپ الکامکو را به شما پیشنهاد می کنیم:

آموزش صفر تا صد سی شارپ

دوره صفر تا صد #C پروژه محور بوده و ساخت پروژه های حرفه ای در آن به شما اموزش داده می شود. سطح دوره  از پایه تا فوق پیشرفته می باشد. بعد از پایان کار می توانید براحتی وارد بازار کار برنامه نویسی شوید.

با ثبت نام در دوره آموزش زبان برنامه نویسی سی شارپ از مزایای زیر بهره‌مند می‌شوید :

 • دسترسی به فایل های دوره (فیلم های آموزش سی شارپ) به صورت همیشگی
 • پشتیبانی رایگان ۳ ماهه با قابلیت تمدید
 • ورود آسان به بازار کار سی شارپ
 • انجام انواع تمرین ها و پروژه ها در طول دوره
 • در اختیار داشتن سورس کد تمامی پروژه های انجام شده
 • آموزش با جدید ترین ورژن ویژوال استودیو
 • به همراه آموزش کار با دیتابیس Sql Server
 • و…

تمامی دوره های برنامه نویسی سایت الکامکو پروژه محور هستند و همه مباحث در پروژه های واقعی به شما نشان داده خواهد شد. در صورتیکه سوالی دارید، می توانید با انجمن برنامه نویسی ، سایت آموزش برنامه نویسی الکامکو برای ما پیام بگذارید. در صورتیکه می خواهید مقالات برنامه نویسی را بخوانید به وبلاگ الکامکو مراجعه کنید. در صورتیکه می خواهید مطالب بیشتری در رابطه با برنامه نویسی اندروید بخوانید، مقالات اندروید را دنبال کنید. برای مشاهده بیشتر اموزشها صفحه فروشگاه برنامه نویسی یا آموزشگاه برنامه نویسی انلاین ما را دنبال کنید و با مشاهده قیمت برنامه نویسی اقدام به خرید برنامه نویسی نمایید. برای یادگیری پکیج های برنامه نویسی ما نیاز به پیش نیازی نیست و بدون شرکت در کلاس های برنامه نویسی قبلی می توانید شروع به یادگیری کنید. برای خواندن آموزش های رایگان، مقالات برنامه نویسی، مقالات دات نت، مقالات asp.net core، مقالات سی شارپ را دنبال کنید.

commentشما بگید!

شما چه سوالی درباره این موضوع دارید که اینجا مطرح نشده است؟ لطفا تجربیات خودتان را در این زمینه حتما توی کامنت برای ما بنویسید. منتظر نظرات، پیشنهادات و سوالات شما در همین صفحه از سایت آموزش برنامه نویسی الکامکو هستیم…

shareاشتراک گذاری این مطلب

shareآخرین مقالات

آخرین مقالات

آموزش های تکمیل شده

توجه

مقاله هایی که در سایت به صورت رایگان قرار گرفته است فقط برای مطالعه بیشتر شما کاربران عزیز می باشد. از هرگونه تماس تلفنی با پشتیبانی سایت و سوال در مورد محتوای مقاله ها خودداری شود.

0 دیدگاه
بازخورد درون خطی
مشاهده همه نظرات