معرفی بهترین آنتی ویروس های اندرویدی قوی و رایگان موبایل ۲۰۲۱

چرا آنتی ویروس برای گوشی استفاده کنیم؟

ممکن است ویروس های اندرویدی راه یافته به گوشی اندرویدی شما موجب کاهش سرعت دستگاه یا مشکلات جدی تر و خطرناکی شوند که در این صورت بهتر است نرم افزارهای آنتی ویروس اندروید را نصب کنید تا اپلیکیشن ها و فایل های مخرب را شناسایی کنند. درست است که نصب یک آنتی ویروس خوب اندروید باعث می شود بتوان بدافزارها را به راحتی شناسایی کرد اما چطور یک انتی ویروس خوب برای گوشی همراه خود پیدا کنیم؟ برای دونستن حتما این مقاله از وبلاگ الکامکو را مطالعه کنید.

آنتی ویروس گوشی اندروید چیست؟

امروزه آنتی ویروس های گوشی بسیار فراوان هستند و شما می توانید با بررسی نظرات کاربران و اعتبار آن ها، برای نصب هر کدام از آن ها اقدام کنید. آنتی ویروس های اندرویدی از تلفن همراه شما در برابر ویروس ها و خطرات آن ها حفاظت می کنند.

این آنتی ویروس ها به طور رایگان یا پولی در اختیار شما قرار دارند. ویروس ها و بدافزار ها ممکن است تهدید های متفاوتی برای گوشی شما داشته باشند. نصب آنتی ویروس اندروید موبایل، به پیدا کردن و جلوگیری از عملکرد این ویروس ها کمک می کند.

آیا آنتی ویروس برای اندروید لازم است؟

دستگاه های اندروید با کد منبع باز کار می کنند و به همین دلیل در مقایسه با دستگاه های iOS امنیت کمتری دارند. اجرای کد منبع باز به این معنی است که مالک می تواند تنظیمات را تغییر دهد. متأسفانه، متن باز بودن اندروید باعث می‌ شود سیستم امنیتی دستگاه شکننده و مستعد بدافزار می‌شود. پس نصب آنتی ویروس ضروری است.

گرچه گوگل سخت تلاش می کند تا برنامه های مخرب را از فروشگاه گوگلی پلی دور نگه دارد  اما بدافزارها همچنان به طور مرتب ظاهر می‌شود! اگر کاربران به طور تصادفی یک برنامه مخرب را بارگیری کنند، گوگل نمی تواند برنامه را از گوشی کاربران حذف کند. گوگل در سال های اخیر در ویژگی های امنیتی خود پیشرفت های چشمگیری انجام داده است. اما هنوز هم مشاهده نرم افزارهای مخرب برای اندرویدها بیشتر از آیفون است.

فواید آنتی ویروس برنامه اندروید

آنتی ویروس برنامه اندروید همانند آنتی ویروس های ویندوزی کار می کند و به شما درباره خطر برنامه های مخرب و آلوده به ویروس اطلاع می دهد. آنتی ویروس موبایل اندروید تنها شما را از بدافزارها آگاه می کند و به صورت خودکار برنامه و فایل های مخرب را پاک نمی کند.

گاهی اوقات، آنتی ویروس نرم افزار اندروید اتوماتیک ویروس را پاک نمی کند! بلکه با هشدار خود به شما می گوید این برنامه را خودتان از دستگاه حذف کنید. بعضی ویروس های اندرویدی خطرناک نیستند و بیش تر با تبلیغات گوناگون ممکن است موجب ناراحتی کاربر شوند. آنتی ویروس اندروید موبایل، برنامه منتشر کننده این تبلیغات را شناسایی می کند.

چرا آنتی ویروس اندروید پیشرفته؟

آنتی ویروس های اندروید پیشرفته با امنیت بالا نیز سریعا شما را از بدافزارها و ویروس ها مطلع می کنند. آنتی ویروس های اندورید حرفه ای در برابر ویروس ها و خطرات ناشی از آن ها از گوشی شما حفاظت می کنند.

چنانچه نگران امنیت اطلاعات خود در تلفن همراهتان هستید، ممکن است نصب آنتی ویروس های فوق حرفه ای اندروید به شما کمک کنند. آنتی ویروس های اندرویدی با اسکن منظم برنامه ها، اپلیکیشن های مخرب را شناسایی می کنند. بعضی از آنتی ویروس ها قوی تر هستند و سریع تر برنامه ها و فایل های ویروسی را پیدا می کنند.

دانلود آنتی ویروس اندروید قوی

آنتی ویروس ها را از برنامه های معتبری مانند بازار و گوگل پلی دانلود کنید زیرا به نسبت دیگر برنامه های امن تر هستند. در این رستا، آنتی ویروس های رایگان فراوانی نیز وجود دارند، باید بدانید که یک آنتی ویروس اندرویدی خوب باید حداقل ۳۰ درصد از بدافزارها را شناسایی کند.

درصد شناسایی بدافزارها توسط آنتی ویروس های قوی بیشتر است. شناسایی برخی ویروس های قوی به آنتی ویروس های اندرویدی قوی نیاز دارد. آنتی ویروس های قدرتمند به طور دائمی برنامه های گوشی را اسکن و کنترل می کننند.

اطلاعات خصوصی و سایر برنامه ها، توسط آنتی ویروس های اندرویدی معتبر محافظت می شوند. به طور کلی، هرچه سرعت و توانایی آنتی ویروس در شناسایی بدافزارها و ویروس های مخرب بیشتر باشد، قدرت آن بیشتر است.

یک آنتی ویروس قدرتمند می تواند خیال شما را در برابر انواع بدافزارها آسوده نماید.

لیست بهترین آنتی ویروس های اندروید

برخی از بهترین آنتی ویروس های اندروید سال ۲۰۲۱ عبارتند از:

آنتی ویروس اندروید پاندا (Panda Mobile Security)

آنتی ویروس اندروید پاندا که توسط شرکت پاندا ساخته شده یک آنتی ویروس رایگان و کم حجم و در عین حال قوی است و در حین استفاده سرعت گوشی را کاهش نمی دهد. این آنتی ویروس حرفه ای مخصوص گوشی ها و تبلت های اندرویدی طراحی شده است و بصورت خودکار می تواند برنامه های نصب شده را تجزیه و تحلیل کند و اگر چون مدام در حال بروزرسانی سیستم شماست، اگر ویروسی در سیستم هوشمند شما وجود داشته باشد آنرا را شناسایی می کند و همه را بلوکه می کند.

با نصب این آنتی ویروس هوشمند اندرویدی می توانید بصورت خودکار یا دستی همه فایل های سیستمی و حافظه جانبی موبایلتان را اسکن کنید و تمام بد افزارها را از بین ببرید. همچنین این انتی ویروس عالی اندروید اپلیکیشن هایی که بدون اجازه شما از دیتای اینترنت استفاده می کنند دسترسی آنها را بلاک و مسدود می کند. 

با استفاده از این آنتی ویروس اندروید پیشرفته می توانید موقع استفاده از اینترنت می توانید با خیال راحت کار کنید و همه بدافزارهای جدید را شناسایی کنید. خرید آنتی ویروس اندروید پاندا بدون پول است در واقع این انتی ویروس اندروید قوی رایگان است و میلیون ها کاربر در سراسر جهان از ان استفاده می کنند. 

  دانلود آنتی ویروس پاندا برای اندروید

آنتی ویروس اندروید پادویش (Padvish Android)

آنتی ویروس اندروید پادویش که توسط شرکت نرم‌افزاری امن‌ پرداز  ساخته شده است دارای قابلیت هایی مثل آنتی‌فیشینگ، ضد سرقت، محافظ برنامه ها، دیوار آتش، پاکسازی، پویش را دارد.

آنتی ویروس اندروید برای گوشی و تبلت های اندرویدی شما محافظی قدرتمند می باشد و همچنین آنتی ویروسی سریع بوده و با پیشرفته ترین فناوری های دنیا، امنیت را برای شما به ارمغان می آورد.

آنتی ویروس اندروید موبایل قابلیت شناسایی انواع بدافزارها را دارد و تمام فعالیت‌های دستگاه را بررسی و تمام برنامه‌های نصب و یا در حال اجرا را مدیریت کند و وضعیت حافظه و فضای خالی آن را نمایش دهد. با استفاده از امکان ضدسرقت(فعال کردن آژیر و زنگ تلفن از راه دور، قفل کردن گوشی از راه دور و…) کاربر می‌تواند اطلاعات گوشی خود را از راه دور مدیریت نماید و همچنین با استفاده از این آنتی‌ویروس امکان تشخیص برنامه‌ها با دسترسی admin وجود دارد.

این آنتی ویروس اندرویدی مدام توسط متخصصان پادویش در حال بروزرسانی است تا بتواند جدیدترین ویروس ها را شناسایی کند. آنتی ویروس اندروید padvish هم دارای نسخه رایگان است و هم پلن های پولی دارد که در لینک زیر می توانید به آنها دسترسی داشته باشید. 

دانلود آنتی ویروس پادویش برای اندروید

آنتی ویروس اندروید بیت دیفندر (Bitdefender Mobile Security & Antivirus)

آنتی ویروس اندروید بیت دیفندر یک آنتی ویروس خوب برای اندروید و همچنین دارای قدرت زیادی است و به سرعت بدافزارها، ویروس ها و غیره را شناسایی می کند. این آنتی ویروس اندروید قوی توسط شرکت بیت دیفندر رومانیایی که یکی از بزرگ ترین شرکت کننده های تولید کننده نرم افزار های امنیتی است تولید شده است.

با نصب این آنتی ویروس قوی اندرویدی می توانید برای همیشه از شر ویروس ها، تروجان ها و بدافزارها برای دستگاه های اندرویدی و تبلت ها راحت شوید. کار این اپلیکیشن امنیتی از وقتی که آنرا نصب می کنید شروع می شود و دنبال فایل های مشکوک در دستگاه شما می گردد. 

نکته ای که شرکت Bitdefender به صورت جدی برروی آن تاکید بسیاری دارد، عدم مصرف زیادی انرژی است ؛ بدین ترتیب باتری دستگاه شما با بیت دیفندر می تواند مدت زمان زیادتری به کار خود ادامه دهد و این بسیار عالی است!

این انتی ویروس اندرویدی دارای سیستم ضد سرقت برای مکان یابی، قفل، فرستادن پیام برای سارق و یا حذف کامل اطلاعات است و همچنین دارای یک سیستم ابری است تا امنیت دستگاه هوشمند شما را در فضای مجازی اینترنت تامین کند.

این آنتی ویروس هم رایگان و هم پولی است که با پرداخت پول می توانید به امکانات پیشرفته تر آن دست یابید. برای دانلود آنتی ویروس اندروید بیت دیفندر می توانید به لینک زیر مراجعه کنید. 

دانلود آنتی ویروس بیت دیفندر برای اندروید

آنتی ویروس اندروید نود ۳۲ (Nod32 یا ESET Mobile Security & Antivirus)

آنتی ویروس اندروید نود ۳۲ یک آنتی ویروس کامل و محبوب است و تمام برنامه های نصب شده بر تلفن همراه را اسکن و بررسی می کند. آنتی ویروس نود ۳۲ اندروید یکی از پرطرفدار ترین و قدیمی ترین انتی ویروس های امنیتی برای سیستم عامل های ویندوز، اندروید، ios است و همه حداقل یکبار آن را برای سیستم های خود تجربه کرده اند. 

با آنتی ویروس برای اندروید نود ۳۲ تمام برنامه‌ها با محافظت بلا‌درنگ برای کار‌های خراب‌کارانه محافظت می‌شوند و از طرفی به شما کمک می کند تا درصورتیکه گوشی تان دزدیده شد، آن را ردیابی کنید و گوشی تان را از دست دزد نجات دهید.

با نصب آنتی ویروس نود ۳۲ اندروید می توانید تمامی اپلیکیشن هایی که روی موبایل اندرویدی تان نصب است را تحت کنترل بگیرید. این آنتی ویروس عالی برای اندروید دارای یک تابع قدرتمند آنتی فیشینگ برای محافظت از اطلاعات شخصی شما در هنگام وبگردی است. 

با نصب این آنتی ویروس برای سیستم عامل اندرویدمی توانید در یک محیطی کاربر پسندانه بدون وجود تبلیغات آزار دهنده گوشی خودتان را اسکن کنید. این برنامه از تمامی گوشی ها و تبلت های اندرویدی پشتیبانی می کند.

شما می توانید از لایسنس های رایگان و چند روزه موجود در اینترنت برای فعالسازی این انتی ویروس استفاده کنید یا به صورت قانونی و از طریق سایت های تحت قراداد ESET اقدام به خرید لایسنس کنید. قیمت لایسنس آنتی ویروس نود ۳۲ اندروید چیزی حدود ۱۵ دلار است که با وضعیت بی ارزش بودن پول ملی کشورمان با دلار ۲۵ هزار تومانی چیزی حدود ۴۰۰ هزار تومان است که با این قیمت کمتر ایرانی قادر به خرید ان است اما خوب سایت های زیادی در اینترنت هستند که لایسنس این آنتی ویروس را به صورت رایگان به صورت افلاین و انلاین در اختیارتان قرار می دهند که می توانید از آنها به صورت دوره ای استفاده کنید. برای دانلود انتی ویروس نود ۳۲ برای اندروید می توانید به لینک زیر مراجعه کنید. 

دانلود آنتی ویروس اندروید نود ۳۲

آنتی ویروس اندروید مکافی (McAfee Mobile Security)

انتی ویروس اندروید مکافی که توسط شرکت قدرتمند مک آفی (از استودیوی McAfee LLC) که هم اکنون مقر آن در ایالت کالیفرنیا می باشد ساخته شده است یک آنتی ویروس پیشرفته برای اندروید است که امنیت گوشی یا تبلت اندرویدی شما را تامین می کند. 

ویروس ها و تروجان ها ، یافتن دستگاه اندروید گمشده بوسیله ی GPS ، اسکن فایل های مخرب و پاک کردن آنها ، امنیت بالا در فضای مجازی در برابر دزدی اطلاعات ( فیشینگ ) ، امکان بک آپ گیری از دستگاه اندروید و… بخشی از ویژگی های آنتی ویروس مک آفی ورژن اندروید هستند .

با آنتی ویروس اندروید مک افی می توانید برای ورود به گوشی تان یا برنامه های نصب شده در گوشی تان پسورد بگذارید. همچنین با یک کلیک می توانید دستور حذف بدافزارها را صادر کنید. یا این آنتی ویروس فوق حرفه ای اندرویدی می توانید پیام و تماس های ناخواسته را مسدود کنید. 

یکی از قابلیت های جالب این انتی ویروس قابلیت CaptureCam می باشد. در صورتی که فردی کنجکاو با گوشی شما کلنجار برود و سعی کند که رمز شما را وارد کند، این نرم افزار از او عکس گرفته و به ایمیل شما به همراه محلی که آن فرد مشغول چنین کاری است فرستاده می شود.

آنتی ویروس مکافی با امکانات و امنیت بالا به طور رایگان در اختیار کاربران قرار دارد. برای دانلود انتی ویروس اندروید mcafee از گوگل پلی می توانید به لینک زیر مراجعه کنید.

دانلود انتی ویروس مکافی برای گوشی اندروید

آنتی ویروس کسپرسکی (Kaspersky Internet Security for Android)

آنتی ویروس kaspersky اندروید محصول شرکت Kaspersky است و یکی از آنتی ویروس های اندروید قوی و محبوب برای گوشی ها و تلبت های اندرویدی محسوب می شود. با آنتی ویروس کسپرسکی هم می توانید سیستم هوشمند خودتان را در برابر آسیب های  ویروس ها ، تهدیدات اینترنتی ، سایت های فیشینگ ، جاسوس افزارها و هرزنامه ها امن نگه دارید و هم موقعی که دستگاهتان گم شد می توانید سارق را از راه دور پیدا کنید. همچنین به شما کمک می کند تا از شر پیام ها و تماس های مزاحم راحت شوید.

آنتی ویروس کسپرسکی حاصل جدیدترین تکنولوژی‌های امنیتی موبایل آزمایشگاه کسپرسکی (شامل حفاظت کامل ضدسرقت و آنتی ویروس اندرویدی) می‌باشد. کار کردن با آن خیلی آسان است و شامل یک راه‌حل است که برای محافظت از هم تبلت‌ها و هم هوشمندی‌های اندرویدی در برابر تهدیدهای امنیتی ، با حداقل تاثیر بر کارایی دستگاه، بهینه شده است.

برای همه سیستم عامل ها از جمله اندروید، آیفون، ویندوز و … تولید شده و توسط کاربران زیادی در سراسر جهان مورد استفاده قرار می گیرد. برای دانلود آنتی ویروس کسپرسکی اندروید می توانید به لینک زیر مراجعه کنید.

دانلود آنتی ویروس kaspersky اندروید

آنتی ویروس زونر اندروید (Zoner Mobile Security)

آنتی ویروس زونر یک آنتی ویروس قوی اندرویدی است از استودیوی ZONER, Inc تهیه شده است. با آنتی ویروس زونر اندروید می توانید امنیت اسمارت فون خود را تا حد زیادی بالا ببرید و از اطلاعات خود در برابر تهدیدها و حملات مختلف اینترنتی ، فیشینگ و … محافظت کنید.

این انتی ویروس زونر برای اندروید قادر است از اطلاعات شخصی و حریم خصوصی شما در برابر انواع ویروس ها، دیالر ها، تروجان ها، کرم ها، جاسوس افزارها، ابزارهای تبلیغاتی مزاحم و نرم افزارهای مخرب محافظت کرده و آن ها را حذف کند.

این آنتی ویروس اندروید جدید در ابتدا در دو نسخه Phone و Tablet برای دستگاه های اندرویدی عرضه شده بود که شما اگر دارای گوشی بودید باید نسخه مخصوص گوشی را دانلود می کردید و اگر دارای تبلت اندرویدی بودید باید نسخه مخصوص تبلت را دریافت می کردید که سازنده تصمیم گرفته با عرضه یک اپ همه دستگاه ها را ساپورت کند و جدیدترین نسخه اش پیش روی شما قرار دارد.

سازنده این برنامه، اپ اش را با قیمت ۴.۹۹ دلار در گوگل پلی عرضه کرده است و ان را به همه کاربرانی که اطلاعات شخصی شان برایشان مهم است، پیشنهاد کرده است که ما در ادامه لینک دانلود آنتی ویروش زونر برای اندروید را برای شما فراهم کردیم.

دانلود آنتی ویروس zoner برای اندروید

آنتی ویروس آویرا اندروید (Avira Internet Security)

آنتی ویروس آویرا اندروید یک آنتی ویروس خوب اندروید ی از شرکت آویرا است که کاربران زیادی در گوشی های اندرویدی خود از آن استفاده می کنند. آنتی ویروس avira اندروید یک انتی ویروس قوی عالی اندروید برای حفظ امنیت، حریم خصوصی در برابر همه ویروس ها، کرم ها، تروجان ها، ابزارهای های تبلیغاتی مزاحم و برنامه های نرم افزارها تلفن اندرویدی شما است.

آنتی ویروس آویرا برای اندروید فعالیت های شما را را از تبلیغ کنندگان، جاسوسان و دیگران پنهان می کند. فضای خالی و حافظه گوشی شما را آزاد می کند، حجم کم آپدیت‌ ها و امکان بروزرسانی سریع را برای شما فراهم می کند. برای دانلود آنتی ویروس avira برای اندروید می توانید به لینک زیر مراجعه کنید.

دانلود انتی ویرس آویرا اندروید

خرید آنتی ویروس اندروید

سایت ها و برنامه های معتبری برای خرید آنتی ویروس اندروید موجود هستند. همچنین، شما می توانید انواع آنتی ویروس را به طور رایگان دانلود کنید. برخی آنتی ویروس ها با ارائه خدمات بهتر، پولی هستند و باید برای دانلود آن ها هزینه پرداخت کنید. امکانات بیشتر هر اپلیکیشن آنتی ویروس در اکثر موارد نیاز به پرداخت هزینه دارد.

کلام آخر

آنتی ویروس اندروید گوشی به راحتی پیدا می شود و خیال شما را از کارکرد احتمالی بدافزار ها راحت می کند. کاربران می ‌توانند این برنامه ها را از طریق گوگل پلی یا بازار بر روی گوشی خود نصب کنند. مهم است که هر چند وقت یکبار گوشی خود را از طریق آنتی ویروس اسکن کنید تا مشکلات موبایل آشکار شوند.

پیشنهاد ویژه برای شمایی که به مباحث اندروید علاقه دارید: برنامه نویسی اندروید یاد بگیرید و درآمدزایی کنید!

 اندروید استودیو پلتفرم پیشنهاد شده گوگل برای طراحی اپلیکیشن است و زبان برنامه نویسی جاوا یکی از قدرتمندترین زبان های برنامه نویسی اندروید است. این دوره نیاز به پیش نیاز ندارد. تمامی مفاهیم از صفر تا صد یعنی از سطح مبتدی تا پیشرفته به شما آموزش داده می شود.

دوره پیشنهادی برای شما :
دوره آموزش ساخت برنامه اندروید با پلتفرم اندروید استودیو با زبان جاوا از صفر تا صد پروژه محور بصورت فیلم های آموزشی

طراحی اپلیکیشن و برنامه نویسی اندروید یکی از پردرآمدترین شغل های الان و آینده جهان است. برای آشنایی با این روش ها مطلب “روش های کسب درآمد برنامه نویسی اندروید چگونه است؟” را مطالعه کنید. 

همه دوره های آموزشی همه دوره های جاوا در برنامه نویسی اندروید


مقالات مرتبط:


دوره های مرتبط با آموزش های برنامه نویسی اندروید:

  1. دوره آموزش ساخت اپلیکیشن فیلیمو و نماوا و مشابه 
  2. دوره آموزش ساخت اپلیکیشن فروشگاهی اندروید مشابه دیجی کالا
  3. دوره جامع آموزش طراحی رابط کاربری و تجربه کاربری اندروید 

commentشما بگید!

شما چه سوالی درباره این موضوع دارید که اینجا مطرح نشده است؟ لطفا تجربیات خودتان را در این زمینه حتما توی کامنت برای ما بنویسید. منتظر نظرات، پیشنهادات و سوالات شما در همین صفحه از سایت آموزش برنامه نویسی الکامکو هستیم…

shareاشتراک گذاری این مطلب

shareآخرین مقالات

آخرین مقالات

آموزش های تکمیل شده

توجه

مقاله هایی که در سایت به صورت رایگان قرار گرفته است فقط برای مطالعه بیشتر شما کاربران عزیز می باشد. از هرگونه تماس تلفنی با پشتیبانی سایت و سوال در مورد محتوای مقاله ها خودداری شود.

6 دیدگاه
بازخورد درون خطی
مشاهده همه نظرات
dibashahidi
1 سال گذشته

گوشی من ویروسی نداره ولی برای اینکه مطمئن بشم موبایلم ویروس نداره می خوام انتی ویروس مک افی رو نصب کنم

آیدین
1 سال گذشته

آنتی ویروس های قدرتمند اندروید رو گفتید. دیگه نوبت اپله

زیبا مقدم (پشتیبانی)
پاسخ دادن به  آیدین
1 سال گذشته

کار ما بیشتر در زمینه اندروید هست. در آپدیت های بعدی ایشالا وقت شد به آنتی ویروس های مناسب اپل هم میرسیم.

ساناز سمسامی
1 سال گذشته

خرید آنتی ویروس اورجینال اندروید یکم گرون تموم میشه

زیبا مقدم (پشتیبانی)
پاسخ دادن به  ساناز سمسامی
1 سال گذشته

درسته ولی خیلی از سایت ها هستند که لایسنس های رایگان بصورت دوره ای براتون میزارند می تونید از اونها هم استفاده کنید

بهناز جورابلو
1 سال گذشته

آنتی ویروس اندروید نود ۳۲ که عالیه

فهرست