چرا آنتی ویروس برای گوشی استفاده کنیم؟

ممکن است ویروس های اندرویدی راه یافته به گوشی اندرویدی شما موجب کاهش سرعت دستگاه یا مشکلات جدی تر و خطرناکی شوند که در این صورت بهتر است نرم افزارهای آنتی ویروس اندروید را نصب کنید تا اپلیکیشن ها و فایل های مخرب را شناسایی کنند. درست است که نصب یک آنتی ویروس خوب اندروید باعث می شود بتوان بدافزارها را به راحتی شناسایی کرد اما چطور یک انتی ویروس خوب برای گوشی همراه خود پیدا کنیم؟ برای دونستن حتما این مقاله از وبلاگ الکامکو را مطالعه کنید.

آنتی ویروس گوشی اندروید چیست؟

امروزه آنتی ویروس های گوشی بسیار فراوان هستند و شما می توانید با بررسی نظرات کاربران و اعتبار آن ها، برای نصب هر کدام از آن ها اقدام کنید. آنتی ویروس های اندرویدی از تلفن همراه شما در برابر ویروس ها و خطرات آن ها حفاظت می کنند.

این آنتی ویروس ها به طور رایگان یا پولی در اختیار شما قرار دارند. ویروس ها و بدافزار ها ممکن است تهدید های متفاوتی برای گوشی شما داشته باشند. نصب آنتی ویروس اندروید موبایل، به پیدا کردن و جلوگیری از عملکرد این ویروس ها کمک می کند.

آیا آنتی ویروس برای اندروید لازم است؟

دستگاه های اندروید با کد منبع باز کار می کنند و به همین دلیل در مقایسه با دستگاه های iOS امنیت کمتری دارند. اجرای کد منبع باز به این معنی است که مالک می تواند تنظیمات را تغییر دهد. متأسفانه، متن باز بودن اندروید باعث می‌ شود سیستم امنیتی دستگاه شکننده و مستعد بدافزار می‌شود. پس نصب آنتی ویروس ضروری است.

گرچه گوگل سخت تلاش می کند تا برنامه های مخرب را از فروشگاه گوگلی پلی دور نگه دارد  اما بدافزارها همچنان به طور مرتب ظاهر می‌شود! اگر کاربران به طور تصادفی یک برنامه مخرب را بارگیری کنند، گوگل نمی تواند برنامه را از گوشی کاربران حذف کند. گوگل در سال های اخیر در ویژگی های امنیتی خود پیشرفت های چشمگیری انجام داده است. اما هنوز هم مشاهده نرم افزارهای مخرب برای اندرویدها بیشتر از آیفون است.

فواید آنتی ویروس برنامه اندروید

آنتی ویروس برنامه اندروید همانند آنتی ویروس های ویندوزی کار می کند و به شما درباره خطر برنامه های مخرب و آلوده به ویروس اطلاع می دهد. آنتی ویروس موبایل اندروید تنها شما را از بدافزارها آگاه می کند و به صورت خودکار برنامه و فایل های مخرب را پاک نمی کند.

گاهی اوقات، آنتی ویروس نرم افزار اندروید اتوماتیک ویروس را پاک نمی کند! بلکه با هشدار خود به شما می گوید این برنامه را خودتان از دستگاه حذف کنید. بعضی ویروس های اندرویدی خطرناک نیستند و بیش تر با تبلیغات گوناگون ممکن است موجب ناراحتی کاربر شوند. آنتی ویروس اندروید موبایل، برنامه منتشر کننده این تبلیغات را شناسایی می کند.

چرا آنتی ویروس اندروید پیشرفته؟

آنتی ویروس های اندروید پیشرفته با امنیت بالا نیز سریعا شما را از بدافزارها و ویروس ها مطلع می کنند. آنتی ویروس های اندورید حرفه ای در برابر ویروس ها و خطرات ناشی از آن ها از گوشی شما حفاظت می کنند.

چنانچه نگران امنیت اطلاعات خود در تلفن همراهتان هستید، ممکن است نصب آنتی ویروس های فوق حرفه ای اندروید به شما کمک کنند. آنتی ویروس های اندرویدی با اسکن منظم برنامه ها، اپلیکیشن های مخرب را شناسایی می کنند. بعضی از آنتی ویروس ها قوی تر هستند و سریع تر برنامه ها و فایل های ویروسی را پیدا می کنند.

دانلود آنتی ویروس اندروید قوی

آنتی ویروس ها را از برنامه های معتبری مانند بازار و گوگل پلی دانلود کنید زیرا به نسبت دیگر برنامه های امن تر هستند. در این رستا، آنتی ویروس های رایگان فراوانی نیز وجود دارند، باید بدانید که یک آنتی ویروس اندرویدی خوب باید حداقل ۳۰ درصد از بدافزارها را شناسایی کند.

درصد شناسایی بدافزارها توسط آنتی ویروس های قوی بیشتر است. شناسایی برخی ویروس های قوی به آنتی ویروس های اندرویدی قوی نیاز دارد. آنتی ویروس های قدرتمند به طور دائمی برنامه های گوشی را اسکن و کنترل می کننند.

اطلاعات خصوصی و سایر برنامه ها، توسط آنتی ویروس های اندرویدی معتبر محافظت می شوند. به طور کلی، هرچه سرعت و توانایی آنتی ویروس در شناسایی بدافزارها و ویروس های مخرب بیشتر باشد، قدرت آن بیشتر است.

لیست بهترین آنتی ویروس های اندروید

برخی از بهترین آنتی ویروس های اندروید سال ۲۰۲۱ عبارتند از:

آنتی ویروس اندروید پاندا (Panda)

پاندا یک آنتی ویروس رایگان و کم حجم و در عین حال قوی است.

آنتی ویروس اندروید پادویش (Padvish)

آنتی ویروس پادویش قابلیت هایی مثل آنتی فیشینگ، ضد سرقت، ‌محافظ برنامه ها و غیره را دارد.

آنتی ویروس اندروید بیت دیفندر (Bitdefender)

آنتی ویروس اندروید بیت دیفندر قدرتمند است و به سرعت بدافزارها، ویروس ها و غیره را شناسایی می کند.

آنتی ویروس اندروید نود 32 (Nod32)

این آنی ویروس کامل و محبوب است و تمام برنامه های نصب شده بر تلفن همراه را اسکن و بررسی می کند.

آنتی ویروس اندروید مکافی (McAfee)

آنتی ویروس مکافی با امکانات و امنیت بالا به طور رایگان در اختیار کاربران قرار دارد.

آنتی ویروس کسپرسکی (Kaspersky)

آنتی ویروس کسپرسکی نیز یکی از انواع انتی ویروس های قوی و محبوب است.

آنتی ویروس زونر اندروید (Zoner)

آنتی ویروس زونر یک آنتی ویروس قوی اندرویدی است و به صورت اتوماتیک آپدیت می شود.

آنتی ویروس آویرا اندروید (Avira)

یکی از بهترین آنتی ویروس ها آویرا است که به فور در گوشی های اندروید استفاده می‌ شود.

خرید آنتی ویروس اندروید

سایت ها و برنامه های معتبری برای خرید آنتی ویروس اندروید موجود هستند. همچنین، شما می توانید انواع آنتی ویروس را به طور رایگان دانلود کنید. برخی آنتی ویروس ها با ارائه خدمات بهتر، پولی هستند و باید برای دانلود آن ها هزینه پرداخت کنید. امکانات بیشتر هر اپلیکیشن آنتی ویروس در اکثر موارد نیاز به پرداخت هزینه دارد.

کلام آخر

آنتی ویروس اندروید گوشی به راحتی پیدا می شود و خیال شما را از کارکرد احتمالی بدافزار ها راحت می کند. کاربران می ‌توانند این برنامه ها را از طریق گوگل پلی یا بازار بر روی گوشی خود نصب کنند. مهم است که هر چند وقت یکبار گوشی خود را از طریق آنتی ویروس اسکن کنید تا مشکلات موبایل آشکار شوند.

پیشنهاد ویژه برای شمایی که به مباحث اندروید علاقه دارید: برنامه نویسی اندروید یاد بگیرید و درآمدزایی کنید!

 اندروید استودیو پلتفرم پیشنهاد شده گوگل برای طراحی اپلیکیشن است و زبان برنامه نویسی جاوا یکی از قدرتمندترین زبان های برنامه نویسی اندروید است. این دوره نیاز به پیش نیاز ندارد. تمامی مفاهیم از صفر تا صد یعنی از سطح مبتدی تا پیشرفته به شما آموزش داده می شود.

دوره پیشنهادی برای شما :
دوره آموزش ساخت برنامه اندروید با پلتفرم اندروید استودیو با زبان جاوا از صفر تا صد پروژه محور بصورت فیلم های آموزشی

طراحی اپلیکیشن و برنامه نویسی اندروید یکی از پردرآمدترین شغل های الان و آینده جهان است. برای آشنایی با این روش ها مطلب “روش های کسب درآمد برنامه نویسی اندروید چگونه است؟” را مطالعه کنید. 

همه دوره های آموزشی همه دوره های برنامه نویسی اندروید


مقالات مرتبط:


دوره های مرتبط با آموزش های برنامه نویسی اندروید:

  1. دوره آموزش ساخت اپلیکیشن فیلیمو و نماوا و مشابه 
  2. دوره آموزش ساخت اپلیکیشن فروشگاهی اندروید مشابه دیجی کالا
  3. دوره جامع آموزش طراحی رابط کاربری و تجربه کاربری اندروید 

اگر شما هم آنتی ویروس خوبی برای موبایل می شناسید که اسمش اینجا آورده نشده حتما توی کامنت برای ما بنویسید. منتظر نظرات، پیشنهادات و سوالات شما در همین صفحه از سایت آموزش برنامه نویسی اندروید الکامکو هستیم 🙂

1 دیدگاه
بازخورد درون خطی
مشاهده همه نظرات
بهناز جورابلو
7 روز گذشته

آنتی ویروس اندروید نود 32 که عالیه

فهرست