رابط کاربری گوشی چیست؟ انواع طراحی رابط کاربری موبایل؟ | UI

بهترین رابط کاربری گوشی چیست؟ رابط کاربری تلفن همراه چیست؟ مقایسه انواع رابط کاریری موبایل - آموزش برنامه نویسی اندروید الکامکو

رابط کاربری گوشی چیست؟ این سوال خیلی از افراد است بخاطر همین ما در این مقاله می خواهیم انواع رابط کاربری گوشی های مختلف را بررسی کنیم و به این نتیجه برسیم که کدام بهترین رابط کاربری تلفن همراه بهتر است؟ پس تا آخر این مطلب از مقالات سایت برنامه نویسی الکامکو همراه ما باشید.

رابط کاربری گوشی چیست؟ 

رابط کاربری گوشی که با نام رابط کاربری موبایل و رابط کاربری تلفن همراه (user interface یا UI) هم شناخته می شود همان صفحه گرافیکی لمسی گوشی های هوشمند است که به کاربر اجازه می دهد از این طریق با برنامه ها، ویژگی ها، محتوا و عملکردهای دستگاه تعامل داشته باشد. در واقع UI اندروید محیط گرافیکی صفحه گوشی است که شرکت های سازنده سعی می کنند بهترین رابط کاربری موبایل را به کاربران ارائه کنند و در واقع امضای کار هر شرکت همین رابط کاربری است. 

در حال حاضر بهبود رابط کاربری یکی از مهم ترین و داغ ترین بحث ها در زمینه IT است و منظور از این بهبود افزایش راحتی کاربران برای کار با وبسایت ها، اپلیکیشن های موبایل و… است به گونه ای که کاربران بدون هیچ گونه مشکلی به هدفی که می خواهند برسند.

انواع رابط کاربری در موبایل

هر رابط کاربر، به دو سازوکار اساسی مجهز است:

 • درون‌داد؛ کاربر از طریق رابط کاربر، به ماشین فرمان می‌دهد.
 • برون‌داد؛ ماشین از دریچه رابط کاربر، به دستورهای کاربر، پاسخ و عکس‌العمل نشان می‌دهد.

در این حالت اصطلاحاً می‌گویند که کاربر و رابط کاربر، با یکدیگر تعامل دارند.

هدف از طراحی رابط کاربری گوشی چیست؟ 

 1. کاربران بتوانند از طریق یک رابط کاربری سیستم گوشی خوب، ساده تر و روان تر با گوشی از  کار کنند.
 2. کاربران بتوانند از محتوا و برنامه های گوشی براحتی استفاده کنند.

دلیل اهمیت دادن شرکتهای سازنده به پیاده سازی بهترین رابط کاربری موبایل چیست؟ 

وقتی شما قصد خرید یک گوشی را دارید میرید مغازه های گوشی فروشی و گوشی موردنظرتان را دستتان می گیرید و منوی آن را باز می کنید و یا ورق می زنید و یا دوربین ان را روشن می کنید و خلاصه هر چیزی که برای شما جذاب باشد را تست می کنید. اگر همین لحظه اول قبل از خرید کار با رابط کاربری گوشی ها برای شما سخت باشه آیا باز هم اقدام به خرید ان می کنید؟ مطمئنا جواب خیر است. 

پس با این تفاسیر هر گوشی که در مقایسه رابط کاربری گوشی ها برنده شود کاربر دوست دارد آن را بخرد. بخاطر همین شرکت های سازنده گوشی سعی می کنند با تولید محصولات جدیدتر در ورژن های جدیدتر بتوانند بهترین رابط کاربری موبایل را برای کاربران درست کنند تا مشتریان آنها بیشتر شود و به سود بیشتری دست پیدا کنند.

همچنین بخوانید » با بهترین آموزش فلاتر برنامه‌های کاربردی موبایلی برای سیستم‌عامل‌های اندروید و iOS با یکبار خروجی بسازید. 

تغییر رابط کاربری گوشی چطوری انجام می شود؟ 

سیستم عامل اندروید که گوگل آن را برای دستگاه های هوشمند معرفی کرده اپ سورس یا منبع باز (Open Source) است یعنی هر توسعه دهنده و برنامه نویسی می تواند آن را بر اساس میل خودش شخصی سازی کند. به اینصورت هر سازنده ای مثل هواوی یا سامسونگ و همینطور بقیه سازنده ها دوست دارند با تغییر رابط کاربری گوشی، پوسته شخصی سازی شده خودشان را سوار گوشی های تولید شده شان کنند.

بیشتر بخوانید: متریال دیزاین اندروید چیست؟ 

اقدامات جهت طراحی بهترین رابط کاربری گوشی : 

 • نقاطی که کاربر باید کلیک کند بر اساس لمس و با انگشت قابل استفاده باشد و زیاد نزدیک به هم و یا آنقدر کوچیک و باریک نباشند.
 • تعداد کنترل ها یا دستورات نمایش داده شده در هر زمان باید مناسب باشد تا کاربر را بیش از حد تحت گیج نکند.
 • اندازه پنجره ها بزرگ باشد.
 • طراحی رابط کاربری موبایل بصورت انیمیشنی و روان باشد.
 • در طراحی رابط کاربری موبایل باید تمام جوانب رعایت شود تا شاهد لگ، باگ و کندی در رابط کاربری گوشی نشویم.
 • برای طراحی بهترین رابط کاربری گوشی بهتر است طرح بندی اطلاعات، دستورات و محتویات در یک برنامه باید از نظر نحوه نصب، ترکیب و رنگ ها مشابه سیستم عامل باشد.
 • عناصر رابط کاربری باید مرتب، بدون شاخ و برگ و ساده باشد تا کاربر را بیش از حد تحت فشار قرار نداده یا باعث سردرگمی در مشاهده و تعامل وی با محتوا نشود.
 • در طراحی بهترین رابط کاربری گوشی کاربران باید بتوانند نماد فرمان و معنای آن را از طریق متن خوانا یا نمایش گرافیک اندروید قابل درک بفهمند.
 • الزامات طراحی رابط کاربر تلفن همراه (UI) با رایانه های رومیزی متفاوت است. اندازه صفحه نمایش در موبایل کوچکتر است و کنترل های صفحه لمسی ملاحظات خاصی را در طراحی رابط کاربری ایجاد می کند تا از قابلیت استفاده ، خوانایی و سازگاری اطمینان حاصل شود. در یک رابط موبایل ، نمادها ممکن است بیشتر مورد استفاده قرار گیرند و کنترل ها به طور خودکار تا زمان دسترسی پنهان شوند. خود نمادها نیز باید کوچکتر باشند و فضای کافی برای برچسب های متن روی همه چیز وجود ندارد ، که می تواند باعث سردرگمی شود.
 • رابط کاربری و سیستم عامل باید مکمل یکدیگر باشند؛ در واقع سیستم عامل گوشی باید به بهترین نحو منعکس کننده‌ی تمام عناصر رابط کاربری باشد.
 • سبک طراحی رابط کاربری اپلیکیشن موبایل متناسب با نرم افزار باشد.
 • ابزارهای شاخص و پر اهمیت در طراحی رابط کاربری اپلیکیشن موبایل قابل تشخیص باشند.
 • در طراحی رابط کاربری تلفن همراه دسترسی آسان به بخش‌های پر استفاده راحت باشد.
 • در طراحی رابط کاربری اپلیکیشن موبایل از شلوغی پرهیز شود.
 • و…

بیشتر بخوانید: دوره ساخت برنامه های اندرویدی از صفر تا صد بصورت پروژه محور

آشنایی با انواع رابط کاربری گوشی های مختلف

رابط کاربری گوشی سامسونگ چیست؟ 

رابط کاربری گوشی های سامسونگ

ساسونگ از دو نوع رابط کاربری استفاده می کند One UI و Go edition

هدف از طراحی رابط کاربری سامسونگ One UI : 

گوشی‌های جدید سامسونگ از این پس به لطف داشتن رابط کاربری وان یوآی، تجربه‌ی به‌نسبت جدیدی را به کاربر ارائه خواهند داد که در این قسمت می خواهیم به برخی از آنها بپردازیم :

طراحی رابط کاربری سامسونگ One UI برای گذاشتن تجربیات لذت‌ بخش برای کاربران:

نحوه استفاده از گوشی تان منحصر به خود شما است. به همین دلیل One UI به شما امکان می‌دهد با توجه به شرایط خود تفکر و عمل کنید و این قابلیت برایتان فراهم می شود تا تجربه دیجیتالی خود را طراحی کنید.

منوی تنظیمات، ویجت کنترل میزان صدا، صفحه قفل، ویجت Samsung Health، و پنل تنظیمات سریع از ویژگی های طراحی رابط کاربری سامسونگ One UI را نشان می‌دهد.

همچنین برنامه گالری، تماس ویدیویی ۴ نفره با استفاده از Google Duo، برنامه دوربین و Samsung Notes از جلوه‌های واقعیت افزوده روی صفحه قرار گرفته‌ اند.

عملکردهای در دسترس ممکن است بسته به دستگاه، کشور، منطقه، شرکت مخابراتی و نسخه One UI متفاوت باشند.

طراحی رابط کاربری سامسونگ One UI برای برای راحتی روزانه کاربران: 

با تجربیات رابط کاربری کاربرپسند که راحتی و بهره‌وری را در دستگاه‌های Galaxy مختلف (از جمله تلفن‌های همراه، تبلت‌ها، ساعت‌ها و رایانه) به بیشترین میزان می‌رسانند، کارهای روزانه‌تان را بهبود ببخشید. با تمرکز بر موارد مهم در صفحات کوچک و در حین حال انجام دادن راحت چند کار در صفحات بزرگ‌تر، کارهای بیشتری را به سرانجام برسانید.

تبلت، ساعت، تلفن هوشمند Galaxy، و رایانه سامسونگ همگی برنامه گالری را نمایش می‌دهند که باز است به‌طوری‌که طراحی رابط کاربر برای نمایشگرهای هر یک از دستگاه‌ها بهینه‌سازی شده است.

طراحی رابط کاربری سامسونگ One UI برای برقراری ارتباط آسانتر کاربران: 

هنگام برقراری تماس با دوستانتان، اوقات خوشی را بگذرانید. برای تماس ویدیویی باکیفیت FHD در Google Duo، برنامه پیام‌ها یا تلفن را باز کنید و (اگر دوست داشتید) به تبلت یا تلویزیون بروید تا تماس را به پایان برسانید. سپس، با جلوه‌های واقعیت افزوده که با مقداری سرگرمی و شوخی افزوده‌شده شما را نشان می‌دهد، از دوستانتان استقبال کنید.

برای کیفیت تصویر FHD در تماس‌های ویدیویی دونفره Google Duo، اتصال ۵G/Wi-Fi الزامی است.

جلوه‌های واقعیت افزوده در دستگاه‌های سری Galaxy S،‏ Note و Z، دستگاه‌های Galaxy جدیدتر از A50، دستگاه‌های سری Galaxy Tab S‌‌ جدیدتر از TabS7 و دستگاه‌هایی که از One UI نسخه ۲.۱ یا بالاتر استفاده می‌کنند، در دسترس است.

طراحی رابط کاربری سامسونگ One UI برای پرتره و سلفی: 

چهره‌ها را در عکس‌هایتان به‌طوری چشمگیر‌ برجسته کنید. حالت پرتره به‌منظور ارائه بهترین ویژگی‌های چهره، از جلوه‌های نورپردازی و تاری پس‌زمینه استفاده می‌کند. در سلفی‌ها، جزئیات سایه‌روشن پوست، رنگ، خطوط خارجی، چشم‌ها و خط موهایتان به‌طور خودکار تصحیح می‌شوند.

ویژگی‌های ذکرشده در بالا ممکن است بسته به مدل‌های دستگاه در دسترس نباشند.

طراحی رابط کاربری سامسونگ One UI برای گرفتن عکسهای شفاف در شب: 

حتی در شب‌های تاریک، لحظه‌ای خاص را ثبت کنید. با «حالت شب» دیگر عکس گرفتن در فضای کم‌نور مشکل نیست. به Galaxy خود اعتماد کنید، عکس بگیرید و از وضوح و رنگ‌های زیبای فضاهایی که حتی با چشم غیرمسلح به‌سختی دیده می‌شوند، لذت ببرید.

نتایج «حالت شب» ممکن است بسته به مشخصات دوربین دستگاه متفاوت باشد. ویژگی‌های ذکرشده در بالا ممکن است بسته به مدل‌های دستگاه در دسترس نباشند.

طراحی رابط کاربری سامسونگ One UI برای سازماندهی و مرتب کردن کارها:

یادداشت‌ها، یادآوری‌ها و عکس‌های شما با خدمات Microsoft مانند، Microsoft To Do،‏ OneNote و OneDrive همگام‌سازی می‌شوند. با همراهی Microsoft،‏ Galaxy شما بیش از پیش در رایانه Windows قابل دسترس است.

طراحی رابط کاربری سامسونگ One UI برای مدیریت انجام دادن چندکار:

رابط کاربری One UI انجام هم‌زمان چند کار را آسان می‌کند. هنگام تماشای ویدیو وب را مرور کنید یا هنگام گپ زدن، نگاهی به تصاویر خود بیندازید. حتی می‌توانید دو برنامه را که مرتباً با هم استفاده می‌کنید جفت کنید و با یک ضربه از پنل کناری باز کنید.

طراحی رابط کاربری سامسونگ One UI برای هوشمندتر کردن زندگی:

بدون اینکه خارج از خانه قدمی بردارید، تناسب اندامتان را حفظ کنید. با Galaxy متصل به تلویزیونتان از طریق Smart View، می‌توانید محتوای تناسب اندام یا تمرین را در صفحه نمایشی بزرگ روشن کنید، درحالی‌که خودتان را هم‌زمان کنار به کنار تماشا می‌کنید تا اندامتان را مقایسه کنید و بهبود دهید.

سلامت دیجیتال

برای داشتن زندگی دیجیتال سالم‌تر، تمام راهنمایی مورد نیازتان را از Galaxy خود بگیرید. می‌توانید الگوهای استفاده از برنامه‌ خود را از طریق گزارش هفتگی بررسی کنید. همچنین، می‌توانید هنگام استفاده از «حالت رانندگی» در جاده، حواس‌پرتی‌های ناشی از تلفن همراهتان را کاهش دهید یا شب‌ها برای خواب با کیفیت بالاتر، اعلان‌ها را با «حالت زمان خواب» مسدود کنید.

طراحی رابط کاربری سامسونگ One UI برای شخصی سازی صفحه اصلی و صفحه قفل:

رابط کاربری One UI به شما امکان می‌دهد تلفن خود را کاملاً متناسب با سلیقه خود تنظیم کنید. می‌توانید ویجت‌ها را در صفحه اصلی قرار دهید و شفافیت آن‌ها را تنظیم کنید تا با تصویر زمینه بهتر مطابقت داشته باشند. همچنین می‌توانید طرح و رنگ ساعتی را که در Always On Display یا صفحه قفل نشان داده می‌شود به دلخواه خود تغییر دهید.

طراحی رابط کاربری سامسونگ One UI برای محافظت از داده ها و حریم خصوصی:

با صفحه «اشتراک‌گذاری»، می‌توانید هنگام آپلود تصاویر خود در وب و رسانه‌های اجتماعی، اطلاعات مکان عکس را حذف کنید. همچنین، با «اشتراک‌گذاری خصوصی» می‌توانید فایل‌ها را به‌طور خصوصی به اشتراک بگذارید. می‌توانید تاریخ انقضایی روی فایل قرار دهید یا اشتراک‌گذاری را باطل کنید تا گیرنده دیگر نتواند آن را باز کند.

با حریم خصوصی دیجیتالی مهم‌تر از همیشه، Galaxy شما می‌تواند به جلوگیری از فاش شدن اطلاعات حساس کمک کند. در راستای حفظ امنیت داده‌ها، اطلاعات بیومتریک، رمز عبور، کلیدهای رمز عبور و کلیدهای احراز هویت سرویس Samsung Pay و Health به‌طور ایمن درون سخت‌افزار دستگاهتان نگه‌داری می‌شوند.

همچنین بخوانید » دوره آموزش کاتلین پروژه محور از صفر تا صد

رابط کاربری گوشی شیائومی

گوشی های اندرویدی شیائومی یکی از پرطرفدارترین گوشی ها بین تمامی کشورها بویژه ایرانیان است و دارای اولین رتبه های برترین گوشی های جهان است که در چند سال اخیر با تولید گوشی های قدرتمند و در عین حال ارزان پیشرفت های زیادی کرده است و به جایگاه خوبی رسیده است. برنامه رابط کاربری گوشی های شیائومی MIUI است که باعث قوی تر شدن شیائومی می شود.

شیائومی برای اولین بار از MIUI 11 China ROM در رویداد Mi Mix Alpha در سپتامبر ۲۰۱۹ رونمایی کرد. یک ماه بعد ، شیائومی از ۱۶ اکتبر در یک رویداد در دهلی نو، از MIUI 11 ROM در وسعت جهانی خبر داد و این خبر بسیار خوبی برای کاربران گوشی شیائومی بود.غول فناوری چینی با MIUI 11 رنگ های بیش از حد و عناصر ناخواسته را حذف کرده و UI را بسیار جذابتر از گذشته کرده است و استفاده از گوشی های شیائومی با این رابط کاربری چندین برابر خواهد بود.

بزرگ‌ترین تغییر قابل مشاهده در MIUI ۱۱، زبان طراحی آن است؛ جایی که اکنون با طراحی مینیمال با انیمیشن‌های گسترده‌تری رو‌به‌رو هستیم. با کاهش تعداد خطوط و مجزاسازی بخش‌ها، نمای کلی اکنون از یکپارچگی بیشتری بهره می‌برد و شیائومی با این سبک طراحی سعی بر کاهش عوامل حواس‌پرتی و جلب نظر بیشتر کاربر به محتوا دارد. مدت زمان انیمیشن‌ها نسبت به نسخه‌های پیشین رابط کاربری افزایش یافته است تا کاربران از همان ابتدا حس متفاوتی در خصوص MIUI ۱۱ داشته باشند. در بیشتر موارد این انیمیشن‌ها کاملا روان اجرا می‌شوند؛ اما در شرایط خاصی نیز پرش و اجرای بریده‌ی آن‌ها، کمی به تجربه‌ی کاربری آسیب می‌زند.

گوشی‌‌‌های شیائومی از رابط کاربری MIUI استفاده می‌کنند. این رابط کاربری در نهایت سادگی، جذابیت‌های خاص خود را دارد. طبق نظر کارشناسان، این رابط کاربری شباهت زیادی به UI اپل دارد.

MIUI 12 جدیدترین نسخه رابط کاربری شیائومی‌ است که امکانات بسیار زیادی را در اختیار کاربران قرار می‌دهد، از جمله قابلیت‌های ارائه شده در این نسخه می‌توان به طراحی بصری حسی، سوپر والپیپر، انیمیشن‌های جدید، ژست‌های حرکتی جدید و… اشاره کرد.

البته اخیرا هم شیائومی از انتشار رابط کاربری MIUI 12.5 Enhanced برای کاربران جهانی خبر داد.

پیشنهاد دوره » دوره آموزش دات نت کور مهارت محور با ساخت پروژه های حرفه ای، از پایه تا فوق پیشرفته  

رابط کاربری گوشی هواوی

رابط کاربری گوشی های هواوی EMUI نام دارد که در مدلها مختلف گوشی های هواوی استفاده می شود. قبل از این هوآوی در رابط گوشی‌های خود از واژه Emotion UI، استفاده می‌کرد. در واقع هوآوی هم همانند سایر شرکت‌های سازنده سعی می‌کند که با ارائه نسخه‌های جدیدتر و بعد از بازخوردی که از کاربران خود می‌گیرد ایرادات نسخه‌های قبلی رابط کاربری خود را برطرف سازد. جدیدترین رابط کاربری گوشی هواوی EMUI 11 هواوی برپایه اندروید ۱۰ معرفی شد.
با اینکه گوشی های آنر از برند هوای جدا شده است اما هنوز هم از رابط کاربری EMUI استفاده می کنند. بخاطر همین ظاهر آیکن های آنر شبیه هواوی است. در نهایت باید گفت که رابط کاربری EMUI ظاهر کاربرپسندی داشته که سادگی و سرعت عملکرد را به ارمغان آوره است.

رابط کاربری گوشی ال جی

رابط کاربری گوشی های ال جی با نام LG UX شناخته می شوند. ال‌جی ویدئویی از رابط کاربری جدید خود با نام UX 9.0 منتشر کرده که به‌نظر می‌رسد که شباهت بسیار زیادی با رابط کاربری One UI سامسونگ داشته باشد. رابط کاربری گوشی ال جی با نام LG UX 9.0 بسیار ساده‌تر و بهینه‌تر از گذشته شده و کنترل‌های سودمند آن برای دسترسی سریع‌تر به پایین صفحه منتقل شده است. آن همچنین شامل یک حالت تیره تکامل یافته است که علاوه بر کاهش مصرف انرژی، می‌تواند فشار وارده بر چشم در شب را نیز کاهش دهد.

رابط کاربری گوشی سونی

رابط کاربری گوشی های سونی یک رابط سبک و شبیه به رابط کاربری اندروید AOSP است. خوشبختانه به خاطر سیاست منبع باز بودن برنامه های سونی می توان آنها را در گوشیهای دیگر استفاده کرد و برنامه های سونی را با یک جستجوی ساده می توان پیدا کرد و حتی از فروشگاه گوگل انها را بعدا اپدیت کرد.

رابط کاربری گوشی سونی یکی از ساده ترین و سریع ترین رابط کاربری های اندروید است که کاربران و طرفداران ویژه خود را دارد. دیگر شرکت ها مثل سامسونگ رابط کاربری خود را هر نسل پیشرفت می دهند و هر چند سال یک تحول اساسی به آن می بخشند.

رابط کاربری گوشی ویوو

ویوو پوسته اندروید OriginOS را با طراحی جدید معرفی کرد. این رابط کاربری گوشی های ویوو جایگزین رابط کاربری FuntouchOS می‌شود. رابط کاربری جدید بر روی ویجت ها، حرکات پیشرفته، بهینه سازی حافظه و جلوه های بصری متمرکز است.

رابط کاربری گوشی ریملی

رابط کاربری گوشی های ریملی اخیرا با جزئیات کامل اعلام شده است. رابط کاربری ریل‌می با نام Realme UI شناخته خواهد شد. این رابط کاربری بر پایه آندروید ۱۱ بوده و دارای سه مسیر کلیدی برای بهبود شامل خلاقیت، اجتماعی بودن و تولید می باشد.

رابط کاربری ریل‌می با عنوان «سرگرمی یکپارچه» تبلیغ می‌شود و جلوه‌های بصری زیادی به ارمغان می‌آورد؛ همچنین رنگ سیستم، آیکون‌ها، تصاویر پس‌زمینه و انیمیشن‌ها جدید هستند. به‌گفته‌ی ریل‌می طرح رنگی اصیل است و حس نشاط و جوانی به کاربران می‌دهد.

نتیجه گیری از رابط کاربری در گوشی : 

✔️ منظور از رابط کاربری در گوشی چیست؟ UI مخفف “User Interface” به معنای رابط کاربری یا واسط کاربر موبایل است. انواع رابط کاربری گوشی به کاربران کمک می کنند تا از طریق آن بتوانند با اپلیکیشن ها و سایر اجزای گوشی بهتر و ساده تر تعامل داشته باشند.

✔️ هدف اصلی از ارائه رابط کاربری در موبایل چیست؟ ارائه تعامل آسانتر، لذت بخش تر و موثرتر بین کاربر و برنامه است که هر سازنده گوشی برای جذب مخاطبان بیشتر باید به این نکات توجه کند. به عبارتی دیگر معنی رابط کاربری در گوشی همان سفارشی سازی پوسته است که هر شرکت روی سیستم عامل گوشی های خود پیاده سازی می کند تا کاربر بتواند با تمام ساختار و برنامه های گوشی تعامل برقرار کند.

مشکل رابط کاربری گوشی چیه؟ 

بعضی مواقع با متوقف شدن سیستم رابط کاربری (System UI) روبه‌رو می‌شویم که با راه‌اندازی مجدد دستگاه، این مشکل حل نخواهد شد. بهترین کار در این شرایط، پاک کردن حافظه‌ی کش رابط کاربری است. برای انجام این کار، مسیر زیر را طی کنید:

 1. وارد تنظیمات شوید.
 2. گزینه‌ی Apps را انتخاب کنید.
 3. صفحه را به سمت چپ حرکت داده تا پنجره‌ی “All” که مربوط به تمام اپلیکیشن‌ها و سرویس‌ها می‌باشد، واردشده و حافظه‌ی کش System UI را پاک‌کنید.
 4. دستگاه خود را مجدداً راه‌اندازی کنید.

نتیجه گیری از رابط کاربری تلفن همراه چیست؟ 

هر شرکتی توسعه دهنده گان و متخصص اندروید مخصوص به خودش را دارد که هدف همه آنها راحت تر کردن کار کردن با گوشی ها توسط کاربران هستند. در این بین شرکت های سازنده ای که بتوانند این امر مهم را به بهترین شکل ممکن برای کاربران فراهم کنند خب طبعا طرفداران زیادی خواهند داشت و خریداران بیشتری خواهند داشت.

رابط کاربری کدام گوشی بهتر است ؟ 

جواب دادن به این سوال که رابط کاربری کدام گوشی بهتر است سلیقه ای است و باید یک گوشی را دستتان بگیرید و درباره آن نظرتان را بگویید!


 

شما هم دوست دارید اپلیکیشن بسازید و رابط کاربری اندروید آن را به بهترین شکل تغییر دهید؟ 

ساخت اپلیکیشن های اندرویدی خودتان را انجام دادید و دنبال دیزاین کردن آن هستید؟ سایت آموزش برنامه نویسی الکامکو یک دوره برای همین منظور برای شما تهیه کرده است.

شما با یادگیری اصول پیاده سازی طراحی رابط کاربری UI و تجربه کاربری UX در اندروید در این دوره که مطابق با سیستم طراحی Material Design شرکت گوگل آموزش دادیم و بکارگیری آن در برنامه اندرویدی که خواهید ساخت، می توانید کاربران بیشتری را جذب کنید تا از اپلیکیشن شما استفاده کنند؛ چون هر چقدر دیزاین اپلیکیشن شما حرفه ای تر و زیباتر باشد تعداد افراد بیشتری به مشتریان و کاربران شما اضافه خواهند شد. پس با این آموزش ها می توانید جذابیت های بصری زیادی در اپلیکیشن اندروید خود ایجاد کنید و این امر از اهمیت زیادی در برنامه نویسی موبایل برخوردار است.

آموزش طراحی رابط کاربری (طراحی UI اندروید) و آموزش طراحی تجربه کاربری (طراحی UX اندروید) - آموزش برنامه نویسی اندروید الکامکو

توجه:

توجه داشته باشید که این آموزش یک دوره پیشرفته است و پیش نیاز این دوره ی آموزش برنامه نویسی اندروید با جاوا در اندروید استودیو می باشد که ابتدا باید آن را یاد بگیرید و سپس با یادگیری این دوره می توانید به یک برنامه نویس حرفه ای تبدیل شوید و اپلیکیشن های زیبا طراحی کنید. سرفصل اندروید جاوا را می توانید اینجا کامل ببینید. 

برنامه اندروید استودیو پلتفرم پیشنهاد شده گوگل برای کد نویسی اندروید است و جاوا در برنامه نویسی اندروید یکی از قدرتمندترین زبان های برنامه نویسی اندروید است. این دوره نیاز به پیش نیاز ندارد. تمامی مفاهیم از صفر تا صد یعنی از سطح مبتدی تا پیشرفته به شما آموزش داده می شود.

در صورتیکه علاقمند به یادگیری برنامه نویسی هستید و هیچ پیش زمینه ای از این تخصص ندارید، می توانید اقدام به تهیه آموزش های سایت الکامکو کنید زیرا هر دوره از دوره های برنامه نویسی الکامکو از سطح پایه تا پیشرفته و از صفر تا صد هستند و همچنین پروژه محور و مهارت محور هستند و در نهایت پاسخگوی نیاز بازار کار برنامه نویسی می باشند.


مقالات مرتبط با آموزش برنامه نویسی اندروید:

همه مقالات برنامه نویسی | همه مقالات برنامه نویسی موبایل  | انجمن برنامه نویسان الکامکو

commentشما بگید!

شما چه سوالی درباره این موضوع دارید که اینجا مطرح نشده است؟ لطفا تجربیات خودتان را در این زمینه حتما توی کامنت برای ما بنویسید. منتظر نظرات، پیشنهادات و سوالات شما در همین صفحه از سایت آموزش برنامه نویسی الکامکو هستیم…

توجه

مقاله هایی که در سایت به صورت رایگان قرار گرفته است فقط برای مطالعه بیشتر شما کاربران عزیز می باشد. از هرگونه تماس تلفنی با پشتیبانی سایت و سوال در مورد محتوای مقاله ها خودداری شود.

shareاشتراک گذاری این مطلب

shareآخرین مقالات

توجه

مقاله هایی که در سایت به صورت رایگان قرار گرفته است فقط برای مطالعه بیشتر شما کاربران عزیز می باشد. از هرگونه تماس تلفنی با پشتیبانی سایت و سوال در مورد محتوای مقاله ها خودداری شود.

Generic filters
Exact matches only

آخرین مقالات

آموزش های تکمیل شده

توجه

مقاله هایی که در سایت به صورت رایگان قرار گرفته است فقط برای مطالعه بیشتر شما کاربران عزیز می باشد. از هرگونه تماس تلفنی با پشتیبانی سایت و سوال در مورد محتوای مقاله ها خودداری شود.

1 دیدگاه
بازخورد درون خطی
مشاهده همه نظرات
مستانه مرادی
2 سال گذشته

رابط کاربری گوشی های سامسونگ یه چیز دیگن