ضرورت و مزایای داشتن و استفاده از اپلیکیشن در کسب و کارهای کوچک

مزایای استفاده از اپلیکیشن موبایل - اهمیت داشتن اپلیکیشن - سایت برنامه نویسی اندروید الکامکو

در این مقاله آموزشی می خواهیم شما را از مزایای استفاده از اپلیکیشن موبایل که چقدر می تواند در رشد کسب و کاری که دارید تاثیر مثبتی بگذارد مطلع کنیم.  پس با مرجع آموزش برنامه نویسی اندروید الکامکو همراه باشید.

ضرورت استفاده از اپلیکیشن تا چقدر می تواند روی کسب و کار ما تاثیر بگذارد؟

در دنیای پیشرفته امروز، رسانه های دیجیتال نقش بسیار زیادی در زندگی ما دارند. با این وجود، بسیاری از افرادی که دارای کسب و کارهای کوچک هستند هنوز معتقدند که داشتن یک وب سایت یا صفحه فیس بوک برای جذب و ارتباط با مشتریان خود کافی است ولی این درست نیست.

استفاده از اپلیکیشن های فروشگاهی و تجاری موبایل بدون توجه به اندازه ای که کسب و کارها دارند به ابزاری ضروری برای بازاریابی و افزایش فروش تبدیل شده اند ولی بسیاری از صاحبان کسب و کارها ممکن است فکر کنند توسعه و داشتن اپلیکیشن خیلی گران تمام می شود یا یک سرمایه گذاری غیر ضروری محسوب می شود! ولی اصلا اینطوری نیست و داشتن اپلیکیشن موبایل برای کسب و کارها می تواند به ارتباط بیشتر با مشتریان کمک زیادی کند که نتیجه آن افزایش فروش و معروف شدن در دنیای دیجیتالی است! پس اهمیتِ داشتن اپلیکیشن در دنیای امروزی آنقدر زیاد است که می توان تخمین زد سرمایه ای که خرج ساخت اپلیکیشن و راه اندازی آن شده چند برابر برگشت داده می شود.

در اینجا 10 دلیل وجود دارد که شما را از مزایای استفاده از اپلیکیشن موبایل برای شغلی که دارید آگاه می کند تا بفکر سرمایه گذاری در این قسمت از بازاریابی کسب و کارتان باشید!  

1- داشتن اپلیکیشن ارتقاء محصولات یا خدمات شما را آسانتر می کند

شرکتهایی که از اپلیکیشن برای خرید و فروش محصولات یا خدمات خود استفاده می کنند، نتیجه بهتری از کسب و کارشان نسبت به شرکتهایی که از اپلیکیشن استفاده نمی کنند می گیرند. استفاده از اپلیکیشن باعث می شود تا تجارت شما از سایر رقبا متمایزتر شود و به روزرسانی های مکرر آن با توجه به علایق مشتری به محصولات شما، در گرفتن نتیجه بهتر کمک می کند. همچنین با استفاده از اپلیکیشن می توانید در هزینه ها نسبت به سایر تکنیک های تبلیغاتی مانند تبلیغات در روزنامه ها و بیلبوردها صرفه جویی کنید.

2- استفاده از اپلیکیشن به شما کمک می کند تا با مشتریان خود بیشتر در تماس باشید

با استفاده از اپلیکیشن های موبایل، صاحبان مشاغل این فرصت را در اختیار دارند تا در زمان واقعی با مشتریان خود ارتباط برقرار کنند. حالا این تماس می تواند چت کردن، تماس گرفتن، تبلیغ یا حتی نظر سنجی باشد که همگی اینها باعث یک ارتباط دو طرفه می شوند و باعث جذب مشتریان و وفاداری آنها می شود. به یاد داشته باشید، مشاغل خوب هرگز روابط خریدار و فروشندگی را بلافاصله پس از خرید قطع نمی کنند.

3- استفاده از اپلیکیشن در کسب و کارتان فرصت گرفتن بازخورد از مشتریان را به شما می دهد

مشتریان شما ممکن است حرفی برای گفتن داشته باشند برای اینکه یک تجارت خوب داشته باشید، مشتری باید فرصتی داشته باشد تا بتواند نیازهای خودش از محصول یا خدمتی که ارائه می دهید را بیان کند  و از طرفی این گفتن نیازها که در قالب پیشنهاد و حتی شکایت درباره محصولات یا خدمات شما است باعث می شود تا شما اطلاعات بیشتری بدست بیاورید و در پی بهتر کردن آن نیازها در راستای علایق مشتریان تلاش کنید و از طرفی نتیجه بهتری در ارائه آنها و از طرفی افزایش فروش دریافت کنید.

4- استفاده از اپلیکیشن بازگشت سرمایه گذاری را افزایش می دهد

اگر نگران هزینه ساخت اپلیکیشن تجاری هستید، این موضوع را با یک توسعه دهنده نرم افزار یا برنامه نویس در میان بگذارید و تمام هزینه های موجود را از قبل بررسی و برآورد کنید. آنوقت خواهید دید که مزایای استفاده از اپلیکیشن موبایل در کسب و کار از هزینه اولیه ای که برای ساخت آن سرمایه گذاری می کنید بیشتر می شود!

5- با داشتن اپلیکیشن مشتریان خود را گسترش می دهید

هنگامی که اپلیکیشن شما در مارکت پلیس ها (مانند گوگل پلی و کافه بازار و …) در دسترس عموم قرار بگیرد و آن را به صورت آنلاین تبلیغ کرده باشید، شانس اینکه افراد بیشتری در مورد محصول شما اطلاعاتی دریافت کنند بیشتر است؛ پس این افزایش بازدید به احتمال زیاد فروش شما را نیز افزایش می دهد. برنامه های تلفن همراه همچنین می توانند با رسانه های اجتماعی ادغام شوند و از این طریق اپلیکیشن شما می تواند به شغل شما کمک کند تا مخاطبان بیشتری را به صورت آنلاین پیدا کند.

6- داشتن اپلیکیشن می تواند به شما در فروش سریعتر کمک کند

اگر محصول خاصی را دارید که می خواهید قبل از یک بازه زمانی مشخص بفروشید، می توانید کدهای تخفیف تبلیغاتی با “زمان محدود” را از طریق اپلیکیشن به مشتریان خود ارسال کنید. چنین تبلیغاتی باعث ترغیب به خرید می شوند و همچنین تبلیغاتی را برای برندینگ شما فراهم می کنند.

7- با استفاده از اپلیکیشن در کسب و کارتان، بهترین کارمند خود را پیدا کرده اید

تصور کنید که یک کارمند دارید که به طور مداوم فعالیتهای خوب و خوبتری در زمینه شغلی شما انجام می دهد، 24 ساعت شبانه روز کار می کند، همیشه اطلاعات دقیقی را به شما ارائه می دهد و فروش محصول یا خدماتتان را افزایش می دهد! خب حالا یک اپلیکیشن می تواند بهترین “کارمند” جدید شما باشد. شاید بپرسید چرا؟ چون برای بسیاری از مشاغل کوچک، که استخدام کارمندان زیاد می تواند یک ریسک بزرگ برای آنها باشد، استفاده از اپلیکیشن می تواند یک ROI (بازگشت سرمایه اولیه) مشابه را با ریسک کمتر و پتانسیل بیشتری برای رشد فراهم کند.

8- شما می توانید راحتتر کسب و کار خودتان را تجزیه و تحلیل کنید

یکی از بهترین مزایای استفاده از اپلیکیشن اندروید یا ios این است که که می توانید اطلاعات را آسانتر جمع آوری کنید زیرا اپلیکیشن همیشه در گوشی شما وجود دارد و به شما در ردیابی دانلود هایی که شده، تعاملات کاربران نسبت به برنامه و محصولاتی که کاربران علاقه مند هستند و خیلی موارد دیگر کمک می کند. همچنین به شما کمک می کند تا تعیین کنید که چگونه محصولات خود را مشتری مداری کنید.

9- با داشتن اپلیکیشن در واقع یک ابزار بازاریابی در دسترس شماست

مفهوم بازاریابی دیجیتال یا دیجیتال مارکتینگ (Digital Marketing) با وجود وب سایت یا اپلیکیشن شکل می گیرد و باعث می شود تا شما محصولات یا خدماتتان را بیشتر در معرض نمایش عموم  قرار دهید و فروشتان را افزایش دهید. در این صورت کاربران می توانند به صورت آنلاین توضیحات محصول و بررسی هایی که درباره آنها شده را بخوانند و تجزیه و تحلیل، مقایسه و خرید کنند که در واقع در این صورت اپلیکیشن جزوی از ابزار بازاریابی شما محسوب می شود.

10- با استفاده از اپلیکیشن برندینگ خود را افزایش دهید

آخرین مزیت اپلیکیشن افزایش برندینگ شماست. یک برنامه تلفن همراه باعث ایجاد مطرح شدن شما و وجود کسب و کار شما در فضای مجازی می شود و کاربران با نصب آن جزوی از مشتریان وفادار شما خواهند شد و همچنین دسترسی در مورد جزئیات اطلاعات شغل شما (مانند مکان ، مخاطب و غیره) را آسان تر می کنند.

نتیجه گیری برای موضوع ضرورتِ داشتن اپلکیشن برای کسب و کارها : 

ضرورت استفاده از اپلیکیشن در کسب و کارهای کوچک یا حتی بزرگ آنقدر زیاد است که با خواندن آنها حتما سعی می کنید هر جوری شده به ساخت و توسعه آن فکر و عمل کنید که در آپدیت های بعدی حتما شما را مزیت های بیشتری در این زمینه آشنا می کنیم.

الکامکو می تواند به شما در یادگیری دوره های آموزش برنامه نویسی اندروید کمک کند تا شما را به یک برنامه نویس اندروید حرفه ای تبدیل کند.

در صورتیکه می خواهید یک اپلیکیشن اندرویدی برای کسب و کار خودتان یا مشتریان خود درست کنید پکیج آموزش برنامه نویسی اندروید با Android Studio  که در زیر میبینید را به شما پیشنهاد می کنیم.

پیشنهادات ویژه برای شما

پکیج آموزش برنامه نویسی اندروید برای ورود به بازار کار

برای اینکه شما عزیزان بتوانید برنامه نویسی اندروید را از صفر تا صد و پروژه محوری یاد بگیرید، این دوره حرفه ای را برای شما آماده کردیم که بتوانید با مشاهده این فیلم های آموزشی که هزینه خیلی کمی را نسبت به کلاس رفتن و وقت گرفتن از شما می گیرد، به یک برنامه نویس حرفه ای اندروید تبدیل شوید و بتوانید هر اپلیکیشن موبایل اندرویدی را بسازید و از انها کسب درآمد کنید و وارد بازار کار اندروید شوید.

قبل از خرید ارزیابی کنید، تعدادی از جلسات آن را به صورت رایگان برای شما در اینجا قرار دادیم تا بتوانید دانلود کنید.

شک نکنید بعد از دیدن این جلسات رایگان و کلا خرید این دوره، حتما دوره های دیگر ما را نیز خریداری خواهید کرد. چون مدرس این دوره، با حرفه ای ترین و جدیدترین روش ها، کاملترین مجموعه ساخت اپلیکیشن اندروید را برای شما تهیه کرده است و تجربه همکاری با شرکت گوگل را داشته است پس شکی در نحوه تدریس و کامل بودن پکیج نکنید و دوره را همین حالا خریداری کنید. 

آموزش اندروید استودیو - آموزش android studio - آموزش برنامه نویسی اندروید الکامکو - ساخت اپلیکیشن اندروید

دوره حرفه ای طراحی اپلیکیشن فروشگاهی اندروید دیجی کالا

برای اینکه شما عزیزان بتوانید این پکیج کامل آموزش ساخت فروشگاه اینترنتی مشابه دیجی کالا را قبل از خرید ارزیابی کنید، تعدادی از جلسات آن را به صورت رایگان برای شما در اینجا قرار دادیم تا بتوانید دانلود کنید.

شک نکنید بعد از دیدن این جلسات رایگان، حتما این دوره ساخت اپلیکیشن دیجیکالا (Digikala) را خریداری خواهید کرد. چون مدرس این دوره، با حرفه ای ترین و جدیدترین روش ها، کاملترین مجموعه ساخت اپلیکیشن فروشگاهی اندروید دیجی کالا را برای شما تهیه کرده است و در نهایت و بعد از تکمیل این پروژه همراه با سورس دیجی کالا php + اپلیکیشن اندروید در اختیار شما قرار خواهد گرفت.

آموزش ساخت اپلیکیشن فروشگاهی اندروید دیجی کالا Digikala - سورس دیجی کالا php - الکامکو

دوره حرفه ای ساخت اپلیکیشن اندروید فیلیمو در اندروید استودیو

دوره آموزش ساخت اپلیکیشن اندروید فیلیمو کاملا پروژه محور و کاربردی می باشد و تمامی استانداردهای گوگل در ساخت این پروژه در نظر گرفته شده است. در این آموزش یک اپلیکیشن حرفه ای خرید اشتراک فیلم مشابه فیلیمو و نماوا با تمامی امکانات طراحی و ساخته می شود. در پایان دوره نیز سورس کد اندروید آن در اختیار شما کاربران عزیز قرار می گیرد.

در پایان دوره ساخت برنامه فیلیمو برای اندروید شما دانشجویان عزیز قادر به ساخت و توسعه یک اپلیکیشن کاملا حرفه ای فروش اشتراک فیلم و توسعه آن در تمامی مارکت های اندرویدی مخصوصا گوگل پلی می باشید و به راحتی می توانید از آن کسب درآمد کنید.

طراحی اپلیکیشن فیلمو در پلتفرم در اندروید استودیو انجام می شود و یک دوره کاملا پیشرفته می باشد و برای افراد مبتدی مناسب نیست. پیش نیاز دوره ساخت برنامه فیلیمو در اندروید، پکیج آموزش برنامه نویسی اندروید صفر تا صد پروژه محور  می باشد که ابتدا باید آن را یاد بگیرید و سپس با یادگیری این دوره می توانید به یک برنامه نویس حرفه ای تبدیل شوید و اپلیکیشن فیلیمو را براحتی و فقط با مشاهده فیلم آموزشی ما بسازید و از ساختن آن لذت ببرید.

دوره آموزش ساخت اپلیکیشن اندروید فیلیمو - خرید اشتراک فیلیمو - خرید اشتراک فیلم - برنامه فیلیمو برای اندروید - ساخت اپلیکیشن فیلم و سریال - ساخت برنامه فیلیمو | مرجع آموزش برنامه نویسی اندروید الکامکو

دوره حرفه ای آموزش طراحی رابط کاربری (UI) و تجربه کاربری (UX) در اندروید

شما با یادگیری اصول پیاده سازی طراحی رابط کاربری UI و تجربه کاربری UX در اندروید در این دوره که مطابق با سیستم طراحی Material Design شرکت گوگل آموزش دادیم و بکارگیری آن در برنامه اندرویدی که خواهید ساخت، می توانید کاربران بیشتری را جذب کنید تا از اپلیکیشن شما استفاده کنند؛ چون هر چقدر دیزاین اپلیکیشن شما حرفه ای تر و زیباتر باشد تعداد افراد بیشتری به مشتریان و کاربران شما اضافه خواهند شد. پس با این آموزش ها می توانید جذابیت های بصری زیادی در اپلیکیشن اندروید خود ایجاد کنید و این امر از اهمیت زیادی در ساخت اپلیکیشن موبایل برخوردار است.

در ضمن بیش از 50 پروژه حرفه ای طراحی UX UI اندروید به همراه سورس کد مربوطه در این پکیج آموزش تخصصی طراحی رابط کاربری و تجربه کاربری ساخته شده است تا شما با دید بازتری به طراحی اپلیکیشن بپردازید.

این دوره آموزشی برای اولین بار در ایران در سایت تخصصی آموزش برنامه نویسی اندروید الکامکو در اختیار شما دانشجویان عزیز قرار گرفته است. به علت کمبود منابع آموزشی و درخواست های مکرر شما عزیزان برای آموزش حرفه ای بخش طراحی رابط کاربری در اندروید بر آن شدیم که برای ساخت این دوره آموزشی اقدام کنیم. امیدوارم مورد توجه شما عزیزان قرار گیرد و از یادگیری آن لذت ببرید.

توجه داشته باشید که دوره طراحی حرفه ای رابط کاربری در اندروید استودیو یک دوره پیشرفته می باشد که برای افراد مبتدی مناسب نیست. پیش نیاز این دوره، پکیج آموزش برنامه نویسی اندروید صفر تا صد پروژه محور  می باشد که ابتدا باید آن را یاد بگیرید و سپس با یادگیری این دوره می توانید به یک برنامه نویس حرفه ای تبدیل شوید و اپلیکیشن های زیبا طراحی کنید.

آموزش طراحی رابط کاربری (طراحی UI اندروید) و آموزش طراحی تجربه کاربری (طراحی UX اندروید) - آموزش برنامه نویسی اندروید الکامکو
مشاهده همه دوره های آموزش برنامه نویسی اندروید الکامکو
{ آموزشگاه آنلاین الکامکو }

مرجع آموزش برنامه نویسی اندروید

طراحی اپلیکیشن موبایل

طراحی سایت

مطالب مرتبط

شما هم بفکر راه اندازی اپلیکیشن برای شغلی که دارید هستید؟ در صورتی که سوال و  یا نظری در این رابطه دارید خوشحال می شویم زیر همین پست با ما درمیان بگذارید.

1 دیدگاه
بازخورد درون خطی
مشاهده همه نظرات
arya
3 ماه گذشته

مطلب خوبی برای استفاده از اپلیکیشن ها تو شغل هایی که داریم بود

فهرست