بهترین سایت ها برای تمرین و حل مسائل برنامه نویسی

بهترین سایت ها برای تمرین برنامه نویسی خارجی و فارسی کدام ها هستند ؟ در این مطلب از وبلاگ آموزشگاه برنامه نویسی الکامکو سعی می کنیم شما را با این سایتها آشنا کنیم تا بتوانید مهارت کدنویسی خود را بهبود ببخشید.

چرا وجود سایت هایی برای تمرین برنامه نویسی مفید هستند؟ 

در صورتیکه مبتدی هستید و تازه پا به دنیای برنامه نویسی گذاشتید فقط آموزش تئوری برای شما کافی نیست و باید یادگیری های خود را به کد تبدیل کنید و وارد فاز عملیاتی شوید چون در برنامه نویسی تمرین و تکرار و پیوستگی در یادگیری و کدنویسی مهمترین کار برای موفق شدن در این مسیر است. بهترین راه برای یادگیری و تکمیل مهارت‌های برنامه‌نویسی استفاده از همین سایت های تمرین برنامه نویسی خارجی و ایرانی است. دیگر خبری از کتاب‌های درسی خسته‌کننده و آموزش‌های خشک نیست: وقت آن است که دستان خود را کدی کنید!

کاربرد سایت های تمرین برنامه نویسی چیست؟ 

همانطور که گفتیم سایت هایی برای تمرین برنامه نویسی وجود دارند که به شما کمک می کنند حافظه برنامه نویسی خود را تقویت کنید. این سایت ها معمولا چالش ها و تمرین هایی بصورت آنلاین برای برنامه نویسان قرار می دهند که می توانید با زبان های برنامه نویسی مختلف به آنها بصورت آنلاین یا بعضی ها آفلان پاسخ دهید و قدرت برنامه نویسی خود را محک بزنید. همچنین در بعضی از این سایت ها می توانید جواب بقیه را هم مشاهده کنید و یا در انجمن ها، بحث ها  مسایقات آنها شرکت کنید و فعالیت داشته باشید و حتی امتیاز بگیرید!
پیشنهاد برای یادگیری کاتلین
کاتلین یک زبان برنامه نویسی مدرن، قدرتمند و انعطاف پذیر است که به سرعت در حال محبوبیت است. این زبان توسط گوگل به عنوان زبان برنامه نویسی رسمی برای توسعه برنامه های اندروید انتخاب شده است و همچنین برای توسعه وب، دسکتاپ و سرور نیز مورد استفاده قرار می گیرد. برای یادگیری طراحی اپلیکیشن با کاتلین دوره آموزش کاتلین پیشرفته را به شما پیشنهاد می کنیم.

بهترین سایت ها برای تمرین برنامه نویسی

بهترین سایت های تمرین برنامه نویسی خارجی

 • سایت تمرین برنامه نویسی خارجی Topcoder

سایت جمع سپاری تاپ کدر Topcoder در سال ۲۰۰۱ توسط جک هیوز تاسیس شد. سایت جمع سپاری تاپ کدر تا کنون بیش از یک میلیون مجری برنامه نویس در آن ثبت نام کرده و فعالیت می کنند.
بیشترین بازدید کننده های این وب سایت از هند، چین، آمریکا و ژاپن است. Top Coder برای پیشبرد اهداف تجاری خود مسابقات برنامه نویسی ترتیب می دهد و با استفاده از فراخوان جمع سپاری از برنامه نویسان مختلف بهره میگیرد. سایت جمع سپاری تاپ کدر با فروش امتیاز این نرم افزار ها کسب درآمد قابل توجهی دارد.

در طول دوره انجام مسابقات برای نفرات برتر منافع مالی در نظر میگیرد و این امر خود باعث تلاش بیشتر افراد برای ارایه بهترین کیفیت کار می شود.

مسابقات برای موارد مختلفی صورت می گیرد:

 • بهینه سازی نرم افزار
 • رفع مشکل و باگ نرم افزاری
 • طراحی برنامه
 • تست برنامه

برای هر کدام از این مسابقات بین دو ساعت تا یک هفته مجریان سایت زمان دارند تا نتایج کاری خود را برای مدیران اعلام کنند. شرایط مسابقه نیز برای همه گروه ها و نفرات یکسان خواهد بود و بایستی در چهارچوب خواسته مدیران انجام گیرد.

همچنین بخوانید» آموزش اندروید استودیو | آموزش نصب Android Studio | اندروید استودیو چیست؟

 • سایت تمرین برنامه نویسی خارجی CoderByte.com

سایت CoderByte  یک سایت حل تمرین برنامه نویسی خارجی است که برای برنامه نویسان این امکان را فراهم می کند تا بتوانند با حل کردن چالش های برنامه نویسی خود را محک بزنند. این چالش ها درجه بندی دارند و از سطح آسان تا سطح سخت تر مرتب شده اند.

در سایت کدربایت همچنین می توانید از برنامه ها و فیلم های آموزشی و مصاحبه ها استفاده کنید. در این وب سایت می توانید راه حل دیگران و همچنین راه حل هایی که توسط خود سایت برای هر چالش ارائه شده را هم مشاهده کنید.

 • سایت تمرین برنامه نویسی خارجی Exercism.io

سایت Exercism سایتی برای تمرین برنامه نویسی است که چالش های مختلف را در زمینه انواع زبان های برنامه نویسی ارائه می کند. این وب سایت کمی متفاوت از دیگر وب سایت‌های رقیب است، زیرا شما پس از تکمیل هر چالش با یک مربی کار می‌کنید. مربی پاسخ‌های شما را به صورت آنلاین بررسی می‌کند و به شما کمک می‌کند. زمانی که پاسخ‌های شما ارسال و تایید شود، وب سایت چالش‌ها بیشتری را باز خواهد کرد.

 • سایت تمرین برنامه نویسی خارجی Codewars.com

سایت Codewars یکی از بهترین سایتها برای تمرین برنامه نویسی است که برنامه نویسان با حل کردن چالش های برنامه نویسی با یکی از زبان های برنامه نویسی در ویرایشگرهای آنلاین می توانند توانایی های خود را محک بزنند. هر چالشی که برنامه نویس در این سایت حل می کند امتیاز می گیرد و به اینصورت می توان امتیاز را بالا برد.

همچنین می توان درباره هر چالش بحث و گفتگو کرد.  این سایت معتقد است که بهترین شیوه‌های تجارت را به شما آموزش می‌دهد، و همچنین به شما کمک می‌کند به هدف نهایی خود برسید: برنامه نویس بهتری شوید!

پیشنهاد برای یادگیری دات نت کور
اموزش asp.net core مهارت محور با ساخت پروژه های حرفه ای، از پایه تا فوق پیشرفته

سایت CodinGame یک سایت تمرین برنامه نویسی جذاب است که با وبسایت های مشابه کمی تفاوت دارد و بجای اینکه برنامه نویسان جواب چالش ها را در ویرایشگرهای آنلاین وارد کنند در نوشتن کد بازی‌های آنلاین شرکت می‌کنند و نتیجه در قالب بازی به نمایش درمی‌آید. اگر برنامه نویسی هستید که دوست دارید در حین برنامه نویسی سرگرم شوید سایت کدین گیم مناسب شماست.

 • سایت های تمرین برنامه نویسی خارجی HackerRank.com

سایت HackerRank هم یکی از بهترین سایت ها برای تمرین برنامه نویسی است که برای برنامه نویسات چالش هایی را در زمینه های مختلف مانند الگوریتم ها، ریاضیات، SQL، برنامه‌نویسی تابعی، AI، و بیشتر فراهم می‌کند. شما به عنوان یک برنامه نویس می توانید چالش ها را بصورت مستقیم در سایت بصورت آنلاین حل کنید. همچنین در این سایت امکان بحث و leaderboard برای هر چالشی وجود دارد. سایت HackerRank همچنین به کاربران این امکان را می‌دهد تا برنامه‌های خود را ارسال کنند و با توجه به امتیازات هر کاربر می‌تواند شغل جدیدی بدست آورد.

 • سایت های تمرین برنامه نویسی خارجی ProjectEuler.net

سایت ProjectEuler هم یکی از بهترین سایت ها برای تمرین برنامه نویسی است که برنامه نویسان می توانند مسائل برنامه نویسی خود در زمینه علوم کامپیوتر و ریاضیات را در آن بصورت غیر مستقیم حل کنند. یعنی نمی توانید از ویرایشگر آنلاین آن استفاده کنید و باید اول راه حل خود را بر روی کامپیوتر خود نوشته و از آن اجرا بگیرید و سپس راه حل را در سایت آپلود کنید. این وب سایت هم دارای مسائل ساده تا پیشرفته برای حل کردن و تمرین کردن است.

 • سایت های تمرین برنامه نویسی خارجی CodeChef.com

سایت CodeChef یکی از سایتهای برگزاری رقابت های برنامه نویسی و مستقر در کشور هند می باشد. سایت کدشف این امکان را برای برنامه نویسان فراهم می کند تا به چالش های برنامه نویسی را بصورت آنلاین و آفلاین دسترسی داشته باشند. در این وبسایت دسته بندی های مختلفی وجود دارد که بر برنامه نویس می تواند با توجه به سطح خودش آنها را انتخاب کند. همچنین یک جامعه‌ی بزرگ از کدنویسان در وب سایت وجود دارد که در قالب انجمن‌ها به افراد کمک می‌کنند، برنامه‌های آموزشی می‌نویسند و در رقابت‌های کدنویسی CodeChef شرکت می‌کنند.

 • سایت تمرین برنامه نویسی خارجی LeetCode.com

سایت LeetCode هم مانند سایر سایت های مشابه دارای چالش هایی است که می توانید این چالش ها را با استفاده از زبان های برنامه نویسی در ویراشگرهای آنلاین سایت حل کنید. نتایج راه حل های شما برای دیگران و همینطور برعکس قابل مشاهده نیست. وی امکانات دیگری دارد که این موضوع را تحت پوشش قرار می دهد. این وب سایت بخشی بنام مصاحبه آزمایشی دارد که افراد را اماده می کند تا در مصاحبه ها موفق شوند.

پیشنهاد برای یادگیری زبان #C
دوره جامع آموزش سی شارپ از صفر تا صد
 • سایت حل مسایل برنامه نویسی خارجی SPOJ

سایت SPOJ هم یکی از سایت ها برای حل مسائل برنامه نویسی است که برنامه نویسان می توانند چالش های موجود در این وبسایت را بصورت آنلاین حل کنند. در این سایت زمینه ای را برای کاربران فراهم می کند تا در مورد چالش های کد نویسی بحث کنند.

 • سایت حل مسایل برنامه نویسی خارجی Al Zimmermann’s

سایت Al Zimmermann’s میدانی است که در آن خوره‌های کامپیوتر برای به دست آوردن افتخار و برخی جوایز ارزنده به رقابت می‌پردازند. این وبسایت هر ۶ ماه یکبار یک رقابت را بین برنامه نویسان راه می اندازد و می‌توانید در آن شرکت کنید و جایزه دریافت کرده و قدرت حل مسئله خود را محک بزنید.

 • سایت حل مسایل برنامه نویسی خارجی Ruby Quiz

Ruby Quiz مجموعه ای از تعدادی مسئله یا رقابت هست که مربوط به زبان Ruby هستند و شما می‌توانید آن‌ها را حل کنید. هر چند که این موارد برای روبی هستند ولی این امکان وجود دارد که برای دیگر زبان‌ها نیز مسائل را حل کرده و تست کنید.

 • سایت حل مسایل برنامه نویسی خارجی C Puzzles

سایت C Puzzles به طور خاص شامل معماهایی برای زبان برنامه‌نویسی C است و با توجه به اینکه بسیاری از زبان‌ها به اصطلاح C-Like هستند، برای طیف گسترده‌ای از زبان‌ها می‌تواند کاربرد داشته باشد.

 • سایت حل تمرین های برنامه نویسی خارجی Prolog Problems

در سایت Prolog Problems مسائل مربوط به زبان Prolog قرار داده شده ولی راه حل‌ها در زبان‌های دیگر از جمله Python و Ruby و Haskell و Scala و … نیز قابل قبول است. با کار کردن با این موارد می‌توانید یک زبان جدید را به راحتی یاد بگیرید.

 • سایت حل تمرین های برنامه نویسی خارجی Codesignal 

Codesignal یک پلت فرم ارزیابی کد نویسی قابل تنظیم است که به شما کمک می‌کند بهترین نامزدها را برای شرکت خود پیدا کنید. ارزیابی‌های آن‌ها برای ارزیابی مهارت‌هایی طراحی‌شده‌اند که باید کارکنانتان داشته باشند، بنابراین می‌توانید روی مصاحبه با افراد مناسب تمرکز کنید. آنها ارزیابی‌های خانگی را در جاوا اسکریپت، CSS، روبی، پایتون، SQL و موارد دیگر ارائه می‌دهند.

پیشنهاد برای ساخت اپلیکیشن های اندروید و iOS همزمان
آموزش فلاتر پروژه محور با زبان برنامه نویسی دارت از مبتدی تا پیشرفته
 • سایت حل تمرین های برنامه نویسی خارجی Codewell

سایت CodeWell وقتی در حال تمرین HTML و CSS هستید، باید روی یک پروژه واقعی کار کنید، سایت Codewell آنها را برای شما فراهم می‌کند! با قالب‌های طراحی این سایت می‌توانید مهارت‌های خود را تمرین کنید و تکنیک‌های جدید را بدون نیاز به شروع از ابتدا یاد بگیرید. این سایت همچنین تعداد زیادی فیلم و دوره آموزشی برای شما دارد تا بیشتر بیاموزید. به انجمن Codewell بپیوندید و مهارت‌های خود را در کمترین زمان ممکن بهبود بخشید!

 • سایت حل تمرین های برنامه نویسی خارجی Python Challenge

سایت pythonchallenge شامل سوالات مختلف در سطوح مختلف است که از برنامه نویسان می خواهد تا برنامه های با زبان پایتون بنویسند. درجه سختی به همین ترتیب افزایش می یابد.

 • سایت حل تمرین های برنامه نویسی خارجی codingbat.com

سایت codingbat هم در زمینه جاوا و پایتون چالش هایی برای برنامه نویسان علاقمند در نظر گرقته است.

 • سایت حل تمرین های برنامه نویسی خارجی codeforces.com

سایت codeforces.com هم برای تمرین برنامه نویسی مناسب و مخصوصا برا آمادگی مسابقات acm خیلی خوب است.

 • سایت حل تمرین های برنامه نویسی خارجی codesignal.com

به گفته سایت codesignal اولین شرکتی است که در سال ۲۰۱۵ تأسیس شد و یک پلت فرم ارزیابی مبتنی بر مهارت های عینی را توسعه داد که می تواند به عنوان استانداردی برای استخدام فنی استفاده شود. این سایت با راه‌حل‌های مصاحبه فنی خودکار و آنلاین به شرکت‌ کنندگان کمک می کند تا موفق شوند.

 • سایتی برای چالش برنامه نویسی geeksforgeeks.org

سایت geeksforgeeks علاوه برامکان online judge بخش آموزش هم دارد که الگوریتم های مختلف رو با ذکر مثال و ارائه نمونه کد کاملا توضیح می دهد. این سایت هم به علاقمندان به چالش های برنامه نویسی توصیه می شود.

بهترین سایت های تمرین برنامه نویسی فارسی

تعداد سایت های تمرین برنامه نویسی فارسی در مقابل سایت های مشابه خارجی کمتر هستند:
 • بهترین سایت تمرین برنامه نویسی فارسی کوئرا

سایت کوئرا  یکی از بهترین سایت های فارسی برای تمرین برنامه نویسی است که شرکت شما کمک می‌کند تا در بین بهترین برنامه‌نویسان دیده شوید، مهارت نیروهای فنی را بسنجید و استعدادهای مورد نیازتان را جذب کنید. در کوئرا همی می توان کلاس برگزار کرد، هم در مسابقات شرکت کرد و هم چالش هایی برای حل مسایل برنامه نویسی دارد.
اره. موفق باشید.

 • سایت تمرین برنامه نویسی فارسی Backendbaz

سایت backendbaz.ir در زمینه آموزش برنامه نویسی زبان های برنامه نویسی بک اند فعالیت دارد که در این میان این امکان را هم برای برنامه نویسان بوجود آورده تا بتوانند با حل کردن تمرین هایی که در سایت وجود دارد خود را محک بزنند و همچنین با ثبت نام در سایت می توانند جواب بقیه را هم مشاهده کنند.

همچنین بخوانید: معرفی سایت های فریلسری برنامه نویسی ایرانی و خارجی

پیشنهاد برای ساخت اپلیکیشن های اندرویدی و کسب درآمد از آنها
 دوره آموزش کامل برنامه نویسی اندروید شامل انواع دوره حرفه ای برای ساخت اپلیکیشن ها از مبتدی تا پیشرفته

نتیجه گیری از معرفی بهترین سایت ها برای تمرین برنامه نویسی

توانایی حل مساله یکی از بنیادی‌ ترین موارد برای شروع برنامه نویسی و مسلط شدن در آن است. در این مقاله سایت هایی برای تمرین برنامه نویسی را به شما معرفی کردیم و درباره هر کدام توضیحی نوشتیم و لینک سایت را برایتان قرار دادیم امیدواریم بتوانید قدرت تفکر و کدنویسی خود را بهبود ببخشید و به درآمدزایی زیادی برسید. بهترین کار این است که هم از نمونه های داخلی و هم از نمونه های خارجی در کنار هم بهره ببرید.

commentشما بگید!

شما چه سوالی درباره این موضوع دارید که اینجا مطرح نشده است؟ لطفا تجربیات خودتان را در این زمینه حتما توی کامنت برای ما بنویسید. منتظر نظرات، پیشنهادات و سوالات شما در همین صفحه از سایت آموزش برنامه نویسی الکامکو هستیم…

توجه

مقاله هایی که در سایت به صورت رایگان قرار گرفته است فقط برای مطالعه بیشتر شما کاربران عزیز می باشد. از هرگونه تماس تلفنی با پشتیبانی سایت و سوال در مورد محتوای مقاله ها خودداری شود.

shareاشتراک گذاری این مطلب

shareآخرین مقالات

توجه

مقاله هایی که در سایت به صورت رایگان قرار گرفته است فقط برای مطالعه بیشتر شما کاربران عزیز می باشد. از هرگونه تماس تلفنی با پشتیبانی سایت و سوال در مورد محتوای مقاله ها خودداری شود.

Generic filters
Exact matches only

آخرین مقالات

آموزش های تکمیل شده

توجه

مقاله هایی که در سایت به صورت رایگان قرار گرفته است فقط برای مطالعه بیشتر شما کاربران عزیز می باشد. از هرگونه تماس تلفنی با پشتیبانی سایت و سوال در مورد محتوای مقاله ها خودداری شود.

2 دیدگاه
بازخورد درون خطی
مشاهده همه نظرات
میلاد احدی
1 سال گذشته

خیلی از سایت هایی که اینجا گفتید رو نمیشناختم. ممنون از شما

پاسخ دادن به  میلاد احدی
1 سال گذشته

تشکر