لیستی از کد های مخفی گوشی اندروید که از آنها خبر ندارید!

کد مخفی گوشی چیست؟ 

کد مخفی گوشی که با نام کدهای USSD هم شناخته می شود، کدی است که برای آسانتر انجام دادن یکسری از کارها در سیم کارت یا موبایل یا حتی تبلت شما ساخته شده اند. وقتی کد کاری را که می خواهید انجام دهید را بدانید، می توانید با چند ضربه ساده آن کار را اجرا کنید. (مثل همین کدهایی که برای خرید شارژ از آنها استفاده می کنید و دارای ستاره و مربع است) . از آنجا که سیستم عامل اندروید طرفداران زیادی در جهان دارد، دارای ترفندهای زیادی برای برقراری بهتر کاربران در نظر گرفته است و استفاده از کد مخفی اندروید یکی از این ترفندها برای سریعتر انجام دادن کارها در موبایل است. در این مطلب از مقالات آموزشی  می خواهیم شما را با لیستی از کد های مخفی گوشی های اندرویدی آشنا کنیم. پس بیاید ببینیم این کدهای مخفی اندروید کدام ها هستند و برای ما چه کاربردی دارند. با سایت آموزش اندروید الکامکو همراه باشید.

لیستی از کدهای مخفی گوشی اندروید - کد USSD - کد مخفی موبایل اندرویدی - آموزش اندروید الکامکو

چرا به این کدها، کدهای مخفی گوشی گفته می شود؟

چون شناخته شده نیستند و هر کسی آنها را نمی شناسد و معمولا این کدها ممکن است تغییر کنند و از اپراتوری به پراتور دیگر متفاوت است. یعنی مثلا کدی مد نظر شماست و این احتمال وجود دارد که آن کد برای کسی که خط همراه اول دارد با کسی که از خط ایرانسل استفاده می کند متفاوت باشد.

استفاده از کدهای مخفی گوشی چه کاربردی برای ما دارد؟ 

گوشی های اندرویدی، ویژگی هایی دارند که احتمالا بسیاری از آن بی خبر هستند. این کدها شامل توالی یا نمادهای عددی هستند که به شما امکان می دهند برای اهداف مختلف به تنظیمات سیستم دسترسی پیدا کنید و به منظور سرعت بخشیدن به کارها و استفاده حداکثری از امکانات سیستم عامل از آنها استفاده نمایید.

همچنین بخوانید : چگونه تبلیغات گوگل کروم را در اندروید حذف کنیم؟

نکاتی برای استفاده از این کدهای مخفی اندروید که باید به آنها توجه کنید : 

 1. برای وارد کردن این کدها ، فقط برنامه شماره گیر گوشی را باز کنید و از انگشتان خود برای فشار دادن دکمه ها به صورت صحیح استفاده کنید.
 2. کدها را باید از به راست وارد کنید.
 3. بین این کدهای مخفی گوشی هیچ فاصله ای وجود ندارد و همه را باید پشت سر هم و بدون زدن فاصله تایپ کنید.
 4. اگر نمی دانید یا متوجه نشدید که مثلا فلان کد چه کاری انجام می دهد بیشتر در اینترنت یا هر جایی سرچ کنید تا مطمئن شوید آن کد مخفی گوشی دقیقا چه کاربردی دارد.
 5. بعضی از این کدها جهانی هستند و تقریباً روی هر دستگاه اندرویدی کار می کنند و بعضی دیگر فقط توسط سازندگان خاص آن دستگاه پشتیبانی می شوند. یعنی ممکن است یکسری از این کد ها بسته به مدل گوشی اندرویدی شما و سازنده آن (هواوی، ال جی ، ایسوسف سامسونگ و …) کار نکنند. اگرچه بیشتر آنها باید کار کنند.
 6. برای استفاده از کد های مخفی سیستم عامل اندروید اگر از هیچ کدی مطمئن نیستید بهتر است آن را اجرا نکنید. بیشتر کدها فقط برای کاربران پیشرفته در نظر گرفته شده اند. بنابراین اگر می خواهید آن را امتحان کنید بهتر است یک نسخه پشتیبان از اطلاعات خود را بر روی گوشی خود نگه دارید! ما با استفاده از کدها در قبال از دست دادن داده ها یا آسیب رسیدن به دستگاه شما مسئولیتی نداریم.

لیست کدهای مخفی گوشی اندروید

 • *#*#4636#*#* : اطلاعات مربوط به آمار گوشی، باتری و نحوه استفاده را نمایش می دهد.
 • #06#* : این کد مخفی اندرویدی شماره IMEI یا شناسنامه جهانی موبایل (هر موبایل دارای یک شناسنامه ی مشخص می باشد که به وسیله آن شناسایی می شود) را نمایش می دهد.
 •  *#*#34971539#*#* : اطلاعات کامل دوربین گوشی شما را نشان می دهد.
 •  *#*#7594#*#* : عملکرد دکمه قطع مکالمه / پاور (End Call/Power) را تغییر می دهد. شما می توانید شیوه عملکرد این کلید بخصوص را خودتان تنظیم کنید.
 •  *#*#273283*255*663282*#*#* : برای پشتیبان گیری سریع از تمام فایل های درون گوشی شماست.
 •  *#*#3264#*#* : می توانید از نسخه رم گوشی خود مطلع شوید.
 •  *#*#232331#*#* : برای تست بلوتوث گوشی  بکار می رود.
 • *#*#1472365#*#* : برای تست سریع GPS جی پی اس گوشی کاربرد دارد.
 • *2767*3855 # : پاک کردن کامل تلفن همراه شما و همچنین نصب مجدد سیستم عامل تلفن ها است.
 • *#*#526#*#* : می توانید شبکه بی سیم را چک کنید.
 • *#7465625# : برای مشاهده وضعیت قفل گوشی کاربرد دارد.
 • *#*#232338#*#* : آدرس مک Wi-Fi را نمایش می دهد.
 • *#*#273283*255*663282*#*#* : این کد مخفی موبایل اندروید برای بک آپ گیری سریع از گوشی اندرویدی کاربرد دارد.
 • *#*#7262626#*#* : برای تست آنتن گوشی کاربرد دارد.
 • *#*#0*#*#* : برای تست صفحه نمایش LCD کاربرد دارد.
 • *#*#0842#*#* : این کد مخفی گوشی برای تست ویبره گوشی کاربرد دارد.
 • *#*#2663#*#* : نسخه صفحه لمسی را نمایش می دهد.
 • *#*#2664#*#* : این کد مخفی اندرویدی برای تست تاچ اسکرین کاربرد دارد.
 • *#*#8255#*#* : برای ورود به بخش سرویس کنترل و نظارت Google talk کاربرد دارد.
 • *#*#1111#*#* : نسخه نرم افزار FTA را نمایش می دهد.
 • *#*#2222#*#* : نسخه سخت افزار FTA را نشان می دهد.
 • *#872564# : برای تست ورودی USB گوشی کاربرد دارد.
 • *#*#4636#*#* : با این کد مخفی گوشی اندرویدی می توانید تنظیمات عمومی یا کلی موبایل خود را مشاهده کنید.
 • *#*#8351#*#* : با زدن این کد می توانید شماره گیری صوتی را فعال کنید.
 • *#*#8350#*#* : با این کد می توانید شماره گیری صوتی را غیر فعال کنید.
 • *#*#273283*255*663282*#*#* : این یکی از کدهای مخفی گوشی اندرویدی به شما امکان پشتیبان گیری از فایل های چند رسانه ای مثل عکسها، فیلم ها، آهنگ ها و یادداشت های صوتی را می دهد.
 • *#*#0289#*#* : برای اطمینان از عملکرد خوب میکروفن به شما امکان می دهد پاسخگوی صوتی را آزمایش کنید. در صورت اشتباه هرگونه کد ، اطلاعات دقیق را نشان می دهد.
 • *#*#7780#*#* یا *2767*3855# : گوشی شما را به تنظیمات کارخانه بر می گرداند. (داده ها و برنامه های کاربردی و کلا اطلاعات حافظه داخلی حذف می شود.)

همچنین بخوانید : چرا سرعت گوشی پایین می اید و چگونه سرعت گوشی اندروید خود را بالا ببریم؟ 

توجه برای تست کردن زیاد از این کدهای مخفی در اندروید : 

لازم به ذکر است که استفاده بی مورد از این کدها ممکن است به سیستم عامل شما آسیب برساند، پس فقط در مواردی که نیاز است از این کدها استفاده کنید.


دنبال کسب درآمد از طریق اینترنت و دورکاری هستید؟ 

طراحی اپلیکیشن و برنامه نویسی اندروید یکی از پردرآمدترین شغل های الان و آینده جهان است. اگر می خواهید وارد فاز اجرایی و عملی و تجربی و وارد بازار کار اندروید شوید خرید فیلم های آموزشی برنامه نویسی اندروید بهترین گزینه برای شماست.

همه دوره های آموزشی | همه دوره های برنامه نویسی اندروید


مقالات مرتبط با آموزش های برنامه نویسی اندروید

آموزش طراحی گرافیک اندروید - آموزش گرافیک برنامه اندروید - آموزش طراحی گرافیک اپلیکیشن - آموزش برنامه نویسی با اندروید استودیو

آموزش طراحی گرافیک در اپلیکیشن های اندرویدی با اندروید استودیو

گرافیک اندروید چیست و چرا برای کاربران اپلیکیشن ها اهمیت دارد؟ قیمت طراحی گرافیک اندروید به چه عواملی بستگی دارد؟ چرا باید به عنوان یک برنامه نویس اندروید، دوره طراحی گرافیکی اندروید را آموزش ببینید؟ اینها مواردی هستند که در مطلب از مقالات آموزش برنامه نویسی اندروید الکامکو میخواهیم به آنها بپردازیم و در نهایت…

1 comment
ترفندهای اندروید استودیو - ترفندهای android studio

بهترین نکات و ترفندهای اندروید استودیو که نمی دانید! آموزش تصویری

اندروید استودیو یکی از بهترین محیط ها برای توسعه اپلیکیشن های اندرویدی است پس اگر شما هم با این محیط سروکار داریدو دوست دارید سرعت کدنویسی خودتان را زیادتر کنید حتما این مطلب را تا آخر بخوانید. در این مقاله آموزشی می خواهیم بهترین ترفندهای اندروید استودیو را به شما آموزش دهیم. با الکامکو همراه…

0 comments
تست اپلیکیشن اندروید یا ios - تست برنامه اندرویدی - تست نرم افزار گوشی - تست برنامه موبایل - تست اپ اندروید - آموزش اندروید الکامکو

9 مرحله راهنما برای تست اپلیکیشن موبایل اندروید یا iOS که باید بدانید

تست اپلیکیشن اندروید یا iOS یکی از کارهای مهمی است که به عنوان یک برنامه نویس اندروید باید آن را در تمامی مراحل ساخت و توسعه اپلیکیشن کنترل و مدیریت کنید. مرحله تست نرم افزار گوشی، در واقع موفقیت یک برنامه را تعیین می کند و باید در هر مرحله از توسعه برنامه انجام شود…

0 comments


سوالی دارید؟ راستی کدهای مخفی گوشیهای اندروید دیگری می شناسید که کاربردی باشند؟ تجربه خودتان را با ما و دیگر کاربران سایت آموزش برنامه نویسی اندروید الکامکو در میان بگذارید.

1 دیدگاه
بازخورد درون خطی
مشاهده همه نظرات
setare
2 ماه گذشته

چه خوب که این کد های مخفی موبایل رو یه جا لیست کردید.

فهرست