روش های کسب درآمد برنامه نویسی اندروید چگونه است؟

کسب درآمد برنامه نویسی اندروید با توجه به میزان حرفه ای بودن در این زمینه یکی از مدرن ترین و درآمدزاترین شغل های عصر فناوری اطلاعات به شمار می رود. زیرا طبق امار بدست آمده سیستم عامل گوشی همراه بیش از 80 درصد مردم ایران اندروید است در نتیجه اگر به عنوان یک برنامه نویس می خواهید کار خود را شروع کنید، هنوز دیر نشده و بازار خوبی در انتظار شماست.

روش های کسب درآمد برنامه نویسی اندروید - کسب درامد از برنامه نویسی اندرویدکمی به این سوالات فکر کنید:

 • دوست دارید تخصصی حرفه ای یاد بگیرید که بتوانید از آن درآمد میلیونی داشته باشید؟
 • دوست دارید تخصصی یاد بگیرید که بتوانید هم با شرکتها همکاری کنید و هم خودتان به صورت دورکاری کسب درامد کنید؟
 • دوست دارید ایده ای که در ذهنتان است را به مدل درآمد زایی تبدیل کنید؟
 • دوست دارید خودتان اپلیکیشن های مختلفی یا بازی اندروید طراحی کنید و آن را در بازار و گوگل پلی و… منتشر کنید؟
 • دوست دارید صفر تا صد برنامه نویسی موبایل را یاد بگیرید؟
 • جواب همه این سوالت یک چیز است و آن تهیه پکیج آموزش برنامه نویسی اندروید است.

مدل های کسب درآمد برنامه نویسی اندروید :

 • کار کردن به عنوان سمت برنامه نویس در شرکت ها (مدل کارمندی)

رمدل کسب درآمد برنامه نویسی اندروید - کسب درامد از برنامه نویسی اندروید - کارمندی

اگر برنامه نویسی اندروید بلد باشید می توانید به عنوان یک برنامه نویس با شرکت هایی که در این زمینه کار می کنند به صورت حضوری یا دورکاری همکاری کنید. به این صورت زمانی که صرف کارکردن در این شرکت هستید، در واقع در حال انجام پروژه هایی که شرکت به شما محول کرده هستید و بابت آن حقوقی را طی برنامه های از قبل تایید شده دریافت می کنید. میزان حقوق ماهانه بین 2 تا 7 میلیون برآورد شده است.

 • تولید و طراحی اپلیکیشن موبایل (مدل ایده پردازی)

رمدل کسب درآمد برنامه نویسی اندروید - کسب درامد از برنامه نویسی اندروید - ایده پردازی

امروزه به دلیل زیاد استفاده از گوشی های هوشمند توسط کاربران، خیلی از افرادی که دارای کسب و کاری هستند تمایل به این دارند که کسب و کارشان را در برنامه های اندرویدی در معرض نمایش دید کاربران در اپلیکیشن های معروف و کاربردی قرار دهند تا هم موجب برندسازی شود و هم از این طریق به افزایش درامد زایی خود کمک کنند. نا گفته نماند بابت این کار باید مبلغی را به صاحب اپلیکیشن پرداخت نمایید.

در نتیجه برنامه نویسان اندروید می توانند ابتدا اپلیکیشن موبایلی را طراحی کنند و سپس با جذب کاربران و نصب زیاد اقدام به درآمد زایی کنند که در ادامه روش های کسب درامد از برنامه نویسی اندروید و اپلیکیشن موبایل را توضیح می دهیم.

 • سفارش پروژه و انجام آن به صورت دورکاری (مدل فری لنسری)

رمدل کسب درآمد برنامه نویسی اندروید - کسب درامد از برنامه نویسی اندروید - فری لنسری

امروزه خیلی از شرکت ها با توجه به شرایط اقتصادی نامناسب توانایی داشتن و حفظ کارمندان از نظر هزینه ای، زمانی و تهیه محل کار مناسب برای کارمندان را ندارند؛ به همین جهت با افراد حرفه ای در فضای مجازی آشنا می شوند و با دیدن نمونه کار و دریافت سایر اطلاعات مورد نظر به صورت دوکاری و از طریق سامانه های مدیریتی همکاری می کنند که این موضوع در مدل استخدام برنامه نویسان اندروید هم صدق می کند و می توانند از این طریق پروژه بگیرند و به آن پروژه ها را در خانه یا هرجایی انجام دهند.

روش های کسب درآمد برنامه نویسی اندروید

روش های کسب درآمد برنامه نویسی اندروید یعنی چگونه می تواند با یادگیری آموزش برنامه نویسی اندروید و طراحی اپلیکیشن موبایل درآمدزایی کرد؟ برای دریافت اطلاعات در این زمینه می خواهیم شما را با انواع این روش ها آگاه کنیم:

همانطور که در مقاله های قبلی به آموزش برنامه نویسی اندروید اشاره شد، فرض بر این است که شما یک برنامه موبایل فوق العاده ساخته اید! اکنون، قدم بعدی شما چیست؟ چه برنامه ریزی هایی برای ایجاد درآمدزایی و رسیدن به بازده سرمایه گذاری از آن دارید؟

بازار توسعه اپلیکیشن های موبایل هیچ نشانه ای از متوقف شدن نیست و همراه در حال رشد است و این بازار هر روز با برنامه های جدیدتری رو به افزایش است (روزانه حدود 6 الی 140 اپلیکیشن موبایل اندرویدی از طریق فروشگاه Google Play راه اندازی می شود). در نتیجه به دلیل اینکه سطح رقابت بالاست، برای ایجاد یک مدل کسب درآمدی نیاز به صبر، دانش و خلاقیت زیادی نیاز دارید.

وقتی نوبت به دست آوردن بیشترین سود از برنامه می رسد، شما نمی توانید فقط صبر کنید تا پول در آن وارد شود. اگر می خواهید کاربران خودشان برای برنامه خود پول خرج کنند ، باید برای تبدیل های سودآور آن را بهینه کنید.

7 روش درآمدزایی از اپلیکیشن موبایل خودتان از طریق برنامه نویسی اندروید

این استراتژی ها هم می توانند برای کسب درآمد از برنامه نویسی اندروید باشند هم ios.

 • کسب درآمد از اپلیکیشن موبایل با تبلیغات

تبلیغات درون برنامه ای یکی از موثرترین روش های کسب درآمد از موبایل است. این کار با اتصال برنامه موبایل شما با تبلیغ کنندگان یا از طریق یک بستر تبلیغاتی انجام می شود و از طریق پرداخت هزینه های لازم برای میزبانی تبلیغات بسیار هدفمند ، آنها را پرداخت می کنید. اگر دارای یک برنامه بزرگ  باشید، می توانید از این طریق میزان قابل توجهی درآمدزایی کنید.

موارد استفاده :

 1. قصد ندارید مستقیم از کاربران پولی دریافت کنید
 2. می توانید اطلاعات رفتاری و جمعیتی را درمورد کاربرانی که روی این تبلیغات کلیک می کنند جمع آوری کنید
 3. برنامه شما از قبل تعداد زیادی کاربر فعال داشته باشد
 • کسب درآمد از اپلیکیشن موبایل با تولید لید یا سرنخ

در اصطلاح بازاریابی، لید یعنی راهی برای ارتباط با مشتریان بالقوه ای که در حال حاضر قصد خرید ندارند ولی ممکن در آینده به مشتری تبدیل شوند و با طراحی اپلیکیشن های موبایل می توانید برای جلب توجه مشتریان بالقوه جهت تبلیغ یا فروش سکه های تولید شده برای سایر علاقه مندان استفاده کنید. این خصوصاً برای شرکتهای دارایی مؤثر است. به طور خلاصه، آنها اطلاعات مالی را جمع می کنند و آن را به موسسات کارت اعتباری و سایر طرف های ذیربط می فروشند.

موارد استفاده:

 1. برنامه شما داده های ارزشمند را جمع آوری و تجزیه و تحلیل می کند
 2. برنامه شما برنامه های وابسته ارائه می دهد
 • کسب درآمد از اپلیکیشن موبایل با مدل برنامه فریمیوم (Freemium)

مدل کسب درآمد فریمیوم یا همان نسخه رایگان، ویژگی های برنامه شما را نشان می دهد. برندها این استراتژی را راهی عالی برای ایجاد یک پایگاه کاربر و انباشت کسانی که آماده پرداخت هزینه برای ویژگی های مناسب هستند، می یابند. این کار تا زمانی موثر است که نسخه برنامه رایگان همچنان مخاطبان مورد نظر خود را درگیر کرده و حفظ کند.

موارد استفاده:

 1. ویژگی های برنامه شما ارزش قابل توجهی به مصرف کنندگان می دهد
 2. نسخه رایگان شما به اندازه کافی جذاب است که کاربران را مجبور به پرداخت هزینه های اضافی می کند
 3. شما می خواهید به طور مستقیم از کاربران و تبلیغات درآمد کسب کنید
 • کسب درآمد از اپلیکیشن موبایل با خریدهای درون برنامه

این روش در اصل از برنامه شما به عنوان کانال فروش دیگری استفاده می کند. اما توجه به این نکته مهم است که علی رغم این پیشنهادات، برنامه شما باید بدون به روزرسانی های دیجیتال عملکردی داشته باشد. این افزودنی ها فقط باید راهی برای بهبود تجربه کاربر باشند. خریدهای داخل برنامه می توانند به مواردی از قبیل حذف آگهی ها، ویژگی های افزونه و خرید سکه اشاره کنند.

موارد استفاده:

 1. پیشنهادات درون برنامه ارزش واقعی را برای کاربران فراهم می کنند
 2. خریدهای بیشتر باعث افزایش تجربه کاربر می شود
 3. برنامه اصلی شما می تواند بدون هزینه اضافی باشد، اما UX باید اندازه کافی چشمگیر باشد تا کاربران را ترغیب به خرید افزونه کند
 • کسب درآمد از اپلیکیشن موبایل با بازاریابی برنامه / پیامک / ایمیل

افراد به ندرت آدرس ایمیل خود را تغییر می دهند و این باعث می شود خبرنامه های ایمیل به یک استراتژی عاقلانه در ترغیب کاربران به دیدن محتوای شما و تعامل با آن تبدیل شوند. همین روش در بازاریابی پیامکی نیز اعمال می شود، افراد هر پیام متنی را که می گیرند باز می کنند و برای پیام های درون برنامه نیز همین کار را می کند.

با ارسال خبرنامه یا تبلیغات تبلیغاتی پیام کوتاه، می توانید کاربران را به جایی که می خواهید هدایت کنید و یا کاربران را از روی دسکتاپ به تلفن همراه منتقل کنید.

موارد استفاده :

 1. کمپین های شما در زمان مناسب به مخاطبان مناسب تحویل داده می شوند
 2. هدف شما تقویت مشارکت مشتری است
 3. شما به دنبال دستیابی به کاربران سابق / غیرفعال هستید و آنها را مجبور می کنید تا دوباره درگیر شوند
 • کسب درآمد از اپلیکیشن موبایل با خدمات اشتراکی 

مانند مدل فریمیوم ، روش خدمات اشتراکی امکاناتی را که کاربران می توانند در داخل برنامه دسترسی داشته باشند، محدود می کند. برخی از برنامه ها استفاده کامل از ویژگی های برنامه یا مقدار از پیش تعیین شده محتوا را به صورت رایگان در مدت زمان محدودی ارائه می دهند. پس از اتمام زمان، از کاربران می خواهند که اشتراک بخرد تا استفاده از برنامه ادامه یابد یا به محتوای بیشتری دسترسی پیدا کنند.

چالش اصلی با استفاده از این روش،کیفیت محتواها است. در صورت کمبود محتوا، میزان جذب مشتری کاهش می یابد و مشترکان ممکن است اشتراک های خود را متوقف کرده یا به هیچ وجه اشتراک نخرند.

موارد استفاده:

 • مخابان برنامه شما بزرگ و قوی هستند
 • شما مرتباً محتوای تازه و جذاب (فیلم ها ، اخبار و غیره) ارائه می دهید
 • ماهیت برنامه شما استفاده مکرر را ترویج می کند
 • کسب درآمد از اپلیکیشن موبایل با برنامه های پرداخت شده

اگر افراد می خواهند به برنامه شما دسترسی پیدا کنند، باید آن را از فروشگاه برنامه خریداری کنند. برنامه های پرداخت شده می توانند از 0.99 دلار تا 999.99 دلار باشند. این امر به مارک ها امکان می دهد تا با هر کاربر جدید، درآمدی کسب کنند. نکته اصلی موفقیت در این مدل کسب درآمد برنامه نویسی اندروید، بازاریابی ویژگی های منحصر به فرد برنامه شما، از عملکرد تا تجربه کاربر است.

موارد استفاده:

 1. شما یک برنامه ارزشمند دارید که دارای بررسی ها و رتبه بندی های ستاره ای است
 2. برنامه شما دارای ویژگی ها و قابلیت های برتر بدون رقابت (یا حداقل) رقابت است
 3. برنامه شما به طور کلی در طراحی، تجربه و هدف ابتکاری است
 • کسب درآمد از اپلیکیشن موبایل با تبلیغات ویدیویی

تبلیغات ویدئویی موبایل همچنان راهی عالی برای کسب درآمد از برنامه نویسی اندروید یا ios است و این روند تنها طی سالها رشد می کند. این موضوع اصلا تعجب آور نیست زیرا این نوع تبلیغات کاربران و بازاریابان را به خود جلب می کند. توسط eMarketer پیش بینی شده است که هزینه تبلیغات ویدیویی برای موبایل در ایالات متحده امسال تا 22.6٪ رشد خواهد کرد.

 • کسب درآمد از اپلیکیشن موبایل با Paywalls پی وال

Paywalls روشی برای کسب درآمد از برنامه نویسی اندروید یا ios است. به این صورت که کاربر برای دسترسی کامل به محتوا باید اشتراک پولی داشته باشد. در واقع برنامه هایی که از ارائه اکانت های پریمیوم درآمد زایی می کنند نیز یکی از روش های کسب درآمد موبایل محسوب می شود.

 • کسب درآمد از اپلیکیشن موبایل با تجربه کاربری از برنامه

در دوره ای که عصر دیجیتال است، مشاغل بیشتر روی ایجاد برنامه هایی متمرکز شده اند که تجربه کاربری خوبی را ارائه دهد نه فقط جنبه درآمد زایی داشته  باشد زیرا این موضوع باعث می شود کاملاً برنامه ای مفید ارائه شود. اگر برنامه شما بتواند کاربران را فعال نگه دارد و باعث درگیری آنها شود، این امر تأثیر مثبتی بر تجربه کاربر خواهد داشت و سود بردن از برنامه آسان تر می شود.

آینده کسب درآمد برنامه نویسی اندروید 

آینده کسب درآمد برنامه نویسی اندروید - کسب درامد از برنامه نویسی اندروید

تکنیک های کسب درآمد برنامه نویسی اندروید می تواند پیچیده باشد. برنامه نویسی برای راه اندازی یک برنامه بدون برنامه ریزی و مقیاس پذیری می تواند نوعی هدر رفت سرمایه گذاری باشد و در این صورت برخلاف تصور عموم مردم، ساخت برنامه اپلیکیشن موبایل می تواند تلاشی بسیار گران قیمت باشد.

بازار برنامه های موبایل با توجه به افزایش برندهای مختلف به ساخت و نوآوری و توسعه برنامه تلفن همراه ادامه می دهند که در ماه ها و سال های آینده اشباع تر خواهد شد. مشاغلی که می خواهند رقابتی باشند نیاز به ایجاد یک برنامه جامع برای ترسیم تعداد صحیح با استفاده از رویکرد مناسب برای اندازه گیری و تولید یک ROI محکم دارند.

به فکر ساختن یک برنامه موبایل برای تجارت خود هستید؟ همین امروز می توانید با ما تماس بگیرید و از پشتیبانی الکامکو درخواست مدرس (مهندس محمد آزاد) کنید تا به صورت آنلاین آموزش برنامه نویسی اندروید را یاد بگیرید.

در صورتیکه وقت شرکت در کلاس آنلاین را ندارید می توانید پکیج دوره آموزش برنامه نویسی از صفر تا صدی که توسط مهندس محمد آزاد برای شما تهیه شده را خریداری نمایید.


شما چه راه های دیگری برای کسب درآمد از برنامه نویسی موبایل می دانید؟ در قسمت نظرات با ما و کاربرانی که این پست را میبینند در میان بگذارید.

اشتراک گذاری این صفحه در شبکه های اجتماعی:

سوالات و نظرات خود را در این بخش مطرح کنید

avatar
فهرست