روش های کسب درآمد برنامه نویسی اندروید چگونه است؟

درآمد برنامه نویسی اندروید کسب درآمد از اندروید درآمد از اندروید درآمد برنامه اندروید - الکامکو

در این مطلب از مقالات اندروید می خواهیم شما را با روش های کسب درآمد از برنامه نویسی اندروید و انواع استراژی ها برای درآمد از برنامه اندروید آشنا کنیم. پس تا آخر با سایت آموزش برنامه نویسی الکامکو همراه باشید.

چرا کسب درآمد با برنامه نویسی اندروید ؟ 

کسب درآمد برنامه نویسی اندروید با توجه به میزان حرفه ای بودن در این زمینه یکی از مدرن ترین و درآمدزاترین شغل های عصر فناوری اطلاعات به شمار می رود. زیرا طبق آمار بدست آمده سیستم عامل گوشی همراه بیش از ۸۰ درصد مردم ایران اندروید است در نتیجه اگر به عنوان یک برنامه نویس می خواهید کسب درآمد از اندروید داشته باشید کار خود را زودتر شروع کنید، هنوز دیر نشده چون بازار کار برنامه نویسی اندروید خوبی در انتظار شماست.

در بازار توسعه اپلیکیشن های موبایل بخصوص برای سیستم عامل اندروید هیچ نشانه ای از متوقف شدن نیست و همراه در حال رشد است و این بازار هر روز با برنامه های جدیدتری رو به افزایش است (روزانه حدود ۶ الی ۱۴۰ اپلیکیشن موبایل اندرویدی از طریق فروشگاه Google Play راه اندازی می شود). در نتیجه به دلیل اینکه سطح رقابت بالاست، برای درآمد از طریق برنامه نویسی اندروید نیاز به صبر، دانش و خلاقیت زیادی نیاز دارید.

وقتی نوبت به دست آوردن بیشترین سود از برنامه می رسد، شما نمی توانید فقط صبر کنید تا پول بدست بیاورید. اگر می خواهید کاربران خودشان برای برنامه پول خرج کنند، باید برای تبدیل های سودآور آن را بهینه کنید.

کمی به این سوالات فکر کنید:

 • دوست دارید تخصصی حرفه ای یاد بگیرید که بتوانید از آن درآمد میلیونی داشته باشید؟
 • دوست دارید تخصصی یاد بگیرید که بتوانید هم با شرکتها همکاری کنید و هم خودتان به صورت دورکاری کسب درامد کنید؟
 • دوست دارید ایده ای که در ذهنتان است را به مدل درآمد زایی تبدیل کنید؟
 • دوست دارید خودتان اپلیکیشن های مختلفی یا بازی اندروید طراحی کنید و آن را در بازار و گوگل پلی و… منتشر کنید؟
 • دوست دارید صفر تا صد برنامه نویسی موبایل را یاد بگیرید؟
 • جواب همه این سوالت یک چیز است و آن بدست آوردن یک آموزش خوب و پروژه محور برای یادگیری برنامه نویسی اندروید است.

کسب درآمد میلیونی بوسیله برنامه نویسی اندروید را با یادگیری دوره های الکامکو تجربه کنید

خب حالا چگونه می تواند با یادگیری آموزش برنامه نویسی اندروید و طراحی اپلیکیشن موبایل درآمدزایی کرد؟ برای دریافت اطلاعات در این زمینه می خواهیم شما را با انواع این روش ها آگاه کنیم:

فرض بر این است که شما برنامه نویسی یاد گرفتید و می توانید هر اپلیکیشنی بسازید! اکنون، قدم بعدی شما چیست؟ چه برنامه ریزی هایی برای ایجاد درآمدزایی و رسیدن به بازده سرمایه گذاری از آن دارید؟

روش های کسب درآمد از برنامه نویسی اندروید : 

 ۱- درآمد از اندروید با کار کردن به عنوان سمت برنامه نویس در شرکت ها (مدل کارمندی)

درآمد برنامه نویسی اندروید با مدل کارمندی - کسب درآمد از اندروید - درآمد برنامه اندروید

اگر برنامه نویسی اندروید بلد باشید می توانید به عنوان یک برنامه نویس با شرکت هایی که در این زمینه کار می کنند به صورت حضوری همکاری کنید. به این صورت زمانی که صرف کارکردن در این شرکت هستید، در واقع در حال انجام پروژه هایی که شرکت به شما محول کرده هستید و بابت آن حقوقی را طی برنامه های از قبل تایید شده دریافت می کنید.

فرقی نداره که سطح شما حرفه ای باشد یا مبتدی در هر صورت شغلی برای شما در این شرکت ها وجود دارد ولی تفاوتی که بین حرفه ای بودن یا نبودن شما وجود دارد این است که اگر حرفه ای باشید خب مسلما پروزه های حرفه ای تری هم انجام می دهید و پول بهتری هم می گیرید و اگر مبتدی باشید این امکان برای شما وجود دارد که بتوانید به عنوان کارآموز در آنجا با حقوق کمتر و پروژه های سبکتر کار کنید بخصوص استارت آپ‌ها هم همیشه با آغوش باز از شما استقبال خواهند کرد اینطوری هم حقوقی دریافت کنید و هم وارد فاز اجرایی در پروژه های واقعی می شوید و همچنین کم کم رزومه خودتان را برای پروژه های بزرگتر یا شرکت های بزرگتر قوی کنید.

برای اینکه بتوانید در شرکت ها به عنوان یک برنامه نویس اندروید در ایران شروع به کار کنید کافی است در شبکه های اجتماعی، کانال های تلگرام، پیج های اینستاگرام، دیوار، شیپور یا حتی به سایت های کاریابی مانند ای استخدام، جابینجا و خیلی موارد دیگر سری بزنید و رزومه خودتان را برای این شرکت هایی که تقاضا برای برنامه نویسی اندروید دارند بفرستید تا برای همکاری با شما در ارتباط باشند.

مزایای این روش از کسب درامد برنامه نویسی اندروید:

 • حقوق ثابت دارید که ماهیانه از طرف شرکت به شما واریز می شود.
 • بیمه و شرایطی که قانون کار دارد برای شما اعمال می شود.
 • ساعت کاری مشخصی برای ورود و خروج به شرکت دارید.
 • درآمد اندرویدی شما ممکن است با پیشرفت کاری شما افزایش یابد.
 • فقط برنامه نویسی می کنید و کاری به گرفتن پروژه ندارید.

معایب این روش از کسب درامد برنامه نویسی اندروید:

 • ممکن است درآمد اندرویدی شما از حرفه شما پایین تر باشد.
 • زمان کافی برای اضافه کردن به مهارت های شخصی ندارید (هر چند همیشه و در هر زمان می توانید در حین انجام پروژه هم یادگیری خودتان را افزایش دهید)
  باید به اصول و قوانینی که شرکت برای شما تعیین می کند پایبند باشید (هرچند این یک عیب محسوب نمی شود و شاید بتوان اسم آن را نوعی محدودیت کاری گذاشت)

هچنین بخوانید: کدام زبان اندروید بعنوان بهترین و قوی ترین زبان برنامه نویسی اندروید است؟

۲- کسب درآمد از اندروید با انجام پروژه به صورت دورکاری (مدل فری لنسری)

درآمد برنامه نویسی اندروید با دورکاری - کسب درآمد از اندروید - درآمد برنامه اندروید

امروزه خیلی از شرکت ها با توجه به شرایط اقتصادی نامناسب توانایی داشتن و حفظ کارمندان از نظر هزینه ای، زمانی و تهیه محل کار مناسب برای کارمندان را ندارند؛ به همین جهت با افراد حرفه ای در فضای مجازی آشنا می شوند و با دیدن نمونه کار و دریافت سایر اطلاعات مورد نظر به صورت دوکاری و از طریق سامانه های مدیریتی همکاری می کنند که این موضوع در مدل استخدام برنامه نویسان اندروید هم صدق می کند و می توانند از این طریق پروژه بگیرند و به آن پروژه ها را در خانه یا هرجایی انجام دهند. اینطوری درامد حاصل از برنامه نویسی اندروید پس انداز می شود و صرفه هزینه های رفت و آمد و موارد دیگر نمی شود.

می توانید بصورت تکی یا گروهی روی پروژه هایی که می گیرید کار کنید. اگر پروژه کوچک باشد می توانید تنهایی آن را انجام دهید و اگر پروژه بزرگ باشد نیاز به استخدام برنامه نویس اندروید دورکاری دارید و خب در عوض پول بیشتری هم دریافت می کنید.

برای داشتن درامد با برنامه نویسی اندروید چطوری پروژه بگیریم و بصورت فریلنسری انجام دهیم؟

روش های زیادی برای پروژه گرفتن وجود دارد مثلا می توانید سری به سایت های فریلنسری مثل پونیشا بزنید در اینجور سایتها افرادی هستند که تقاضا برای انجام دادن پروژه های برنامه نویسی اندروید دارند و شما می توانید با آنها کانکت شوید و پروژه آنها را با مبلغی توافقی انجام دهید و سر موقع توافق شده تحویل دهید. حتی می توانید از اینستاگرام یا گروه های تلگرام و لینکدین و سایر شبکه های ارتباطی برای پروژه گرفتن برنامه نویسی اندروید اقدام کنید.

برای پروژه گرفتن هر چی روابطتتان بیشتر باشد خب مسلما انتخاب های بهتری هم خواهید داشت. در ضمن می توانید پروژه های خارجی فریلنسری انجام بدید و درامد دلاری با برنامه نویسی اندروید داشته باشید. در این مدل کسب درآمد از اندروید کافیه زمان داشته باشید تا میزان درآمد برنامه نویسی اندروید خودتان را زیاد کنید.

مزایا کسب درآمد از برنامه نویسی اندروید بصورت دورکاری: 

 • درامد ماهیانه برنامه نویس اندروید آخر ماه بستگی به میزان کاری که انجام داده است. در واقع می توانید پروژه های بیشتری در یکماه نسبت به مدر کارمندی انجام دهید تا میزان درامد با برنامه نویسی اندروید را هم افزایش یابد.
 • زمان دست خود برنامه نویس است و هر زمانی که دوست داشتید می توانید کار کنید و یا استراحت کنید و نیاز نیست سر ساعت مشخصی در شرکت حاضر شوید.
 • تایمی که برای یادگیری و مهارتهای شخصی دارید آزاد است و هر موقع و از هر جا می توانید دانش خودتان را زیاد کنید.

معایب کسب درآمد از برنامه نویسی اندروید بصورت دورکاری: 

 • حقوق ثابتی ندارید یعنی ممکن است درامد ماهیانه برنامه نویس اندروید یکماه بیشتر و یکماه کمتر باشد.
 • بیمه و شرایط قانون کار شامل شما نمی شود (هر چند اگر درامد خوبی داشته باشید می توانید بیمه آزاد کنید)
 • ارتباط با هم تیمی ها به صورت حضوری زیاد وجود ندارد (ولی می توانید از طریق راه های مجازی دوستان بیشتری پیدا کنید)
 • خود برنامه نویس مسئول پیدا کردن پروژه ها است.

همچنین بخوانید: معرفی سایت های فریلسری برنامه نویسی ایرانی و خارجیگرفتن پروژه برنامه نویسی اندروید، وب و غیره چگونه است؟

۳- کسب درآمد با تولید و طراحی اپلیکیشن و فروش آن در مارکت ها (مدل ایده پردازی)

درآمد برنامه نویسی اندروید با مدل ایده پردازی - کسب درآمد از اندروید - درآمد برنامه اندروید

امروزه به دلیل استفاده زیاد از گوشی های هوشمند توسط کاربران، همه مردم دوست دارند کارهای خودشان با گوشی انجام بدهند و شما می توانید از این مساله نهایت استفاده را برای ایده پردازی ببرید. به اینصورت که باید ببینید مردم با چه مشکلی دست و پنجه نرم می کنند و شما چطوری با طراحی یک اپلیکیشن خلاقانه می توانید به آنها کمک کنید که آنها با نصب آن می توانند مشکل خودشان را حل کنند. برای اینکه ببینید مردم به چه موضوعاتی علاقه دارند و می خواهید ترند آنها را داشته باشید می توانید از سایت گوگل ترند استفاده کنید و اقدام به طراحی اپلیکیشن اندروید نمایید و یا از ایده های قبلی که طراحان ساختند استفاده کنید و ویژگی های جدیدتری به آنها اضافه کنید.

در نتیجه شما به عنوان یک برنامه نویس اندروید می توانید ابتدا اپلیکیشن موبایلی را خلاقانه برای حل مشکلی طراحی کنید و آن را در مارکت پلیس هایی مانند گوگل پلی یا کافه بازار انتشار دهید تا دیگران آن را ببینند و سپس با جذب کاربران و نصب زیاد اقدام به درآمد زایی از طریق راه های مختلفی کنید.

خیلی از افرادی که دارای کسب و کاری هستند تمایل به این دارند که کسب و کارشان را در برنامه های اندرویدی در معرض نمایش دید کاربران در اپلیکیشن های معروف و کاربردی قرار دهند تا هم موجب برندسازی شود و هم از این طریق به افزایش درامد زایی خود کمک کنند. نا گفته نماند بابت این کار باید مبلغی را به صاحب اپلیکیشن پرداخت نمایید. و یا می توانید کلا این اپلیکیشن را به کسی بفروشید و یک هزینه کلی دریافت کنید.

مزایا مدل ایده پردازی و فروش آن و درآمد از اندروید

 • هر تعداد اپلیکیشن می توانید درست کنید و ان را بفروش برسانید.
 • اگر ایده خوبی پیدا کنید و مشتری خوبی پیدا کنید می توانید هزینه کلی خوبی هم دریافت کنید.

معایب مدل ایده پردازی و فروش آن و درآمد از اندروید

 • باید دنبال یک ایده خوب باشید که مخاطبان زیادی دنبال آن هستند. بدین منظور می توانید مطلب “ایده های نو برای ساخت اپلیکیشن های موبایل” را بخوانید.
 •  کسی که می خواهد اپلیکیشن را بخرد قبل از اینکه با اپلیکیشن کار کند و حتی قابلیت های آن را لمس کند باید پول پرداخت کند.

۴- کسب درآمد از یادگیری اندروید با گرفتن پروژه شخصی و بازاریابی 

درآمد برنامه نویسی اندروید با گرفتن پروژه - کسب درآمد از اندروید - درآمد برنامه اندروید

نیازهای مردم و جامعه را بررسی کرده، تجزیه و تحلیل کنید، یک ایده خوب در ذهنتان بسازید، پروژه خودتان را بسازید، آن را با روش های مختلف بازاریابی کنید، تبلیغ کنید و مانند کسایی که اپلیکیشن هایی مانند اوبر، اسنپ، علی بابا، آپ و … را ساختند.

بیشتر بخوانید: چطوری با بازاریابی موبایل (Mobile Marketing) شغل خود را به دیگران نمایش دهیم؟ 

۵- کسب درامد با آموزش برنامه نویسی اندروید به دیگران

درآمد برنامه نویسی اندروید با آموزش به دیگران - کسب درآمد از اندروید - درآمد برنامه اندروید

یاد دادن برنامه نویسی اندروید به دیگران هم یکی دز راه های درامدزایی از اندروید محسوب می شود و برای اینکه در این حوزه موفق باشید اول از همه باید تسلط کافی و سپس فن بیان مناسبی داشته باشید تا بتوانید مطالب را خوب آموزش دهید.

اگر به این فیلد کاری علاقه دارید می توانید با تدریس در آموزشگاه ها، یا برگزاری کلاس خصوصی حضوری یا آنلاین کار خودتان را شروع کنید و درآمد کسب کنید. همین کاری که ما در الکامکو انجام می دهیم.

دوره پیشنهادی برای ساخت اپلیکیشن فروشگاهی اندروید :

معرفی استراتژی های کسب درامد از برنامه های اندروید

این استراتژی ها را می توانید هم برای بدست آوردن درآمد برنامه اندروید استفاده کنید و هم iOS. ولی در این مقاله بیشتر تمرکز ما روی برنامه های اندروید است.

 • کسب درآمد از برنامه اندروید با تبلیغات

تبلیغات درون برنامه ای یکی از موثرترین روش های کسب درآمد از طریق برنامه نویسی موبایل است. این کار با اتصال برنامه موبایل شما با تبلیغ کنندگان یا از طریق یک بستر تبلیغاتی انجام می شود و از طریق پرداخت هزینه های لازم برای میزبانی تبلیغات بسیار هدفمند، آنها را پرداخت می کنید. اگر دارای یک برنامه بزرگ  باشید، می توانید از این طریق میزان قابل توجهی درآمدزایی کنید.

موارد استفاده :

 1. قصد ندارید مستقیم از کاربران پولی دریافت کنید
 2. می توانید اطلاعات رفتاری و جمعیتی را درمورد کاربرانی که روی این تبلیغات کلیک می کنند جمع آوری کنید
 3. برنامه شما از قبل تعداد زیادی کاربر فعال داشته باشد
 • کسب درآمد از برنامه اندروید با تولید لید یا سرنخ

در اصطلاح بازاریابی، لید یعنی راهی برای ارتباط با مشتریان بالقوه ای که در حال حاضر قصد خرید ندارند ولی ممکن در آینده به مشتری تبدیل شوند و با طراحی اپلیکیشن های موبایل می توانید برای جلب توجه مشتریان بالقوه جهت تبلیغ یا فروش سکه های تولید شده برای سایر علاقه مندان استفاده کنید. این خصوصاً برای شرکتهای دارایی مؤثر است. به طور خلاصه، آنها اطلاعات مالی را جمع می کنند و آن را به موسسات کارت اعتباری و سایر طرف های ذیربط می فروشند.

موارد استفاده:

 1. برنامه شما داده های ارزشمند را جمع آوری و تجزیه و تحلیل می کند
 2. برنامه شما برنامه های وابسته ارائه می دهد
 • کسب درآمد از برنامه های اندروید با مدل برنامه فریمیوم (Freemium)

مدل کسب درآمد فریمیوم یا همان نسخه رایگان، ویژگی های برنامه شما را نشان می دهد. برندها این استراتژی را راهی عالی برای ایجاد یک پایگاه کاربر و انباشت کسانی که آماده پرداخت هزینه برای ویژگی های مناسب هستند، می یابند. این کار تا زمانی موثر است که نسخه برنامه رایگان همچنان مخاطبان مورد نظر خود را درگیر کرده و حفظ کند.

موارد استفاده:

 1. ویژگی های برنامه شما ارزش قابل توجهی به مصرف کنندگان می دهد
 2. نسخه رایگان شما به اندازه کافی جذاب است که کاربران را مجبور به پرداخت هزینه های اضافی می کند
 3. شما می خواهید به طور مستقیم از کاربران و تبلیغات درآمد کسب کنید
 • کسب درآمد از نرم افزار اندروید با خریدهای درون برنامه

این روش در اصل از برنامه شما به عنوان کانال فروش دیگری استفاده می کند. اما توجه به این نکته مهم است که علی رغم این پیشنهادات، برنامه شما باید بدون به روزرسانی های دیجیتال عملکردی داشته باشد. این افزودنی ها فقط باید راهی برای بهبود تجربه کاربر باشند. خریدهای داخل برنامه می توانند به مواردی از قبیل حذف آگهی ها، ویژگی های افزونه و خرید سکه اشاره کنند.

موارد استفاده:

 1. پیشنهادات درون برنامه ارزش واقعی را برای کاربران فراهم می کنند
 2. خریدهای بیشتر باعث افزایش تجربه کاربر می شود
 3. برنامه اصلی شما می تواند بدون هزینه اضافی باشد، اما UX باید اندازه کافی چشمگیر باشد تا کاربران را ترغیب به خرید افزونه کند.
دوره پیشنهادی برای ساخت اپلیکیشن مشابه فیلیمو :
 • کسب درآمد از نرم افزار اندروید با بازاریابی برنامه / پیامک / ایمیل

افراد به ندرت آدرس ایمیل خود را تغییر می دهند و این باعث می شود خبرنامه های ایمیل به یک استراتژی عاقلانه در ترغیب کاربران به دیدن محتوای شما و تعامل با آن تبدیل شوند. همین روش در بازاریابی پیامکی نیز اعمال می شود، افراد هر پیام متنی را که می گیرند باز می کنند و برای پیام های درون برنامه نیز همین کار را می کند.

با ارسال خبرنامه یا تبلیغات تبلیغاتی پیام کوتاه، می توانید کاربران را به جایی که می خواهید هدایت کنید و یا کاربران را از روی دسکتاپ به تلفن همراه منتقل کنید.

موارد استفاده :

 1. کمپین های شما در زمان مناسب به مخاطبان مناسب تحویل داده می شوند
 2. هدف شما تقویت مشارکت مشتری است
 3. شما به دنبال دستیابی به کاربران سابق / غیرفعال هستید و آنها را مجبور می کنید تا دوباره درگیر شوند
 • کسب درآمد از اندروید با خدمات اشتراکی 

مانند مدل فریمیوم ، روش خدمات اشتراکی امکاناتی را که کاربران می توانند در داخل برنامه دسترسی داشته باشند، محدود می کند. برخی از برنامه ها استفاده کامل از ویژگی های برنامه یا مقدار از پیش تعیین شده محتوا را به صورت رایگان در مدت زمان محدودی ارائه می دهند. پس از اتمام زمان، از کاربران می خواهند که اشتراک بخرد تا استفاده از برنامه ادامه یابد یا به محتوای بیشتری دسترسی پیدا کنند.

چالش اصلی با استفاده از این روش،کیفیت محتواها است. در صورت کمبود محتوا، میزان جذب مشتری کاهش می یابد و مشترکان ممکن است اشتراک های خود را متوقف کرده یا به هیچ وجه اشتراک نخرند.

موارد استفاده:

 • مخابان برنامه شما بزرگ و قوی هستند
 • شما مرتباً محتوای تازه و جذاب (فیلم ها ، اخبار و غیره) ارائه می دهید
 • ماهیت برنامه شما استفاده مکرر را ترویج می کند
 • کسب درآمد از طریق برنامه نویسی موبایل با برنامه های پرداخت شده

اگر افراد می خواهند به برنامه شما دسترسی پیدا کنند، باید آن را از فروشگاه برنامه خریداری کنند. برنامه های پرداخت شده می توانند از ۰.۹۹ دلار تا ۹۹۹.۹۹ دلار باشند. این امر به مارک ها امکان می دهد تا با هر کاربر جدید، درآمدی کسب کنند. نکته اصلی موفقیت در این مدل کسب درآمد برنامه نویسی اندروید، بازاریابی ویژگی های منحصر به فرد برنامه شما، از عملکرد تا تجربه کاربر است.

موارد استفاده:

 1. شما یک برنامه ارزشمند دارید که دارای بررسی ها و رتبه بندی های ستاره ای است
 2. برنامه شما دارای ویژگی ها و قابلیت های برتر بدون رقابت (یا حداقل) رقابت است
 3. برنامه شما به طور کلی در طراحی، تجربه و هدف ابتکاری است
 • کسب درآمد اندروید با تبلیغات ویدیویی

تبلیغات ویدئویی موبایل همچنان راهی عالی برای کسب درآمد از برنامه نویسی اندروید یا ios است و این روند تنها طی سالها رشد می کند. این موضوع اصلا تعجب آور نیست زیرا این نوع تبلیغات کاربران و بازاریابان را به خود جلب می کند. توسط eMarketer پیش بینی شده است که هزینه تبلیغات ویدیویی برای موبایل در ایالات متحده امسال تا ۲۲.۶٪ رشد خواهد کرد.

 • کسب درآمد اندروید با Paywalls پی وال

Paywalls روشی برای کسب درآمد از برنامه نویسی اندروید یا ios است. به این صورت که کاربر برای دسترسی کامل به محتوا باید اشتراک پولی داشته باشد. در واقع برنامه هایی که از ارائه اکانت های پریمیوم درآمد زایی می کنند نیز یکی از روش های کسب درآمد موبایل محسوب می شود.

 • کسب درآمد اندروید با تجربه کاربری از برنامه

در دوره ای که عصر دیجیتال است، مشاغل بیشتر روی ایجاد برنامه هایی متمرکز شده اند که تجربه کاربری خوبی را ارائه دهد نه فقط جنبه درآمد زایی داشته  باشد زیرا این موضوع باعث می شود کاملاً برنامه ای مفید ارائه شود. اگر برنامه شما بتواند کاربران را فعال نگه دارد و باعث درگیری آنها شود، این امر تأثیر مثبتی بر تجربه کاربر خواهد داشت و سود بردن از برنامه آسان تر می شود.

دوره پیشنهادی الکامکو :

آینده و بازار کار برنامه نویسی اندروید چگونه است؟ 

بازار کار برنامه نویسی اندروید - کسب درآمد از اندروید - درآمد برنامه اندروید

تکنیک های کسب درآمد برنامه نویسی اندروید می تواند پیچیده باشد. برنامه نویسی برای راه اندازی یک برنامه بدون برنامه ریزی و مقیاس پذیری می تواند نوعی هدر رفت سرمایه گذاری باشد و در این صورت برخلاف تصور عموم مردم، طراحی اپلیکیشن موبایل می تواند تلاشی بسیار گران قیمت باشد.

در چند سال گذشته مخصوصا از سال ۱۳۹۰ هجری شمسی در کشور ایران، استفاده از این سیستم عامل ها رشد چشمگیری داشته است البته این رشد موازی با رشد جهانی بوده و در کل جهان این رشد با سرعت بالا وجود داشته مخصوصا برای اندروید که بعنوان اولین سیستم عامل پراستفاده برای گوشی های هوشمند و تبلت ها در بین مردم جهان است .

در سال جاری یعنی ۲۰۲۱ طبق آمارهای موجود در سایت های معتبر تقریبا ۷ میلیارد گوشی هوشمند در جهان مورد استفاده است. هر ماه تعداد تقریبی ۷ میلیون گوشی هوشمند به جمع کل استفاده کنندگان گوشی های هوشمند اضافه می شود . در نتیجه آینده خوبی در انتظار شمایی که یک برنامه نویس اندروید هستید وجود دارد.

عدد و ارقام صد درصدی برای تخمین بازار کار برنامه نویسی اندروید در ایران و یا در خارج وجود ندارد و نمی توان آن را دقیق تخمین زد ولی از آنجایی که آمار نشان می دهد استفاده زیاد مردم از گوشی های هوشمند که سیستم عامل اندروید دارند و تعداد اپلیکیشن های مورد استفاده و بررسی شرکت هایی که برنامه نویس اندروید لازم دارند می توان به آماری تقریبی دست پیدا کرد.

هر چقدر تجربه و تسلط شما بیشتر باشد فضای کاری بیشتری دارید و می توانید پیشنهادهای بهتری داشته باشید که نتیجه آن بدست آوردن حداکثر کسب درآمد از بازار اندروید است!

بررسی میزان درآمد برنامه نویسی اندروید در ایران 

در ایران که اکثر کاربران از گوشی های اندرویدی بیشتر از سیستم عامل های دیگر استفاده می کنند بخاطر همین بحث ساخت اپلیکیشن اندروید داغ است و اگر شما یک برنامه نویس اندروید در ایران باشید می توانید از این فرصت استفاده کنید و از طریق راه های مختلفی کسب درآمد کنید.

کسب درآمد از طریق برنامه نویسی اندروید در ایران معمولا از طریق توسعه اپلیکیشن ها بصورت مستقل و عرضه آن به بازار و یا کار در گروه یا شرکت به عنوان توسعه دهنده اندروید صورت می گیرد و با توجه به شرایط کرونا که همه کارها دورکاری شده استفاده از روش فریلنسری هم رواج دارد.

مقایسه حقوق و دستمزد برنامه نویس با توجه به نوع شرکت، تعداد پروژه ها، نوع پروژه ها، سطح تجربه و تخصص برنامه نویس اندروید، سختی کار و خیلی از موارد دیگر متفاوت است.

سخن آخر از روش های درآمد اندروید : 

در این مقاله سعی کردیم درآمد برنامه نویسی اندروید را در همه روش های موجود بررسی کنیم تا شما عزیزان بهتر با میزان و نحوه کسب درآمد از طریق برنامه نویسی اندروید آشنا شوید.

چطوری برنامه نویسی اندروید را شروع کنم و از آن درآمدزایی داشته باشم؟ 

ساخت اپلیکیشن موبایل اندرویدی بخصوص در شرایط کرونا که اکثر کسب و کارها اینترنتی شده و هر شخصی روز خودش را با گوشی هوشمند بخصوص اندرویدی می گذراند شما هم با یادگیری اندروید می توانید وارد یک شغل مدرن و درآمدزا شوید و از این راه چه به صورت حضوری و چه به صورت دورکاری کسب درآمد کنید. بهترین محیط برنامه نویسی اندروید استفاده از نرم افزار اندروید استودیو (Android Studio) است و این محیط پیشنهاد گوگل می باشد و از نظر گوگل برای برنامه نویسی اندروید تایید شده است و آن را بخوبی پشتیبانی می کند. بهترین زبان برنامه نویسی اندروید، زبان برنامه نویسی جاوا و کاتلین است و دلایل زیادی برای این وجود دارد.

دوره های پیشنهادی برای یادگیری برنامه نویسی اندروید

آموزش ساخت برنامه اندروید با جاوا بصورت پروژه محور از مقدماتی تا پیشرفته

آموزش زبان برنامه نویسی کاتلین بصورت پروژه محور از مقدماتی تا پیشرفته

دوره آموزش فلاتر  بصورت مهارت محور برای ورود به بازار کار اندروید و iOS

 

این دوره ها نیاز به پیش نیازی ندارند. تمامی مفاهیم از صفر تا صد یعنی از سطح مبتدی تا پیشرفته به شما آموزش داده می شود.

همه دوره های آموزشی 


مقالات مرتبط با برنامه نویسی اندروید
همه دوره های برنامه نویسی اندروید با جاوا ، آموزش نصب اندروید استودیو ، تفاوت جاوا و سی شارپ ، فرق پایتون و جاوا؟ تفاوت کاتلین و جاوا،  زبان برنامه نویسی جاوا چیست، انواع نسخه های جاوا، تفاوت جاوا و جاوا اسکریپت، تفاوت جاوا و سی پلاس پلاس، برنامه نویسی اپلیکیشن دیجی کالا، سورس اپلیکیشن فروشگاهی اندروید، فروشگاه ساز اندروید، آموزش ساخت اپلیکیشن خرید اینترنتی، متریال دیزاین در اندروید، رابط کاربری گوشی، گرافیک اندروید، اپلیکیشن های مشابه فیلیمو، تلویزیون اندروید، تلویزیون اینترنتی، iptv چیست، فیلیمو باکس چیست، اندروید باکس نماوا دوره های کاتلین، کاتلین چیست؟ نمونه کد کاتلین، فلاتر چیست؟ برنامه ساز اندروید، کد نویسی اندروید، دانلود فیلم های آموزش برنامه نویسی اندروید، قیمت ساخت اپلیکیشن موبایل، معماری اندروید (Android architecture) چیست، فعالیت در اندروید، اکتیویتی در اندروید، ریسایکلر ویو، کامپوننت در برنامه نویسی اندروید، اسپلش اسکرین، فرگمنت اندروید، ویو پیجر۲ اندروید، فایربیس گوگل، اندروید جت پک، php در اندروید، ساخت کوییز آنلاین، ذخیره اطلاعات با SharedPreferences، زامارین و اندروید استودیو، Intent در برنامه نویسی اندروید، وضعیت اتصال به اینترنت در اندروید، ساخت ماشین مجازی اندروید، صدا در اندروید، سرویس اندروید sdk اندروید، نوشتن فایل در حافظه داخلی اندروید، سرویس شکن، ADV در اندروید، گردل اندروید، SDK Manager اندروید استودیو اشکال زدایی پروژه با ADB در اندروید استودیو، انتشار اپلیکیشن ، کلید های میانبر در اندروید استودیو، نسخه اپلیکیشن، آپدیت اندروید استودیو، اتصال گوشی به اندروید استودیو، شغل برنامه نویسی اندروید حذف اندروید استودیو اندروید استویو و اکلیپس، لپ تاپ برنامه نویسی اندروید، محیط برنامه نویسی اندروید، کتابخانه اندروید وب اپلیکیشن، توسعه موبایل یا توسعه وب سایت، انواع اپلیکیشن های موبایل، اپلیکیشن وب ویو، امنیت در برنامه نویسی اندروید، جدیدترین نسخه برنامه اندروید استودیو، ایده اپلیکیشن، بهترین کتاب های آموزش برنامه نویسی اندروید، تست اپلیکیشن موبایل ، ترفندهای اندروید استودیو 

commentشما بگید!

شما چه سوالی درباره این موضوع دارید که اینجا مطرح نشده است؟ لطفا تجربیات خودتان را در این زمینه حتما توی کامنت برای ما بنویسید. منتظر نظرات، پیشنهادات و سوالات شما در همین صفحه از سایت آموزش برنامه نویسی الکامکو هستیم…

shareاشتراک گذاری این مطلب

shareآخرین مقالات

آخرین مقالات

آموزش های تکمیل شده

توجه

مقاله هایی که در سایت به صورت رایگان قرار گرفته است فقط برای مطالعه بیشتر شما کاربران عزیز می باشد. از هرگونه تماس تلفنی با پشتیبانی سایت و سوال در مورد محتوای مقاله ها خودداری شود.

9 دیدگاه
بازخورد درون خطی
مشاهده همه نظرات
dr.masi
1 سال گذشته

بنظر منم دورکاری بهترین گزینه برای کسب درآمد برنامه نویسی اندروید در ایران و یا کلا هر کشوری هستش

زیبا مقدم (پشتیبانی)
پاسخ دادن به  dr.masi
1 سال گذشته

بله همینطوره

mahboobe
1 سال گذشته

سلام ممنون خیلی کامل بود

زیبا مقدم (پشتیبانی)
پاسخ دادن به  mahboobe
1 سال گذشته

تشکر

ستایش غلامیان
2 سال گذشته

بنظرم کسب درآمد از بازار اندروید یکی از نوین ترین مشاغل بخصوص در این وضعیت کرونا که همه چی فریلنسری شده هست

زیبا مقدم (پشتیبانی)
پاسخ دادن به  ستایش غلامیان
2 سال گذشته

دقیقا

علی بشیری
2 سال گذشته

نحوه کسب درآمد از برنامه نویسی اندروید بنظرم خیلی می تونه بیشتر باشه فقط کافیه خوب یاد گرفته شه

ستایش
2 سال گذشته

چقدر چیز یاد گرفتم ازتون. لطفا اینبار درباره میزان درآمد برنامه نویسی اندروید هم اضافه کنید

زیبا مقدم (پشتیبانی)
پاسخ دادن به  ستایش
2 سال گذشته

حتما در آپدیت بعدی این مقاله درآمد برنامه نویسی اندروید در ایران و خارج رو براتون می نویسیم