روش های کسب درآمد برنامه نویسی اندروید چگونه است؟

درآمد برنامه نویسی اندروید کسب درآمد از اندروید درآمد از اندروید درآمد برنامه اندروید - سایت الکامکو

در این مطلب از مقالات اندروید می خواهیم شما را با روش های کسب درآمد از برنامه نویسی اندروید و انواع استراژی ها برای درآمد از برنامه اندروید آشنا کنیم. پس تا آخر با سایت آموزش برنامه نویسی اندروید الکامکو همراه باشید.

چرا کسب درآمد با برنامه نویسی اندروید ؟ 

کسب درآمد برنامه نویسی اندروید با توجه به میزان حرفه ای بودن در این زمینه یکی از مدرن ترین و درآمدزاترین شغل های عصر فناوری اطلاعات به شمار می رود. زیرا طبق آمار بدست آمده سیستم عامل گوشی همراه بیش از 80 درصد مردم ایران اندروید است در نتیجه اگر به عنوان یک برنامه نویس می خواهید کسب درآمد از اندروید داشته باشید کار خود را زودتر شروع کنید، هنوز دیر نشده چون بازار کار برنامه نویسی اندروید خوبی در انتظار شماست.

در بازار توسعه اپلیکیشن های موبایل بخصوص برای سیستم عامل اندروید هیچ نشانه ای از متوقف شدن نیست و همراه در حال رشد است و این بازار هر روز با برنامه های جدیدتری رو به افزایش است (روزانه حدود 6 الی 140 اپلیکیشن موبایل اندرویدی از طریق فروشگاه Google Play راه اندازی می شود). در نتیجه به دلیل اینکه سطح رقابت بالاست، برای درآمد از طریق برنامه نویسی اندروید نیاز به صبر، دانش و خلاقیت زیادی نیاز دارید.

وقتی نوبت به دست آوردن بیشترین سود از برنامه می رسد، شما نمی توانید فقط صبر کنید تا پول بدست بیاورید. اگر می خواهید کاربران خودشان برای برنامه پول خرج کنند، باید برای تبدیل های سودآور آن را بهینه کنید.

کمی به این سوالات فکر کنید:

 • دوست دارید تخصصی حرفه ای یاد بگیرید که بتوانید از آن درآمد میلیونی داشته باشید؟
 • دوست دارید تخصصی یاد بگیرید که بتوانید هم با شرکتها همکاری کنید و هم خودتان به صورت دورکاری کسب درامد کنید؟
 • دوست دارید ایده ای که در ذهنتان است را به مدل درآمد زایی تبدیل کنید؟
 • دوست دارید خودتان اپلیکیشن های مختلفی یا بازی اندروید طراحی کنید و آن را در بازار و گوگل پلی و… منتشر کنید؟
 • دوست دارید صفر تا صد برنامه نویسی موبایل را یاد بگیرید؟
 • جواب همه این سوالت یک چیز است و آن بدست آوردن یک آموزش خوب و پروژه محور برای یادگیری برنامه نویسی اندروید است.

کسب درآمد میلیونی بوسیله برنامه نویسی اندروید را با یادگیری دوره های الکامکو تجربه کنید

دوره پیشنهادی الکامکو به شما :
  آموزش ساخت نرم افزار اندروید با زبان جاوا و در محیط اندروید استودیو (پلتفرم معرفی شده گوگل برای طراحی اپلیکیشن های اندرویدی) 

خب حالا چگونه می تواند با یادگیری آموزش برنامه نویسی اندروید و طراحی اپلیکیشن موبایل درآمدزایی کرد؟ برای دریافت اطلاعات در این زمینه می خواهیم شما را با انواع این روش ها آگاه کنیم:

فرض بر این است که شما برنامه نویسی یاد گرفتید و می توانید هر اپلیکیشنی بسازید! اکنون، قدم بعدی شما چیست؟ چه برنامه ریزی هایی برای ایجاد درآمدزایی و رسیدن به بازده سرمایه گذاری از آن دارید؟

روش های کسب درآمد از برنامه نویسی اندروید : 

 •  درآمد از اندروید با کار کردن به عنوان سمت برنامه نویس در شرکت ها (مدل کارمندی)

درآمد برنامه نویسی اندروید با مدل کارمندی - کسب درآمد از اندروید - درآمد برنامه اندروید

اگر برنامه نویسی اندروید بلد باشید می توانید به عنوان یک برنامه نویس با شرکت هایی که در این زمینه کار می کنند به صورت حضوری یا دورکاری همکاری کنید. به این صورت زمانی که صرف کارکردن در این شرکت هستید، در واقع در حال انجام پروژه هایی که شرکت به شما محول کرده هستید و بابت آن حقوقی را طی برنامه های از قبل تایید شده دریافت می کنید.

میزان حقوق ماهانه بین 3 تا 7 میلیون برآورد شده است. البته این عدد میزان ثابت درآمد یک برنامه نویس اندروید نیست و همه چیز بستگی به تجربه شما و همچنین دست و دلبازی شرکت مربوطه دارد. 🙂

 • کسب درآمد از برنامه اندروید با تولید و طراحی اپلیکیشن موبایل (مدل ایده پردازی)

درآمد برنامه نویسی اندروید با مدل ایده پردازی - کسب درآمد از اندروید - درآمد برنامه اندروید

امروزه به دلیل استفاده زیاد از گوشی های هوشمند توسط کاربران، خیلی از افرادی که دارای کسب و کاری هستند تمایل به این دارند که کسب و کارشان را در برنامه های اندرویدی در معرض نمایش دید کاربران در اپلیکیشن های معروف و کاربردی قرار دهند تا هم موجب برندسازی شود و هم از این طریق به افزایش درامد زایی خود کمک کنند. نا گفته نماند بابت این کار باید مبلغی را به صاحب اپلیکیشن پرداخت نمایید.

در نتیجه برنامه نویسان اندروید می توانند ابتدا اپلیکیشن موبایلی را طراحی کنند و سپس با جذب کاربران و نصب زیاد اقدام به درآمد زایی کنند.

 • کسب درآمد از اندروید با سفارش پروژه و انجام آن به صورت دورکاری (مدل فری لنسری)

درآمد برنامه نویسی اندروید با دورکاری - کسب درآمد از اندروید - درآمد برنامه اندروید

امروزه خیلی از شرکت ها با توجه به شرایط اقتصادی نامناسب توانایی داشتن و حفظ کارمندان از نظر هزینه ای، زمانی و تهیه محل کار مناسب برای کارمندان را ندارند؛ به همین جهت با افراد حرفه ای در فضای مجازی آشنا می شوند و با دیدن نمونه کار و دریافت سایر اطلاعات مورد نظر به صورت دوکاری و از طریق سامانه های مدیریتی همکاری می کنند که این موضوع در مدل استخدام برنامه نویسان اندروید هم صدق می کند و می توانند از این طریق پروژه بگیرند و به آن پروژه ها را در خانه یا هرجایی انجام دهند. اینطوری درامد حاصل از برنامه نویسی اندروید پس انداز می شود و صرفه هزینه های رفت و آمد و موارد دیگر نمی شود.

 • کسب درآمد با گرفتن پروژه و بازاریابی 

درآمد برنامه نویسی اندروید با گرفتن پروژه - کسب درآمد از اندروید - درآمد برنامه اندروید

نیازهای مردم و جامعه را بررسی کرده، تجزیه و تحلیل کنید، یک ایده خوب در ذهنتان بسازید، پروژه خودتان را بسازید، بازاریابی کنید، تبلیغ کنید، بعد بشینید و پولارو جمع کنید و حالشو ببرید! مانند کسایی که اپلیکیشن هایی مانند اوبر، اسنپ، علی بابا، آپ و … را ساختند.

 • کسب درامد با آموزش برنامه نویسی اندروید به دیگران

درآمد برنامه نویسی اندروید با آموزش به دیگران - کسب درآمد از اندروید - درآمد برنامه اندروید

یاد دادن برنامه نویسی اندروید به دیگران هم یکی دز راه های درامدزایی از اندروید محسوب می شود و برای اینکه در این حوزه موفق باشید اول از همه باید تسلط کافی و سپس فن بیان مناسبی داشته باشید تا بتوانید مطالب را خوب آموزش دهید.

اگر به این فیلد کاری علاقه دارید می توانید با تدریس در آموزشگاه ها، یا برگزاری کلاس خصوصی حضوری یا آنلاین کار خودتان را شروع کنید و درآمد کسب کنید. همین کاری که ما در الکامکو انجام می دهیم.

معرفی استراتژی های کسب درامد از برنامه های اندروید

این استراتژی ها را می توانید هم برای بدست آوردن درآمد برنامه اندروید استفاده کنید و هم iOS. ولی در این مقاله بیشتر تمرکز ما روی برنامه های اندروید است.

 • کسب درآمد از برنامه اندروید با تبلیغات

تبلیغات درون برنامه ای یکی از موثرترین روش های کسب درآمد از طریق برنامه نویسی موبایل است. این کار با اتصال برنامه موبایل شما با تبلیغ کنندگان یا از طریق یک بستر تبلیغاتی انجام می شود و از طریق پرداخت هزینه های لازم برای میزبانی تبلیغات بسیار هدفمند، آنها را پرداخت می کنید. اگر دارای یک برنامه بزرگ  باشید، می توانید از این طریق میزان قابل توجهی درآمدزایی کنید.

موارد استفاده :

 1. قصد ندارید مستقیم از کاربران پولی دریافت کنید
 2. می توانید اطلاعات رفتاری و جمعیتی را درمورد کاربرانی که روی این تبلیغات کلیک می کنند جمع آوری کنید
 3. برنامه شما از قبل تعداد زیادی کاربر فعال داشته باشد
 • کسب درآمد از برنامه اندروید با تولید لید یا سرنخ

در اصطلاح بازاریابی، لید یعنی راهی برای ارتباط با مشتریان بالقوه ای که در حال حاضر قصد خرید ندارند ولی ممکن در آینده به مشتری تبدیل شوند و با طراحی اپلیکیشن های موبایل می توانید برای جلب توجه مشتریان بالقوه جهت تبلیغ یا فروش سکه های تولید شده برای سایر علاقه مندان استفاده کنید. این خصوصاً برای شرکتهای دارایی مؤثر است. به طور خلاصه، آنها اطلاعات مالی را جمع می کنند و آن را به موسسات کارت اعتباری و سایر طرف های ذیربط می فروشند.

موارد استفاده:

 1. برنامه شما داده های ارزشمند را جمع آوری و تجزیه و تحلیل می کند
 2. برنامه شما برنامه های وابسته ارائه می دهد
 • کسب درآمد از برنامه های اندروید با مدل برنامه فریمیوم (Freemium)

مدل کسب درآمد فریمیوم یا همان نسخه رایگان، ویژگی های برنامه شما را نشان می دهد. برندها این استراتژی را راهی عالی برای ایجاد یک پایگاه کاربر و انباشت کسانی که آماده پرداخت هزینه برای ویژگی های مناسب هستند، می یابند. این کار تا زمانی موثر است که نسخه برنامه رایگان همچنان مخاطبان مورد نظر خود را درگیر کرده و حفظ کند.

موارد استفاده:

 1. ویژگی های برنامه شما ارزش قابل توجهی به مصرف کنندگان می دهد
 2. نسخه رایگان شما به اندازه کافی جذاب است که کاربران را مجبور به پرداخت هزینه های اضافی می کند
 3. شما می خواهید به طور مستقیم از کاربران و تبلیغات درآمد کسب کنید
 • کسب درآمد از نرم افزار اندروید با خریدهای درون برنامه

این روش در اصل از برنامه شما به عنوان کانال فروش دیگری استفاده می کند. اما توجه به این نکته مهم است که علی رغم این پیشنهادات، برنامه شما باید بدون به روزرسانی های دیجیتال عملکردی داشته باشد. این افزودنی ها فقط باید راهی برای بهبود تجربه کاربر باشند. خریدهای داخل برنامه می توانند به مواردی از قبیل حذف آگهی ها، ویژگی های افزونه و خرید سکه اشاره کنند.

موارد استفاده:

 1. پیشنهادات درون برنامه ارزش واقعی را برای کاربران فراهم می کنند
 2. خریدهای بیشتر باعث افزایش تجربه کاربر می شود
 3. برنامه اصلی شما می تواند بدون هزینه اضافی باشد، اما UX باید اندازه کافی چشمگیر باشد تا کاربران را ترغیب به خرید افزونه کند
 • کسب درآمد از نرم افزار اندروید با بازاریابی برنامه / پیامک / ایمیل

افراد به ندرت آدرس ایمیل خود را تغییر می دهند و این باعث می شود خبرنامه های ایمیل به یک استراتژی عاقلانه در ترغیب کاربران به دیدن محتوای شما و تعامل با آن تبدیل شوند. همین روش در بازاریابی پیامکی نیز اعمال می شود، افراد هر پیام متنی را که می گیرند باز می کنند و برای پیام های درون برنامه نیز همین کار را می کند.

با ارسال خبرنامه یا تبلیغات تبلیغاتی پیام کوتاه، می توانید کاربران را به جایی که می خواهید هدایت کنید و یا کاربران را از روی دسکتاپ به تلفن همراه منتقل کنید.

موارد استفاده :

 1. کمپین های شما در زمان مناسب به مخاطبان مناسب تحویل داده می شوند
 2. هدف شما تقویت مشارکت مشتری است
 3. شما به دنبال دستیابی به کاربران سابق / غیرفعال هستید و آنها را مجبور می کنید تا دوباره درگیر شوند
 • کسب درآمد از اندروید با خدمات اشتراکی 

مانند مدل فریمیوم ، روش خدمات اشتراکی امکاناتی را که کاربران می توانند در داخل برنامه دسترسی داشته باشند، محدود می کند. برخی از برنامه ها استفاده کامل از ویژگی های برنامه یا مقدار از پیش تعیین شده محتوا را به صورت رایگان در مدت زمان محدودی ارائه می دهند. پس از اتمام زمان، از کاربران می خواهند که اشتراک بخرد تا استفاده از برنامه ادامه یابد یا به محتوای بیشتری دسترسی پیدا کنند.

چالش اصلی با استفاده از این روش،کیفیت محتواها است. در صورت کمبود محتوا، میزان جذب مشتری کاهش می یابد و مشترکان ممکن است اشتراک های خود را متوقف کرده یا به هیچ وجه اشتراک نخرند.

موارد استفاده:

 • مخابان برنامه شما بزرگ و قوی هستند
 • شما مرتباً محتوای تازه و جذاب (فیلم ها ، اخبار و غیره) ارائه می دهید
 • ماهیت برنامه شما استفاده مکرر را ترویج می کند
 • کسب درآمد از طریق برنامه نویسی موبایل با برنامه های پرداخت شده

اگر افراد می خواهند به برنامه شما دسترسی پیدا کنند، باید آن را از فروشگاه برنامه خریداری کنند. برنامه های پرداخت شده می توانند از 0.99 دلار تا 999.99 دلار باشند. این امر به مارک ها امکان می دهد تا با هر کاربر جدید، درآمدی کسب کنند. نکته اصلی موفقیت در این مدل کسب درآمد برنامه نویسی اندروید، بازاریابی ویژگی های منحصر به فرد برنامه شما، از عملکرد تا تجربه کاربر است.

موارد استفاده:

 1. شما یک برنامه ارزشمند دارید که دارای بررسی ها و رتبه بندی های ستاره ای است
 2. برنامه شما دارای ویژگی ها و قابلیت های برتر بدون رقابت (یا حداقل) رقابت است
 3. برنامه شما به طور کلی در طراحی، تجربه و هدف ابتکاری است
 • کسب درآمد اندروید با تبلیغات ویدیویی

تبلیغات ویدئویی موبایل همچنان راهی عالی برای کسب درآمد از برنامه نویسی اندروید یا ios است و این روند تنها طی سالها رشد می کند. این موضوع اصلا تعجب آور نیست زیرا این نوع تبلیغات کاربران و بازاریابان را به خود جلب می کند. توسط eMarketer پیش بینی شده است که هزینه تبلیغات ویدیویی برای موبایل در ایالات متحده امسال تا 22.6٪ رشد خواهد کرد.

 • کسب درآمد اندروید با Paywalls پی وال

Paywalls روشی برای کسب درآمد از برنامه نویسی اندروید یا ios است. به این صورت که کاربر برای دسترسی کامل به محتوا باید اشتراک پولی داشته باشد. در واقع برنامه هایی که از ارائه اکانت های پریمیوم درآمد زایی می کنند نیز یکی از روش های کسب درآمد موبایل محسوب می شود.

 • کسب درآمد اندروید با تجربه کاربری از برنامه

در دوره ای که عصر دیجیتال است، مشاغل بیشتر روی ایجاد برنامه هایی متمرکز شده اند که تجربه کاربری خوبی را ارائه دهد نه فقط جنبه درآمد زایی داشته  باشد زیرا این موضوع باعث می شود کاملاً برنامه ای مفید ارائه شود. اگر برنامه شما بتواند کاربران را فعال نگه دارد و باعث درگیری آنها شود، این امر تأثیر مثبتی بر تجربه کاربر خواهد داشت و سود بردن از برنامه آسان تر می شود

آینده و بازار کار برنامه نویسی اندروید 

بازار کار برنامه نویسی اندروید - کسب درآمد از اندروید - درآمد برنامه اندروید

تکنیک های کسب درآمد برنامه نویسی اندروید می تواند پیچیده باشد. برنامه نویسی برای راه اندازی یک برنامه بدون برنامه ریزی و مقیاس پذیری می تواند نوعی هدر رفت سرمایه گذاری باشد و در این صورت برخلاف تصور عموم مردم، طراحی اپلیکیشن موبایل می تواند تلاشی بسیار گران قیمت باشد.

در چند سال گذشته مخصوصا از سال 1390 هجری شمسی در کشور ایران، استفاده از این سیستم عامل ها رشد چشمگیری داشته است البته این رشد موازی با رشد جهانی بوده و در کل جهان این رشد با سرعت بالا وجود داشته مخصوصا برای اندروید که بعنوان اولین سیستم عامل پراستفاده برای گوشی های هوشمند و تبلت ها در بین مردم جهان است .

در سال جاری یعنی 2020 طبق آمارهای موجود در سایت های معتبر تقریبا 7 میلیارد گوشی هوشمند در جهان مورد استفاده است. هر ماه تعداد تقریبی 7 میلیون گوشی هوشمند به جمع کل استفاده کنندگان گوشی های هوشمند اضافه می شود . در نتیجه آینده خوبی در انتظار شمایی که یک برنامه نویس اندروید هستید وجود دارد.

عدد و ارقام صد درصدی برای تخمین بازار کار برنامه نویسی اندروید در ایران و یا در خارج وجود ندارد و نمی توان آن را دقیق تخمین زد ولی از آنجایی که آمار نشان می دهد استفاده زیاد مردم از گوشی های هوشمند که سیستم عامل اندروید دارند و تعداد اپلیکیشن های مورد استفاده و بررسی شرکت هایی که برنامه نویس اندروید لازم دارند می توان به آماری تقریبی دست پیدا کرد.

هر چقدر تجربه و تسلط شما بیشتر باشد فضای کاری بیشتری دارید و می توانید پیشنهادهای بهتری داشته باشید که نتیجه آن بدست آوردن حداکثر کسب درآمد از بازار اندروید است!


شما هم دوست دارید برنامه نویس شوید؟ الکامکو می تواند به شما در یادگیری دوره های آموزش برنامه نویسی اندروید کمک کند تا شما را به یک برنامه نویس اندروید حرفه ای تبدیل کند. در ضمن مهندس آزاد برنامه نویس پیشین شرکت گوگل مدرس این دوره ها می باشد. 

اگر ایده خوبی دارید، اما مهارت برنامه نویسی ندارید، به راحتی می توانید با دوره ای که در این زیر به شما معرفی کردیم به این مهارت دست پیدا کنید و کسب درآمد کنید.

در صورتیکه می خواهید یک اپلیکیشن اندرویدی برای کسب و کار خودتان یا مشتریان خود درست کنید پکیج آموزش برنامه نویسی اندروید با Android Studio  که در زیر میبینید را به شما پیشنهاد می کنیم.

پیشنهادات ویژه برای شما

دوره جامع آموزش برنامه نویسی اندروید برای ورود به بازار کار

برای اینکه شما عزیزان بتوانید برنامه نویسی اندروید را از صفر تا صد و پروژه محوری یاد بگیرید، این دوره حرفه ای را برای شما آماده کردیم که بتوانید با مشاهده این فیلم های آموزشی که هزینه خیلی کمی را نسبت به کلاس رفتن و وقت گرفتن از شما می گیرد، به یک برنامه نویس حرفه ای اندروید تبدیل شوید و بتوانید هر اپلیکیشن موبایل اندرویدی را بسازید و از انها کسب درآمد کنید و وارد بازار کار اندروید شوید.

قبل از خرید ارزیابی کنید، تعدادی از جلسات آن را به صورت رایگان برای شما در اینجا قرار دادیم تا بتوانید دانلود کنید.

شک نکنید بعد از دیدن این جلسات رایگان و کلا خرید این دوره، حتما دوره های دیگر ما را نیز خریداری خواهید کرد. چون مدرس این دوره، با حرفه ای ترین و جدیدترین روش ها، کاملترین مجموعه ساخت اپلیکیشن اندروید را برای شما تهیه کرده است و تجربه همکاری با شرکت گوگل را داشته است پس شکی در نحوه تدریس و کامل بودن پکیج نکنید و دوره را همین حالا خریداری کنید. 

آموزش اندروید استودیو - آموزش android studio - آموزش برنامه نویسی اندروید الکامکو - ساخت اپلیکیشن اندروید
مشاهده همه دوره های آموزش برنامه نویسی اندروید الکامکو
{ آموزشگاه آنلاین الکامکو }

مرجع آموزش برنامه نویسی اندروید

طراحی اپلیکیشن موبایل

طراحی سایت

مطالب مرتبط

آموزش ساخت برنامه خرید آنلاین اندرویدی - آموزش برنامه نویسی اندوید الکامکو

آموزش ساخت اپلیکیشن خرید اینترنتی اندروید همراه با source پروژه

دوره آموزش برنامه نویسی دیجی کالا برای ایجاد هر نوع اپلیکیشن فروشگاهی

دانلود نسخه جدید اندروید استودیو - تفاوت نسخه های اندروید استودیو - سایت آموزش برنامه نویسی اندروید elecomco

دانلود جدیدترین نسخه برنامه اندروید استودیو برای ویندوز، مک و لینوکس

شما چه راه های دیگری برای کسب درآمد از برنامه نویسی اندروید می شناسید که در این لیست ما خالیه؟ اگه نکته ای جا مانده یا در صورتی که سوال و  یا نظری در این رابطه دارید خوشحال می شویم زیر همین پست با ما درمیان بگذارید.

5 دیدگاه
بازخورد درون خطی
مشاهده همه نظرات
ستایش غلامیان
3 ماه گذشته

بنظرم کسب درآمد از بازار اندروید یکی از نوین ترین مشاغل بخصوص در این وضعیت کرونا که همه چی فریلنسری شده هست

زیبا مقدم (پشتیبانی)
پاسخ دادن به  ستایش غلامیان
3 ماه گذشته

دقیقا

علی بشیری
3 ماه گذشته

نحوه کسب درآمد از برنامه نویسی اندروید بنظرم خیلی می تونه بیشتر باشه فقط کافیه خوب یاد گرفته شه

ستایش
6 ماه گذشته

چقدر چیز یاد گرفتم ازتون. لطفا اینبار درباره میزان درآمد برنامه نویسی اندروید هم اضافه کنید

زیبا مقدم (پشتیبانی)
پاسخ دادن به  ستایش
6 ماه گذشته

حتما در آپدیت بعدی این مقاله درآمد برنامه نویسی اندروید در ایران و خارج رو براتون می نویسیم

فهرست